در این بخش می توانید در رابطه با اخبار و مصاحبه ها در رباتیک به بحث وگفتگو بپردازید
Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

6820

تشکر کرده: 1683 مرتبه
تشکر شده: 8472 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

تولید بال رباتیک با الهام از سوسک+عکس

توسط sinaset » يکشنبه 30 آبان 1395 16:24

مهندسان علوم رباتیک دانشگاه برکلی پس از چند سال تحقیق و پژوهش موفق به ساخت سوسک رباتیک با قابلیت جهش با بال مشابه نمونه طبیعی شدند.
به گزارش ایسنا و به نقل از ساینس نیوز، از دلایل اصلی تمایل نسبت به تولید ربات در سایز کوچک، قابلیت‌ کنترل بالا و گذر از موانع با جهش به کمک بال‌ است. در واقع ربات‌های کوچک با قابلیت جهش حتی می‌توانند از موانعی که ربات‌های بزرگ با مشکل مواجه می‌شوند نیز عبور کنند.
سوسک رباتیک جدید دارای چهار پا و یک لایه محافظ برای جلوگیری از آسیب به بالها در اثر ضربه است.
استفاده از غلاف محافظ بال‌های اصلی علاوه بر جلوگیری از آسیب احتمالی دارای کاربرد مهم دیگری است. هنگامی که ربات پس از پرش به صورت وارونه روی زمین قرار گرفت، با استفاده از غلاف محافظ بال می‌توان آن را به حالت معمولی بازگرداند، بنابراین این ربات هیچ وقت در پشت موانع گرفتار نخواهد شد.

پروفسور لی ویا، متخصص مهندسی رباتیک از دانشگاه برکلی عنوان کرد: به طور کلی در علوم رباتیک دو عامل اصلی باعث محدودیت در طراحی ربات‌ها می‌شود. اولین مبحث مسئله گیر کردن ربات پشت موانع موجود در مسیر است و دومین مبحث نیز بازگرداندن ربات به حالت اولیه پس از افتادن یا وارونه شدن است.
وی در ادامه افزود: مهمترین دستاورد ما در این پژوهش طراحی غلاف ویژه برای محافظت از بال‌ها و بازگشت ربات به حالت اولیه پس از وارونه شدن است، بنابراین احتمال گیرافتادن ربات غیرممکن می‌شود.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3390

تشکر کرده: 2658 مرتبه
تشکر شده: 4462 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

محل سکونت

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » سه شنبه 2 آذر 1395 07:51

تلاش میکنند و این قابل تحسین هست چون انسان , بی تلاش چیزی به دست نمیاره (قرآن کریم)
اما مگسی را هم نخواهند توانست که بسازند (قرآن کریم )
انسان خالق هست اما خودش مخلوقِ أحسنُ الخالقین هست و اختیارات و صلاحیاتش محدود شده و فقط به چیزهائی که بهش اجازه داده شده دست پیدا میکنه (قرآن کریم , آیة الکرسی)
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان