در اين بخش مي‌توانيد در مورد برق و الکترونیک عمومی به بحث بپردازيد

New Member

no avatar
9

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 16 شهریور 1395 21:05

تبریز

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

ساخت سیستم صوتی خونگی ساده

توسط 0hadi0 » چهارشنبه 3 آذر 1395 20:01

سلام  دوستان.
میخوام برا خونه یه سیستم صوتی درست کنم(ساده)ولی چیزی بلد نیستم
نمیخوام زیاد خرج کنم واسه همین از پخش فابریک پژو میخوام استفاده کنم
میخوام دوتا ووفر دوتا میدرنج و دوتا تیوتر وصل کنم.
با یکی دو نفر حرفیدم قبلن بهم گفتن که هم به امپلی فایر نیاز داری
و هم به ف_*ل_ن*__ر.
هر باند توانش بین 15 تا 30.
پخش چهارتا خروجی داره میخوام دوتا ووفر رو به یه کانال وصل کنم
دوتا تیوتر رو به یه کانال دیه و دوتا میدرنج هم به یه کانال
حالا موندم چی بخرم؟
امپلی فایر؟ف_*ل_ن*__ر؟و ادابتور برا راه اندازی این سیستم.
خواستم نظر اساتید رو هم بدونم و از تجربه هاشون استفاده کنم
(تنها انتظاری که از این سیستم دارم فقد کیفیت صداشه
مثلا تو اوج صدا قاطی نکنه و بلندگو ها هم طاق طاق نکنن)
با تشکر.

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
2603

تشکر کرده: 1849 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

Re: ساخت سیستم صوتی خونگی ساده

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » پنج شنبه 4 آذر 1395 00:27

سلام
اگر واتِ کلیِ بلندگوها بیشتر از واتِ خروجی ضبط باشه پس باید آمپلی فایر بذارین بین ضبط و بلندگوها
اگر کامپیوتر دارین میتونین به جای ضبط از کامپیوتر استفاده کنین که کیفیتش خیلی بهتره . در هر حال , اگر وات بلندگوها زیاد هست پس وجود آمپلی فایر ضروریه
فیلـتر برای چی هست ؟
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

New Member

no avatar
9

تاريخ عضويت

تبریز

توسط 0hadi0 » پنج شنبه 4 آذر 1395 16:56

MOHAMMAD_ASEMOONI نوشته است:سلام
اگر واتِ کلیِ بلندگوها بیشتر از واتِ خروجی ضبط باشه پس باید آمپلی فایر بذارین بین ضبط و بلندگوها
اگر کامپیوتر دارین میتونین به جای ضبط از کامپیوتر استفاده کنین که کیفیتش خیلی بهتره . در هر حال , اگر وات بلندگوها زیاد هست پس وجود آمپلی فایر ضروریه
فیلـتر برای چی هست ؟

سلام.میخوام در حدود 30 وات باشن.اگه با لب تاپ ست کنم دیه نمیشه تو جا دیه ای استفاده کرد.
«ف_*ل_ن*__ر رو میگن باید بذاری ف_*ل_ن*__ر بالا گذر و پایین گذر.مثلا تیوتر صدای ریز رو اجرا کنه میدرنج صدای خواننده رو و ووفر هم صدای بیس هارو اجرا کنه.»
خب پس اینجور که شما میگین از پخش استفاده نکنم.بنظرت اگه رو لب تاپ ست کنم کیفیتش چطور میشه؟و حجم صداش چی؟

New Member

no avatar
9

تاريخ عضويت

تبریز

توسط 0hadi0 » جمعه 5 آذر 1395 10:24

دوستان لطفا کمکم کنین ::sh

New Member

no avatar
9

تاريخ عضويت

تبریز

توسط 0hadi0 » جمعه 5 آذر 1395 16:57

از اساتید نیستن که کمکم کنن؟؟؟

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
2603

تاريخ عضويت

KWT

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » شنبه 6 آذر 1395 15:24

0hadi0 نوشته است:سلام.
میخوام در حدود 30 وات باشن.اگه با لپ تاپ ست کنم دیه نمیشه تو جا دیه ای استفاده کرد.
فیلتـر رو میگن باید بذاری , فیلتـر بالا گذر و پایین گذر.مثلا تیوتر صدای ریز رو اجرا کنه میدرنج صدای خواننده رو و ووفر هم صدای بیس هارو اجرا کنه.»
خب پس اینجور که شما میگین از پخش استفاده نکنم.بنظرت اگه رو لپ تاپ ست کنم کیفیتش چطور میشه؟و حجم صداش چی؟

سلام
در نت برنامه های زیادی هست برای پخش MP3 که امکانات زیادی داره مثل اکولایزرهای زیاد و غیره
مثل اینها
http://www.google.com.kw/search?hl=en&t ... OR.WINDOWS
بعدش فقط یک آمپلی فایر مناسب میخواین که از انواع خودرویی هم میتونین استفاده کنین که البته منبع تغذیه 12 ولت با وات مناسب هم لازم داره
باید ببینین بلندگوها جمعاً چند واته و یک آمپلی فایر با حداقل قدرت براش بخرین تا هزینه بالا نره
یعنی اگر بلندگوها 100 وات هست , یک آمپلی فایر 100 واتی یا 120 یا 150 بخرین نه قویتر
حتی میتونین دستِ دوم سالم بخرین که مغازه هایی که کارشون نصب سیستم صوتی هست دارند . چه معمولی چه برای خودرو
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

New Member

no avatar
9

تاريخ عضويت

تبریز

Re:

توسط 0hadi0 » يکشنبه 7 آذر 1395 14:32

MOHAMMAD_ASEMOONI نوشته است:
0hadi0 نوشته است:سلام.
میخوام در حدود 30 وات باشن.اگه با لپ تاپ ست کنم دیه نمیشه تو جا دیه ای استفاده کرد.
فیلتـر رو میگن باید بذاری , فیلتـر بالا گذر و پایین گذر.مثلا تیوتر صدای ریز رو اجرا کنه میدرنج صدای خواننده رو و ووفر هم صدای بیس هارو اجرا کنه.»
خب پس اینجور که شما میگین از پخش استفاده نکنم.بنظرت اگه رو لپ تاپ ست کنم کیفیتش چطور میشه؟و حجم صداش چی؟

سلام
در نت برنامه های زیادی هست برای پخش MP3 که امکانات زیادی داره مثل اکولایزرهای زیاد و غیره
مثل اینها
http://www.google.com.kw/search?hl=en&t ... OR.WINDOWS
بعدش فقط یک آمپلی فایر مناسب میخواین که از انواع خودرویی هم میتونین استفاده کنین که البته منبع تغذیه 12 ولت با وات مناسب هم لازم داره
باید ببینین بلندگوها جمعاً چند واته و یک آمپلی فایر با حداقل قدرت براش بخرین تا هزینه بالا نره
یعنی اگر بلندگوها 100 وات هست , یک آمپلی فایر 100 واتی یا 120 یا 150 بخرین نه قویتر
حتی میتونین دستِ دوم سالم بخرین که مغازه هایی که کارشون نصب سیستم صوتی هست دارند . چه معمولی چه برای خودرو

اهان.تفهیم شد.حالا من امروز یا پس فردا میرم بلندگو ها رو تکمیل میکنم بعدش میمونه بقیه اجزا.
داداش میخوام دوتا مید دوتا تیوتر و دوتا ساب بخرم در ابعاد کوچک و توانشونم کم باشه.
حالا برا اینا دیگه چی نیاز دارم؟اگه از الان بگی راحت همشو یه جا میخرم.
ف_*ل_ن*__ر هم باید بخرم دیه(چون فول رنج که ندارم مجبورم برا هر جز یه ف_*ل_ن*__ر بخرم.)
امپلی فایر هم اینجور چیزا هم هستن http://www.newkiteshop.com/index.php/cP ... A%A9%D9%88
نظر شما از امپلی چیه؟چه مدلی بخرم؟بلندگو ها هر کدوم 40 یا 50 وات بذاریم باید امپلی فایر چی بخرم؟
ممنون به خاطر راهنماییت.

New Member

no avatar
9

تاريخ عضويت

تبریز

توسط 0hadi0 » سه شنبه 9 آذر 1395 17:33

از اساتید هیچکدوم تشریف ندارن؟؟؟

New Member

no avatar
9

تاريخ عضويت

تبریز

توسط 0hadi0 » چهارشنبه 10 آذر 1395 13:05

دوستان همچنان منتظر راهنماییتون هستم.ممنونم.

New Member

no avatar
9

تاريخ عضويت

تبریز

توسط 0hadi0 » چهارشنبه 10 آذر 1395 21:59

الان من موندم برا جمع کردن این سیستم به چی نیاز دارم.فول رنج بخرم یا یا بلندگو هارو جدا جدا بخرم(یدونه میدرنج و تیوتر)
ترانس چه مشخصاتی بخرم؟
امپلی هم به احتمال زیاد نیاز دارم چیزی که برا ماشین نصب میکنن بخرم یا کیت های دست ساز؟؟؟(فک کنم این کیت هایی که
میگم کارمو راه بندازن و نمیخوام زیاد خرج کنم)
ف_*ل_ن*__ر چی بخرم؟از کجا گیر بیارم؟؟؟ف_*ل_ن*__ر برا ووفر ها که نیازه ولی اگه فول رنج بخرم برا فول رنج نیاز نیس ولی اگه جدا جدا باشه
باید بخرم.و طرز راه اندازی اینا.لطفا کمکم کنید

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
2603

تاريخ عضويت

KWT

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » چهارشنبه 10 آذر 1395 22:21

0hadi0 نوشته است:الان من موندم برا جمع کردن این سیستم به چی نیاز دارم.
فول رنج بخرم یا یا بلندگو هارو جدا جدا بخرم(یدونه میدرنج و تیوتر)
ترانس چه مشخصاتی بخرم؟
امپلی هم به احتمال زیاد نیاز دارم
چیزی که برا ماشین نصب میکنن بخرم یا کیت های دست ساز؟؟؟(فک کنم این کیت هایی که
فیلتـر چی بخرم؟
از کجا گیر بیارم؟؟؟
فیلتـر برا ووفر ها که نیازه ولی اگه فول رنج بخرم برا فول رنج نیاز نیس ولی اگه جدا جدا باشه
باید بخرم.و طرز راه اندازی اینا.
لطفا کمکم کنید

سلام بنده حرفه ای نیستم در این چیزها و اطلاعاتم هم زیاد نیست اما شما باید اول ببینین کجا زندگی میکنین و تا چه حد میتونین صدای سیستم رو بلند نکنین تا مزاحم در و همسایه نباشه
درضمن همه ی متخصصین اتفاق نظر دارند که صدای بیش از حد بلند ضرر داره برای گوش و مغز و اعصاب
بعد از در نظر گرفتن این چیزها شما میتونین چند تا بلندگو بخرین با یک آمپلی فایر مناسب که لزومی هم نداره نو باشند . کافیه سالم باشند
یک برنامه ی خوب هم دانلود کنین برای کامپیوتر که کار پخش و فیلـتر و اینها رو انجام بده
کار تمومه
تا نظر خودتون چی باشه

New Member

no avatar
9

تاريخ عضويت

تبریز

Re:

توسط 0hadi0 » پنج شنبه 11 آذر 1395 17:40

MOHAMMAD_ASEMOONI نوشته است:
0hadi0 نوشته است:الان من موندم برا جمع کردن این سیستم به چی نیاز دارم.
فول رنج بخرم یا یا بلندگو هارو جدا جدا بخرم(یدونه میدرنج و تیوتر)
ترانس چه مشخصاتی بخرم؟
امپلی هم به احتمال زیاد نیاز دارم
چیزی که برا ماشین نصب میکنن بخرم یا کیت های دست ساز؟؟؟(فک کنم این کیت هایی که
فیلتـر چی بخرم؟
از کجا گیر بیارم؟؟؟
فیلتـر برا ووفر ها که نیازه ولی اگه فول رنج بخرم برا فول رنج نیاز نیس ولی اگه جدا جدا باشه
باید بخرم.و طرز راه اندازی اینا.
لطفا کمکم کنید

سلام بنده حرفه ای نیستم در این چیزها و اطلاعاتم هم زیاد نیست اما شما باید اول ببینین کجا زندگی میکنین و تا چه حد میتونین صدای سیستم رو بلند نکنین تا مزاحم در و همسایه نباشه
درضمن همه ی متخصصین اتفاق نظر دارند که صدای بیش از حد بلند ضرر داره برای گوش و مغز و اعصاب
بعد از در نظر گرفتن این چیزها شما میتونین چند تا بلندگو بخرین با یک آمپلی فایر مناسب که لزومی هم نداره نو باشند . کافیه سالم باشند
یک برنامه ی خوب هم دانلود کنین برای کامپیوتر که کار پخش و فیلـتر و اینها رو انجام بده
کار تمومه
تا نظر خودتون چی باشه

قبلن یه سیستم داشتم 4 تومن خرجش کرده بودم و همه چیزش گلیدن بود یعنی سیستم فوق کیفیتی.
اما الان همون سیستم رو نمیتونم به دو دلیل جمع کنم یکیش اینه که خرجش زیاده یکیشم اینه که حجم صداش بیشتره و مزاحم همسایه ها میشه.
حالا من 6 تا بلند گو بخرم(دوتا مید دوتا ووفر دوتا تیوتر)
چجوری بهم ببندمشون و به سیستم وصل کنمو بعدشم برا هر کدوم بازه فرکانسی بذارم؟؟؟