در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 30 دی 1395 02:06

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

مصرف بالای ماشین

توسط mojtaba sefid » پنج شنبه 30 دی 1395 02:32

سلام.دوستان امیدوارم بتونم اینجا جواب مشکلم رو بگیرم چون واقعا دیگه خسته شدم.من یع 405 مدل 82 دارم که مصرف سوختش خیلی وحشتناک زیاده و یه دود زمانی که گاز زیادی به ماشین میدی میاد از موتور ماشین.پیش صدتا تنظیم موتوری بردم.بارها انژکتور هام رو سرویس کردن. ولی هنوز مصرف ماشین زیاده و بد میسوزونه.خواهش میکنم کمکم کنید.اینم بگم سنسور اکسیژن نو هم خریدم

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3092

تشکر کرده: 2438 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » جمعه 1 بهمن 1395 20:56

سلام و خوش آمد به شما
شما دست به آچارید ؟
وقتی مصرف بالا میره و دود سیاه از اگزوز و آب و دوده خارج میشه و شمعها هم دود زده پس مشکل از اینهاست
خرابی رگولاتور سوخت و بالا رفتن فشار سوخت که قبلا مفصل راجع بهش مطلب نوشته شده
https://www.centralclubs.com/topic-t107 ... 5916496023
علتهای دیگه :
پوسیده بودن یا کثیف بودن سنسور اکسیژن . باید وقتی سرده باز بشه و بررسی بشه
غلتهای دیگه
خرابی سنسور مپ که اگر از این باشه موتور درست گاز نمیخوره
همه ی اینها رو میشه تست کرد و نباید الکی و از روی حدس و گمان قطعه عوض کرد
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

ho3ein2000 از این پست سپاسگزاري کرده است

New Member

no avatar
2

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 2 دی 1395 18:25

Re: مصرف بالای ماشین

توسط masimili » شنبه 2 بهمن 1395 01:08

سلام،شما که پیش صد نفربردی ماشینو،تا حالا چه قطعاتی رو تعمیر یاتعویض کردن؟؟؟
ای سی یو موتورمشخصاتش چیه؟؟
این مشکل از چند احتمال ساده میتونه باشه،یکی سنسور دمای آب که با ارسال اطلاعات اشتباه به ای سی یو موجب غلیظ کردن نسبت سوخت به هوا جهت زودتر گرم شدن موتور میباشد و بعلت خطایی که گفتم تصحیح نمیگردد به همان وضع ادامه داده و موجب افزایش مصرف سوخت میگردد،
از قطعه دیگر در مورد این مشکل سنسور موقعیت دریچه گاز که اگر خراب شود در خانواده پژوبا موتورxtu7خرابی این قطعه در کارکردموتور تاثیر زیادی نمیگذاردولی در هنگام شتابگیری باعث کند شدن موتورو دودکردن و مصرف بالا میشود.

Sent from my HUAWEI SCL-U31 using Tapatalk

MOHAMMAD_ASEMOONI از این پست سپاسگزاري کرده است

Fast Poster

Fast Poster

no avatar
257

تشکر کرده: 213 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 29 آذر 1395 08:44

AZ

Re: مصرف بالای ماشین

توسط mohammad-ranjbar » يکشنبه 10 بهمن 1395 01:31

mojtaba sefid نوشته است:سلام.دوستان امیدوارم بتونم اینجا جواب مشکلم رو بگیرم چون واقعا دیگه خسته شدم.من یع 405 مدل 82 دارم که مصرف سوختش خیلی وحشتناک زیاده و یه دود زمانی که گاز زیادی به ماشین میدی میاد از موتور ماشین.پیش صدتا تنظیم موتوری بردم.بارها انژکتور هام رو سرویس کردن. ولی هنوز مصرف ماشین زیاده و بد میسوزونه.خواهش میکنم کمکم کنید.اینم بگم سنسور اکسیژن نو هم خریدم

سلام دوست عزیز
مصرف بالا میتونه از سنسور دما و فشار هوای ورودی و سنسور دمای اب و فشار بالای بنزین و خرابی پتانسیو متر دریچه گاز و خرابی سنسور اکسیژن و.. باشه
شما صبح ها ماشینتون توی هوای سرد خوب روشن میشه
مشکل کم شدن کشش ماشین توی سربالایی ندارین و بهتره بگم زور زدن و خوب گاز نخوردن ماشین
و بوی خام سوزی بنزین طوری که شاید مکانیک ها بگن ماشین واشر سوزونده که اینطوری بو میده
اگر ماشین صبح خوب روشن شد و بقیه موارد بود احتمال داره ماشین شما تایم رد کرده باشه و بهتره چک بشه
اگر دست به اچار هستید خودتون چک کنید و اگر نه بدید مکانیک خوب و معتبر و بهتره تسمه تایم هم تعویض بشه
اگر تسمه تایم رو باز کردید هرزگرد و واتر پمپ رو هم چک کنید و در صورت مشکل عوض کنید تا هزینه اضافی و دردسر نشه بعدا
این لینک چک کردن تسمه
topic-t107118-612.html
اين جهان كوه است و فعل ما ندا سوي ما آيد نداها را صدا
فعل تو كان زايد از جان و تنت همچو فرزندي بگيرد دامنت
پس تو را هر غم كه پيش آيد ز درد بر كسي تهمت منه، بر خويش گرد
فعل تست اين غصه هاي دم به دم اين بود معناي قَد جَفٌَ القَلَم!