در اين بخش مي‌توانيد در موارد متفرقه در مورد جنگ افزار به بحث بپردازيد
Captain

Captain

no avatar
1222

تشکر کرده: 943 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

اختراع یک لانچر راکت

توسط shafagh 2 » سه شنبه 19 بهمن 1395 11:06

این راکت انداز ویژه را چند مدت قبل اختراع کردم و به یک سازمان نظامی ارائه نمودم اما گفته شد که ما نوع پیشرفته تر ان را (با مکانیزمی دیگر) در اختیار داریم. البته طرح اشکال فنی نداشت و کاملا قابل ساخت واستفاده بود اما با این وجود  اختراع این سلاح اعجوبه هیچ جایزه ای به من داده نشد و حتی یک تقدیر کتبی هم  صادر نگردید.

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد ;

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد ;

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Moderator

Moderator

نماد کاربر
1201

تشکر کرده: 60 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 29 آذر 1386 15:18

آرشيو سپاس: 6974 مرتبه در 813 پست

Re: اختراع یک لانچر راکت

توسط abdolmahdi » چهارشنبه 20 بهمن 1395 08:44

shafagh 2 نوشته است:این راکت انداز ویژه را چند مدت قبل اختراع کردم و به یک سازمان نظامی ارائه نمودم اما گفته شد که ما نوع پیشرفته تر ان را (با مکانیزمی دیگر) در اختیار داریم. البته طرح اشکال فنی نداشت و کاملا قابل ساخت واستفاده بود اما با این وجود  اختراع این سلاح اعجوبه هیچ جایزه ای به من داده نشد و حتی یک تقدیر کتبی هم  صادر نگردید.

سلام علیکم و رحمه ا...
ممنون از اینکه طرح خود را در معرض دید ما قرار دادید .

اگر ممکن است راجع به کالیبر راکتها ، برد و سایر موارد اندکی توضیح دهید . آیا راکتها را هم طراحی کرده اید ؟
اگر ديدار با مرگ حق است ، چه بهتر كه اين ديدار در ميدان جنگ باشد.

Captain

Captain

no avatar
1222

تشکر کرده: 943 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

Re: اختراع یک لانچر راکت

توسط shafagh 2 » چهارشنبه 20 بهمن 1395 12:33

با عرض سلام خدمت جناب  abdolmahdi و سایر اساتید ارجمند انجمن های علمی

ابتدا باید عرض نمایم من از ان جهت این طرح را علنی کردم که از نظر احتمال تایید برای ساخت دیگر امیدی به ان نیست ودر غیر اینصورت بدلیل اهمیت موضوع هیچگاه ان را اظهار نمی داشتم.

من قسمت هایی از توضیحات طرح را عرض می نمایم :

برای راکت  جدید اختراعی و لانچر کاملا ویژه ان که نوع مولتی راکت اش، دونوع حرکت گردشی آرام و سریع دارد نام های علمی متناسب  متعددی می توان انتخاب کرد مثل، " راکت انداز گردان- Rotor  Rocket" یا Whirl- Rocket” "یا راکت انداز رولور-  Revolver Rocket "

اینجانب برای راکت رولور یا گردان  شش لول انتخاب کرده ام که تعداد ان قابل تغییر به کمتر یا بیشتر می باشد اما بنظر میرسد نوع شش لول ان با ذخیره شش راکت و حداقل وقفه زمانی 5 ثانیه ای برای شلیک هر راکت گزینشی ارجح باشد.. البته حتی می توان نوع لانچر و راکت منفرد ان را هم طراحی نمود که ساده ترین نوع ان بوده و قابل نصب بر روی انواع خود رو ها و زره پوش ها می باشد اما مانند توپ های 106 بعد از هر شلیک لازم است یک راکت جدید در لانچر لود شود اما باید توجه داشت که این نوع از راکت انداز گردونه ای مانند نوع شش لول نداشته و تنها دارای یک نوع حرکت گردشی برای چرخاندن تا 3000 دور را دارد اما در نوع شش لول بعد از شلیک هر راکت گردونه ان چرخیده و راکت بعدی را در سایت پرتاب قرار می دهد.

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

اساسا این لانچر را با دونوع مکانیزم طراحی کردم یکی لانچر و راکتی که با موتور می گردد و یکی (لوله) لانچری که قبل از پرتاب با خرج اولیه خود راکت می گردد. بهر حال در هر دونمونه لانچرها با موتور الکتریکی و بی موتور برای ارائه طرح بطور پیش فرض راکت را با قطر 80میلیمتر و طول یک متر در نظر گرفتم که 40 سانتیمتر طول گلوله و 60 سانتیمتر سوخت واجزاء راکت است.

عکس بالا راکت خود گردان است ( در لانچر بدون موتور) که گردش لوله لانچر را با یک خرج اولیه ضعیفت تر انجام می شود. البته طرح اصلی همان لانچر با موتور الکتریکی بود و این طرح را هم
در قالب طرح پیشنهادی دیگری عنوان نمودم. البته در شرائطی که محاسبات نهایی و استاندارهای لازم برای این لانچر تعیین نشده بود تخمین برد راکت مشکل می نماید اما می توان همان بردهای انواع کاتیوشا را برای ان تصور کرد با این تفاوت که بر خلاف کاتیوشاهای سنگین، نوع سنگین این نوع راکت قادر به زدن اهداف مستقیم را ( البته تا مسافت های کوتاه) می باشد.

گلوله راکت این لانچر با مکانیزمی که برای ان در نظر گرفتم مانند گلوله های توپ با چرخش ونیروی گریز از مرکز  مسلح می شود اما با ملحقات اضافی که برای ان در فکر داشتم تا قبل از خزوج از لوله لانچر در حالت ضامن و غبر فعال باقی می ماند و بعد از پرتاب قسمت چاشنی گلوله مسلح و بصورت ضربتی عمل می نمود.

hf22 از این پست سپاسگزاري کرده است