در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

New Member

no avatar
2

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 4 فروردین 1396 17:38

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

ایراد صفحه کلاچ خودرو وانت پیکان

توسط ayazdian7 » جمعه 4 فروردین 1396 17:44

سلام .امروز مشکلی برای ماشینم (وانت پیکان) پیش اومده که فک کنم بخاطره تموم شدن صفحه کلاچشه . یعنی وقتی ماشین روشنه و دنده می زنم اصلا هیچ واکنشی نشون نمیده و حرکت نمیکنه . می خواستم بدونم راه حلی هست که خودم فعلا بتونم موقتا حرکتش بدم . تا بعداًً ببرم تعمیرگاه واسه تعویض صفحه کلاچ و غیره . خواهش میکنم هر چه زود تر جواب بدین خیلی ضروریه .

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3082

تشکر کرده: 2429 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

Re: ایراد صفحه کلاچ خودرو وانت پیکان

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » جمعه 4 فروردین 1396 21:23

ayazdian7 نوشته است:سلام .امروز مشکلی برای ماشینم (وانت پیکان) پیش اومده که فک کنم بخاطره تموم شدن صفحه کلاچشه . یعنی وقتی ماشین روشنه و دنده می زنم اصلا هیچ واکنشی نشون نمیده و حرکت نمیکنه . می خواستم بدونم راه حلی هست که خودم فعلا بتونم موقتا حرکتش بدم . تا بعداًً ببرم تعمیرگاه واسه تعویض صفحه کلاچ و غیره . خواهش میکنم هر چه زود تر جواب بدین خیلی ضروریه .

سلام و خوش آمد به شما
سال نو هم مبارک
صفحه کلاچ هیچوقت یکدفعه اینجوری نمیشه که ماشین حتی یک سانت هم نتونه تکون بخوره بلکه تدریجاً ساییده و لاغر میشه و گاهی کلاچ زبر پا میلرزه و گاهی موقع ول کردن کلاچ یک صدایی شبیه یاکریم میده و خلاصه محاله یکدفعه اینطوری بشه
بنده فکر کنم یه چیزی توی گیربکس ول شده یا شکسته و دنده ها جا نمیره اصلاً
آیا قبل از این اتفاق هم علائمی مشاهده کردین که به درست بودن گیربکس شک کنین ؟ اگه بله , چی ؟
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

ayazdian7 از این پست سپاسگزاري کرده است

New Member

no avatar
2

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 4 فروردین 1396 17:38

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: ایراد صفحه کلاچ خودرو وانت پیکان

توسط ayazdian7 » جمعه 4 فروردین 1396 21:56

سلام سال نوی شما هم مبارک و مرسی ک وقت میزارید . صفحه کلاچ ماشینم خیلی وقت بود که علائم ساییده شدنش رو میدیدم ولی بخاطر سهل انگاری برای تعویضش اقدام نکرده بودم . امروزم ماشین توی گل گیر کرده بود و فک کنم بخاطر فشاری که به صفحه کلاچ اومد باعث شد کلاً صاف شه . حالا میخواستم بدونم با این اوصاف آیا راه حلی هست که بتونم ماشین را موقتاً راه بندازم تا بتونم برای رفع مشکلش اقدام کنم؟؟؟

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3082

تشکر کرده: 2429 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » جمعه 4 فروردین 1396 22:28

ayazdian7 نوشته است:سلام
سال نوی شما هم مبارک و مرسی ک وقت میزارید .

صفحه کلاچ ماشینم خیلی وقت بود که علائم ساییده شدنش رو میدیدم ولی بخاطر سهل انگاری برای تعویضش اقدام نکرده بودم .
امروزم ماشین توی گل گیر کرده بود و فک کنم بخاطر فشاری که به صفحه کلاچ اومد باعث شد کلاً صاف شه .
حالا میخواستم بدونم با این اوصاف آیا راه حلی هست که بتونم ماشین را موقتاً راه بندازم تا بتونم برای رفع مشکلش اقدام کنم؟؟؟

سلام
اگر آب شل هم رسیده باشه به صفحه کلاچ پس خیس شدنش هم مزید بر علت شده یعنی ممکنه بعد از مدتی و با خشک شدنش دوباره بشه مثل قبل البته ممکنه چند روز طول بکشه
این صفحه دیگه باید عوض بشه حالا یا با بکسل باید ببرینش یا اینکه صبر کنین تا ببینین بعد از چند روز میتونه حرکت کنه یا نه
در ضچن , اگر دیسک کلاچ مشکلی نداشته و خوب و نرم کلاچ میگرفته پس بهتره فقط صفحه کلاچ عوض بشه  البته مکانیک و خودتون هم دیسک رو با چشم بررسی کنین که ایرادی نداشته باشه
قبلنا دیسک رو جدا میفروختند و صفحه رو هم جدا
بنده خودم هم چند بار فقط صفحه عوض کردم و از دیسک 2 بار استفاده کردم که هم کلی پول صرفه جوئی کردم هم گرفتار مشکلات دیسکهای بنجل نشدم
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

ayazdian7 از این پست سپاسگزاري کرده است