در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد
Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

978

تشکر کرده: 5208 مرتبه
تشکر شده: 2958 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 آبان 1392 19:54

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

رشد و پیشرفت قطعه سازی

توسط Hesam - 1994 » يکشنبه 24 بهمن 1395 23:51قطعه ساز برتر ایران اعلام کرد که متأسفانه در سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ به دلیل تحریم‌ها از روند پیشرفت خود عقب افتادیم.خسروشاهی از قطعه‌سازان برتر ایران در همایش بین‌المللی خودرو ایران گفت:‌ «ایران در سال ۱۹۰۰ توسط مظفرالدین شاه دارای خودرو شد که آن هم از رنو بود. از سال ۱۹۰۰ تا ۱۹۶۰ ما فقط واردات داشتیم و از ۱۹۶۰ به بعد مونتاژ را انجام دادیم با اینکه جمعیتی برابر با ۲۵ میلیون نفر داشتیم.»

او افزود: «در طول انقلاب هم به خاطر حمله‌ی عراق به ایران قطعه‌سازی خودرو متوقف شد و در آن زمان ما فقط پیکان و رنو ۵ را در ایران مونتاژ می‌کردیم. بعد از جنگ صنعت خودروسازی و قطعه‌سازی ایران به پیشرفت گام برداشت و در دهه ۱۹۹۰ توانستیم با توان داخلی خودروی سمند را به بازار ارائه دهیم.»

خسروشاهی اعلام کرد:‌ «از  سال ۲۰۰۰ به بعد وارد بازار جهانی شدیم و توانستیم با کمک سایپا و ایران خودرو خط مونتاژ و تولید را در خارج از کشور راه‌اندازی کنیم. در سال ۲۰۰۰ توانستیم به فناوری‌ها و توانایی‌های ساخت قطعات حساس و خاص خودرو دست یابیم.»

این قطعه ساز برتر خودرو گفت: «متأسفانه در سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ به دلیل تحریم‌ها نتوانستیم صنعت خودروسازی را با پیشرفت مواجه کنیم و از روند پیشرفت خود عقب افتادیم. شرکت‌های خارجی از ایران رفتند و شرکت‌های کوچک نیز با مشکلات مواجه شده و بازار خودرو را رها کردند. در این سال‌ها ما فقط توانستیم که بر روی پیشرفت‌های نرم‌افزاری کار کنیم تا خودمان را از دنیا عقب نگه نداریم.»

او ادامه داد: «از سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ با حضور پژو، هیوندای،  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  و رنو امید به پیشرفت و توسعه در قطعه‌سازی و  صنعت خودروی ایران شکوفا شد و امیدواریم بتوانیم به پیشرفت فکر کنیم.»

خسروشاهی گفت: «سالانه ۲۳۰ هزار مهندس در ایران فارغ‌التحصیل می‌شوند و در گزارش مکنزی نیز پتانسیل صنعت خودروی ایران ۹ میلیارد دلار در حال حاضر و ۵۹ میلیارد دلار در سال ۲۰۳۵ برآورد شده است که این پتانسیل خوبی برای سرمایه‌گذاری در صنعت خودرو است.»

قطعه ساز برتر ایران بیان کرد: «حقوق‌های کارگران در صنعت خودروی ایران سالانه ۸۱۰۰ دلار است که این قیمت پایین فضای سرمایه‌گذاری بالا را فراهم می‌کند. ایران قبل از تحریم‌ها یازدهمین کشور در صنعت خودروی دنیا بود اما هم اکنون شانزدهم است. این فاصله ایجادشده در تحریم می‌تواند فرصت خوبی برای برندهای خودرویی در دنیا باشد.»

منبع: Zoomit
لا حول و لا قوة الا بالله العلي العظيم

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

978

تشکر کرده: 5208 مرتبه
تشکر شده: 2958 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 آبان 1392 19:54

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

مرکز ازمایش و تحقیقات خودرویی ترکیه

توسط Hesam - 1994 » يکشنبه 24 بهمن 1395 23:56

رئیس انجمن قطعه سازان ترکیه اعلام کرد: «ما مرکز آزمایش خودرو و تحقیقات خودرویی داریم که مایل هستیم آن‌ها را با خودروسازان ایرانی به اشتراک بگذاریم.»آلپر کانجا رئیس انجمن قطعه سازان ترکیه گفت: «خوشحالم که ایران تحول جدیدی در صنعت خودروسازی‌اش رخ داده است. ما آمده‌ایم بخشی از صنعت خودروسازی شما باشیم هر چند در برخی از صنعت خودرو با هم رقیب هستیم. البته این رقابت نمی‌تواند مشکل ساز شود و زمینه‌ساز شراکت‌های جدید خواهد بود.»

کانجا ادامه داد: «تولید محصول در ۱۰ سال اخیر برای داخل ترکیه ۵۰ درصد رشد و برای بخش صادرات ۷۰ درصد رشد داشته است. تولید ترکیه هم اکنون ۱.۵ میلیون خودرو است. این تولید تجاری در صنعت خودروی ترکیه در سال ۲۰۱۵ کمی کاهش داشت؛ ولی در سال قبل ۲۰ درصد رشد داشتیم که دلیل آن محصولات جدید فیات و تویوتا بوده است. بازار داخلی ترکیه از ایران ضعیف‌تر است اما صادرات ما در خودروسازی بسیار بیشتر از ایران است.»

رئیس انجمن قطعه سازان ترکیه اعلام کرد: «صادرات ما عمدتا به اتحادیه اروپا بوده است. ترکیه بزرگ‌ترین صادرکننده به اروپا است و بعد از ترکیه، ژاپن قرار دارد. بعد از اروپا، منطقه خاورمیانه، ایران و روسیه مقصد صادرات ما هستند که صادرات ۴ درصدی به ایران بسیار کم است و باید روی افزایش آن همکاری کنیم. صادرات ما به ایران بسیار فراز و نشیب بوده است و علت اصلی آن در سال‌های قبل را می‌توان تحریم دانست.»

کانجا گفت: «ما در انجمن قطعه‌سازی خودروی ترکیه با قطعه‌سازی ایران ارتباط خوبی داریم. این انجمن در سال ۱۹۷۸ شکل گرفته است و ۳۶۲ عضو با ۱۵۰ هزار کارمند دارد. این انجمن سالانه‌ ۸ میلیارد دلار صادرات داشته است که رقم قابل توجهی است.»

رئیس انجمن قطه سازان ترکیه تأکید کرد: «ما مرکز آزمایش خودرو و تحقیقات خودرویی داریم که مایل هستیم آن‌ها را با خودروسازان ایرانی به اشتراک بگذاریم.»

منبع: Zoomit
لا حول و لا قوة الا بالله العلي العظيم

shafagh 2 از این پست سپاسگزاري کرده است

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3274

تشکر کرده: 2554 مرتبه
تشکر شده: 4321 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

محل سکونت

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » شنبه 30 بهمن 1395 21:42

سلام
قطعه سازهای ایران چند مشکل دارند که مهمترینش کمبود وجدان هست چون بیشتر قطعاتشون عمداً بنجل ساخته میشه به این روشها:
استفاده از سیم مسی لاکی کمتر که باعث تولید اررانتر و زود سوختن قطعه میشه مثل دینام , بوق ,آرمیچر  پمپ بنزین , رله ها و غیره
استفاده از لاستیک بنجل با خاصیت ارتجاعی کم تا هم ارزون ساخته بشه هم زود خراب بشه مثل گردگیر پلوس و گردگیر هیدرولیک فرمان و لاستیکهای کمکها و جلوبندی . غیره
پلاستیک بنجل که زود میپوسه
آلیاژ بنجل برای ساخت سرسیلندر و بدنه موتور و بدنه دینام و استارتر و غیره
استفاده از مواد اولیه کم مثل ساخت گردگیرهای کوتاه تا زیاد کش بیاد و زود پاره بشه و ساخت قطعات نازک بدنه با ورق نارک و ساخت رادیاتور با ورق و لوله های نازکِ مسی و آلومینیومی
بعنی از چند طرف خون مردم رو میمکند (بنجل فروشی , کم فروشی و گرانفروشی)  
مشکلاتِ دیگشون:
استفاده از ماشین آلات بسیار قدیمی و معیوب و کارگران کم مهارت و با احساس مسئولیت کم
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

Hesam - 1994 از این پست سپاسگزاري کرده است


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان