جديدترين اخبار مربوط به نجوم را در اين بخش بخوانيد
Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
6286

تشکر کرده: 1651 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

وعده امیر دبی | امارات در مریخ شهر می‌سازد!

توسط sinaset » پنج شنبه 28 بهمن 1395 09:10

امیر دبی در اجلاس جهانی دولت‌ها اعلام کرد: امارات متحده عربی قصد دارد با همکاری‌های بین‌المللی در مریخ شهری کوچک بسازد.
به گزارش مهر، شیخ محمد الراشد المکتوم امیر دبی، در سخنرانی خود در اجلاس جهانی دولت‌ها با بیان این موضوع گفت: ما خواهان رویاهای بزرگ هستیم. من و برادرم محمدبن الزاید (امیر ابوظبی) تصمیم گرفته‌ایم امارات متحده عربی هم در تلاش‌های جهانی برای فرستادن انسان به فضا سهیم شود.

البته شهر مریخی امارات متحده عربی که Mars ۲۱۱۷ نامیده می‌شود، در آینده نزدیک ساخته نخواهد شد.

االمکتوم به برنامه‌ریزی برای ساخت این شهر هیچ اشاره‌ای نکرد اما به نظر می‌رسد او مدت زمانی طولانی برای پرداختن به جزییات در اختیار داشته باشد.

به گفته آرجون خارپال خبرنگار CNBC در دبی، دولت امارات تصمیم به ساخت شهری به اندازه شیکاگوی آمریکا با جمعیتی حدود ۶۰۰ هزار نفر دارد. این در حالی است که سازمان فضایی امارات متحده عربی که در سال ۲۰۱۴ تاسیس شده، تصمیم دارد در ۲۰۲۱ فضا‌پیمایی به نام Hope به مدار مریخ بفرستد.
به نقل از همشهری اونلاین.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
151

تشکر کرده: 3017 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 5 بهمن 1391 19:14

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

Re: وعده امیر دبی | امارات در مریخ شهر می‌سازد!

توسط varyag » پنج شنبه 28 بهمن 1395 17:14

با این به ظاهر پروژه خودشون یک دنیا رو مچل خودشون کردند چه برسه به یک ملت رو .....
دوستان پیشنهاد میدم بازی کامپیوتری DOOM 2016 رو که داستانش آینده خیالی و  عجیو و غریبی برای بشر حاضر در مریخ به تصویر میکشه انجام بدید بازی که از نوک پا تا بن دندانش پر از نشانه های فراماسونی و ... هست
هنوز به قطع نمیشه گفت اینا هدفشون از سفر به مریخ واقعا چی هست اما مطمئنم خودشون هم میدونند مریخ سیاره ای برای سکونت انسان نبوده و نخواهد شد.... فقط نجات بشریت و قابل سکونت کردن مریخ رو سرپوشی برای هدف اصلیشون قرار میدند....
افتادگی آموز گر طالب فیضی                هرگز نخورد آب زمینی که بلند است
نردبان این زندگی ما و منی ست ____عاقبت این نردبان بشکستنیست
لاجرم آن کس که بالاتر نشست ______استخوانش سخت تر خواهد شکست

Captain

Captain

no avatar
1223

تشکر کرده: 943 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

توسط shafagh 2 » سه شنبه 3 اسفند 1395 17:42

بنظرم برای تامین شیر وگوشت در کره مریخ مجبور بشن یک چند راس شتر هم همراشون ببرند ولی مشکل این هست که شترها را چطور تو موشک جا بدهند مگه اینکه سر شترها را از پنجره موشک بیرون بذارند. اخه سران عرب به خوردن شتر پلو  خیلی علاقه دارند.
این یکی را جدی می گویم  در یک عکس دیدم شیوخ عرب یک دیس پلویی دارند که بزرگتر از باند فرود هلیکوپتر است و حدود دو تن برنج با یک شتر پخته کامل درون ان میریزند آنوقت مهمان ها کی هستند؟ فقط هفت هشت نفری ازشیوخ عالیرتبه که با چنگال ( دست) به دیس مذبور یورش می برند. بعد از خوردن چند کیلویی چلو شتر با همان دست های چرب وچیلی ( می گویند برکت می اورد) عصاهایشان را بر میدارند ومی روند آنوقت یک تریلی مجهز به جرثقیل می اید ابر دیس برنجی را بر می دارد می رود در یک بیابان خالی می کند تا مامولک ها و کرکس ها بخورند ( اعتقاد دارند سیر کردن شکم انها ثواب دارد!)  البته وقتی راننده تریلی بر می گردد ماموران امنیتی سبیل انها را با ذره بین مورد مطالعه قرار میدهند. اگر سبیلش چرب نباشد بخت با او یار است و می تواند بار دیگر هم در ثواب شیوخ و سلاطین عرب کمی سهیم شود ولی اگر اثاری از چربی در سبیلش مشاهده شد از ان نمونه برداری شده و به ازمایشگاه فرستاده می شود. اگر ان چربی متعلق به چلو شتر باشد که بدبخت میشود او را می برند نزد شیوخ عرب تا بنا رسم شیخ سلطان ابو قلیان خالدبن ابو انجیر این عبیده هر کدام ازشیوخ یکدانه ازسبیل اورا بکند. بهمین دلیل بیشتر رانندگان تریلی های درباری سبیل نمی گذارند یا از پشم بز و چسب بعنوان سبیل مصنوعی استفاده می کنند.

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
141

تشکر کرده: 25 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 6 شهریور 1390 07:58

آرشيو سپاس: 169 مرتبه در 41 پست

توسط sazan1978 » چهارشنبه 4 اسفند 1395 09:55

به جای  درس  آموزی، مسخره کنید، این و آن را مسخره کنید ، با مسخره کردن این و آن بروی ضعف ها و عقب ماندگی های خود درپوش بگذارید، اما به یاد داشته باشید که سیلی واقعیت گونه ها را خوب نوازش میکند و  آنگاه افسوس همنشینتان خواهد بود.

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain

Captain

no avatar
1223

تاريخ عضويت

توسط shafagh 2 » چهارشنبه 4 اسفند 1395 20:43

سوء تفاهم نشود من فقط کمی طنز نوشتم. البته در بطن این طنز به بعض واقعیت ها اشاره داشتم والا این باعث مباهات من است سران اماراتی ، این  همسایگان مهربان ما که البته لطفشان شامل مردم عرب یمن هم شده همانطور که با صرف میلیاردها دلار جنوب خلیج فارس را با دست توانای مهندسین اروپایی و امریکایی به وجود جزایر مصنوعی نخل و قاره ها مزین کردند ( انهم به قصد فراهم اوردن زمینه تفریح و خوشگذرانی پولداران غربی) بتوانند در مریخ هم شهرک سازی کنند. البته فکر کنم بنا و عمله های چنین شهرکی هم امریکایی و اروپایی باشند.

البته فراموش نکن این ایران بود که در زمینه های علمی با دست یافتن به بزرگترین و پیشرفته ترین تکنولوژی تاریخ یعنی انرژی اتمی ( البته از نوع صلح آمیزش ) و همچنین نانو تکنولوژی، ای تی، صنایع نظامی، پرورش استعدادهای درخشان، ارتقاء تخصص های پزشکی  و صدها زمینه علمی دیگر به دنیای استکبار سیلی زد.

یکی از مقامات کشورها گفته بود، ما تعجب می کنیم که چطور ایران توانست مدت 12 سال فشار تحریم همه جانبه ای را تحمل کند که اگر فقط مدت نیم سال بر کشور ما وارد شده بود سیستم های اداری و اجتماعی ما را متلاشی می کرد. ایران در چنین شرائطی به چنان پیشرفت های علمی نائل شد.

بهرحال جدا از همه مسائل، شخصا در این تاپیک به سرم زد کمی هم طنز بنویسم البته شاید در تاپیک های مشابه دیگر هم نوشتم    :grin:

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
151

تشکر کرده: 3017 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 5 بهمن 1391 19:14

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط varyag » چهارشنبه 4 اسفند 1395 21:07

sazan1978 نوشته است:به جای  درس  آموزی، مسخره کنید، این و آن را مسخره کنید ، با مسخره کردن این و آن بروی ضعف ها و عقب ماندگی های خود درپوش بگذارید، اما به یاد داشته باشید که سیلی واقعیت گونه ها را خوب نوازش میکند و  آنگاه افسوس همنشینتان خواهد بود.

دوست عزیز گفته شما متین، کسی هم قصد تمسخر دیگران رو نداره، من هم قبول دارم که بزرگترین دلیل موفقیت علمی غرب دست گذاشتن و پیگیری مسائلی هست که اکثر ما به سادگی از کنارش می گذریم اما امارات در اینجا فقط نقش اسپانسر این پروژه رو بازی خواهد کرد و اگه واقعا روزی دسترسی به مریخ برای انسان محقق شود اربابان امارات از آن کشور در چپاول آن سیاره بسیار حریص تر بوده که نوبت به امارات نخواهد رسید....!!!
اما این پروژه از بنیان مشکل داره
اون ها ادعا می کنند که برای نجات نسل بشر هدف سفر به مریخ را در سر می پرورانند این درحالیست که عده بسیاری نه تنها در آفریقا بلکه در کل دنیا به دلایل مختلف در حال مرگ و چپاول مادی و فرهنگی توسط ابر قدرت ها هستند، جالب تر اینجاست که آقای ایلان ماسک (البته اگه اسمشون رو درست نوشته باشم) مدیریت اسپیس ایکس اصلیتی یهودی دارند!! باز هم میگم به اعتقاد بنده هدف اصلی این تیم چیزی فراتر از آنچه که در رسانه ها بیان می کنند هست باید صبر کرد و دید....
افتادگی آموز گر طالب فیضی                هرگز نخورد آب زمینی که بلند است
نردبان این زندگی ما و منی ست ____عاقبت این نردبان بشکستنیست
لاجرم آن کس که بالاتر نشست ______استخوانش سخت تر خواهد شکست

Captain

Captain

no avatar
1223

تاريخ عضويت

توسط shafagh 2 » پنج شنبه 5 اسفند 1395 00:33

آقای sazan 1978 بعد از فرستادن پست دوم  پست های شما را مطالعه کردم دیدم که واقعا فرد مودب و صادق ومعتقدی هستی و انتقاد شما حاکی از انتقاد از ان مطلب طنز در مورد سران در کشورهای عربی نیست. از طرفی بی ریا بگویم خودم هم ادم معتقدی هستم اما فکر کنم صفای باطن شما چندان نداشته باشم  اما بعد از کمی تفکر در باره اینکه در نوشته اول من چه چیزی شما را بر اشفته کرده بود به نکته ای بر خوردم که قبلا به ان فکر نکرده بودم و حسابی مرا اشفته کرد و ان نکاتی بود که به بعض مسائل مذهبی بر میگردد و لازم دیدم حتما این نکته را متذکر شوم که:

در ان نوشته طنز هدف گفتن این نکته بود که سران امارات و امثال انها با ظاهر سازی و سعی در ساخت بهترین ها در کشورهای عربی فاقد هرگونه زیربناهای بومی تکنولوژی و استقلال و خود سازندگی هستند و انچه از انها مشاهده می شود پیروی و بستگی تمام و کمال به قدرت های غربی و صنایع انها است. همانطور که مشاهده می شود که امروز تمام سلاح هایی پیشرفته ای که ان سلاطین خود بافته عربی علیه یمن مظلوم وبویژه مردم غیر نظامی ان بکار می برند همگی امریکایی، فرانسوی و انگلیسی هستند که البته نقش صهیونیست ها در کمک های مستشاری به این کشورها در هجوم علیه مردم یمن را هم نباید فراموش کرد. بهرحال انچه که امروز در اختیار ارتش های درباری این سلاطین است یکی اشان بومی و ساخت این کشورها نیست و در سایر صنایع هم همینطور است. امروز این کشورها پیشرفته ترین تجهیزات در اختیارشان است اما سر رشته و تکنولوژی همه انها در دست غرب است و انها بواقع چیزی از خود ندارند. ادعای سفر به مریخ و شهرک سازی در ان کره هم نه تنها ادعایی مسخره و بی اساس است بلکه وسیله ای برای فریب افراد اماراتی است که با چنین ایده بزرگی بر خود بالیده و خود را در اوج ببینند در حالیکه در واقع هیچ جز پول نفت و بعض درامدهای تجاری وابسته ندارند.

از طرفی می بینیم که انها دین را هم به بازی گرفته اند از یک طرف عرق و شراب می خورند وعیش نوش محلی و موطن غربی دارند از یک طرف به ملاهای درباری احمق و بیسواد متصل هستند که رابط بین انها و مردم بیچاره عرب هستند و هر مزخرفات بی اساس و خارج از دینی را که بعنوان فتوی به انها القاء می کنند می پذیرند که شاید خود شما یا دیگران بعض انها را در جاهایی خوانده باشید که چند مورد این ها هستند:

استفاده از کمربند ایمنی: پوشیدن کمربند ایمنی حرام است! زیرا مانع قضا و قدر می‌شود!

حرام بودن خوردن سمبوسه؛ جنبش الشباب المجاهدین (جوانان مبارز) در سومالی با صدور فتوایی در ماه رمضان اعلام کرد خوردن سمبوسه به علت شکل سه ضلعی آنکه مشابه ثالوث مقدس مسیحیان است، حرام است.

خوردن گوشت جن جایز است؛ محمد الزغبی مبلغ مصری با صدور فتوایی، خوردن گوشت جن را درصورت دسترسی به آن مجاز دانست. 

کسی که به علت بیماری ایدز بمیرد، شهید است؛ شیخ احمد ابویوسف، رییس مرکز ارشاد مذهبی در وزارت دیانت مصر، در پاسخ به استفتای مردی که پرسیده بود، نظر اسلام در مورد مرد مسلمانی که بر اثر ایدز بمیرد چیست؟ پاسخ داد: هرکسی که به علت بیماری ایدز بمیرد، از نظر اسلام شهید به حساب می‌آید!

حلال بودن فیلم‌های مستهجن؛ «عیسی بن صالح» مفتی سر‌شناس وهابی در جدید‌ترین فتوای خود اعلام کرد: جایز است افرادی که از ناتوانی جنسی رنج می‌برند، فیلم‌های غیراخلاقی مشاهده کنند، به شرط اینکه بازیگران آن مسلمان باشند!

خوردن زعفران جایز نیست؛ یکی از اعضای هیئت افتاء کویت در یک فتوای عجیب اظهار داشت: زعفران مواد مخدر است و خوردنش جایز نیست و همچنین مخلوط کردن آن با غذا نزد أکثر فقهاء دارای اشکال می‌باشد و بعضی از آن‌ها کمی از زعفران را که مخدر کننده نباشد جایز می‌دانند و خدای بزرگ دانا‌تر است.

خوردن گوجه فرنگی برای مسلمانان حرام است؛ یک گروه در مصر که به گروه اتحادیه اسلامی مردم مصر مشهور است، ادعا نمود که خوردن گوجه فرنگی برای مسلمانان حرام است چرا که وقتی گوجه فرنگی را بطور عمودی برش می‌دهیم، در وسط آن یک صلیب می‌بینیم. بنابراین گوجه فرنگی بجای پرستش خداوند، صلیب را می‌پرستد. صلیبی که بجای خداوند واحد به وجود ۳ خدا معتقد است. بنابراین گوجه فرنگی مسیحی است و خوردن آن حرام است.

همانطور که مشاهده می کنید مردم بیجاره وهابی در این کشور ها به چه بلایی مبتلا هستند. انچه اینجانب در قالب طنز گفتم این گونه موارد بود و نه خدای نکرده مستحبات و مکروهاتی که از منشاء وحی است و ریشه های علمی و روحانی دارد و باعث رشد وجهه و مقامات انسانی بیشتر می شود که البته من خودم بعض انها را رعایت می کنم زیرا می دانم تبعات خوب یا بد بهداشتی و روحی دارد.  

مثلا همین خوردن  غذاها با دست مستحب است ولی مسلما با دست شسته و تمیز که بعد از ان هم شستن دست بطور یقین عقلانی است که البته مسلما منفعت و اثری در انسان دارد زیرا ریشه چنین سفارشی از جانب افریدگار است و نه حتی از جانب پیامبران.
اساسا تفاوت سنت و بدعت هم همین است. اگر انسان عمل کند به چیزی که دین سفارش کرده سنت است اما اگر چیزی را از خودش بسازد یا از توهم و تصور بی اساس فرد دیگری سوای از دین بعنوان امر لازم دینی اقتباس کند می شود بدعت تمام انحرافاتی هم که در ادیان ایجاد شد بدلیل همین بدعت ها و دست بردن در اصول وحی بود.

بهرحال در قبال شما sazan 1975 گرامی که تقریبا شناختی از شما یافتم وظیفه خود دیدم که اگر سوء تفاهمی در این مورد پیش امده توضیحاتی بنویسم که خدای نکرده کدورتی از من در خاطرتان پدید نیاید.

همچنین از شیوخ و سلاطین محتلم امارات هم بخاطر این شوخی عذر خواهی کرده و امید دارم که بزودی زود بتوانند به سیاره مریخ سفر کرده و در انجا سالهای سال زندگی خوب و خوشی داشته باشند!
آخرين ويرايش توسط shafagh 2 در پنج شنبه 5 اسفند 1395 09:28, ويرايش شده 1 در کل.

varyag از این پست سپاسگزاري کرده است

Major II

Major II

نماد کاربر
221

تشکر کرده: 13 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 17 خرداد 1392 14:25

آرشيو سپاس: 375 مرتبه در 114 پست

توسط مدافعان حرم » پنج شنبه 5 اسفند 1395 06:00

مطا مرغوب بوده
آندریا: سرزمین فلاکت بار سرزمینی است که قهرمانی نپرورد.
گالیله: نه آندریا، سرزمین فلاکت بار سرزمینی است که در آنجا نیاز به قهرمان باشد.

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
141

تشکر کرده: 25 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 6 شهریور 1390 07:58

آرشيو سپاس: 169 مرتبه در 41 پست

توسط sazan1978 » شنبه 7 اسفند 1395 09:13

دوست عزیزم shafagh2 گرامی ، از لطف شما بسیار سپاس گزار هستم .
کشور های جنوبی خلیج فارس با کمک اربابان انگلیسی شان دارند شدیدآ پیشرفت می کنند . من نگرانم ، من نگران مردمم هستم ، نگران خاک و وطنم هستم . غصه می خورم وقتی بندر عباس را قیاس میکنم با این فسقلی های تازه به دوران رسیده . به این خاطر فریاد میزنم که باید که از مزاح و مسخره کردن دیگران دست برداریم و کوشش کنیم، تلاش کنیم و همت بخرج دهیم،  تا وطنمان باعث حسرت و حسادت دیگران شود و نه بلعکس.

varyag از این پست سپاسگزاري کرده است