در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3475

تشکر کرده: 286 مرتبه
تشکر شده: 466 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: اخبار انتخابات 96

توسط Solver » يکشنبه 3 اردیبهشت 1396 22:00

bamn,  روحانی از هر نظر از هر سه رقیب خودش بالاتر و سرتره و البته کارنامش اش هم به مراتب بهتر از اون سه نفر هست !

بنده که هر چه بیشتر دقت کردم کمتر فهمیدم. الان اینجا کی رقیب هست؟

یادش بخیر این ابراهیم نبوی اون سالهای اول فرارش که هنوز سرش به تنش می ارزید یک مطلب جالب نوشته بود و درش گفته بود، ما اصلاح طلب شدیم که امثال هاشمی و کروبی را اصلاح کنیم، تا به خودمان آمدیم اینها شده بودند شیخ های اصلاحات

حالا من هر چه بیشتر دقت می کنم کمتر اصول گرا دیدم، شاید هم اصول گرایی وجود ندارد، اصول گراترین افراد همنشین روزانه و شبانه اصلاح طلبان هستند و تصویرشان تا دیروز تیتر یک روزنامه های اصلاح طلب و کمتر نقل قولی از اونها در یک روزنامه اصولگرا می شود در طول 10 سال اخیر یافت. حالا نماینده اصول گرایان هستند.


قبول دارم  اصلا وجه خوبی نداشت که روحانی رای نیاورد یا حتی به دور دوم بکشد کارش، ریسکش هم با توجه به طیف وسیع نارضایتی ها از عملکرد دولت حتی در همان برگ برنده اش (برجام) هم تشدید کننده این نگرانی بود. اما نه در این حد که قرار باشد هیچ حریفی در میدان نباشد. این کار موجبات بدگمانی بیش از پیش مردم به انتخابات خواهد شد.

مردم ما خودشان به قدر کافی بر اساس اتفاقات گذشته به انتخابات در این کشور بدبین هستند، خصوصا طیف اصلاح طلب بعد از سال 88. حالا نوبت قشر اصول گراست که اینبار شاکی شود. این سازماندهی درستی برای جامعه نیست. اگر هر دو قشر به یک موضوع که انتخابات است (هر چند در تاریخ های مختلف) اعتراض داشته باشند تنها نتیجه آن بی اعتباری انتخابات است.

شاید بهتر بود اجازه ورود اصولگرایان به انتخابات داده می شد. البته منظورم الزاماً رد صلاحیت نیست. خیلی ها از ثبت نام منع شده بودند از ماه ها قبل.  توصیه جدی و وسیع به عدم رقابت با روحانی در این دوره روی میز احزاب مختلف حتی اصولگرا بود. شخصا در یکی از جلسات حزبی تهران بودم که صراحتا از پرهیز برنامه ریزی برای حضور (منظور در مقام کاندید) در انتخابات در این دوره با توجه به توصیه ها (بماند منابعش) سخن گفته شد.

این خوب نیست یاد فیلم هایی سیاسی ایتالیایی افتادم که احزاب ساخت و پاخت می کردند نوبتی دوره ای...


به نظر من حتی با حضور احمدی نژاد هم با همه محبوبیتش (شاید محبوب تری رقیب برای روحانی) باز احتمالش خیلی ناچیز بود که روحانی رای نیاورد. حکایت این کار من را یاد توصیه قرآنی انداخت که روزی شما برای هر روز ثابت و تعیین شده است بدا به حال اونها که از راه نادرست کسبش کنند.

روحانی در هر حال خروجی این انتخابات بود، چقدر بد شد اما که این مدل قرار است رای بیاورد.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1633

تشکر کرده: 2287 مرتبه
تشکر شده: 975 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 مرداد 1386 23:53

آرشيو سپاس: 3096 مرتبه در 667 پست

Re: اخبار انتخابات 96

توسط KH.I.A.2500 » يکشنبه 3 اردیبهشت 1396 23:02

سلام

  مثل اینکه شما نمی دونی ! صدا و سیما زیر نظر دولت نیست !  


تصمیمی که برای پخش غیر مستقیم مناظره ها گرفته شده بود توسط یک شورای پنج نفره گرفته شده بود که دو نفرشان از دولت بودند و یک نفر از صدا و سیما بوده.
تنها کسی که رای منفی به این طرح داده بود، از صدا و سیما بوده و طبق گفته های وزیر کشور از پنج نفر اعضای شورا چهار نفر رای مثبت داده بودند.

*      *     *    
جز ايران نباشد مرا نام ياد    *   *   *  * * *  *   *    *    که يزدان مرا زين سبب کام داد    *     *      *

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1780

تشکر کرده: 3646 مرتبه
تشکر شده: 4388 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 23 بهمن 1392 11:40

آرشيو سپاس: 338 مرتبه در 72 پست

Re: اخبار انتخابات 96

توسط bamn » دوشنبه 4 اردیبهشت 1396 10:53

با عرض سلام مجدد .

ببینید دوستان ، جناب Solver به نکته های خوبی اشاره کردند هرچند بعضی از آنها جای حرف دارد . در مورد تعریف واقعی اصلاح طلبی و اصولگرایی و اینکه چه کسانی اصلاح طلب واقعی و اصولگرای واقعی هستند ، جای بحث بسیار می باشد . با وجود حافظه بلند مدت ضعیف جامعه ایران ، بنده که هنوز فراموش نکرده ام آقای خاتمی با کوبیدن هاشمی توانست در انتخابات سال 76 پیروز شود . پدرم آن سال در ستاد انتخابات بود و می گفت با اعلام رای صندوق های مختلف به ستاد چنان جو سنگینی حاکم شده بود که مایی که داوطلبانه به ستاد آمده بودیم و کارمند رسمی وزارت کشور نبودیم می گفتیم اینها تا صبح کودتا می کنند! بعد همانها شدند از سینه چاکان اصلاحات . در مورد اصولگرایان هم همینطور است . یک عده که نمی خواهم اسم ببرم خودشان را چسبانده اند به اصولگرایان اما در واقع آب به آسیاب جناح رقیب می ریزند و تازه در مصاحبه هایشان هم می گویند روحانی در واقع یک اصولگرا است! برای اینها عبارت تعریف شده " محافظه کار " برازنده تر است تا اصولگرا یا اصلاح طلب .

نکته دوم درباره رد صلاحیت ها و انصراف هاست . آقای احمدی نژاد چند ماه قبل اعلام کرد که مقام معظم رهبری به ایشان توصیه نموده اند " فعلاً " صلاح نیست در انتخابات شرکت کنید . شاید احمدی نژاد از این " فعلاً " اینطور برداشت نموده که منظور رهبری همان زمان بیان این مطلب بوده و چند ماه بعدش شرایط تفاوت کرده است ، اما اولاً مطمئناً زمانی که رهبری این توصیه را داشته اند منظورشان خود فضا و زمان انتخابات 96 بوده نه چند ماه قبل تر یا بعدترش! دوماً احمدی نژاد خودش این توصیه را که در رسانه ها بطور سربسته منتشر شده بود تایید کرد و با این شرایط ثبت نام در انتخابات توسط اعضای شورای نگهبان دهن کجی به ولایت فقیه برداشت شده است . و البته با کاری که احمدی نژاد در انتخابات سال 92 انجام داد بنده حق را کاملاً به اعضای شورای نگهبان می دهم (منظورم اعلام حمایت احمدی نژاد از مشایی در انتخابات آن سال است) .

از بین کسانی هم که به عنوان نامزد احتمالی انتخابات مطرح بودند اما اعلام انصراف نمودند یا اصلاً ثبت نام نکردند شاخص ترین فرد آقای سعید جلیلی بود . آقای جلیلی را نامزد احتمالی جبهه پایداری در انتخابات پیش رو می دانستند همانطور که مورد حمایت این گروه در سال 92 بود . اما نکته اینجاست که آقای جلیلی عضو جبهه پایداری نیست بلکه چون با معیارهایی که جبهه پایداری از یک اصولگرای واقعی دارد همخوانی دارد ، مورد حمایت این گروه قرار گرفته است . الان هم جبهه پایداری هنوز نامزد مورد حمایت خود در انتخابات را رسماً معرفی نکرده اما پیشبینی می شود این شخص آقای رئیسی باشد چون با معیارهای جبهه پایداری از اصولگرایی واقعی بیشترین همخوانی را نسبت به نامزدهای دیگر دارد . سال 92 نامزد رسمی جبهه پایداری آقای باقری لنکرانی بود اما وقتی دید آقای جلیلی پتانسیل کسب رای بیشتری دارد به نفع وی به شورای نگهبان اعلام انصراف نمود (هرچند چون این اعلام انصراف در مرحله بررسی صلاحیت ها انجام گرفت رسانه های اصلاح طلب مدعی شده بودند که آقای باقری لنکرانی قرار بوده رد صلاحیت شود!) حالا هم همان اتفاق افتاده و چون آقای جلیلی تشخیص داده که آقای رئیسی پتناسیل کسب رای بیشتری دارد از ثبت نام در انتخابات منصرف شده است .


اما نکته سوم و مهمترین نکته ، متاسفانه این طرز فکر اشتباه در جامعه ما وجود دارد که ریاست جمهوری یک پست 8 ساله است ، هر کاری هم بکنیم همان که حالا هست دوباره انتخاب می شود پس همان بهتر که دوباره به او رای بدهیم! خب ، طرز فکر هر کسی محترم است ، اما کسانی که با این نگرش رای می دهند معنای واقعی دموکراسی را متوجه نشده اند . دموکراسی واقعی وقتی معنا پیدا می کند شما به شخصی رای دهید که از برنامه ها و عملکرد وی رضایت دارید . این که چون فلانی رای می آورد من به او رای می دهم که نشد دموکراسی . بله ، احتمال رای آوردن مجدد آقای روحانی کم نیست ، اما بجای اینکه براساس چنین طرز فکری رای دهید ، اگر واقعاً از ایشان رضایت دارید به دفاع از کارنامه اش بپردازید و به او رای دهید ، و اگر رضایت ندارید ، ببینید بین نامزدهای دیگر انتخاب کدام شخص ممکن است شرایط را بهتر از شرایط فعلی نماید .

یک بابایی بعد از انتشار خبر ثبت نام دختر بچه سه ساله (هرچند وزارت کشور اعلام کرد افراد زیر سن قانونی را ثبت نام نکرده) می گفت این دولت آنقدر بد بوده که اگر آن دختر بچه انتخاب شود بدتر از این نمی شود!!! یکی دیگر هم بعد از ثبت نام رئیس جمهور سابق می گفت من به او رای می دهم چون ... بود اما ... نبود! (ببخشید خودم شرط گذاشتم اینجا کسی از الفاظ رکیک استفاده نکند!)

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Junior Poster

Junior Posterno avatar
پست ها

151

تشکر کرده: 3044 مرتبه
تشکر شده: 297 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 5 بهمن 1391 19:14

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

Re: اخبار انتخابات 96

توسط varyag » دوشنبه 4 اردیبهشت 1396 18:05

با سلام و خسته نباشید خدمت همه خصوصا کسانی که زحمت اخبار و تحلیل های مختلف رو به دوش می کشند...
به همه پیشنهاد می کنم سخنرانی های انتخاباتی آقای رائفی پور رو گوش بدید واقعا کمک کننده هست، ایشون از کاندید خاصی حمایت نمیکنه اما معیارهایی رو برای یک انتخابات سالم بیان می کنه، حتی اگه از منتقدین جدی این شخص هستید پیشنهاد می کنم سخنرانی های انتخاباتیشو از دست ندید....
نکته دیگه این که متاسفانه یک رویه بد اخلاقی در تبلیغات دیده میشه خصوصا در شبکه های اجتماعی مثل تلگرام و اینستا ( که البته حس میکنم بیشتر از طرف طرفداران کاندید ها انجام میشه ) اینه که به جای بیان کارها و خدمات و برنامه های آینده کاندید مورد نظر به تخریب شخصیتی کاندید و یا کاندید های رقیب اقدام میشه که واقعا غیر اخلاقی هست
امیدوارم در آینده دست از این کارها بردارند و به جای تخریب از برنامه های خودشون و این که خودشون چه انجام دادند و در آینده میخواند انجام بدند صحبت کنند و درواقع باید این مطالبه مردم از تمام کاندیدها باشه....
به امید انتخاباتی با شکوه و سالم برای جمهوری اسلامی ایران
موفق و پیروز باشید
افتادگی آموز گر طالب فیضی                هرگز نخورد آب زمینی که بلند است
نردبان این زندگی ما و منی ست ____عاقبت این نردبان بشکستنیست
لاجرم آن کس که بالاتر نشست ______استخوانش سخت تر خواهد شکست

bamn از این پست سپاسگزاري کرده است

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1780

تشکر کرده: 3646 مرتبه
تشکر شده: 4388 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 23 بهمن 1392 11:40

آرشيو سپاس: 338 مرتبه در 72 پست

Re: اخبار انتخابات 96

توسط bamn » دوشنبه 4 اردیبهشت 1396 19:27

موضوعی که امروزدر فضای مجازی جنجالی شده ف_*ل_ن*__ر گسترده سایت های دارای نظرسنجی درباره انتخابات 96 می باشد که با اعتراض بسیار شدید اغلب این سایت ها مواجه شده است . الان از بین سایت های رسمی و مهم کشور تنها سایتی که نظرسنجی اش ف_*ل_ن*__ر نشده سایت تبیان است آن هم چون نتایج نظرسنجی این سایت فعلاً محرمانه می باشد و به صورت بر خط نمی توان از نتیجه نظرسنجی اطلاع یافت تا زمانی که خود مسئولان سایت اعلام کنند!

اما چیزی که بنده تا دیشب پیگیرش بوده و متوجه شدم این است که در آن دو سایتی که قبلاً معرفی کرده بودم آرا آقای روحانی یکی-دو درصد ریزش و آرا آقای رییسی یکی-دو درصد افزایش داشت و دو-سه سایت دیگری هم که پیدا کرده بودم و حالا ف_*ل_ن*__ر شده اند آقای رئیسی پیش بود!

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

982

تشکر کرده: 5355 مرتبه
تشکر شده: 2970 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 آبان 1392 19:54

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: اخبار انتخابات 96

توسط Hesam - 1994 » دوشنبه 4 اردیبهشت 1396 19:31

Solver نوشته است:گویا نظر من درست بود،  یک عده آمده بودند که آمده باشند  

یک سوال عجیب وجود دارد، الان معاون رئیس جمهور همسو باش وارد میدان شده یا جهت رقابت؟

مثلا احمدی نژاد در حمایت از بقایی معنا داشت، خاتمی در حمایت از میرحسین معنا داشت. یا عارف در حمایت از روحانی. اما جهانگیری یک شخصیت برجسته نیست که بخواد از رئیس جمهور 4 سال کشور حمایت خاصی ارائه کند.

اگر منتقد هست به دولت که حالا یکی بیاد اینو جمعش کنه این وسط  به نظرم پیچیده هست این حضور ...

در یک محفلی از دوستان فرهیخته یک نفر یک پیشنهاد بسیار تامل برانگیز داشت. گفت کاشک یک دوره کلا رئیس جمهور نداشته باشیم. هر طور به حرفش فکر می کنم به نظرم درست گفت و نتایج بهتری به نسبت تمامی دوره های ریاست جمهوری کشورمان رقم خواهد خورد.


بد نیست رزومه اجرایی کاندیدا رو نگاهی بندازیم
اسحاق جهانگیری بیشترین سابقه و تجربه اجرایی رو داره
مهمترین وظیفه یک رئیس جمهور پیشنهاد کابینه ای قوی و اداره اون کابینس
اگر آقای روحانی به هر دلیلی کنار بره بدون شک اسحاق جهانگیری گزینه خوبی برای جانشینی خواهد بود
باید منتظر جریان مناظرات باشیم
حزب بازی و جناح بازی دیگه ور مفته
لا حول و لا قوة الا بالله العلي العظيم

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
hnhnnhnh
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Junior Poster

Junior Posterno avatar
پست ها

151

تشکر کرده: 3044 مرتبه
تشکر شده: 297 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 5 بهمن 1391 19:14

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

Re: اخبار انتخابات 96

توسط varyag » دوشنبه 4 اردیبهشت 1396 19:58

کانال تلگرامی نجوا به ادعای خودشون  بی طرفانه اقدام به انتشار تمامی اخبار انتخاباتی می کنه
میتونید بسیاری از اخبار رو در این کانال پیگیری کنید
https://t.me/najva_net
افتادگی آموز گر طالب فیضی                هرگز نخورد آب زمینی که بلند است
نردبان این زندگی ما و منی ست ____عاقبت این نردبان بشکستنیست
لاجرم آن کس که بالاتر نشست ______استخوانش سخت تر خواهد شکست

bamn از این پست سپاسگزاري کرده است

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1780

تشکر کرده: 3646 مرتبه
تشکر شده: 4388 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 23 بهمن 1392 11:40

آرشيو سپاس: 338 مرتبه در 72 پست

Re: اخبار انتخابات 96

توسط bamn » دوشنبه 4 اردیبهشت 1396 21:34

به دنبال مخالفت آقایان روحانی و جهانگیری با برگزاری اولین جلسه مناظره گروهی در جمعه این هفته ، قرار است کمیسیون نظارت بر تبلیغات امشب تشکیل جلسه بدهد . دولتی هاگفته اند جمعه در سفر استانی هستند!!!

(سفر استانی حالا فقط جنبه تبلیغاتی دارد ، پس طبق مقررات همه کاندیداها باید برنامه خود را با آنچه کمیسیون اعلام می کند هماهنگ کنند و اینکه کمیسیون بخواهد به ساز آنها برقصد اصلاً از دیدگاه دموکراتیک جالب و قابل قبول نمی باشد)

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Junior Poster

Junior Posterno avatar
پست ها

151

تشکر کرده: 3044 مرتبه
تشکر شده: 297 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 5 بهمن 1391 19:14

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

Re: اخبار انتخابات 96

توسط varyag » سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 16:43

فکر می کنم دولت به دنبال وقت خریدن برای خودش هست.....
وقتی جالب میشه که کمیسیون درخواست تغییر زمان جلسه رو رد کنه!!! ولی خب بعید میدونم چنین اتفاقی بیوفته
افتادگی آموز گر طالب فیضی                هرگز نخورد آب زمینی که بلند است
نردبان این زندگی ما و منی ست ____عاقبت این نردبان بشکستنیست
لاجرم آن کس که بالاتر نشست ______استخوانش سخت تر خواهد شکست

bamn از این پست سپاسگزاري کرده است

Junior Poster

Junior Posterno avatar
پست ها

151

تشکر کرده: 3044 مرتبه
تشکر شده: 297 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 5 بهمن 1391 19:14

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

Re: اخبار انتخابات 96

توسط varyag » سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 20:12

خبر 20:30 گفت جلسه اول مناظره در روز و ساعت تعیین شده به قوت خودش باقی هست....
افتادگی آموز گر طالب فیضی                هرگز نخورد آب زمینی که بلند است
نردبان این زندگی ما و منی ست ____عاقبت این نردبان بشکستنیست
لاجرم آن کس که بالاتر نشست ______استخوانش سخت تر خواهد شکست

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3390

تشکر کرده: 2658 مرتبه
تشکر شده: 4462 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

محل سکونت

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

Re: اخبار انتخابات 96

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396 00:34

سلام دوستان
فرقی هم داره که کدومشون انتخاب بشه ؟
اگر نظرتون اینه که بله فرق داره , لطف کنین بگین چه فرقی داره؟
با تشکر
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1780

تشکر کرده: 3646 مرتبه
تشکر شده: 4388 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 23 بهمن 1392 11:40

آرشيو سپاس: 338 مرتبه در 72 پست

Re: اخبار انتخابات 96

توسط bamn » چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396 11:09

MOHAMMAD_ASEMOONI نوشته است:سلام دوستان
فرقی هم داره که کدومشون انتخاب بشه ؟
اگر نظرتون اینه که بله فرق داره , لطف کنین بگین چه فرقی داره؟
با تشکر


ببینید دوست عزیز ، یک بنده خدایی چند سال پیش در جمع فامیل و در پاسخ به سئوال یکی از جوان تر ها که پرسید ما که نمی دانیم خدا و معاد واقعاً هست یا نه (نعوذبالله) پس چرا نماز بخوانیم؟ اینطور جواب داد : نماز خواندن بدون دعا و تسبیحات حداکثر 30 دقیقه از 24 ساعت شبانه روز وقت می برد . شما این 30 دقیقه وقت را بگذارید ، اگر بود که سود کرده اید و پاداش می برید ، اگر هم نبود ضرر نکرده اید!

حالا پاسخ بنده این است ؛ ما که کاره ایی نیستیم که واقعاً بدانیم پشت پرده سیاست چه خبر است؟ ، هرچقدر هم بخواهیم توضیح و استدلال کنیم  باز شما چیز دیگری می گویید ؛ پس تنها جواب بنده این است که اگر قرار است فرقی داشته باشد که ما با رای خودمان در این فرق داشتن تاثیر گذار هستیم ، اگر هم قرار است فرقی نداشته باشد پس رای دادن یا رای ندادن ما ضرری ایجاد نمی کند . پس همان بهتر که رای بدهیم و امیدوار باشیم که رایمان تاثیر گذار باشد .

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

قبليبعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان