در این بخش می‌توانید در رابطه با شبكه، امنيت و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید
Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
31

تشکر کرده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 8 بهمن 1389 11:39

آرشيو سپاس: 7 مرتبه در 6 پست

ویروس مصرف حجم ترافیک اینترنت

توسط ra1000 » چهارشنبه 1 دی 1395 22:32

سلام و عرض وقت بخیر
چند وقتیه اینترنت ای دی اس ال من رو اعصابمه
هر روز کمه کم یک و دو گیگابایت مصرف داره حتی من چیزی انجام ندم هم شده روزی پنج و یا شش گیگابایت مصرف داشته
ویندوز رو هم عوض کردم باز همون آشه و همون کاسه
از صبح مودم هیچ فعالیتی تو اینترنت نداشتم . نه چت نه چیزی . همش داره مصرف میشه . الان رفته بودم حموم یه ربع بعدش اومدم دیدم 50 مگابایت مصرف شده
لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم

هیچ برنامه ای اپدیت نیست و هیچ چیزی هم نصب نکردم ویندوز خالی هست و همه اپدیت هارو هم غیرفعال کردم.
رمز مودمم رو هم هیشکی نمیدونه و خونمون ویلا هست و دور و ور هم کسی نیست .

لطفا کمک کنید .    چه ویروسی هست و چه برنامه ای بزنم . ناد 32 رو اپدیت کردم به اخرین ورژن ولی باز همونطوریه

bamn از این پست سپاسگزاري کرده است

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3019

تشکر کرده: 2375 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

Re: ویروس مصرف حجم ترافیک اینترنت

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » پنج شنبه 2 دی 1395 00:43

سلام
سیستم عاملش چیه ؟
در ویندوز یک برنامه هست به اسم  RESOURCE MANITOR
میتونین برنامه هایی که ترافیک اینترنت رو مصرف میکنه  در اون ببینین و از کار بندازین یا موقتاً متوقف کنین تا مصرف اینترنتتون کم بشه .

درضمن با system restore خیلی از مشکلات حل میشه و نیازی به تعویض ویندوز نداره
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1513

تشکر کرده: 3415 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 23 بهمن 1392 11:40

آرشيو سپاس: 338 مرتبه در 72 پست

توسط bamn » پنج شنبه 2 دی 1395 11:58

با سلام .
مشکل شما ممکن است از خود ارائه دهنده سرویس باشد! شرکت ها معمولاً آن را تکذیب می کنند اما پلیس فتا تایید می کند که هکرها می توانند با وارد شدن به سیستم خود سرویس ها و استخراج اطلاعات ، اقدام به دزدی حجم و ترافیک نمایند . بنده یک بار سه سال پیش متوجه شدم 6 گیگ در یک نوبت از حسابم کسر شده ، وقتی اطلاعات ریز مصرف را کنترل کردم دیدم این مصرف در زمانی اتفاق افتاده که اصلاً مغازه نبوده ام و نتنها کامپیوتر و مودم خاموش بوده بلکه عادت دارم برق مغازه را هم موقع خروج قطع کنم! اما شرکت سرویس دهنده زیر بار نرفت و گفتند این مسئله ربطی به ما ندارد ،  اگر خیلی اصرار داری برو پلیس فتا شکایت کن!

البته به احتمال 60-70 درصد باز ممکن است ایراد از سیستم خودتان باشد ، اما این احتمال را هم نادیده نگیرید .

در ضمن ؛ شما می گویید همه آبدیت ها را غیر فعال کرده اید ، اما بعضی از برنامه ها هستند که خودشان مصرف بالایی دارند مثل برخی آنتی ویروس ها و VPNها ، یا مثلاً نرم افزار گوگل ارت .

کانال تلگرام فروشگاه بنده :

https://t.me/hor_hamoon

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
31

تاريخ عضويت

توسط ra1000 » پنج شنبه 2 دی 1395 19:30

MOHAMMAD_ASEMOONI نوشته است:سلام
سیستم عاملش چیه ؟
در ویندوز یک برنامه هست به اسم  RESOURCE MANITOR
میتونین برنامه هایی که ترافیک اینترنت رو مصرف میکنه  در اون ببینین و از کار بندازین یا موقتاً متوقف کنین تا مصرف اینترنتتون کم بشه .

درضمن با system restore خیلی از مشکلات حل میشه و نیازی به تعویض ویندوز نداره

سلام و عرض ارادت
مرسی که به مشکل من وقت گذاشتی . خدا خیرت بده

ویندوز جدید رو ویندوز 10 نصب کردم
و اون برنامه ریسورس مونیتور رو گشتم تو ویندوز نبود

با تشکر از شما
من میدونم یه نوع ویروس هست ولی نمیتونم پیداش کنم

SMH از این پست سپاسگزاري کرده است

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
31

تاريخ عضويت

توسط ra1000 » پنج شنبه 2 دی 1395 19:32

bamn نوشته است:
با سلام .
مشکل شما ممکن است از خود ارائه دهنده سرویس باشد! شرکت ها معمولاً آن را تکذیب می کنند اما پلیس فتا تایید می کند که هکرها می توانند با وارد شدن به سیستم خود سرویس ها و استخراج اطلاعات ، اقدام به دزدی حجم و ترافیک نمایند . بنده یک بار سه سال پیش متوجه شدم 6 گیگ در یک نوبت از حسابم کسر شده ، وقتی اطلاعات ریز مصرف را کنترل کردم دیدم این مصرف در زمانی اتفاق افتاده که اصلاً مغازه نبوده ام و نتنها کامپیوتر و مودم خاموش بوده بلکه عادت دارم برق مغازه را هم موقع خروج قطع کنم! اما شرکت سرویس دهنده زیر بار نرفت و گفتند این مسئله ربطی به ما ندارد ،  اگر خیلی اصرار داری برو پلیس فتا شکایت کن!

البته به احتمال 60-70 درصد باز ممکن است ایراد از سیستم خودتان باشد ، اما این احتمال را هم نادیده نگیرید .

در ضمن ؛ شما می گویید همه آبدیت ها را غیر فعال کرده اید ، اما بعضی از برنامه ها هستند که خودشان مصرف بالایی دارند مثل برخی آنتی ویروس ها و VPNها ، یا مثلاً نرم افزار گوگل ارت .

با سلام عزیز

مرسی از شما

نه خاموش کردم و بعد چند ساعت روشن کردم دیدم مشکل از شرکت ارائه دهنده سرویس نیست و کم نشده نبود . فقط زمانی که کامپیوتر روشنه اینطوریه
یعنی میدونم که ویروسی چیزی داره . ولی ویندوز هم زدم عوض کردم تغییری نشده و ویروس کش اپدیت شده هم چیزی پیدا نمیکنه

اگه برنامه ویروس کش یا یه چیزی میشناسید لطفا معرفی کنید

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain

Captain

نماد کاربر
1875

تشکر کرده: 6248 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 6 مهر 1392 22:47

آرشيو سپاس: 794 مرتبه در 318 پست

توسط SMH » پنج شنبه 2 دی 1395 21:08

ra1000,  با سلام دوست عزیز
wps مودم و غیر فعال کن و براش مک ف_*ل_ن*__ر بذار و وای فای خودتو اگه نیازی نداری خاموش کن یا مخفی کن.
می بینی مشکلت حل میشه
موفق باشید
       گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

ra1000 از این پست سپاسگزاري کرده است

New Member

no avatar
8

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 27 اردیبهشت 1387 17:13

آرشيو سپاس: 15 مرتبه در 3 پست

توسط mardangoom » پنج شنبه 2 دی 1395 22:43

وای فایت را هک میکنند یا باید وای فایت را غیز فعال کنی وبا کابل وصل بشی  یا بدی یک ادم کار بلد مک ادرس را برات تنظیم کنه تا کسی نتونه به وای فایت وصل بشه

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3019

تاريخ عضويت

KWT

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » پنج شنبه 2 دی 1395 22:56

ra1000 نوشته است:
سلام و عرض ارادت

با تشکر از شما

سلام
قابلی نداشت دوست عزیز
در قسمتِ ask me anything بنویسین resource , پیداش میکنین

خیلی مفیده اما نباید همه ی چیزهائی که داره ترافیک مصرف میکنه رو از کار بندازین
روی تک تکشون راست کلیک کنین و pause  رو بزنین
جالب اینه که هر چیزی که نمیدونین چیه , اگر روش کلیک کنین میره توی نت و بهتون میگه چیه چون بیشترش فقط به صورت حروف نوشته شده و معلوم نیست چیه
شما الان از چه آنتی ویروسی استفاده میکنین ؟

===================================
اگر به وای فای شک دارین میتونین موقتاً از اینترنت موبایل استفاده کنین و مصرف ترافیک رو مقایسه کنین تا معلوم بشه مشکل از چیه دقیقاً
===============================
خیلی از برنامه ها به نت وصل میشه که یا آشکارا هست یا مخفیانه مثل فلاش پلیر , ریل پلیر , آپدیت ویندوز , آپدیت ویندوز دیفندر
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
31

تاريخ عضويت

Re:

توسط ra1000 » جمعه 3 دی 1395 15:24

MOHAMMAD_ASEMOONI نوشته است:
ra1000 نوشته است:
سلام و عرض ارادت

با تشکر از شما

سلام
قابلی نداشت دوست عزیز
در قسمتِ ask me anything بنویسین resource , پیداش میکنین

خیلی مفیده اما نباید همه ی چیزهائی که داره ترافیک مصرف میکنه رو از کار بندازین
روی تک تکشون راست کلیک کنین و pause  رو بزنین
جالب اینه که هر چیزی که نمیدونین چیه , اگر روش کلیک کنین میره توی نت و بهتون میگه چیه چون بیشترش فقط به صورت حروف نوشته شده و معلوم نیست چیه
شما الان از چه آنتی ویروسی استفاده میکنین ؟

===================================
اگر به وای فای شک دارین میتونین موقتاً از اینترنت موبایل استفاده کنین و مصرف ترافیک رو مقایسه کنین تا معلوم بشه مشکل از چیه دقیقاً
===============================
خیلی از برنامه ها به نت وصل میشه که یا آشکارا هست یا مخفیانه مثل فلاش پلیر , ریل پلیر , آپدیت ویندوز , آپدیت ویندوز دیفندر

دوست عزیزم مرسی
من از ناحیه هک وایفای و ... مطمعنم که کسی هک نکرده و بخاطر اینکه در ناحیه محل زندگی من کسی نیست و دور تا دور خونه ما حیاط خودمون هست و اون اطراف هم افراد سالمند دیگه
و اینکه هر ساعت شبانه روز با نرم افزار مدیریت ترافیک چک میکنم شارژ مصرف میشه و احتمال میدم بخاطر استفاده از مرورگر گوگل کروم باشه
یعنی ممکنه از مرورگر باشه؟
و الان که گوگل کروم بازه و من این رو برای شما مینویسم از تاسک منیجر نگاه میکنم که هفت هشت تا گوگل کروم توی تسک منیجر نشون میده اپلود میکنم و عکسش رو میزارم ببینید

http://s8.picofile.com/file/8279638600/ ... age_3_.bmp
در ضمن هیچ برنامه ای اپدیت نمیشه . همه رو غیرفعال کردم

SMH از این پست سپاسگزاري کرده است

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3019

تاريخ عضويت

KWT

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » جمعه 3 دی 1395 18:00

ra1000 نوشته است:

دوست عزیزم مرسی
من از ناحیه هک وایفای و ... مطمعنم که کسی هک نکرده و بخاطر اینکه در ناحیه محل زندگی من کسی نیست و دور تا دور خونه ما حیاط خودمون هست و اون اطراف هم افراد سالمند دیگه
و اینکه هر ساعت شبانه روز با نرم افزار مدیریت ترافیک چک میکنم شارژ مصرف میشه و احتمال میدم بخاطر استفاده از مرورگر گوگل کروم باشه
و الان که گوگل کروم بازه و من این رو برای شما مینویسم از تاسک منیجر نگاه میکنم که هفت هشت تا گوگل کروم توی تسک منیجر نشون میده اپلود میکنم و عکسش رو میزارم ببینید

سلام
اگر به کروم شک دارین :
1- وارد تنطیماتش بشین و همه ی دسترسیهاش رو از کار بندارین مثل دوربین , میکروفن , کوکیز , جاوا , دسترسی همه ی برنامه ها به کروم و غیره
2- کروم رو ببندین و از تاسک منیجر هم با راست کلیک فایلهاش رو ببندین
3- بعدش ریسورس منیجر رو چک کنین ببینین چی داره ترافیک میکشه
بهتره وارد تنظیمات ویندوز هم بشین و دسترسی همه چیز به نت رو ممنوع کنین مثل دوریبین و میکرفون و غیره

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
31

تاريخ عضويت

Re: ویروس کروم و مصرف اینترنت

توسط ra1000 » جمعه 3 دی 1395 19:07

MOHAMMAD_ASEMOONI نوشته است:
ra1000 نوشته است:

دوست عزیزم مرسی

سلام
اگر به کروم شک دارین :
1- وارد تنطیماتش بشین و همه ی دسترسیهاش رو از کار بندارین مثل دوربین , میکروفن , کوکیز , جاوا , دسترسی همه ی برنامه ها به کروم و غیره
2- کروم رو ببندین و از تاسک منیجر هم با راست کلیک فایلهاش رو ببندین
3- بعدش ریسورس منیجر رو چک کنین ببینین چی داره ترافیک میکشه
بهتره وارد تنظیمات ویندوز هم بشین و دسترسی همه چیز به نت رو ممنوع کنین مثل دوریبین و میکرفون و غیره

همونطوریه که شک داشتم . گوگل کروم رو بستم و با ریسورس مونیتر و برنامه دیگه هم همزمان چک کردم وقتی گوگل کروم بسته شد ترافیک مصرفی هم از دو مگابایت به ده کیلو بایت و بصورت ثابت کم شد

حالا بنظر شما گوگل کروم رو پاک کنم و دوباره دانلود و نصب کنم اینطوری میشه یا چی؟

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3019

تاريخ عضويت

KWT

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » جمعه 3 دی 1395 21:09

ra1000 نوشته است:
همونطوریه که شک داشتم . گوگل کروم رو بستم و با ریسورس مونیتر و برنامه دیگه هم همزمان چک کردم وقتی گوگل کروم بسته شد ترافیک مصرفی هم از دو مگابایت به ده کیلو بایت و بصورت ثابت کم شد

حالا بنظر شما گوگل کروم رو پاک کنم و دوباره دانلود و نصب کنم اینطوری میشه یا چی؟

اول history رو کامل پاک کنین
تمام دسترسیهاش رو هم ممنوع کنین خصوصاً ADDS-ON و آپدیت و دوربین و  غیره  
و کروم رو ببندین و دوباره باز کنین و تست کنین ببینین خود به خود ترافیک میکشه ؟
درضمن با فایر فوکس هم چک کنین ببینین ترافیک میکشه مثل کروم ؟