در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10172 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: اخبار انتخابات 96

توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 31 فروردین 1396 23:15

سلام دوستان، از فردا صبح دوستان میتونند برای نامزد مورد نظرشون در انجمن یک تاپیک داشته باشند، اگر برای اغلب کاندیداها یک نفر پیدا بشه که مسئولیت تاپبک رو بر عهده بگیره، امکان ایجاد بخش موقت انتخابات هم وجود داره، البته ادامه فعالیت این بخشها و مجاز بودن این بحث‌ها، به ادب و احترام متقابل بستگی داره و با ایجاد دلخوری و توهین به شدت برخورد خواهد شد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

6 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4251

تشکر کرده: 176 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » پنج شنبه 31 فروردین 1396 23:50

من هم رد صلاحیت احمدی نژاد رو تبریک میگم
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4251

تاريخ عضويت

کرج پلاک 43!

توسط Mohammad 1985 » جمعه 1 اردیبهشت 1396 00:27

KH.I.A.2500 نوشته است:سلام و عرض ادب

پخش غیر مستقیم به اصرار دولتی ها است. شفافیت و حق دانستن که می گفتند همین بود؟ این چه معنایی به غیر از سانسور کردن و قیچی کردن سر و ته مناظره ها دارد؟

مثل اینکه شما نمی دونی ! صدا و سیما زیر نظر دولت نیست !
جکسون براون

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » جمعه 1 اردیبهشت 1396 20:14

گویا نظر من درست بود،  یک عده آمده بودند که آمده باشند  

یک سوال عجیب وجود دارد، الان معاون رئیس جمهور همسو باش وارد میدان شده یا جهت رقابت؟

مثلا احمدی نژاد در حمایت از بقایی معنا داشت، خاتمی در حمایت از میرحسین معنا داشت. یا عارف در حمایت از روحانی. اما جهانگیری یک شخصیت برجسته نیست که بخواد از رئیس جمهور 4 سال کشور حمایت خاصی ارائه کند.

اگر منتقد هست به دولت که حالا یکی بیاد اینو جمعش کنه این وسط  به نظرم پیچیده هست این حضور ...

در یک محفلی از دوستان فرهیخته یک نفر یک پیشنهاد بسیار تامل برانگیز داشت. گفت کاشک یک دوره کلا رئیس جمهور نداشته باشیم. هر طور به حرفش فکر می کنم به نظرم درست گفت و نتایج بهتری به نسبت تمامی دوره های ریاست جمهوری کشورمان رقم خواهد خورد.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1494

تشکر کرده: 3410 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 23 بهمن 1392 11:40

آرشيو سپاس: 338 مرتبه در 72 پست

توسط bamn » شنبه 2 اردیبهشت 1396 10:11

با عرض سلام مجدد .

ضمن تشکر از همه دوستان عزیز و بوبژه جناب Mahdi1944 (مدیریت سایت) و پیشنهاد خوبشان ، بنده هم از این پیشنهاد حمایت می کنم اما قصد ندارم خودم صفحه کاندیدای مورد نظرم را راه اندازی نمایم چون می خواهم به صورت آزاد در مباحث شرکت کنم و محدود به یک نفر نباشم! اما به سایر دوستان پیشنهاد می کنم حتماً این کار را انجام دهند . به جناب Mahdi1944 هم پیشنهاد می کنم یک نظرسنجی در صفحه اصلی سایت یا یک تایپیک جداگانه قرار دهند تا دوستان بتوانند بطور کلی رای داده و یک نمونه آماری کوچک در اختیار داشته باشند .

اما در مورد اعلام اسامی و اینکه طی هفته های آتی چه رخ خواهد داد و همچنین در مورد مناظره ها ؛

با توجه به ضعف عملکرد دولت دهم و انحرافاتی که در آن پیش آمد ، از همان ابتدای ثبت نام هم احتمال رد صلاحیت آقای احمدی نژاد زیاد بود و فقط بخاطر موج منفی که ممکن بود در افکار عمومی داخلی و بین المللی بر علیه نظام شکل بگیرد این احتمال داده می شد که وی با مصلحت اندیشی تایید صلاحیت شود که اینگونه نشد و حالا برخی سایت های ضد انقلاب جشن گرفته اند که آی ملت دیدید حقانیت ما در سال 88 ثابت شد؟ ، در حالی که بنده و بسیاری از رای دهندگان به احمدی نژاد در سال 88 هنوز هم اعتقاد داریم که از عملکرد دولت نهم ایشان رضایت داشته و علم غیب نداشتیم پیشبینی کنیم آن مسائل در دولت دهم پیش خواهد آمد!!!

اما در مورد فهرست تایید صلاحیت شدگان از سوی شورای نگهبان ، همگی باید به این فهرست احترام گذاشته و آن را قبول و تایید نماییم (هرچند ته دلم اعتقاد دارم اگر مثلاً شورای نگهبان صلاحیت آقایان کواکبیان و زاکانی را هم تایید می کرد انتخابات بسیار چالشی تر و پرهیجان تر برگزار می شد!) در این فهرست شش نفر حضور دارند . آقای میر سلیم همانطور که پیشتر گفتم از قدیمی های انقلاب ، اصولگرا و نامزد مورد حمایت موتلفه می باشد اما پتانسیل چندانی برای جذب آرا عمومی ندارد و در نهایت همان 200-300 هزار رای سنتی موتلفه را کسب خواهد نمود . آقای هاشمی طبا هم به عنوان یک اصلاح طلب مستقل ثبت نام نموده و چندان مورد توجه جریان های اصلی اصلاح طلبی و حامیانشان نمی باشد و فکر نمی کنم بتواند بیشتر از 400 تا 500 هزار رای به دست آورد .

اصلاح طلبان امید زیادی داشتند تا با مانور روی گزینه هایی مثل کواکبیان یا محمد هاشمی ، در صورت بالا بودن احتمال شکست روحانی در انتخابات ، پروژه عبور از روحانی را کلید بزنند ، اما حالا که چنین گزینه هایی در اختیار ندارند یا باید از هاشمی طبا حمایت کنند که احتمالش بسیار بسیار ضعیف است ، یا از جهانگیری حمایت نمایند هرچند احتمال اینکه جهانگیری به روحانی خیانت کند و به نفع وی کنار نرود خیلی کم می باشد ، یا در نهایت بهترین و کم ریسک ترین گزینه ایی که خواهند داشت حمایت مجدد از روحانی است .

اما روحانی سه رقیب اصلی دارد ؛ قالیباف ، رییسی و کارنامه خودش!!!  هم قالیباف و هم رییسی چهره های مقبولی در جامعه هستند ، آنها با در نظر گرفتن آرای اصولگرایان در انتخابات سال 92 الان روی هم 10 تا 12 ملیون رای قطعی دارند . اما برای شکست دادن روحانی ، کارنامه عملکرد 4 ساله دولت یازدهم را هم در اختیار دارند ، کارنامه ایی که حتی به اعتراف اصلاح طلبان هم چندان رضایت بخش نبوده است!!! و همین جاست که مسئله حضور جهانگیری و مناظره ها متقابلاً مطرح می شود ؛

آقای جهانگیری نامزد شد چون آقای روحانی در مناظره ها به کمک احتیاج دارد و به تنهایی نمی تواند از کارنامه نچندان قابل دفاع دولت خود دفاع نماید . از طرف دیگر وزارت کشور با پخش زنده مناظره ها مخالفت کرد چون احتمال می داد با حضور نامزدهایی مثل زاکانی ، غرضی ، احمدی نژاد و حتی کواکبیان ، رئیس جمهور از پس به چالش کشیده شدن ها در مناظره زنده بر نیاید ، اما بدون حضور این چهره های جنجالی که بارها دولت را به مناظره دعوت کرده بودند (و البته دولتی ها هم تقریباً در تمامی موارد این مناظره ها را رد یا تعدیل کرده بودند) ، روحانی و جهانگیری با خیال راحت تری در مناظره ها حضور خواهند یافت و احتمالاً وزارت کشور هم در مورد تصمیمش تجدید نظر خواهد نمود ، زیرا میرسلیم و هاشمی طبا که مردان این میدان نیستند! و قالیباف و رییسی هم هرچند روی ضعف های دولت یازدهم تاکید خواهند داشت اما بیشتر وقت را به ارائه برنامه های خود تخصیص می دهند و قرار نیست مثل افراد نام برده در بالا ، صرفاً برای حمله به دولت یازدهم وارد مناظرات شوند!

کانال تلگرام فروشگاه بنده :

https://t.me/hor_hamoon

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4251

تاريخ عضويت

کرج پلاک 43!

توسط Mohammad 1985 » شنبه 2 اردیبهشت 1396 11:40

bamn,  روحانی از هر نظر از هر سه رقیب خودش بالاتر و سرتره و البته کارنامش اش هم به مراتب بهتر از اون سه نفر هست !
جکسون براون

R.A.F از این پست سپاسگزاري کرده است

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4251

تاريخ عضويت

کرج پلاک 43!

توسط Mohammad 1985 » شنبه 2 اردیبهشت 1396 11:41

روحانی را از مناظره‌ها نترسانید!

عصر ایران؛ مصطفی داننده - تصمیم لغو پخش زنده مناظره‌های ریاست جمهوری صدای تمام جریان‌های سیاسی را درآورده است. هنوز مشخص نیست چه کسی دستور این مناظره‌های نازنده را داده است. هم دولت و هم رقبای اصول‌گرایش از این وضعیت ابراز نارضایتی کردند.

مخالفان روحانی، او را عامل ضبطی شدن مناظره‌های انتخاباتی می‌ دانند و بر این باور هستند که روحانی به دلیل ترس حاضر نیست وارد بازی مناظره زنده شود. این را می‌شود از تیتر رسانه‌های این جریان به خوبی مشاهده کرد.

نکته‌ای که مخالفان روحانی به آن توجه نمی‌کنند این است که رییس جمهور مستقر از مناظره نمی‌ترسد و حتی می‌شود گفت او «مرد مناظره» است. مناظره‌های انتخاباتی سال 92 باعث شد روحانی از میانه جدول نظرسنجی‌ها به صدر برسد و در نهایت به کرسی ریاست جمهوری تکیه بزند.

در سال 92 هم مخالفان حسن روحانی تلاش کردند تا او را به سازشکار معرفی کنند. کسی که باعث شده بود بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران قفل زده شود. سعید جلیلی، قالیباف، حداد عادل و محسن رضایی در جریان مناظره‌ها بارها سعی کردند تصمیمات هسته‌ای روحانی در دولت اصلاحات به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی را زیر سوال ببرند.

روحانی اما به خوبی پاسخ آنها را داد. پاسخی که حتی باعث شد مردم در خرداد سال 92 به او رای بدهند. مردم از روحانی خواستند با دیپلماسی و مذاکره پرونده هسته‌ای ایران را حل کند. مردم برخلاف نظر نامزدهای اصول‌گرا به کسی رای دادند که طرفدار مذاکره و گفت‌وگو بود.

فیلم‌های انتخاباتی سعید جلیلی در سال 92 بیشتر از آنکه روایت کننده فعالیت‌های دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی باشد؛ اختصاص به تخریب حسن روحانی و سیاست‌های هسته ای او داشت.

حسن روحانی حتی در گفت‌وگو با مجری برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه 2 هم مورد حمله قرار گرفت و متهم به سازشکاری شد. روحانی اما به خوبی از پس این سوال‌های هدفدار هم برمی‌آمد. برای درک بهتر این معنا به یک نمونه از این سوال و پاسخ‌ها اشاره می‌کنیم.

مجری برنامه از روحانی می‌پرسد:« جناب دکتر بعضی از منتقدین شما می گویند که آن زمان در جریان قراردادهای سعدآباد بروکسل و پاریس عملا همه چیز متوقف شد حالا سوای از این قضیه شما چقدر دولت تدبیر و امید انتقادپذیر است یعنی اگر مخالفین پس از....

روحانی جواب می‌دهد:« این حرفی که زدید می دانید که دروغه خودتون می دونید که دروغه ببینید درسعدآباد یا مذاکرات تهران اصلا قراردادی نبود اینها مال بی سوادهاست شما که به حمدالله تو این کار واردید حالا ممکنه تو گوشی به شما بگویند اونی که از گوشی به شما می گوید بلد نیست قاعدتا خود شما بلدی تصحیح کن ببین تهران دکلریشن بیانیه تهران تو بیانیه تهران قطعنامه این بود همه چی متوقف بشه ما نگذاشتیم ما فقط آن ده تا سانتریفیوژی که تو نطنز کار می کرد آن هم بازدهی اش را تعلیق کردیم.»

در همان انتخابات در جریان مناظره انتخاباتی وقتی حسن روحانی با حملات قالیباف روبرو شد خاطاب به شهردار تهران گفت:« «از آقای قالیباف خیلی تعجب میکنم. درست است باید رقابت کنیم ولی نه اینجوری. آقای قالیباف دلم نمیخواست بگم. آنجا بحث این بود شما میگفتید دانشجویان بیایند ما برنامه گازانبری داریم. من راجع چند کلانتری به شما گزارش دادم. شما چی گفتید؟ نمیخواهم بازگو کنم. گفتید کل آدمهای سالم من این تعداد است. برنگردید به بحث های آن زمان، این سینه من پر است از مسائل فراوان. حرف برای گفتن زیاد داریم. بگذارید رقابتمان سالم و درست باشد. شورای عالی امنیت ملی هم مدافع اقوام بوده به این شورا اتهام نزنید. از ابتدای زندگی سیاسی مسیرم روشن است هیچوقت پادگانی فکر و عمل نکردم.جزو افرادی هستم که حقوق خواندم، من سرهنگ نیستم. حقوقدان هستم. حواسمان باشد چگونه حرف میزنیم. هرچه اطلاعات لازم باشد در ذهنم دارم که بگویم. همیشه روبروی افراطیون ایستادم و طرفدار آزادی بیان و مخالف افراط و تفریط بوده‌ام.چرا اینطوری بحث میکنید؟ اگر بنا به این باشد که حرف زیاد داریم برای گفتن.»

روحانی نشان داده است از مناظره نمی‌ترسد و بیشتر این رقبای او هستند که از هم کلام شدن با حسن روحانی وحشت دارند. به ویژه اینکه در انتخابات امسال اسحاق جهانگیری با آمار و ارقام در کنار روحانی ایستاده است تا در کنار هم از برنامه‌های دولت اعتدال دفاع کنند.

اتفاقا باید گفت مناظره‌های ضبط شده به نفع روحانی نیست. مناظره‌ها برگ برنده حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری است. فرصتی که رییس جمهور می‌تواند بعد از چهار سال حمله و بداخلاقی رودروی مخالفان در برابر چشم مردم، پاسخ دلواپسی‌ها را بدهد.

انتظار مردم این است که مناظره‌ها زنده پخش شود تا مردم به صورت مستقیم با نقطه نظرات نامزدها و ویژگی‌های اخلاقی آنها آشنا شوند.
جکسون براون

bamn از این پست سپاسگزاري کرده است

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1494

تاريخ عضويت

توسط bamn » شنبه 2 اردیبهشت 1396 17:37

بسیار بسیار از اظهار نظر شما در این مواردی که بیان کردید سپاسگذارم. بله در سال 92 آقای روحانی پیروز مناظره ها بود . البته اختلافات داخلی اردوی اصولگران در مناظره ها هم که بخصوص توسط آقای ولایتی دامن زده می شد مزید بر علت شد تا 50.7% رای دهندگان ، به آقای روحانی رای بدهند .

اما سال 92 چهار سال پیش بود و الان سال 96 است و باید باور کنید بسیاری از مردم از عملکرد دولت یازدهم راضی نیستند (نمونه اش مادر خود بنده که چهار سال قبل به آقای روحانی رای داد اما حالا دیگر حتی حاضر نیست رای بدهد!)

بییایید یک نگاه آماری به انتخابات سال 92 داشته باشیم ؛

همانطور که گفتم 50.71% رای دهندگان به آقای روحانی رای دادند ، 16.56% به آقای قالیباف ، 11.36% به آقای جلیلی ، 10.59% به آقای رضایی ، 6.18% به آقای ولایتی و 1.22% به آقای غرضی .

آن 27% که به قالیباف و جلیلی رای دادند ، حالا هم دلیلی برای رای دادن به آقای روحانی ندارند و باز از بین آقایان قالیباف و رییسی یکی را انتخاب خواهند کرد (آقای قالیباف در انتخابات سال 92 در استان های خراسان رضوی و شمالی رای نسبتاً خوبی داشت اما با توجه به محبوبیت بالای آقای رییسی در آن منطقه پیشبینی می شود بخشی از آرا آقای قالیباف در سال 92 ، به سبد آقای رییسی در سال 96 ریخته شود) . آقای رضایی به علت تمرکز روی تبلیغات قومی ، در مناطق لر نشین جنوب غرب کشور رای بالایی کسب کرد . این مناطق هم به طور سنتی معمولاً به نامزدهای اصولگرا رای می دهند و حتی در زمان آقای خاتمی هم رای وی از این مناطق حدود 50% و شاید هم کمتر بود . حالا باز چه دلیلی وجود دارد که رای دهندگان به آقای رضایی در سال 92 بخواهند به آقای روحانی رای دهند و رای خود را به سبد نامزدهای اصولگرا نریزند؟ در مورد آقای ولایتی اینطور می توان استنباط نمود که رای ایشان در سال 92 بین روحانی و دو نامزد اصولگرا در سال 96 شکسته خواهد شد . پس با یک حساب سرانگشتی می توان گفت 35 تا 40 درصد رای دهندگان مطمئناً به یکی از دو گزینه قالیباف یا رییسی رای خواهند داد . حالا باید یک نگاهی به اطراف خود بیاندازید و ببینید کسانی که سال 92 به روحانی رای دادند هنوز هم حاضرند این کار را انجام دهند؟ (البته با سیاره بیگانه تهران شمالی کاری نداریم ، استان های سنی نشین سیستان و بلوچستان و کردستان و آذربایجان غربی هم معمولاً بطور سنتی به اصلاح طلبان رای می دهند چون این باور غلط را دارند که اصولگرایان شیعه های افراطی هستند!!!)

بنده در کانال تلگرام  دکتر سلام یک مطلبی درباره مناظره خواندم که به نظرم جالب آمد ، آن را بدون دخل و تصرف برایتان می نویسم :

اقای رحمانی فضلی وزیر کشور دولت تدبیر و امید در خصوص جلوگیری از پخش زنده مناظرات گفته اند که می خواهیم #تهمت ها را در مناظرات حذف کنیم.

✴️سوال اساسی اینجاست، وقتی رییس جمهور محترم در مقابل دوربین ها و در حضور هشتاد میلیون ایرانی وعده صد روزه را کتمان می کند ، اگر کسی به او بگوید بر اساس اسناد و مدارک این سخن شما صادقانه نیست، آیا تهمت زده است؟!

✴️اگر در مناظرات، کسی به اقای روحانی بگوید چرا پروژه های قدیمی را مجددا افتتاح کرد؟ آیا تهمت زده؟!

✴️اگر کسی به روحانی بگوید که چرا صنعت هسته ای را نیمه تعطیل کردی و تحریم ها را هم نتوانستی لغو کنی، آیا تهمت زده است؟!

✴️اگر کسی به آقای روحانی بگوید که چرا چرخ سانتریفیوژها و چرخ کارخانه ها از حرکت ایستاده، آیا تهمت زده است؟!

✴️اگر به روحانی بگویند که چرا آمار بیکاری در دولت شما رشد پیدا کرده، آیا تهمت زده است؟!

✴️اگر کسی از پرزیدنت روحانی بپرسد که چرا اشرافیت را در دولت نهادینه کردی، آیا تهمت زده است؟!

✴️اگر کسی از روحانی بپرسد که چرا اعتبار پاسپورت ایرانی را تنزل دادید، آیا تهمت زده است؟!

✴️اگر کسی از اقای روحانی بپرسد که چرا در دولت شما رکود اقتصاد کشور را به زانو در آورده، آیا تهمت زده است؟!

✴️اگر کسی از جناب روحانی بپرسد که چرا در آستانه انتخابات بیاد افزایش مستمری و افزایش حقوق کارمندان افتاده ای، آیا تهمت زده است؟!

ظاهرا هر آنچه منتقدان به دولت نسبت می دهند تهمت است و قاعدتا از مناظره حذف خواهد شد

5 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1494

تاريخ عضويت

توسط bamn » شنبه 2 اردیبهشت 1396 18:14

نظرسنجی ها (1) :

چهار سال قبل نظرسنجی های اینترنتی هرچند حکایت از پیشتازی آقای روحانی داشت اما از آنها اینطور برداشت می شد که انتخابات به دور دوم کشیده خواهد شد و اصولگرایان شانس شکست روحانی در دور دوم را خواهند داشت . اما آقای روحانی با رای 50.7% در همان دور اول پیروز گردید و نقشه اصولگرایان نقش بر آب شد . پس این شرایط نشان داد به علت ضریب نفوذ پایین اینترنت در کشور ، نمی توان خیلی به نتایج نظرسنجی های اینترنتی اطمینان نمود ، با این حال امسال هم قصد دارم با مراجعه به برخی از این نظرسنجی ها یک تصویر کلی و البته محدود از نتیجه احتمالی انتخابات ریاست جمهوری سال 96 به دست آورم . متاسفانه امروز با وجود جستجوی فراوان فقط دو سایت معتبر پیدا کردم که نظرسنجی گذاشته بودند بنابراین از شما دوستان عزیز می خواهم اگر در سایر سایت های معتبر با نظرسنجی که تمام گزینه های انتخابات را شامل شده باشد مواجه شدید حتماً لینک آن را به اطلاع بنده برسانید تا در گزارشات بعدی نظرسنجی ها وارد نمایم (نظرسنجی های کانال های تلگرامی و سایر شبکه های اجتماعی لحاظ نمی گردند)

اما نتایج فعلی کسب شده در نظرسنجی های این دو سایت :

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

تعداد آرا ثبت شده تا این لحظه : 13827
نتیجه : 1- حسن روحانی 36%      2- سید ابراهیم رئیسی 31%     3- محمد باقر قالیباف 20%     4- اسحاق جهانگیری 11%     5- سید مصطفی هاشمی طبا 1%     6- سید مصطفی میر سلیم 1%

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

تعداد آرا ثبت شده تا این لحظه : 4529
نتیجه : 1- حسن روحانی 38%     2- سید ابراهیم رئیسی 35%     3- محمد باقر قالیباف 17%     4- اسحاق جهانگیری 8%     5- سید مصطفی هاشمی طبا 1%     6- سید مصطفی میر سلیم 1%

Commander

Commander

نماد کاربر
1058

تشکر کرده: 1042 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 31 فروردین 1386 18:10

ارومیه

آرشيو سپاس: 11654 مرتبه در 944 پست

توسط kayvan6079 » يکشنبه 3 اردیبهشت 1396 09:35

bamn نوشته است:...
(البته با سیاره بیگانه تهران شمالی کاری نداریم ، استان های سنی نشین سیستان و بلوچستان و کردستان و آذربایجان غربی هم معمولاً بطور سنتی به اصلاح طلبان رای می دهند چون این باور غلط را دارند که اصولگرایان شیعه های افراطی هستند!!!)
...

دوست عزیز، اکثریت جمعیت آذربایجان غربی شیعه می باشند، لطفا آگاهانه بحث نماییم!

حقيقت را بدانيد تا رها شويد؛ دانش قدرت است زيرا به شما اجازه تصميم گيري آگاهانه بر اساس حقايق هستي را مي دهد، نه بر اساس باورهاي گاها اشتباه شما!

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1494

تاريخ عضويت

توسط bamn » يکشنبه 3 اردیبهشت 1396 09:59

با سلام مجدد .

امروز می خواهم گریزی بزنم به انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ؛ با اینکه اصفهان یکی از چهار کلان شهر اصلی کشور می باشد اما شورای اسلامی شهر اصفهان یکی از کم حاشیه ترین شوراهای کشور می باشد و طی چند دوره گذشته به علت رضایت نسبی مردم شهر ، با وجود تغییرات جزیی ، بدنه اصلی و اصولگرای شورا ثابت مانده است .

اما در مورد شورای شهر تهران که می توان آن را خبرساز و در واقع جنجالی ترین شورای شهر کشور دانست و تصمیمات افراد حاضر در آن نتنها در تهران بلکه بر کل کشور تاثیر گذار می باشد این روزها و بعد از اعلام اسامی تایید صلاحیت شدگان اخبار عجیبی به گوش می رسد!

بنده چند وقت پیش در یکی از کانال های تلگرامی به متن-تصویر زیر برخورد کردم :

شاید به نظر برخی از شما تنظیم کننده این متن-تصویر کمی اغراق کرده باشد .

روز 19 فرودین ماه هم روزنامه اصلاح طلب ابتکار تیتر یک عجیبی داشت :

خب ، چرا دست اصولگرایان باید خالی باشد در حالی که از جایگاه مهم شوراها و بخصوص شورای شهر تهران اطلاع کامل دارند؟

حالا با اعلام اسامی تایید صلاحیت شدگان از سوی هیات نظارت بر انتخابات شوراها ، کاشف به عمل آمده که تعدادی از چهره های سرشناس اصولگرا که حتی برخی از آنها عضو کنونی شورای شهر تهران هستند رد صلاحیت شده اند!

رد صلاحیت افرادی همچون حسین رضا زاده با این توجیه که آنها به عنوان چهره های غیر سیاسی به شورای شهر راه یافتند و نتوانستند در این جایگاه مفید باشند شاید قابل توجیه باشد ، اما از تعداد دیگری از اعضا شورای شهر تهران هم به عنوان رد صلاحیت شده اسم برده می شود مثل مرتضی طلایی و حبیب الله کاشانی . آقای طلایی که اعتراض شدید خود را اعلام کرده و درخواست رسییدگی مجدد داده ، وی گفته با وجود تایید صلاحیت از سوی مراجع چهار گانه ، هیات نظارت راساً و بدون اعلام دلیل وی را رد صلاحیت نموده است . آقای کاشانی هم اعلام کرده با وجود تایید صلاحیت از سوی مراجع چهارگانه هیات نظارت با اعلام اینکه ایشان به قانون اساسی پایبند نمی باشد ، راساً رد صلاحیت را تصویب کرده در حالی که آقای کاشانی استاد درسی به نام " آشنایی با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران " در دانشگاههای کشور می باشد!!

از دیگر افرادی که به عنوان رد صلاحیت شده نام برده می شود خانم الهه راستگو است . ایشان که با لیست اصلاح طلبان به شورای شهر چهارم راه یافته بود با رای دادن به ادامه کار آقای قالیباف به عنوان شهردار تهران بشدت مغذوب اصلاح طلبان شد و تا مدتی حتی جواب سلامش را هم نمی دادند!!!

خب ، حالا به نظر شما نظارتی که توسط شورای نگهبان انجام می شود کارآمد تر است یا نظارتی که توسط ستادهای دولتی انجام می شود؟!

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1494

تاريخ عضويت

توسط bamn » يکشنبه 3 اردیبهشت 1396 10:15

kayvan6079 نوشته است:
bamn نوشته است:...
(البته با سیاره بیگانه تهران شمالی کاری نداریم ، استان های سنی نشین سیستان و بلوچستان و کردستان و آذربایجان غربی هم معمولاً بطور سنتی به اصلاح طلبان رای می دهند چون این باور غلط را دارند که اصولگرایان شیعه های افراطی هستند!!!)
...

دوست عزیز، اکثریت جمعیت آذربایجان غربی شیعه می باشند، لطفا آگاهانه بحث نماییم!

دوست عزیز ، منظورم مناطق سنی نشین استان بود . البته بنده آمار دقیقی ندارم ، اما استنباطم از منابعی که در اختیار دارم این است که اگر اهل تسنن در استان آذربایجان غربی در اکثریت نباشد ، فکر نمی کنم کمتر از 40 درصد هم باشند!

بطور کلی الگوی رای دهی در مناطق سنی نشین کشور نسبتاً مشابه و متمایل به اصلاح طلبان می باشد . سیستان و بلوچستان ، کردستان ، آذربایجان غربی ، شهرستان های شمال استان گلستان و شهرستان های غرب استان هرمزگان ، حتی شهرستان های سنی نشین خواف و تربت جام در خراسان رضوی ، همگی متمایل به این الگو هستند!

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است

قبليبعدي