تبدیل نقاشی‌های قدیمی به عکس با هوش مصنوعی + تصاویر

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7122
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9207 بار
سپاس‌های دریافتی: 21254 بار
تماس:

تبدیل نقاشی‌های قدیمی به عکس با هوش مصنوعی + تصاویر

پست توسط sinaset » پنج شنبه 17 فروردین 1396, 10:21 am

محققان دانشگاه کالیفرنیا برکلی موفق شدند با استفاده از هوش مصنوعی، از روی نقاشی عکس‌های طبیعی مربوط به منظره نقاشی را بازسازی کنند.

تصویر
به گزارش ایسنا به نقل از دیلی‌میل، این سامانه هوش مصنوعی که قابلیت یادگیری نیز دارد، می‌تواند عکس‌های معمولی را نیز به نقاشی آبرنگ تبدیل کند.
تصویر
این سامانه قابلیت تبدیل تصویر میوه‌های هم‌اندازه نظیر سیب و پرتقال به یکدیگر و یا حیوانات تقریبا همسان نظیر گورخر و اسب را به یکدیگر دارد.
تصویر
در این تحقیق چند اثر از "کلود مونت" به عکس تبدیل شده است و محققان توانستند مناظری را که "مونت" با نگاه به آنها یا تجسم آنها در ذهن خود، موفق به خلق آنها شده است، به صورت عکس با وضوح بالا بازسازی کنند.
تصویر


این سامانه هوشمند با بررسی تصاویر و پیکسل‌های آن نزدیکترین حالت طبیعی به آن را با توجه به شکل و رنگ آن پیکسل بازسازی می‌کند.

تصویر
تصویر
بازسازی عکس‌ها بوسیله این سامانه هوشمند با استفاده از پایگاه داده عکس‌های سایت فیلکر انجام می‌شود.

به این ترتیب که سامانه با بررسی اجزای موجود در تصاویر شبیه‌ترین عکس به آن قسمت را در پایگاه داده می‌یابد و با توجه به ترکیب رنگ آن در نقاشی، نمونه عکس آن را بازسازی می‌کند.در مراحل ابتدایی کار این سامانه با توجه به قابلیت یادگیری آن، محققان به سامانه برای تصمیم‌گیری مناسب‌تر کمک کردند تا قدرت تصمیم‌گیری آن ارتقاء یابد.

تصویر

به این ترتیب محققان این دانشگاه آمریکایی توانسته‌اند سامانه‌ای طراحی کنند که به جای ترجمه زبان‌های انسان‌ها به یکدیگر هنر نقاشی و عکاسی را به یکدیگر ترجمه کند.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

ارسال پست

بازگشت به “انجمن علم و فناوري”