در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با بالگردهاي غير نظامي به بحث بپردازيد
Major

Majorno avatar
پست ها

1844

تشکر کرده: 451 مرتبه
تشکر شده: 5518 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 1 آذر 1388 10:40

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

اولین تصاویر از بالگرد ملی صبا ۲۴۸

توسط iron_man63 » جمعه 28 آبان 1395 15:39

تانک کرار و بالگرد صبا ۲۴۸ رونمایی می‌شوند


سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جریان بازدید از هشتمین نمایشگاه بین المللی هوایی و هوانوردی ایران در جزیره کیش اعلام کرد: بالگرد ملی صبا 248 و تانک پیشرفته بومی کرار در آینده نزدیک رونمایی می‌شود.

سردار دهقان با بیان اینکه کلیه مراحل طراحی و ساخت این دو دستاورد ارزشمند ملی با همت بلند دانشمندان و متخصصان افتخار آفرین وزارت دفاع و با همکاری و مشارکت فعال مراکز علمی - تحقیقاتی کشور و شرکت های دانش بنیان طراحی و ساخته شده است تصریح کرد: با وجود گشایش هایی که در دوران پسابرجام ایجاد شده است، وزارت دفاع و سازمان های وابسته به این وزارتخانه همچنان با نگاه به توان و استعداد بومی کشور در حال طراحی، ساخت و تولید نیازمندی های نیروهای مسلح و کمک به توسعه ملی هستند و با فعال سازی توان و ظرفیت شرکت های دانش بنیان، مسیر پیشرفت کشور را با کمترین وابستگی به خارج از مرزها دنبال می کنند.

وزیر دفاع با بیان اینکه توانمندی های بسیار بالایی در حوزه های مختلف صنعتی و فناوری های پیشرفته به ویژه در حوزه هوایی و هوافضا در کشور وجود دارد، تأکید کرد:با رویکرد اقتصاد مقاومتی و بهره گیری از شبکه گسترده همکاران در بخش غیر دولتی قادریم کلیه نیازهای کشور را در این حوزه طراحی و تولید کنیم.
وی، هشتمین نمایشگاه بین المللی هوایی ایران در کیش را فرصت مناسب و مغتنمی برای شناسایی و به‌کارگیری ظرفیت هایی که در این عرصه وجود دارد ذکر کرد و افزود: البته ما در تعامل با دنیا علاوه بر بازاریابی برای محصولات خود تلاش می کنیم از آخرین فناوری ها و دانش روز آنان نیز برای پیشرفت در بخش های مختلف بهره برداری کنیم و این نمایشگاه و نمایشگاه های مشابه می تواند چنین بستری را فراهم کند.

وزیر دفاع با اشاره به حضور فعال سازمان و شرکت های وزارت دفاع در هشتمین نمایشگاه بین المللی هوایی ایران گفت: شرکت صا ایران و سازمان های صنایع هوایی، هوافضا و صنایع دفاع این وزارتخانه با همین رویکرد گام های بلندی در حوزه های صنعتی و فناورانه برداشته اند.

وزیر دفاع در پایان با قدردانی از دست اندرکاران برگزاری این نمایشگاه و مجموعه هایی که با حضور فعال زمینه برپایی کیفی آن را فراهم کرده اند تصریح کرد: مجموعه توانمندی ها اعم از منابع و سرمایه های طبیعی و انسانی در کشور این قابلیت را دارد که بتواند در اکثر حوزه ها جمهوری اسلامی ایران را به رتبه های برتر سوق دهد و این مهم در سایه مدیریت هوشمندانه،همت های بلند و کار و تلاش بی وقفه قابل تحقق است که بحمدالله با تدابیر رهبر معظم انقلاب، سیاست‌ها و رویکردهای دولت خدمتگذار و همکاری فعالان عرصه های علمی، پژوهشی، صنعتی و فناورانه در این مسیر قرار داریم.

هر اقدام جاهلانه و مغرورانه به زیان خاطی است

سردار دهقان همچنین در مراسم افتتاحیه هشتمین نمایشگاه بین‌المللی هوایی و هوانوردی ایران با تأکید بر اینکه دانش فناوری دستاورد عظیم بشری است، بیان کرد: هیچ‌کس با بهره‌مندی از هر قدرتی قادر نیست و حق ندارد فناوری را صرفاً در اختیار خود قرار دهد و مانع بهره‌مندی دیگران شود.

وی ادامه داد: امروز در عصر ارتباطات ایجاد حصر و اعمال محدودیت و بازدارندگی دیگران از دستاوردهای علمی بسیار محدود شده است و فضای یکپارچه‌ای شکل گرفته که امکان بهره‌مندی را برای همگان فراهم کرده است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نوآوری را پیشران علم دانست و گفت: کسانی که در عرصه‌های و صنایع مختلف فعالیت می‌کنند باید موضوع نوآوری را در دستورکار قرار دهند.

دهقان صنایع هوایی را یکی از صنایع به‌روز و هایتک عنوان کرد و گفت: صنایع هوایی از پیچیدگی و گستردگی خدمات و فناوری و کارکردهای مختلف برخوردار است و همواره موردتوجه دولت‌ها بوده است؛ در صنایع هوایی ایمنی، سرعت،‌دقت و سهولت دسترسی اصولی ضروری است.

وی افزود: در حوزه اقتصاد به دنبال وضعیتی هستیم تا از اقتصاد برون‌گرا، دانش‌بنیان، مردمی و اقتصاد عدالت‌‌پایه بهره‌مند شویم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح  با تأکید بر اینکه به دنبال اقتصاد بسته نیستیم، گفت: در این فضای حرکتی تلاش می‌کنیم از همه ظرفیت‌های دیگران جهت دستیابی به اهداف خود استفاده مناسب کنیم.

دهقان به تحریم‌ها در سال‌های گذشته اشاره کرد و گفت: در گذشته تحریم‌های ناجوانمردانه‌ای به ما تحمیل شد و تلاش کردند که ما را از فناوری بین‌الملل محروم کنند اما امروز وضعیت ما متفاوت است.

وی گفت: دشمن در همان دوران جنگ تحمیلی فهمید که نمی‌تواند شکست را به ملت ایران تحمیل کند و تحریم‌های فلج‌کننده و زهرآلود هم تأثیری بر ملت ایران نداشت.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: دشمن تلاش کرد با ساختن پرونده‌های جعلی اتهاماتی به ملت ایران ببندد و از محل این اتهامات ما را تحت‌فشار قرار دهد، اما ما ثابت کردیم که در مواضع خود استوار هستیم.

دهقان افزود: امروز اگر دولتمردان آمریکا در وضعیت ابهام و بلاتکلیفی قرار دارند بدان دلیل است که فهمیده‌اند امکان ایجاد اقدام و حرکت اجماعی جهانی علیه ما وجود ندارد.

وی به توافقات برجام اشاره کرد و گفت: هر نوع تعلل، نقض و بازگشت از مسیر توافق‌شده هزینه هنگفتی برای آنها دارد و متضرر اصلی هر اقدام جاهلانه و مغرورانه از سوی آنها، خودشان خواهند بود.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تأکید بر اینکه امروز تصمیمات راهبردی را باید دیگران بگیرند ، گفت: ما تصمیمات خود را گرفته‌ایم و مواضع خود را مشخص کرده‌ایم و با ناحق مقابله می‌کنیم، ضمن آنکه از جریان مقاومت در مقابل تجاوز دیگران حمایت خواهیم کرد.

دهقان با تأکید بر اینکه امروز ساختار تحریم‌ها شکسته شده است، گفت: اگرچه آمریکا سعی دارد به دنیا القاء کند ما هنوز تحریم هستیم، اما به آمریکا سفارش می‌کنیم بیش از این آبروی نداشته خود را خراب نکند.

وی گفت: امروز ایران بازار مصرفی نیست و زیرساخت‌های عظیم صنعتی دارد؛ امروز در صنایع دفاعی در همه زمینه‌های هوایی، دریایی، فضایی، ارتباطات،‌زمینی و... در سطح فناوری جهانی حرکت می‌کنیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بیان کرد: وزارت دفاع امروز با 1400 شرکت همکاری می‌کند که 400 شرکت آن دانش‌بنیان است.

دهقان بیان کرد: امروز به دنبال مدل‌های همکاری راهبردی هستیم و درواقع به دنبال شراکت هستیم نه خرید خدمات از دیگران.

وی بیان کرد: بازه زمانی سه‌ساله از ایده تا محصول در صنایع دفاعی در دستورکار است، قبلاً پروژه‌های ما تا 8 سال هم به‌طول می‌انجامید.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود: کوچک‌سازی سازمان‌ها و تغییر ترکیب نیروی انسانی و توسعه متمرکز در دستور کار وزارت دفاع قرار دارد.
آخرين ويرايش توسط iron_man63 در جمعه 28 آبان 1395 15:45, ويرايش شده 1 در کل.
راه سوریه از یمن میگذرد     «  اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن  »    «   لعنة الله علی عدوک یا علی   »

آدرس کاتال تلگرامی اینجانب جنگ افزار پلاس با 14هزار عضو
warandgun@
https://t.me/barmabna

6 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major

Majorno avatar
پست ها

1844

تشکر کرده: 451 مرتبه
تشکر شده: 5518 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 1 آذر 1388 10:40

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: اولین تصاویر از بالگرد ملی صبا ۲۴۸

توسط iron_man63 » جمعه 28 آبان 1395 15:42

پس از اعلان سردار از رو نمایی بالگرد ملی اینک تصاویر احتمالی از کانال های تلگرامی


راه سوریه از یمن میگذرد     «  اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن  »    «   لعنة الله علی عدوک یا علی   »

آدرس کاتال تلگرامی اینجانب جنگ افزار پلاس با 14هزار عضو
warandgun@
https://t.me/barmabna

11 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Fast Poster

Fast Posterno avatar
پست ها

259

تشکر کرده: 745 مرتبه
تشکر شده: 614 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 15 مهر 1395 16:46

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: اولین تصاویر از بالگرد ملی صبا ۲۴۸

توسط amirali1394 » دوشنبه 1 آذر 1395 11:31

با سلام با توجه به کیفیت و نوع پوشش چنین بنظر میرسه که این تصاویر حداقل متعلق به چند سال قبل هست
و به این نتیجه می رسیم که واقعا اکثر محصولات رونمایی شده متعلق به چند سال قبل هست
که این به نوعی دلگرم کننده است

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Fast Poster

Fast Posterno avatar
پست ها

259

تشکر کرده: 745 مرتبه
تشکر شده: 614 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 15 مهر 1395 16:46

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: اولین تصاویر از بالگرد ملی صبا ۲۴۸

توسط amirali1394 » سه شنبه 2 آذر 1395 20:17

تولیدات شرکت پنها:

1- بالگرد دو نفره آموزشی با موتور پیستونی که گفته شده است که این بالگرد جایگزین جت رنجر در هوانیروز به منظور آموزش خلبانان خواهد شد.

2- بالگرد هشت نفره، دو موتوره و متوسط صبای-248 که در قالب پروژه پنها-2 (پی-2 ) تولید شده و به گفته مدیر عامل شرکت پنها پرواز کرده است و تا سال 2019 به بازار عرضه خواهد شد.، مشخه ظاهری ممتاز این بالگرد ملخ دمی از نوع داکت فن میباشد.

3- بالگرد 14 نفره، دو موتوره و نیمه سنگین هما که در قالب پروژه پنها-1 (پی-1) تولید شده و به گفته مدیر عامل شرکت پنها پرواز کرده است و تا سال 2017 به بازار عرضه خواهد شد و احتمالا تا پایان امسال بصورت رسمی رونمایی خواهد شد.

4- بالگرد 18 نفره شهریار که محصول پروژه بازسازی یک فروند بل-214 اس تی غنیمتی میباشد.

5- بالگرد سنگین پنها-3 که در مرحله طراحی قرار دارد.

6- بالگردهای سری شباویز هم محصول پروژه تعویض بدنه بالگردهایی بل-205 و بل-206 بوده است. شباویز75 همان بل-205 و شباویز2061 همان بل 206 با بدنه جدید میباشد.

تولیدات شرکت هسا:

1- بالگرد طوفان-1: 10 فروند از این بالگرد که حاصل بومی سازی تقریبا بدون ارتقاء بالگرد کبرا بوده به هوانیروز تحویل داده شده است (میزان بومی سازی مشخص نیست)

2- بالگرد تیزتک:تعداد نامشخصی از این بالگرد که سپاه تحویل شده که حاصل بومی سازی بالگرد کبرا بوده و تنها تفاوت آن کابین با شیشه های تخت میباشد (میزان بومی سازی مشخص نیست)

3- بالگرد طوفان-2: محصول پروژه بومی سازی و ارتقاء سیستم اویونیک بالگرد کبرا میباشد و احتمالا هنوز به محصول نهایی و مورد نظر ختم نشده است (میزان بومی سازی مشخص نیست)

4- بالگرد 6 نفره چندمنظوره: آقای منطقی خبر تولید یک بالگرد 6 نفره چندمنظوره را نیز داده است که احتمالا در شرکت هسا تولید خواهد شد.

تولیدات شرکت شاهد:

1- بالگرد شاهد-274: بالگردی بر مبنای بل-206 بوده و طراحی متفاوتی دارد و به تعداد محدودی تولید شد

2- بالگردشاهد-278: بومی سازی بالگرد بل-206 میباشد که تفاوتهایی مثل بدنه کامپوزیتی و انتقال مکان پایدار کننده عمودی دارد. تعداد تولید شده مشخص نیست ولی این بالگرد مجوزهای تولید را از هواپیمایی کشوری دریافت کرده است.

3- بالگرد شاهد-285: بالگرد تهاجمی تک نفره و تک موتوره، که در سه مدل A و B و C (مدل دریایی) و با آرایشهای تسلیحاتی متفاوتی تا کنون مشاهده شده است و مشخص نیست که چند فروند از آن تولید شده است.البته در تولید بالگردهای سری شاهد شرکت هسا هم همکاری داشته است.بالگرد ظفر-300 و ظفر-500 هم جزو اولین تجربه های تولید بالگرد در ایران بوده است.

7 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major

Majorno avatar
پست ها

1844

تشکر کرده: 451 مرتبه
تشکر شده: 5518 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 1 آذر 1388 10:40

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: اولین تصاویر از بالگرد ملی صبا ۲۴۸

توسط iron_man63 » جمعه 24 دی 1395 11:14

توئیت بابک تقوایی درباره صبا  248


آخرين ويرايش توسط iron_man63 در جمعه 24 دی 1395 11:18, ويرايش شده 1 در کل.
راه سوریه از یمن میگذرد     «  اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن  »    «   لعنة الله علی عدوک یا علی   »

آدرس کاتال تلگرامی اینجانب جنگ افزار پلاس با 14هزار عضو
warandgun@
https://t.me/barmabna

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major

Majorno avatar
پست ها

1844

تشکر کرده: 451 مرتبه
تشکر شده: 5518 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 1 آذر 1388 10:40

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: اولین تصاویر از بالگرد ملی صبا ۲۴۸

توسط iron_man63 » جمعه 24 دی 1395 11:18

چه در ظاهر و چه در ویژگی های ماندد قوای محرکه بسیار شبیه agusta-westland aw-109 است !بنظر بابک تقوایی aw-109 مبنای کار بوده با توجه به اینکه بالگرد مذکور در کشور موجود است و جز ناوگان مرتبط با بخش نفت و گاز فراساحلی می باشد و یک فروند هم سقوط کرده !


فقط در جزئیات صبا 248 با aw-109 متفاوت است که مهم ترین آن قسمت دم است !به محل اتصال پایه عقب اسکیت دقت کنید ، قسمت بالاش جای خالی وجود دارد !


به هرحال در یکی از شماره های قدیمی مجله صنایع هوایی در یک خاطره ار خلبانان پیشکسوت ذکر شده بود که در زمان رونمایی اولیه از بالگرد aw109 یک گروه از کارشناسان هوانیروز ایران به درخواست شرکت آگوستا به ایتالیا اعزام میشن تا این بالگرد رو مورد بررسی قرار بدن و این کارشناسان بعد از بررسی چند صد مورد ( تعدادش دقیقا یادم نیست ) ایراد طراحی عملیاتی و تعمیر و نگهداری ازین بالگرد میگیرن و طبق درخواست شرکت آگوستا از تجارب ایران در طراحی ایران بالگرد استفاده میشه .این نکته نشون میده که ایران از قبل علاقه مند به این بالگرد بوده و حتی در توسعه مدلهای اولیه ش نقش داشته .
راه سوریه از یمن میگذرد     «  اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن  »    «   لعنة الله علی عدوک یا علی   »

آدرس کاتال تلگرامی اینجانب جنگ افزار پلاس با 14هزار عضو
warandgun@
https://t.me/barmabna

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major

Majorno avatar
پست ها

1844

تشکر کرده: 451 مرتبه
تشکر شده: 5518 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 1 آذر 1388 10:40

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: اولین تصاویر از بالگرد ملی صبا ۲۴۸

توسط iron_man63 » جمعه 24 دی 1395 11:22

بالگرد کلاس سبک صبا تولید پنها
(پشتیبانی نوسازی هلیکوپتری ایران)
ظرفیت :۸نفر
حداکثر وزن برخاست :۶۵۰۰پوند یا ۲۹۴۸کیلوگرم
وزن خالی : ۳۵۲۴پوند یا ۱۵۹۸کیلوگرم
قطر روتور اصلی : ۳۷فوت
قطر روتور دم : ۶.۶۷فوت
موتور : دو موتور پرات اندویتنی PW206C
قدرت هر موتور :۶۴۰ اسب بخار
مداومت پرواز :۴:۳۰دقیقه بدون رزرو
حداکثر ارتفاع :۱۵۰۰۰پا
حداکثر سرعت : ۱۶۵نات یا ۳۰۵ کیلومتر بر ساعت

اون جای خالی در محل اتصال اسکید ، محل اتصال چرخ خواهد بود
دو نمونه با ارابه فرود و اسکید بنا بر سفارش ساخته میشه

در ضمن یک مدل از همین بالگرد با دم داکت فن ، همونطور که در ماکت اولیه بود ، در حال ساخته و باز هم ارائه اون بسته به سفارش خواهد داشت
راه سوریه از یمن میگذرد     «  اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن  »    «   لعنة الله علی عدوک یا علی   »

آدرس کاتال تلگرامی اینجانب جنگ افزار پلاس با 14هزار عضو
warandgun@
https://t.me/barmabna

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان