در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Novice Poster

Novice Posterno avatar
پست ها

54

تشکر کرده: 55 مرتبه
تشکر شده: 89 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396 17:29

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: درخواست بحث حول درگيري با اشرار در مرز ميرجاوه

توسط حامد2000 » دوشنبه 18 اردیبهشت 1396 12:25

ali-dj2002 نوشته است:متاسفانه مسئله ای که در موزد پاکستان وجود دارد این است که نه تنها در این کشور اراده ای برای مبارزه با تروریسم وجود ندارد بلکه سازمان اطلاعات پاکستان بطور فعال سامانه آموزش و تجهیز نیروهای تروریستی را در برنامه خود دارد.
از زمانی که در دهه 80 میلادی سازمان اطلاعات پاکستان با حمایت مالی سعودی و حمایت فنی و تسلیحاتی آمریکائی گروه طالبان را تشکیل داد و طی یک دهه خوار و خفیف شدن ارتش عظیم شوروی در مقابل جنگجویان این گروه را دید، به این روش از جنگ به چشم ارزانترین روش مقابله با دشمنان و تحت فشار گذاشتن همسایگان می نگرد.
انواع سازمان های تروریستی در پاکستان در رده های بالا با سازمان اطلاعات همکاری دارند که نمونه اش را می توان در آزادی تروریست ها در نفوذ به مرزهای کشورهای همسایه(ایران، افغانستان و هند) دید و از آنجایی که بدلیل فقر و ضعف اقتصادی شدید پاکستان در این کشور همه چیز از کارگر و سرباز بگیر تا تسلیحات پیشرفته برای فروش گذاشته شده است(که البته خود ما هم از این مسئله استفاده کرده ایم)، اخیرا با پول سعودی و آموزش سازمان اطلاعات پاکستان گروه های تروریستی در مرز ایران و پاکستان بوجود آمده است. بنده بدلیل شغلم از تعدادی از بخش های مرز ایران و پاکستان دیدن کرده ام و با اشراف اندکی که به مسائل نظامی دارم می دانم که به آن مرز نفوذ کردن نیاز به کنترل و برنامه ریزی دقیق در زمینه تجهیزات و زمان بندی مرزبانان دارد که این کار از عهده چند تروریست که هر چقدر هم که می خواهند مسلح باشند خارج است.
تمام بهانه پاکستان برای عدم مقابله با این گروه ها هزینه های بالای مالی و انسانی این کار است که آنرا برای آنها غیر ممکن کرده است ولی با بررسی عملیات های ارتش پاکستان در مناطق شمالی که به نابودی و عقب راندن تروریستهایی که خود دولت پاکستان را هدف می گرفتند منجر شد می توان فهمید که اینها بهانه های بنی اسرائیلی است.سلام ...باتشكر از دوست عزيز علي . ..آنچه شما گفتيد درست است.باتوجه به اينكه از بخش هاي مرزي ايران و پاكستان ديدار داشته ايد.ميخواستم بيشتر توضيح دهيد كه مرزهاي ما در اين منطقه توسط چه نيرويي حفاظت ميشود. تا آنجا كه ميدانم نيروي انتظامي (مرزباني ) قدرت بالايي در مقابله ندارد وصرفا درحد ديدباني آنهم در پاسگاه هاي مرزي و يا در ديدگاه هاو برجهاي مرزي ميتوانند عمل كنند. معمولا يك نيروي ديگري بطور مشخص از سپاه و يا ارتش بايستي پشتيبان آنها باشند. مثلا الان در مرز ميرجاوه كه حادثه درگيري با اشرار بوده است يا در مرز جكيگور كه قبلا حادثه مشابه اي داشتيم، نيروي سپاهي و يا ارتش از كدام يگانها بوده اند و چه اقدامي براي موارد مشابه كرده اند.

Novice Poster

Novice Posterno avatar
پست ها

54

تشکر کرده: 55 مرتبه
تشکر شده: 89 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396 17:29

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: درخواست بحث حول درگيري با اشرار در مرز ميرجاوه

توسط حامد2000 » شنبه 23 اردیبهشت 1396 18:00

با سلام به دوستان
من سوالم را از اينترنت پرسيدم .. جواب اين استكه درحال حاضر در هر استان ، نيروهاي سپاه تحت عنوان سپاه استاني حضور دارند. استانهاي شرقي نيز به همين منوال،  هركدام داراي يك سپاه استاني هستند.سپاه استاني مسئوليت مرزهاي همان استان با كشورهاي همسايه را نيز بعهده دارد.
آيا اين درست است.اگر درست باشد سوالات ديگري مطرح ميشود . مثلا در استان سيستان و بلوچستان اين سپاه استاني دركجا مستقر است . داراي چه نيرويي در خط مرزي است؟ و ...تا بتوان مشخص كرد ، درگيري با اشرار كه هر از چندي منجر به شهادت عده اي از مرزبانان ما ميشود ، مسئوليت چه ارگاني است؟

Junior Poster

Junior Posterno avatar
پست ها

128

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 103 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 19 شهریور 1387 13:29

آرشيو سپاس: 404 مرتبه در 65 پست

Re: درخواست بحث حول درگيري با اشرار در مرز ميرجاوه

توسط sabalan1400 » پنج شنبه 28 اردیبهشت 1396 11:25

وادار کردن پاکستان به احترام به امنیت همسایه و کشاندن دست های مقصر به دادگاههای بین المللی وظیفه وزارت خارجه و معاونت هیا آن یم باشد... متاسفانه .... نظامیان وظیفه دفاع از نقطه صفر مرزی تا داخل خاک را بر عهده دارند ....

Novice Poster

Novice Posterno avatar
پست ها

54

تشکر کرده: 55 مرتبه
تشکر شده: 89 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396 17:29

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: درخواست بحث حول درگيري با اشرار در مرز ميرجاوه

توسط حامد2000 » پنج شنبه 28 اردیبهشت 1396 15:39

sabalan1400 نوشته است:وادار کردن پاکستان به احترام به امنیت همسایه و کشاندن دست های مقصر به دادگاههای بین المللی وظیفه وزارت خارجه و معاونت هیا آن یم باشد... متاسفانه .... نظامیان وظیفه دفاع از نقطه صفر مرزی تا داخل خاک را بر عهده دارند ....


با سلام به دوست عزيز سبلان1400
در آخرين خبري كه حول همين درگيريهاي مرزي شنيدم ، امير پوردستان معاون فرمانده كل ارتش گفته بود كه ما منتظر هستيم كه وزارتخارجه كاري بكند اگر نكند مراكز اين عناصر مسلح را در داخل خاك پاكستان با خاك يكسان ميكنيم....، اما به تجربه ، تنظيم رابطه نظام ، از قديم با دولتهاي پاكستان و تركيه بسيار متفاوت با تنظيم با عراق و مناطق كردستان عراق بوده است. علت آنهم روشن است ، درگير شدن با اين كشورها كه پشتشان به ناتو و نيروهاي امريكايي وغربي گرم است  براحتي در توان جمهوري اسلامي نيست. بهمين دليل الان چند سال است نيروهاي مسلح از داخل خاك پاكستان مي آيند و ميزنند و ميروند ولي حتي يك بار سفير پاكستان در تهران به وزارت خارجه فرا خوانده نشده است.چه برسد به اينكه واكنش نظامي و غيره صورت بگيرد. اين را هركس از بيرون از ما ضعف جمهوري اسلامي ارزيابي ميكند. بنابراين بايستي چسبيده به خاك خودمان و همين نيروهاي سپاه و ارتش در مرزها ..كه اين هم متاسفانه معلوم نيست به چه دليل اينقدر ضعف و عدم كارآمدي در قبال يك دسته از افراد مسلحي كه احتمالا سطح آموزشهاي نظاميشان هم قابل توجه نيست وجود دارد.
به سخنان فرماندهان نظامي كه ميرسيم خيلي روي نيروهاي زبده سپاه و صابرين و غيره تكيه ميكنند و اينكه در سوريه و عراق و ..چه ها كرده اند .اما در مرز هاي پاكستان كه ميرسيم اينطور است.

Novice Poster

Novice Posterno avatar
پست ها

54

تشکر کرده: 55 مرتبه
تشکر شده: 89 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396 17:29

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: درخواست بحث حول درگيري با اشرار در مرز ميرجاوه

توسط حامد2000 » دوشنبه 1 خرداد 1396 18:50

عطف به موضوع مرزهاي شرقي خبري بود كه گويا از سوي نيروهاي ايراني به داخل خاك پاكستان خمپاره زده شده است.اين خبر را يكي از رسانه هاي پاكستاني اعلام كرده است. اما در مقامات  خودي هيچ اشاره اي به آن نكرده اند. مشخص نيست كه آيا اين اقدام يك عمل تلافيجويانه بوده است يا اينكه باز افراد مسلح يا اشرار و .. به مرزهاي شرقي تهاجم كرده اند. به خبر زير توجه شود.
خبر زير از خبرگزاري مهر ميباشد:

رسانه پاکستانی مدعی شد
اصابت ۵ گلوله خمپاره ایران به داخل خاک پاکستان
یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۶
برخی رسانه های پاکستانی مدعی اصابت ۵ گلوله خمپاره از داخل خاک ایران به خاک پاکستان شدند.
به گزارش خبرگزاری مهر، شبکه ژئو پاکستان همزمان با ورود هیئت نظامی ایران به پاکستان مدعی شد ۵ گلوله خمپاره شلیک شده از خاک ایران در منطقه چاقای استان بلوچستان پاکستان اصابت کرده است.

این شبکه این خبر را به نقل از منابع امنیتی که نامی از آنها نبرده است اعلام داشت.

همچنین به نقل از این منابع اعلام شده است که این حادثه تلفاتی نداشته است.

ماه گذشته شماری از مرزبان جمهوری اسلامی ایران بر اثر حملات گروه تروریستی جیش العدل که در داخل خاک پاکستان فعال است به شهادت رسیدند.

قبلي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 10 مهمان