در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد
Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

6663

تشکر کرده: 1673 مرتبه
تشکر شده: 8211 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

تبدیل نقاشی‌های قدیمی به عکس با هوش مصنوعی + تصاویر

توسط sinaset » پنج شنبه 17 فروردین 1396 09:21

محققان دانشگاه کالیفرنیا برکلی موفق شدند با استفاده از هوش مصنوعی، از روی نقاشی عکس‌های طبیعی مربوط به منظره نقاشی را بازسازی کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از دیلی‌میل، این سامانه هوش مصنوعی که قابلیت یادگیری نیز دارد، می‌تواند عکس‌های معمولی را نیز به نقاشی آبرنگ تبدیل کند.
این سامانه قابلیت تبدیل تصویر میوه‌های هم‌اندازه نظیر سیب و پرتقال به یکدیگر و یا حیوانات تقریبا همسان نظیر گورخر و اسب را به یکدیگر دارد.
در این تحقیق چند اثر از "کلود مونت" به عکس تبدیل شده است و محققان توانستند مناظری را که "مونت" با نگاه به آنها یا تجسم آنها در ذهن خود، موفق به خلق آنها شده است، به صورت عکس با وضوح بالا بازسازی کنند.این سامانه هوشمند با بررسی تصاویر و پیکسل‌های آن نزدیکترین حالت طبیعی به آن را با توجه به شکل و رنگ آن پیکسل بازسازی می‌کند.
بازسازی عکس‌ها بوسیله این سامانه هوشمند با استفاده از پایگاه داده عکس‌های سایت فیلکر انجام می‌شود.

به این ترتیب که سامانه با بررسی اجزای موجود در تصاویر شبیه‌ترین عکس به آن قسمت را در پایگاه داده می‌یابد و با توجه به ترکیب رنگ آن در نقاشی، نمونه عکس آن را بازسازی می‌کند.در مراحل ابتدایی کار این سامانه با توجه به قابلیت یادگیری آن، محققان به سامانه برای تصمیم‌گیری مناسب‌تر کمک کردند تا قدرت تصمیم‌گیری آن ارتقاء یابد.به این ترتیب محققان این دانشگاه آمریکایی توانسته‌اند سامانه‌ای طراحی کنند که به جای ترجمه زبان‌های انسان‌ها به یکدیگر هنر نقاشی و عکاسی را به یکدیگر ترجمه کند.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان