در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 27 تیر 1396 14:28

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

مشکلات کیلومتر دیجیتالی پراید

توسط omid_pcworld » سه شنبه 27 تیر 1396 14:36

با سلام.
یک پراید ۸۷ دوگانه انژکتور دارم.
کیلومتر شمار وقتی ماشین یک شب میمونه و مثلا خنک میشه و روشن میکنی و شروع به حرکت میکنی کار میکنه و مشکلی نداره.
بعد از نیم ساعت که موتور یا هر بخشی که به این مشکل مربوطه یا داغ میشه یا از کارکردش میگذره کیلومتر میاد رو سرعت ۲۰ یا ۱۰ و در اخر ۰ میمونه.
سنسور سرعت که روی گیربکس نصب میشه ۲ بار تعویض شده ولی مسله حل نشده و چرخ دنده داخل گیربکس هم توسط مکانیک چک شده که عاری از ایراده.
در ضمن از لحاظ عملکرد موتوری ایرادی نیست و خاموش یا ریپ زدنی در کار نیست. فقط نمایش سرعت.
کیلومتر ساز هم متوجه نشده.
اگر کسی در این باره تجربه یا تخصصی داره خوشحال میشم کمکم کنه.
ماشین در حالت ایستاده کمی لرزش داره که فکر کنم طبیعیه.

New Member

no avatar
2

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 12 آبان 1396 10:22

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: مشکلات کیلومتر دیجیتالی پراید

توسط Mahdirad24 » جمعه 12 آبان 1396 10:31

سلام.منم همین مشکل رو داشتم منتها توی سرعت ۶۰ و ۷۰ عقربه کیلومترم میومد روی صفر ...بردمش پیش باتریساز  سنسور و دنده ای ک توی گیربکسه رو هم عوض کردم درست شد. باتریساز میدونه چطور درستش کنه . دنده ای ک توی گیربکسه  چرخ دنده توی گیزبکس(قسمت دنده ای) کاملا سالم باشه اگه یه دنده اش خورده شده باشه یا صاف باشه این مشکلو داری.من بخاطر همین مسله کوچیک ۴ بار رفتم لوازم یدکی و برگشتم تا یه جنس خوب و سالم روی ماشین سوار کنم...این کاره مکانیک نیست فقط باتریساز و کیلومترسازیها میتونن درستش کنن