بوی بد اگزوز

سوالات، پيشنهادات و انتقادات خود را درباره انجمن در اين بخش مطرح کنيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

بوی بد اگزوز

پست توسط ehsan.jam » جمعه 6 اسفند 1395, 12:12 pm

باسلام
ماشین من پژو405 مدل 89 هست که تقریبا 6ماهه اگزوزش بوی بدی میده، پیش 10تا تنظیم موتوری بردمش و دستگاه بهش وصل کردن اول میگفتن شمع ووایرشمعش خرابه که عوض کردم دوباره همون بو رو میداد (بوی خام سوزی) یه چند نفرم گفتن ازسنسور اگسیژن شاید باشه که اونم عوض کردم ولی همچنان اگزوز بو میده مصرف سوخت هم کمی بالاست .لازمه بگم که صبح ها که ماشین سرده بو نمیده ولی از موقعی که ماشین گرم میشه بوی اگزوز شروع میشه و همچنین خمره های اگزوز سالم هستند .چند روز پیش بردمش پیش اگزوز ساز گفت ماشینت کاتالیزور سرراه اگزوزش نیست و لوله طرح کاتالیزوره باید کاتالیزور بزاری تا بوش گرفته بشه.حالا خواستم ببینم با توجه به بالا بودن قیمت کاتالیزور آیا مشکل از کاتالیزور می تونه باشه .لطفا کمک کنید .با سپاس

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1118 بار
سپاس‌های دریافتی: 584 بار

Re: بوی بد اگزوز

پست توسط ho3ein2000 » جمعه 6 اسفند 1395, 3:38 pm

واشر گلویی اگزوز سالم هست؟
لاستیک دور درب صندوق عقب چطور؟

New Member
سپاس‌های ارسالی: 3 بار

پست توسط ehsan.jam » شنبه 7 اسفند 1395, 7:57 am

واشر رو مطمئن نیستم ولی دو تیکه اگزوز از وسط به خمره آخر کلا تعویض شده و نو هستند .فقط اون قسمت از اگزوز که سینسور اکسیزن روش بسته میشه قدیمی است .در ضمن لاستیک درب صندوق عقب هم سالمه.وقتی شیشه ها بالا باشه هیچ بویی داخل ماشین نمیاد ولی زمانی که داخل پارکینگ هستم تمام پارکینگ و بو برمی داره یا مثلا پشت چراخ قرمز وایمیستم.

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1118 بار
سپاس‌های دریافتی: 584 بار

پست توسط ho3ein2000 » شنبه 7 اسفند 1395, 11:02 pm

با سلام مشکل روغن سوزی ندارید؟
پس حتما مشکل موتوری دارید
بد نیست از انتها به آخر یه تستی بکنید
از سنسور اکسیژن تا آخر

New Member

پست توسط fr2004.rahimi » یک شنبه 8 اسفند 1395, 3:15 am

دوست عزيز كاتاليزور چيز خاصي نيست يه چيزي از جنس چينيه كه دقيقا داخل همون قسمت كه سنسور دوم اكسيژن هست بايد باشه بعضيا ميشكننش كه راه اگزوز باز بشه و ماشين گرم كار نكنه و به اصطلاح نفسش باز بشه، من دست دومش رو خريدم ١٠٠هزار تومان البته كلي گشتم ولي ١٥٠ هزارتومان همه داشتن ( دست دوم يا به عبارتي استوك ) ولي من از آشنا خريدم، اينو نصب كني ميتوني كنار اگزوز نفس بكشي خيالت راحت كه از همينه مشكل ماشينت ...

Sent from my iPhone using Tapatalk

New Member

پست توسط hassanamirkhani » دو شنبه 9 اسفند 1395, 12:19 am

سلام احتمال زیاد یکی از منبع های اگزوزتون یا کاتالیزرتون مشکل داره

فرستاده شده از SM-G7102ِ من با Tapatalk

Major I
Major I
محل اقامت: AZ
سپاس‌های ارسالی: 213 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار

پست توسط mohammad-ranjbar » پنج شنبه 12 اسفند 1395, 12:20 am

ehsan.jam نوشته شده:باسلام
ماشین من پژو405 مدل 89 هست که تقریبا 6ماهه اگزوزش بوی بدی میده، پیش 10تا تنظیم موتوری بردمش و دستگاه بهش وصل کردن اول میگفتن شمع ووایرشمعش خرابه که عوض کردم دوباره همون بو رو میداد (بوی خام سوزی) یه چند نفرم گفتن ازسنسور اگسیژن شاید باشه که اونم عوض کردم ولی همچنان اگزوز بو میده مصرف سوخت هم کمی بالاست .لازمه بگم که صبح ها که ماشین سرده بو نمیده ولی از موقعی که ماشین گرم میشه بوی اگزوز شروع میشه و همچنین خمره های اگزوز سالم هستند .چند روز پیش بردمش پیش اگزوز ساز گفت ماشینت کاتالیزور سرراه اگزوزش نیست و لوله طرح کاتالیزوره باید کاتالیزور بزاری تا بوش گرفته بشه.حالا خواستم ببینم با توجه به بالا بودن قیمت کاتالیزور آیا مشکل از کاتالیزور می تونه باشه .لطفا کمک کنید .با سپاس

با عرض سلام وادب
دوست عزیز بهتره تایم بودن ماشین رو هم چک بفرمایید چون یه دندانه رد کردن باعث کاهش قدرت در سربالایی های سنگین و بوی شدید خامسوزی میشه
اين جهان كوه است و فعل ما ندا سوي ما آيد نداها را صدا
فعل تو كان زايد از جان و تنت همچو فرزندي بگيرد دامنت
پس تو را هر غم كه پيش آيد ز درد بر كسي تهمت منه، بر خويش گرد
فعل تست اين غصه هاي دم به دم اين بود معناي قَد جَفٌَ القَلَم!

Major I
Major I
محل اقامت: AZ
سپاس‌های ارسالی: 213 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار

پست توسط mohammad-ranjbar » دو شنبه 16 اسفند 1395, 11:04 am

سلام دوست عزیز
اگر یه خورده دست به اچار باشید میتونید راحت تسمه تایم رو چک کنید
یه بخشی در مورد تسمه تایم که توی تایپیک صرفه جویی نوشته بودم

نتیجه این که تسمه تایم تو خانواده پژو رو جدی بگیرید و زود زود چک کنید هر 10هزار تا یا حدود 6ما هرچی کمتر بهتر
دوستان بارز ترین عیب این مسئله هم کم شدن کشش ماشین توی سربالایی های سنگین هست البته اگر بار ماشین زیاد باشه خودش رو بهتر نشون میده

روشش چک کردن تایم بودن ماشین
1- باز کردن وزنه بالایی دسته موتور سمت تسمه 3تا پیچ با الن شماره 8
2- باز کردن کاور بالایی تسمه تا پیچ داره کناری دسته موتور اچار تخت 10 و پیچ سمت عقب موتور اچار یکسر رینگ 13 یا بکس13 و جغجغه
3- جک زدن زیر چرخ سمت شاگر و قرار دادن در دنده 5 و چرخاندن چرخ
چرخ در حالت ساعت گرد معمولا سخت تر میچرخه و یا باید شمه ها باز بشه یا برعکس بچرخه
4 - باز کردن شمع های 1 و 2 از سمت تسمه تایم
5 - چرخ رو بچرخونین تا سوراخ روی فولی میل سوپاپ در حالت تقریبا ساعت 7 قرار بگیره
6 - داخل سوراخ فولی از یک پیچ 10 میلی متری با طول تقریبا 5 سانتی متر باید قرار بدین دقت بفرمایین پین درست و کامل باید جابره یعنی به راحتی از سوراخ فولی میل سوپاپ عبور و بره سوراخ روی سرسیلندر و دقیقا در یک راستا باشند حتما با چراغ قوه چک کنید
7- دو تا سیم جوش یا میله یا هرچیزه دیگه که هم اندازه باشند از جای شمع وارد سیلندر کنید و بای دو تا میله ارتفاع برابر داشته باشند یا اگر اختلاف داشته باشند در حد 2 میلیمتر باشه البته شاید یه مییلیمتر بالاتر یا پایین تر
اگر اختلاف ارتفاع میله ها بیشتر از این ها باشه تایم رد کرده و فورا ببرین مکانیک ماهر تا تنظیم کنه براتون
ماشین من میله ها حدود 1 سانت اختلاف داشت
پینی رو که داخل فولی کرده بودین رو دربیارین حتما چون با اولین استارت موتور داغون میشه و همه چیز رو ببندین به ترتیب.
دقت کنین که تسمه زیاد شل یا زیاد سفت هم دردسرساز هست با فشار دست معمولا در حالت عادی تسمه حدود 2.5 یا 3 دندونه میخوابه روی فولی میل سوپاپ
شرمنده که مطلب زیاد شد و سرتون رو درد اوردم
هر موقع خواستید ماشین رو از فولی تسمه دینام رو میلنگ تایم کنید (عین میل سوپاپ اون هم جای پین روی بدنه برای تایم شدن داره و میتونید از یه پیچ 10 میلیمتری دیگه استفاده بکنید موقعیت ساعت 10 پین جامیره ) باید از فولی تسمه نو یا فولی 2000 که فلزی هست استفاده کنید چون فولی های پلاستیکی با کارکردن بوششون جابه جا میشه خیلی دقت کنید کا تایم گیری اشتباه یعنی کج کردن سوپاپ و سوراخ شدن پیستون ها تعمیر موتور و هزینه چند میلیونی
اين جهان كوه است و فعل ما ندا سوي ما آيد نداها را صدا
فعل تو كان زايد از جان و تنت همچو فرزندي بگيرد دامنت
پس تو را هر غم كه پيش آيد ز درد بر كسي تهمت منه، بر خويش گرد
فعل تست اين غصه هاي دم به دم اين بود معناي قَد جَفٌَ القَلَم!

ارسال پست

بازگشت به “سوالات، پيشنهادات و انتقادات”