در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث و مطالب اقتصادی و مالی به بحث بپردازيد
Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
192

تشکر کرده: 89 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 4 آبان 1394 17:09

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

چرا ایران با وجود استعداد، اقتصادش مناسب نیست؟!

توسط arman76ma » شنبه 20 خرداد 1396 06:05

...
آخرين ويرايش توسط arman76ma در سه شنبه 23 خرداد 1396 19:53, ويرايش شده 1 در کل.
با سلام و تشکر از لطف و از همه حلالیت میخواهم اگر ناخواسته موجب مزاحمتی شدم با مطالبم. نیت خیر بود و هیچ قصد بدی نبود. اوضاع روحی و احوتالات شخصی ام نامساعد است. باز در خواست مکررم تکرار میکنم از مدیریت سایت که میخواهم اکانت و تمام مطالب و کامنتهایم پاک نمایم.

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
192

تاريخ عضويت

Re: چرا ایران با وجود استعداد، اقتصادش مناسب نیست؟!

توسط arman76ma » شنبه 20 خرداد 1396 06:07

...
آخرين ويرايش توسط arman76ma در سه شنبه 23 خرداد 1396 19:53, ويرايش شده 1 در کل.
با سلام و تشکر از لطف و از همه حلالیت میخواهم اگر ناخواسته موجب مزاحمتی شدم با مطالبم. نیت خیر بود و هیچ قصد بدی نبود. اوضاع روحی و احوتالات شخصی ام نامساعد است. باز در خواست مکررم تکرار میکنم از مدیریت سایت که میخواهم اکانت و تمام مطالب و کامنتهایم پاک نمایم.

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
192

تاريخ عضويت

توسط arman76ma » شنبه 20 خرداد 1396 06:09

...
آخرين ويرايش توسط arman76ma در سه شنبه 23 خرداد 1396 19:54, ويرايش شده 1 در کل.

Major II

Major II

نماد کاربر
221

تشکر کرده: 13 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 17 خرداد 1392 14:25

آرشيو سپاس: 375 مرتبه در 114 پست

توسط مدافعان حرم » شنبه 20 خرداد 1396 08:02

فرهنگ عقب افتاده ، هرچقدر هم که بهش بدی ، باز هم نمیتونه درست ازش استفاده کنه .
آندریا: سرزمین فلاکت بار سرزمینی است که قهرمانی نپرورد.
گالیله: نه آندریا، سرزمین فلاکت بار سرزمینی است که در آنجا نیاز به قهرمان باشد.

arman76ma از این پست سپاسگزاري کرده است

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
192

تاريخ عضويت

توسط arman76ma » شنبه 20 خرداد 1396 12:14

...

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3390

تشکر کرده: 2658 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » شنبه 20 خرداد 1396 15:15

سلام
علتها زیاده
متاسفانه باید آب پاکی بریزم روی دستتون و بگم که:
اقتصاد ایران هرگز روی آرامش رو نخواهد دید و سال به سال وضع بدتر میشه که بهتر نمیشه
گوشه ای از علتها به شکل مختصر:
1- از صدها سال پیش, گردانندگان ایران یا عیاش و خوشگذران بودند و همه ثروتها و درآمدها رو خرج خوشگذرانی و عیاشی خودشون و اطرافیانشون کردند
یا نالایق و ناشایست و بی کفایت و کارنابلد بودند و دزدانِ داخلی و خارجی زدند و بردند و خوردند و یا به هدر رفت
و یا خود گردانندگان, دروغگو و  دزد و مال مردم خور بودند و خودشون و اطرافیانشون و حامیانشون زدند و بردند و خوردند
و یا ترکیبی از اینها
2- بی وجدانی و گرگ صفتی داره روز به روز بیشتر رایج میشه بین همه . از اون بالای بالا تا پائینِ پائین
3- ملت ایران از هم متنفرند و اتحاد ملی فقط شعار و خودگول زنی هست . 99% از گردانندگان و ملت به چاپیدنِ ثروتها و درآمدها و یا چاپیدنِ همدیگه مشغولند و ملت از گردانندگان تقلید میکنند (ملت به گردانندگانش میره )
4- ملتی که به مهندسی معکوس افتخار میکنه هرگز به استقلال اقتصادی و آرامش اقتصادی نمیرسه
5- نمره ی امنیتِ اقتصادی در ایران 5 از 20 هم کمتره و علتهای مختلفی داره که خودش قصه ی جداگانه ایست که بعصیهاش در زیر ذکر شده
6- رجز خوانیها , دشمن تراشیها , دخالت در امور کشورهای دیگه , ترویج مذهب (اسلام دین است , مذهب نیست . مذاهب اسلام معلوم نیست به چه حقی و با اجازه چه کسی اختراع شد و داده شد به خوردِ مردم و از روزی که اختراع شد مسلمانان جهان به خاک سیاه نشسنند تا جائی که امروز دهها ملیون مسلمان به دست همدیگر کشته و مجروح و معلول و موجی و یتیم و بیوه و بی سرپرست و آواره شدند و به خاک سیاه نشستند و برای امان از دست مسلمانان به غیرمسلمانان پناه میبرند درحالیکه مراجع جهان اسلام در فرمانروائی های اختصاصیشون تکیه زده اند بر عرششون و با فتواهای ضد و نقیضشون نفرت و کینه میکارند در دل مقلدینشون و آتش فتنه و جنگ روشن کردند بین مسلمانان و جان مسلمانان و مالشون و امنیتشون و کشورهاشون و درآمدهاشون رو نابود کردند   )
7- ایران تا تکلیفش رو با قدرتهای جهانی و صهیونیستها روشن نکنه روی آرامش رو نخواهد دید
8- 99% از تولیدکنندگان ایران وجدان ندارند و تمام فکر و ذکرشون فقط اینه:
تهیه بنجل ترین و ارزانترین مواد اولیه
تهیه کمترین و ارزانترین ماشین آلات
استفاده از کمترین مقدار مواد اولیه
استفاده از ارزانترین نیروی کار
استفاده از کمترین نیروی کار
تولید ارزانترین کالا
فروشش به بالاترین قیمتی که زورشون میرسه
9- درصدِ بسیار بسیار بسیار پائینِ خلاقیت و ابتکار و نوآوری
10- دانش کم
======================================

اینها فقط گوشه ای از علتها بود
شاید یک روز خورشید از مغرب طلوع کنه اما اقتصاد ایران هرگز روی آرامش رو نخواهد دید
اما اگر ایرانیها برند ژاپن و ژاپنیها بیان ایران , ایران طرف 20 تا 30 سال تبدیل میشه به زیباترین , مدرنترین , مُرفّه ترین و ثروتمندترین کشور دنیا
عیب در ایران نیست . عیب در ساکنین ایران هست
آخرين ويرايش توسط MOHAMMAD_ASEMOONI در شنبه 20 خرداد 1396 17:50, ويرايش شده 1 در کل.
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

arman76ma از این پست سپاسگزاري کرده است

Major II

Major II

نماد کاربر
221

تاريخ عضويت

توسط مدافعان حرم » يکشنبه 21 خرداد 1396 00:19

متاسفانه آقای محمد آسمونی یه سری چیزا رو به یه سری چیزای دیگه ربط میده و دو تا هم میذاره روش میشه آش شله قلمکار .
نه محمد آقا ! اوضاع خراب هست ولی نه به دلایلی که شما نوشتی ! یه سری از چیزایی که شما نوشتی غلطه !
لزومی نداره همه چیز رو همه کس رو اینقدر سیاه بکنی که اوضاع سیاه رو توضیح بدی .
وقتی شما یه شبهه میندازه ، شبهه خودش یک خط بیشتر نیست . جوابش ممکنه بشه یک صفحه . پس هر چی به ذهنت میاد ننویس .
یه ذره حلیم باش و فکور .

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
192

تاريخ عضويت

توسط arman76ma » يکشنبه 21 خرداد 1396 06:21

....
آخرين ويرايش توسط arman76ma on سه شنبه 23 خرداد 1396 19:54, ويرايش شده در 2.

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
192

تاريخ عضويت

توسط arman76ma » يکشنبه 21 خرداد 1396 07:34

....

Major II

Major II

نماد کاربر
221

تاريخ عضويت

توسط مدافعان حرم » يکشنبه 21 خرداد 1396 10:41

آقا آرمان ! یه توصیه هم به شما دارم . ببین برادر . ما تو این انجمن اگر تمام مشکلات دنیا رو حل کنیم ، هیچ اتفاقی در دنیای واقعی نمی افتد . پس ولش کن . برو بچسب به کار و زندگیت . اگر تونستی دست دو نفر دیگه رو هم بگیر . اگر نه که حداقل یه آدم (خودت) رو نجات داده باشی .

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
192

تاريخ عضويت

توسط arman76ma » يکشنبه 21 خرداد 1396 12:42

اسم شخص را نمی برم تا فرصت داشته باشد بیاید اشتباهش را جبران کند و کامنت نامربوط و زشتش را پاک کند.
کسانی که با نام یک سازمان یا یک جریان و گروه  سیاسی و غیره این جا کامنت بد و زشت می گذارند اگر عضو همان نهاد هستند دارند به زیان نهاد مربوطه عمل می کند و اگر عضو آن نهاد نیستند آن نهاد بداند طرف دارد چهره آنها را مخدوش می کند. اگر می توانند جلویش را بگیرند یا لاقل اعلام برائت کنند.
من تا اینجا با همه با احترام صحبت کردم. قصد ندارم با کسی جدل کنم. هر گونه اهانتی هم مدیر انجمن باید رسیدگی کند. اول اینکه بی احترامی علیه همان شخص  هتاک خواهد بود.
چون میدانم کار و حرفم درست است آمدم. نیتم هم خیر بوده.
من قصد ندارم مشکلات دنیا را حل کنم. همین کشورهای اسکاندیناوی شاهد مدعا است که ما و شما و بقیه ایرانی بایست برویم تلمذ کنیم پیششان. یکم آداب بحث یاد بگیریم. می دانستم در این انجمن ها آدم های بی رحمی هستند که براحتی جنگ روانی راه می اندازند برای همین خیلی خودسانسوری و مراعات می کنم تا به کسی برنخورد، ولی برخی گویا ماموریتی دارند و یا خودجوش هستند!  ولی بالاخره عده ای قدر نمیداند این فضای گفتگو را و میاند خراب می کنند محیط بحث و گفتگو را.
قطعا بدانم گسی جنبه بحث ندارد اصلا باهاش وارد بحث نمی شوم.
این آزادی بیان است (اصل 23 قانون اساسی) هر که دوست دارد درد دل کند و ایده و پیشنهاد و نظرش بگوید. جای کسی هم تنگ نشده.  
کسی حق ندارد عضو انجمنی را برحذر کند از فعالیت مگر مدیر انجمن بر مشاهده کند تخلف شده، میگویم برخی ادای ناصح الملوک را بازی نکنند. من خیرخواهی و حسن نیتی در این کامنت های تخریبی نسبت به خودم نمی بینم وگرنه می آمد خصوصی می گفت توصیه اش را. اساسا این گونه حرف ها به ظاهر توصیه ها با هدف تخریب است. این حرف های تخریبی قبول ندارم و اصلا هم به توصیه نامربوط عمل نمیکنم. تا هر وقت تشخیص بدهم در انجمن فعالیت می کنم. زندگی خصوصی ام مربوط به خودم است و توصیه های این چنینی واسه خودت نگه دار.
دهها سال است عده ای نمی خواهند مردم آگاه شوند و می خواهند مردم را از صحنه خارج کنند. بعد تازه دم از فرهنگ میزنند! همینها به فرهنگ مردم آسیب می زنند و نمی گذارند مردم رشد کنند.
/////
کسی که به دیگران می گوید برو، خودش برود که به نظر می رسد وجود خودش اینجا بی فایده است.
رطب خورده منع رطب نمی کند.
آخرين ويرايش توسط arman76ma در دوشنبه 22 خرداد 1396 11:03, ويرايش شده 1 در کل.

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
192

تاريخ عضويت

توسط arman76ma » يکشنبه 21 خرداد 1396 14:43

...
آخرين ويرايش توسط arman76ma در سه شنبه 23 خرداد 1396 19:55, ويرايش شده 1 در کل.

بعدي