در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد
Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
37

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 27 آذر 1394 21:43

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

بد روشن شدن خودرو

توسط mohamadmahdi5867 » چهارشنبه 23 فروردین 1396 15:24

باسلام و عرض ادب و احترام و عرض تبریک سال نو. چند روزیست بیشتر اوقات زمانی که استارتر میزنم ماشینم روا سال دوگانه سوز است بعد از استارتر با ترتر کردن و دور موتور پایین روشن میشود که هر لحظه فکر میکنم میخواد خاموش بشه بعد از چند ثانیه یه دفعه خود بخود خوب میشه و دور موتور به صورت عادی میشه و میاد بالا و روی یک قرار میگیره من شک روی استپر موتور و سنسور مپ داشتم هر دوی آنها را با اسپری انژکتور شور تمیز کردم ولی بازم هم درست نشد لطف کنید مرا راهنمایی کنید.باتشکر فراوان.

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3082

تشکر کرده: 2429 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

Re: بد روشن شدن خودرو

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » پنج شنبه 24 فروردین 1396 07:04

mohamadmahdi5867 نوشته است:باسلام و عرض ادب و احترام و عرض تبریک سال نو. چند روزیست بیشتر اوقات زمانی که استارتر میزنم ماشینم روا سال دوگانه سوز است بعد از استارتر با ترتر کردن و دور موتور پایین روشن میشود که هر لحظه فکر میکنم میخواد خاموش بشه بعد از چند ثانیه یه دفعه خود بخود خوب میشه و دور موتور به صورت عادی میشه و میاد بالا و روی یک قرار میگیره من شک روی استپر موتور و سنسور مپ داشتم هر دوی آنها را با اسپری انژکتور شور تمیز کردم ولی بازم هم درست نشد لطف کنید مرا راهنمایی کنید.باتشکر فراوان.

سلام
در این صفحه پاسخ دادم در حد اطلاعاتم
واللهُ أعلم
topic-t2291-84.html
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
37

تاريخ عضويت

توسط mohamadmahdi5867 » پنج شنبه 24 فروردین 1396 11:59

سلام و باتشکر دوست عزیز. ولی من پاسخ سوالم را پیدا نکردم امکانش هست پاسخ را برایم در این صفحه بگذارید.

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3082

تشکر کرده: 2429 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » پنج شنبه 24 فروردین 1396 17:55

سلام
در همون صفحه مطلبتون و اسمتون نوشته شده و پاسخ بنده
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4251

تشکر کرده: 178 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » جمعه 25 فروردین 1396 23:29

یکی از ایراداتی که باعث این اشکال میشه عدم کارکرد صحیح پمپ بنزین هست که با تعویضش حل میشه
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

Fast Poster

Fast Poster

no avatar
257

تشکر کرده: 213 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 29 آذر 1395 08:44

AZ

توسط mohammad-ranjbar » شنبه 26 فروردین 1396 07:45

Mohammad 1985 نوشته است:یکی از ایراداتی که باعث این اشکال میشه عدم کارکرد صحیح پمپ بنزین هست که با تعویضش حل میشه

mohamadmahdi5867 نوشته است:
باسلام و عرض ادب و احترام و عرض تبریک سال نو.

چند روزیست بیشتر اوقات زمانی که استارتر میزنم ماشینم روا سال دوگانه سوز است بعد از استارتر با ترتر کردن و دور موتور پایین روشن میشود که هر لحظه فکر میکنم میخواد خاموش بشه بعد از چند ثانیه یه دفعه خود بخود خوب میشه و دور موتور به صورت عادی میشه و میاد بالا و روی یک قرار میگیره من شک روی استپر موتور و سنسور مپ داشتم هر دوی آنها را با اسپری انژکتور شور تمیز کردم ولی بازم هم درست نشد لطف کنید مرا راهنمایی کنید.
باتشکر فراوان.

سلام
سال نو شما هم مبارک
1- سنسور مپ شستشو لازم نداره , چه بسا خراب هم بشه با شستشو .
اگر بهش شک کردین باید ولتاژ خروجیش رو با ولتمتر بگیرین در 3 حالت :
دور آرام
گاز آنی شدید
گاز نصفه و ثابت
اولی حدود 1 تا 1.5 ولته
دومی حدو 4 تا 5 ولت
یومی حدود 2 تا 2.5 ولت
اگر مپ خراب بشه ولتاژش در هر 3  حالت تقریبا یکی هست و  در دور آرام هم ماشین دود سیاه غلیظ داره چون وقتی مپ میسوزه ولتاژ خروجیش معمولاً بالای 4 ولته که کامپیوتر فکر میکنه راننده یکدفعه تا آخر گاز داده و کامپیوتر انژکتورها رو تا مدت زیاد باز و روشن میذاره که باعث دود سیاه غلیظ در دور جارام میشه
2- مطلب زیر برای همه ی دوستان هست . شما هم بخونین . به احتمال 90% مشکلتون همینه
==============================================
سلام دوستان

از خیلیها شنیدم که ماشینشون این مشکل رو داشته:

با موتور سرد وقتی روشن میکنند موتور برای مدت کوتاهی لرزش شدید داره بعدش یهو خود به خود درست میشه

آیا تجربه ای در مورد علتش دارین ؟

بنده یک بار به یکی از دوستان که ماشینشون همین مشکل رو داشت گفتم:

کاپوت رو باز کنند و یک انبردست عایق دار بگیرند دستشون و با موتور سرد استارت بزنند تا اون لرزش شروع بشه

بعدش سریع پیاده بشند و با انبردست عایق دار وایرها رو تک تک بکشند

اون سیلندری که کشیدنِ وایرش تاثیری در لرزش نداره , همون سیلندر مشکل داره و به احتمال زیاد از وایرشمعش هست که نیم سوز شده درست برق رد نمیکنه اما بعد از چند ثانیه وایر کمی گرم میشه بر اثر عبور برق و درست میشه و لرزش برطرف میشه  

همین کار رو انجام دادند  و یکی از وایرها تاثیری نداشت چون اون وایر برق نمیده به شمعش و عملاً موتور چند ثانیه  سه سیلندر میشه , درحالیکه برداشتن سه تا وایرهای دیگه باعث میشه لرزش شدیدتر بشه  چون دوسیلندر میشه

با تعویض اون وایرشمعِ نیم سوز مشکل کاملاً حل شد

البته مقاومتش رو هم با اهم متر گرفتند که چند هزار اهم بیشتر از بقیه ی وایرها بوده که مشخصه نیم سوز بوده

حالا آیا شما هم این مشکل رو داشتین و چطور حل شده ؟ خصوصاً ماشینهای مدل بالا که وایرشمعهاش مثل مدلهای قدیمی نیست

با تشکر

سلام خدمت همه دوستان عزیز
مپ سنسور توی پیکان انژکتور باعث نوسان دور ارام میشد(لقی و قطعی سوکت مپ سنسور)
دلایل دیگه هام میتونه باعث 3 کار کردن موتور توی حالت سرد بشه
1- خال زدن یا روغنی شدن شمع
2- خرابی و گیر کردن و یا کثیف بودن انژکتور ها
شمع اب که دمای اب رو درست گزارش نکنه و سوخت کمتر باشه
عدم ساسات کردن تور موتور سرد که میتونه از
به هم ریختن برنامه ECU . خرابی شمع اب . خرابی یا گیر داشتن استپر . کثبف بودن مجاری دریچه گاز
ولی چون این مشکل با گرم شدن حل میشه به احتمال زیاد
کم بودن پاشش سوخت(خرابی سنسور دمای اب و گزارش دما بالاتر)
نشت اب از واشر یا خود سرسیلندر (که بعد از گرم شدن کامل موتور حل میشه و توی موتور پیکانی کمتر پیش میاد)

به نظر بنده شستن مپ سنسور نمیتونه باعث خراب شدنش بشه چون اسپری کنتاکت شور یا اسپری تونر نمیتونه به ساختارش صدمه بزنه ولی استفاده از اسپری انژکتور شور یا کاربراتور شور شاید باعث خرابی و پوسدگی به مرور زمان بشه چون این اسپری ها خاصیت خورندگی دارند و حتی نباید به داخل ریل انژکتور فلزی اسپری بشن (ریل اسپرت های جنس استیلنس طوریشون نمیشه با این چیزا و مد نظر بیشتر ریل های فابریک  الومینیومی بود )

دوست عزیز لطفا با توجه به سوال جواب بدید چون پاسخ گمراه کننده و نا مطمعن میتونه هزینه حداقل چند صد هزای تونمی برای عزیزان داشته باشه
متن همفکری و نظر دوستان هم تو تایپیک عیب یابی در باره این مشکل تو بالا اومده
همین چند روز پیش بخاطر یه چیز ساده مکانیک میخواست موتور ماشین یکی از دوستان رو باز کنه که خدا رو شکر با یه سیم اتصال منفی از بدنه به موتور حل شد کاملا
ممنون از همفکری دوستان
اين جهان كوه است و فعل ما ندا سوي ما آيد نداها را صدا
فعل تو كان زايد از جان و تنت همچو فرزندي بگيرد دامنت
پس تو را هر غم كه پيش آيد ز درد بر كسي تهمت منه، بر خويش گرد
فعل تست اين غصه هاي دم به دم اين بود معناي قَد جَفٌَ القَلَم!

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
37

تاريخ عضويت

توسط mohamadmahdi5867 » شنبه 26 فروردین 1396 07:53

با سلام و تشکر فروان از جناب آقای رنجبر

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4251

تشکر کرده: 178 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » شنبه 26 فروردین 1396 16:15

mohammad-ranjbar نوشته است:
Mohammad 1985 نوشته است:یکی از ایراداتی که باعث این اشکال میشه عدم کارکرد صحیح پمپ بنزین هست که با تعویضش حل میشه

mohamadmahdi5867 نوشته است:
باسلام و عرض ادب و احترام و عرض تبریک سال نو.

چند روزیست بیشتر اوقات زمانی که استارتر میزنم ماشینم روا سال دوگانه سوز است بعد از استارتر با ترتر کردن و دور موتور پایین روشن میشود که هر لحظه فکر میکنم میخواد خاموش بشه بعد از چند ثانیه یه دفعه خود بخود خوب میشه و دور موتور به صورت عادی میشه و میاد بالا و روی یک قرار میگیره من شک روی استپر موتور و سنسور مپ داشتم هر دوی آنها را با اسپری انژکتور شور تمیز کردم ولی بازم هم درست نشد لطف کنید مرا راهنمایی کنید.
باتشکر فراوان.

سلام
سال نو شما هم مبارک
1- سنسور مپ شستشو لازم نداره , چه بسا خراب هم بشه با شستشو .
اگر بهش شک کردین باید ولتاژ خروجیش رو با ولتمتر بگیرین در 3 حالت :
دور آرام
گاز آنی شدید
گاز نصفه و ثابت
اولی حدود 1 تا 1.5 ولته
دومی حدو 4 تا 5 ولت
یومی حدود 2 تا 2.5 ولت
اگر مپ خراب بشه ولتاژش در هر 3  حالت تقریبا یکی هست و  در دور آرام هم ماشین دود سیاه غلیظ داره چون وقتی مپ میسوزه ولتاژ خروجیش معمولاً بالای 4 ولته که کامپیوتر فکر میکنه راننده یکدفعه تا آخر گاز داده و کامپیوتر انژکتورها رو تا مدت زیاد باز و روشن میذاره که باعث دود سیاه غلیظ در دور جارام میشه
2- مطلب زیر برای همه ی دوستان هست . شما هم بخونین . به احتمال 90% مشکلتون همینه
==============================================
سلام دوستان

از خیلیها شنیدم که ماشینشون این مشکل رو داشته:

با موتور سرد وقتی روشن میکنند موتور برای مدت کوتاهی لرزش شدید داره بعدش یهو خود به خود درست میشه

آیا تجربه ای در مورد علتش دارین ؟

بنده یک بار به یکی از دوستان که ماشینشون همین مشکل رو داشت گفتم:

کاپوت رو باز کنند و یک انبردست عایق دار بگیرند دستشون و با موتور سرد استارت بزنند تا اون لرزش شروع بشه

بعدش سریع پیاده بشند و با انبردست عایق دار وایرها رو تک تک بکشند

اون سیلندری که کشیدنِ وایرش تاثیری در لرزش نداره , همون سیلندر مشکل داره و به احتمال زیاد از وایرشمعش هست که نیم سوز شده درست برق رد نمیکنه اما بعد از چند ثانیه وایر کمی گرم میشه بر اثر عبور برق و درست میشه و لرزش برطرف میشه  

همین کار رو انجام دادند  و یکی از وایرها تاثیری نداشت چون اون وایر برق نمیده به شمعش و عملاً موتور چند ثانیه  سه سیلندر میشه , درحالیکه برداشتن سه تا وایرهای دیگه باعث میشه لرزش شدیدتر بشه  چون دوسیلندر میشه

با تعویض اون وایرشمعِ نیم سوز مشکل کاملاً حل شد

البته مقاومتش رو هم با اهم متر گرفتند که چند هزار اهم بیشتر از بقیه ی وایرها بوده که مشخصه نیم سوز بوده

حالا آیا شما هم این مشکل رو داشتین و چطور حل شده ؟ خصوصاً ماشینهای مدل بالا که وایرشمعهاش مثل مدلهای قدیمی نیست

با تشکر

سلام خدمت همه دوستان عزیز
مپ سنسور توی پیکان انژکتور باعث نوسان دور ارام میشد(لقی و قطعی سوکت مپ سنسور)
دلایل دیگه هام میتونه باعث 3 کار کردن موتور توی حالت سرد بشه
1- خال زدن یا روغنی شدن شمع
2- خرابی و گیر کردن و یا کثیف بودن انژکتور ها
شمع اب که دمای اب رو درست گزارش نکنه و سوخت کمتر باشه
عدم ساسات کردن تور موتور سرد که میتونه از
به هم ریختن برنامه ECU . خرابی شمع اب . خرابی یا گیر داشتن استپر . کثبف بودن مجاری دریچه گاز
ولی چون این مشکل با گرم شدن حل میشه به احتمال زیاد
کم بودن پاشش سوخت(خرابی سنسور دمای اب و گزارش دما بالاتر)
نشت اب از واشر یا خود سرسیلندر (که بعد از گرم شدن کامل موتور حل میشه و توی موتور پیکانی کمتر پیش میاد)

به نظر بنده شستن مپ سنسور نمیتونه باعث خراب شدنش بشه چون اسپری کنتاکت شور یا اسپری تونر نمیتونه به ساختارش صدمه بزنه ولی استفاده از اسپری انژکتور شور یا کاربراتور شور شاید باعث خرابی و پوسدگی به مرور زمان بشه چون این اسپری ها خاصیت خورندگی دارند و حتی نباید به داخل ریل انژکتور فلزی اسپری بشن (ریل اسپرت های جنس استیلنس طوریشون نمیشه با این چیزا و مد نظر بیشتر ریل های فابریک  الومینیومی بود )

دوست عزیز لطفا با توجه به سوال جواب بدید چون پاسخ گمراه کننده و نا مطمعن میتونه هزینه حداقل چند صد هزای تونمی برای عزیزان داشته باشه
متن همفکری و نظر دوستان هم تو تایپیک عیب یابی در باره این مشکل تو بالا اومده
همین چند روز پیش بخاطر یه چیز ساده مکانیک میخواست موتور ماشین یکی از دوستان رو باز کنه که خدا رو شکر با یه سیم اتصال منفی از بدنه به موتور حل شد کاملا
ممنون از همفکری دوستان

اگر از موارد بالا نتیجه نگرفتید گفتم که می تونه از پمپ بنزین و عدم کارکرد درستش باشه
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

mohammad-ranjbar از این پست سپاسگزاري کرده است