در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد
Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

6604

تشکر کرده: 1669 مرتبه
تشکر شده: 8140 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

این رنگ را نمی‌توانید به خاطر بسپارید

توسط sinaset » پنج شنبه 20 آبان 1395 10:09

همشهری آنلاین:
محققان دانشگاه جانز هاپکینز دریافته‌اند که مغز انسان طیف‌های رنگی خاص را به رنگ‌هایی عمومی ارتباط می‌دهد و رنگ‌های اصلی و عمومی‌تر را جایگزین طیف‌های فرعی می‌کند، از این رو قادر نیست این طیف‌ها را به خاطر بسپارد.

براساس گزارش ساينس الرت، محققان ابتدا از تعدادي داوطلب درخواست كردند تا به چرخ رنگي نگاه كنند كه از 180 رنگ از طيف‌هاي مختلف رنگ‌هاي آبي، صورتي، سبز، بنفش،‌نارنجي و زرد تشكيل شده‌بود.

پس از آن از داوطلبان تست حافظه‌اي گرفته شد كه در آن براي مدتي كوتاه، يك دهم ثانيه، به هر فرد مربع‌هايي رنگي نشان داده مي‌شد و از آنها خواسته مي‌شد تا با نگاه كردن به صفحه‌اي سفيد براي يك ثانيه، رنگ را به خاطر بياورند و آن را روي چرخ رنگي نشان دهند.

در زمان تعيين طيف رنگي، تمامي داوطلبان در نشان دادن رنگ‌هاي اصلي و پايه عملكرد خوبي از خود نشان مي‌دادند، اما در تعيين طيف رنگي دچار مشكل مي‌شدند.

افرادي كه از آنها خواسته مي‌شد تا رنگي عجيب را به خاطر بياورند، به جاي آن رنگ به رنگي ساده‌تر اشاره مي‌كردند: صورتي. در واقع داوطلبان به جاي اينكه طيف‌هاي رنگي عجيب را به خاطر بسپارند، آن را به نزديك‌ترين رنگ شناخته شده يا اصلي ربط داده و آن را نشان مي‌دادند.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان