در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 9 مرداد 1396 23:11

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

احساس ضربه زیر پا از پدال کلاژ

توسط Masoud.H » دوشنبه 9 مرداد 1396 23:16

سلام به همه دوستان
من 206 تیپ دو مدل 89 دارم و بعلت روغن ریزی جعبه فرمان مجبور شدم برم پیش هیدرولیک کار و ایشان هم شیر فرمان رو تعمیر کرد و الان روغن ریزی کاملا قطع شده ولی فردای روز تعمیر هنگام تعویض دنده و کلاژ گرفتن ( بیشتر نیم کلاژ ) ، انگار یه چیزی به زیر پدال گاز و بیشتر پدال کلاژ بیصدا ضربه میزنه و زیر پا کاملا ضربه ها احساس میشه و دوباره بردم همان تعمیرگاه و گفتند هیچ ارتباطی به کار ما نداره و پیش مکانیک مثلا ماهر بردم و متوجه نشد برای چی اینطوری شده .
از دوستان اهل فن تقاضا دارم راهنمایی بفرمایند چطور این مشکل رو حل کنم ؟
ممنونم

Furious Poster

Furious Poster

نماد کاربر
377

تشکر کرده: 745 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 3 دی 1395 17:17

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: احساس ضربه زیر پا از پدال کلاژ

توسط ho3ein2000 » سه شنبه 10 مرداد 1396 21:31

با سلام
هواگیری سیستم هیدرولیک
مشکل شایعی که من دیدم امکان اتصال بدنه  شیلنگ های هیدرولیک با سیم گاز یا سیم کلاج
متاسفانه در سال های اخیر حتی یک مورد هم ندیدم خودروی ایرانی برود تعمیرگاه برای رفع یک عیب
و ده عیب آشکار و پنهان جدید پیدا نکند :eek:

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3082

تشکر کرده: 2429 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » سه شنبه 10 مرداد 1396 23:14

سلام
اگر پدال گاز ویبره داشته باشه علتش میتونه ناکِ موتور باشه
ناک یعنی ضربه . ناک آوت در بوکس هم همینه . یعنی ضربه فنی . ضربه ی کاری
وقتی شمع  خیلی قبل از به بالا رسیدنِ پیستون جرقه بزنه باعث انفجار زودهنگام بنزین میشه و ضربه ی شدیدی وارد میکنه بر سر پیستون که باعث ویبره ی شدیدِ بدنه ی موتور و صدمه دیدنش میشه
در ماشین دلکو دار بیش از حد ادوانس بودن دلکو باعث ناک میشه
در ماشین بدون دلکو که سیستم جرقه زنِ الکترونیکی داره , خرابی سنسور ناک میتونه باعث ناک و ویبره ی پدال گاز بشه
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند