گزارش جالب از اعتقادات گوناگون مردم آمريکا نسبت به خدا

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: Shahbaz, MASTER, رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
پست: 681
تاریخ عضویت: جمعه 28 مهر 1385, 1:51 pm
محل اقامت: تهران
سپاس‌های دریافتی: 104 بار
تماس:

گزارش جالب از اعتقادات گوناگون مردم آمريکا نسبت به خدا

پست توسط sir.mohammad » دو شنبه 22 آبان 1385, 8:03 pm

مردان پروتستان و مسيحيان پيرو مذهب تولد دوباره، صفر درصد و در ميان زنان و کاتوليک‌ها، 1 درصد و در ميان يهوديان، 7 درصد بوده است.

بيش از يک‌سوم (36 درصد) معتقدند خداوند مرد است که زنان بيشتر از مردان معتقد به اين امر هستند. اين ديدگاه در ميان مسيحيان دوباره متولد شده پروتستان‌ها و کاتوليک‌ها بيشتر است. حدود 37 درصد هم بر اين باورند که خداوند، هيچ کدام از آنها نيست،10 درصد معتقدند که خدا هر دوي آنهاست و 17 درصد نيز به اعتقادشان اطميناني نداشتند.
در اين ميان، 9 درصد معتقد بوده‌اند که خداوند داراي صورت و اندام است که اين ميزان در ميان پروتستان‌ها بيشتر بوده و در ميان يهوديان، تنها 1 درصد طرفدار داشته است.

عده بيشتري؛ يعني حدود 41 درصد، معتقد بوده‌اند خداوند وجودي روحاني است که مي‌تواند به شکل انسان نيز درآيد، اما در ذات خود، انساني نيست. 62 درصد مسيحيان دوباره متولد شده با اين اعتقاد موافق بودند و بيش از يک‌چهارم آمريکايي‌ها معتقدند که خداوند، وجودي روحاني است به شکل انسان درنمي‌آيد که 49 درصد يهوديان هم اين اعتقاد را داشته‌اند.

اعتقادات درباره نقش خداوند در حوادث زميني نيز متفاوت بوده است؛ 27 درصد کاتوليک‌ها معتقدند که خداوند رخدادهاي روي زمين را کنترل مي‌کند كه اين ميزان در ميان پروتستان‌ها 41 درصد و در ميان دوباره‌ متولد شده‌ها، 57 درصد بوده است. 44 درصد بر اين باورند که خداوند، ناظر بر اين رخدادهاست، اما دخالتي در آن نمي‌کند که 58 درصد کاتوليک‌ها و 37 درصد دوباره‌متولدها اين اعتقاد را دارند.

تقريبا بيشتر آمريکايي‌ها (51 درصد) معتقدند که مسيحيان، يهوديان و مسلمان‌ها، يک خدا را مي‌پرستند که 63 درصد کاتوليک‌ها، 48 درصد پروتستان‌ها و يهوديان و 34 درصد متولدان دوباره با اين ايده موافقند.
به طور کل، حدود 73 درصد آمريکايي‌ها بر اين باورند که خداوند وجود دارد؛ اين ميزان در ميان متولدان دوباره 97 درصد، در ميان پروتستان‌ها 90 درصد، کاتوليک‌ها 84 درصد، يهوديان 64 درصد، جمهوريخواهان 83 درصد و دمکرات‌ها 72 درصد است.
حاشيه خطاي اين نظرسنجي 2 درصد است.

ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”