سفت شدن فرمان هیدرولیک

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

مدیران انجمن: Mohsen1001, RAHVAR, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member

سفت شدن فرمان هیدرولیک

پست توسط ramouzmehdi » یک شنبه 22 اسفند 1395, 10:22 pm

با سلام و خسته نباشید.من یه مشکلی دارم که تا حالا هیچ مکانیکی سر در نیاورده.یه سمند مدل 84 دارم.فرمونش وقتی موتور سرده خیلی نرم و راحته ولی وقتی موتور گرم میشه و چند بار فن ماشین کار میکنه فرمون سفت میشه.این مشکل تو رانندگی داخل شهر که معمولا با سرعت کم و نگه داشتن همراهه و فن هر چند وقت یه بار روشن میشه تا موتورو خنک کنه پیش میاد ولی تو جاده که اکثرا درجه آمپر پایینه و فن کار نمیکنه پیش نمیاد.ضمنا همه قطعات هیدرولیک رو از پمپ بگیر تا لوله ها رو عوض کردم.کسی اطلاعاتی داره که کارساز باشه؟

New Member
سپاس‌های ارسالی: 17 بار
سپاس‌های دریافتی: 12 بار

Re: سفت شدن فرمان هیدرولیک

پست توسط m.matin.y » سه شنبه 24 اسفند 1395, 9:43 am

ramouzmehdi نوشته شده:با سلام و خسته نباشید.من یه مشکلی دارم که تا حالا هیچ مکانیکی سر در نیاورده.یه سمند مدل 84 دارم.فرمونش وقتی موتور سرده خیلی نرم و راحته ولی وقتی موتور گرم میشه و چند بار فن ماشین کار میکنه فرمون سفت میشه.این مشکل تو رانندگی داخل شهر که معمولا با سرعت کم و نگه داشتن همراهه و فن هر چند وقت یه بار روشن میشه تا موتورو خنک کنه پیش میاد ولی تو جاده که اکثرا درجه آمپر پایینه و فن کار نمیکنه پیش نمیاد.ضمنا همه قطعات هیدرولیک رو از پمپ بگیر تا لوله ها رو عوض کردم.کسی اطلاعاتی داره که کارساز باشه؟

سلام وخسته نباشید
من یه حدسی میزنم که احتمالا از گیربکس یا بلبرینگ باشه که وقتی اون میله ی فرمون گرم میشه منبسط میشه ولی بقیه همینطور میمونن
یه امتحانی بکنید ولی من فقط حدس میزنم

Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1062 بار
سپاس‌های دریافتی: 3154 بار

Re: سفت شدن فرمان هیدرولیک

پست توسط R.A.F » سه شنبه 24 اسفند 1395, 6:30 pm

ramouzmehdi نوشته شده:با سلام و خسته نباشید.من یه مشکلی دارم که تا حالا هیچ مکانیکی سر در نیاورده.یه سمند مدل 84 دارم.فرمونش وقتی موتور سرده خیلی نرم و راحته ولی وقتی موتور گرم میشه و چند بار فن ماشین کار میکنه فرمون سفت میشه.این مشکل تو رانندگی داخل شهر که معمولا با سرعت کم و نگه داشتن همراهه و فن هر چند وقت یه بار روشن میشه تا موتورو خنک کنه پیش میاد ولی تو جاده که اکثرا درجه آمپر پایینه و فن کار نمیکنه پیش نمیاد.ضمنا همه قطعات هیدرولیک رو از پمپ بگیر تا لوله ها رو عوض کردم.کسی اطلاعاتی داره که کارساز باشه؟

جعبه فرمون رو چطور؟ اونم عوض کردین؟
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: زمین پهناور خدا
سپاس‌های ارسالی: 3835 بار
سپاس‌های دریافتی: 7697 بار

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » چهار شنبه 25 اسفند 1395, 5:09 pm

سلام
یکی از دوستان گفتند همین مشکل رو داشتند و علت این بود که مکانیک روغن موتور ریخته بوده توی سیستم به جای روغن هیدرولیک
آیا وقتی دو چرخ جلو روی جکه هم سفت هست ؟
 دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا  

ارسال پست

بازگشت به “مباحث فنی و تخصصی خودرو”