جديدترين اخبار مربوط به نجوم را در اين بخش بخوانيد
Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

6667

تشکر کرده: 1673 مرتبه
تشکر شده: 8215 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

فرودهای ناموفق "فالکون 9"+ویدئو

توسط sinaset » جمعه 24 شهریور 1396 13:51

"اسپیس‌ایکس" ویدیوهایی را که نشان‌دهنده چندین سقوط و عدم موفقیت در بازگشت پیشرانه‌های "فالکون 9" به دلیل نقص فنی هنگام فرود بوده را منتشر کرد. سقوط‌هایی که منجر به اولین فرود موفقیت آمیز "فالکون 9" شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، شرکت "اسپیس‌ایکس" ویدیویی از یک سری از سقوط‌ها و انفجارها منتشر کرد که منجر به اولین فرود موفقیت آمیز فالکون 9 شد.

این کلیپ دو دقیقه‌ای چگونگی فرود ناموفق موشک اوربیتال تقویت کننده را نشان می‌دهد. راه‌های بسیاری وجود دارد که می‌تواند در طول فرود منجر به اشتباه شود.

فرود موفقیت آمیز پرچمدار فضایی "فالکون 9" حالا دیگر امری عادی تلقی می‌شود، اما زمان زیادی از روزی که هر تلاشی برای بازگرداندن موشک‌ها منجر به انفجار موشک می‌شد نگذشته است.


"اسپیس‌ایکس" برای جلب توجه به آن روزها، یک ویدیو از تعدادی از تلاش‌های ناموفق برای فرود موشک‌ها را که هر مهندس پیشگام باید با آن روبرو شود، گردآوری و منتشر کرده است.

این ویدیو با یک زیرنویسی از اظهار نظر در مورد اقدامات، شامل تصادفات، انفجارهای میان آسمان و زمین، واژگون شدن موشک‌ها و تخریب کلی همراه است.

بعضی از آنها توضیحات مربوط به اشتباه رخ داده را مانند خرابی سنسور موتور، اتمام مایع هیدرولیکی، اتمام سوخت و سوپاپ دریچه چسبان، شامل می‌شود.

"الون ماسک" بنیانگذار و مدیرعامل "اسپیس‌ایکس" در حساب توییتری خود همراه با انتشار این ویدیو اظهار داشت که این ویدیو راه دراز رسیدن به اولین فرود موفقیت آمیز "فالکون 9" را نمایش می‌دهد. هنگامی که همه چیز قابل بازگشت باشد، هزینه‌ها بیش از 100 درصد کاهش می یابد.

برای دیدن ویدئو باید به  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد خبر بروید.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان