اگرشمارئیس جمهور ایران بودید چه برنامه ای برای پیشرفت داشتید

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Captain II
Captain II
پست: 1847
تاریخ عضویت: یک شنبه 1 آذر 1388, 10:40 am
سپاس‌های ارسالی: 450 بار
سپاس‌های دریافتی: 5703 بار

اگرشمارئیس جمهور ایران بودید چه برنامه ای برای پیشرفت داشتید

پست توسط iron_man63 » شنبه 9 دی 1396, 12:11 am

بسم الله الرحمن الرحیم

امیدوارم از ایجاد این تاپیک پشیمان نشوم از دوستان عاجزانه تقاضا دارم ادب رو رعایت کنند و به هم توهین نکنید
مثلا تو شاه طلبی تو ضد نظامی و...
اجازه بدیم دوستان نظرات خودشونو رو بدون توهین بدن
از مدیرانم خواهش میکنم تا حد ممکن اجازه انتقاد رو بدن تا انشالله خیلی از دوستان بتونن نظر بدن
و دست به دامن کانال های ضد انقلاب نشن

ما ضعیف عمل میکنیم که کانال هایی مثل آمد نیوز و. ....زلزله رو اول حاصل آزمایش هسته ای میدونن و ......
  سوریه از یمن میگذرد « اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن » « لعنة الله علی عدوک یا علی »  
آدرس کاتال تلگرامی اینجانب جنگ افزار پلاس با 14هزار عضو
warandgun@
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
 

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7176
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9217 بار
سپاس‌های دریافتی: 21336 بار
تماس:

Re: اگرشمارئیس جمهور ایران بودید چه برنامه ای برای پیشرفت دا

پست توسط sinaset » شنبه 9 دی 1396, 9:08 am

باسلام

کاربر محترم،بهتر است این نکته را مد نظر داشته باشید،مشکل امروز جامعه ما جمعیست! نه فردیست! فلا رئیس جمهور یا بعما رئیس جمهور یا ..! نمی تواند مشکل کشور را حل کند.

ایرانی،از زمان های قدیم تا به امروز مشکل فرهنگی داشته و اعتقادش همیشه در پایین ترین سطح ممکن بوده. بعضی دوره ها کمی اوضاع خوب شد! (شاید 1 سال یا دو سال!) بعدش همان چرخه نامشخص پیش فرض اجدادیی ادامه پیدا کرد !(مسائل شهوانی،راحتی! و دیگر شاخه هایی واقعا پوچ و منفی دیگر!)

اینکه رئیس جمهور یا فلان کس میگوید،مشکل مملکت را حل می کند! احتمالا با امپرطورهایی قدیمی ایران نسبتی دارد! چون مشکلات امروز ما،مخصوصا ما که مثلا اسلامی هستیم! باید توسط خود همان مردم حل شود! بسیاری از تصمیمات باید با مردم اشتراک گذشته شود،نه یک نفر یا یک شخص! نظرش را بگویید (یا گروه..).

در یک جامعه اوضاع فکری و همبستگی باید طوری باشد،که همگی باهم دیگر وصل باشند! هیچ کس نباید جدا از شخص دیگری خود را ببینید! مثلا رئیس اداره بوق !!! فرض کند،چون رئیس است می تواند از خیلی از مسئولایت ها اجتماعی،مثل بی ادبانه رفتار کردن!دیگران را پایین تر از خود دیدن،آب دهان برتاپ کردن،قوانین راهنمایی و رانندگی را دور زدن و ..! طفره برود!(چون اگر جامعه امروز واقعا به هم دیگر وصل بودن! به محض اینکه،یک نفر سراغ سوء استفاده یه کاری میرفت،چون میدید جمعی دارن باهش برخورد میکنند،بشدت از کارش پشیمان میشد و مجبور میشد برگردد! مثلا نانوانی دیگر به ان نان نمیده! راننده تاکسی ها دیگر سوارش نمیکنن! پمپ بنزین ها به ان بنزین نمیدهند! مغازه فروش ها به ان جنس نمی فروشن!.... هیچ کس برایش کاری نمی کند! نتها رئیس اداره! بلکه حتی کسی که لباس با پوشش بد داره،یا خلاف کاری که مردم را اذیت می کند و .. )
اینکه یک کارمند یا رئیس یا هرکسی با یک سمتی دولتی و .. خودشان را جدا بداند و بگوید من پاسخگوی رئیس خودم هستم،و مسئولیت نسبت به دیگران ندارم،این همان خان و خان بازی زمان رضاشاه و شاه و باقی شاهان قدیم است . (و سابقه نشان میدهد،سرنوشت جزء سقوط و از بین رفتن ندارد! تاریخ واقعی که چنین گفته)

پس در یک جامعه اسلامی،رئیس جمهور،فقط فقط باید یک سمت،حقوقی باشد، کسی که یک گوشه کار را میگرد،تا دیگر اجزاء جامعه بهتر باهم دیگر در ارتباط باشد! اگر قرار باشد،خودش برای خودش تصمیم بگیرید و یک گروه خاص بشنید تصمیم بگیرند،خوب این دیگر جامعه نیست! بیشتر جامعه همین افراد است دیگر .

قدرت و پول و مال هیچ وقت نباید یک جا جمع شود! همیشه باید مثل خون عادلانه در جامعه پخش باشد.بنظر اینجانب،پول باید بیشتر برای روزی باشد،اما باقی کارها باید براساس اخلاص و از گذشتی باشد.سابقه تاریخ نیز نشان داده،کسانی که پول دریافت نکردن (مثل بسیاری از دانشمندان بزرگ تاریخ و معلمان (البته معلم ها واقعا زندگی) و خیلی از انسان تاثیر گذار دیگر)،کار مفید انجام دادن! کارهای بسیار خوب تاثیر گذار.کارهای که باعث شد بسیاری از دردها کم شود و روابط جامعه باهم دیگر نزدیک تر شود.

قدرت و توجه،فکر هم نباید یک جا جمع شود! مثل امروز که رئیس جمهور،خواننده،بازیگر،و ادم ها مثلا معروف توجه مردم را جلب کرده اند! در حالی که این همه توجه و فکر و قدرت باید صرف دور اطرافیان خودشان میشد،در یک کلام،همه این قدرت و پول و مال،توجه و .. دیگر حق همه مردم این کشور بود،که امروزه بی هوده صرف دیگران میشود!که اصلا به کارشان نمی ایند،یا اگر بی اینده بسیار بسیار ناچیز است..!(در زمینه بازیگران ورزشگاران و .. که کاملا منفی منفی است،بیشتر انها را به انحراف حرکت میدهند!) .

بطور کل مشکل جامعه ما،جمع ایست و خود رای و .. می باشد.
باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2031
تاریخ عضویت: چهار شنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 3972 بار
سپاس‌های دریافتی: 5315 بار

Re: اگرشمارئیس جمهور ایران بودید چه برنامه ای برای پیشرفت دا

پست توسط bamn » شنبه 9 دی 1396, 11:52 am

  سلام خدمت دوستان عزیز .

بنده با نظر جناب sinaset موافق هستم . البته یک نظری که وجود دارد این است که فساد و اشتباهات از بالا به پایین خودش را نشان می دهد . مثلاً در دهه شصت بسیاری از آنچه که امروزه در سطح جامعه به عنوان رذایل اخلاقی به صورت معمول و روزمره دیده می شود ، وجود نداشت یا بسیار اندک و مخفیانه بود . چون مردم به این باور رسیده بودند که در یک کشور انقلابی که مسئولانش درد مردم را می فهمند زندگی می کنند . اما از اواخر دهه شصت و اوایل دهه هفتاد با روی آورد برخی مسئولان به زندگی اشرافی و تجملات و کم کم رو شدن فسادهای مالی کلان ، متاسفانه خیلی از مردم هم پیرو این منطق شدند که وقتی فلان مسئول می دزدد یا فلان رفتار را دارد ، چرا من ندزدم یا فلان رفتار را نداشته باشم؟! بنابراین اصلاح رفتار و معضلات جامعه هم باید از بالا به پایین شروع شود و وقتی یک مسئولی در تلوزیون می نشیند می گوید فلان معضل را باید با کار فرهنگی حل کرد نه برخورد فیزیکی ، باید در دایره مورد نظرش از کار فرهنگی خودش و فرزندان لاکچری گردش هم باشند!!!  
اما یک نکته ایی که بنظرم می رسد می توان از آن برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور استفاده کرد ، بحث مالیات هاست! دولت در چند سال گذشته خیلی ادعا داشته که در بحث مالیات ها به دنبال دانه درشت هاست و فشاری به مردم نمی آورد ، اما واقعیت های آماری نشان می دهد که قوانین جدید مالیاتی همچنان در گیر انداختن دانه درشت ها مشکل دارد در حالی که خیلی راحت یقه مستضعفان را می گیرد! اگر دست بنده بود قوانین مالیاتی را به سمت حذف تدریجی مالیات مستقیم از دهک های پایین درآمدی می بردم . معنی ندارد کاسب های خورده پا یا حقوق بیگیران و بازنشستگان دولتی در صف اول پرداخت مالیات مستقیم باشند . مالیات مستقیم فقط باید از سرمایه داران ، بازرگانان و عمده فروشان کلان بازار اخذ شود و بقیه اقشار فقط به صورت مالیات بر ارزش افزوده ، پرداخت داشته باشند . چند شب پیش یک بحثی در شبکه خبر بود که آیا باید از سود سپرده بانکی مالیات گرفت یا نه؟ و بحث روی این سئوال می چرخید در حالی که بنظر اصلاً سئوال اشتباهی بود! باید پرسیده می شد از چه مبلغ حداقل سود بانکی باید مالیات گرفت! مطمئناً کسی که یک عمر زحمت کشیده و 50 - 100 - 200 یا حتی 500 ملیون تومان پس انداز کرده تا آینده فرزندانش را تامین کند با آن کسی که چند صد میلیارد یا حتی چند هزار میلیارد در حساب های بانکی اش پول دارد ، باید در این خصوص تفاوت و تمایزی داشته باشد . توجیهاتی مثل اینکه با این کارها باعث فرار سرمایه و فلان و بهمان می شویم هم فقط توجهیاتی است که از دل خود سرمایه داران و مرفهان بی درد بلند می شود وگرنه می توان با یک برنامه ریزی درست و مشوق های مستقیم و غیر مستقیم اقتصادی دیگر هم جلوی فرار سرمایه را گرفت و هم از انباشت بی رویه آن در بانک ها جلوگیری کرد . 
آخرین ويرايش توسط 3 on bamn, ويرايش شده در 0.
 
کانال های بنده :

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]


Major
Major
نمایه کاربر
پست: 208
تاریخ عضویت: شنبه 23 خرداد 1388, 7:11 pm
محل اقامت: داهات
سپاس‌های ارسالی: 6262 بار
سپاس‌های دریافتی: 773 بار
تماس:

Re: اگرشمارئیس جمهور ایران بودید چه برنامه ای برای پیشرفت دا

پست توسط Ali$amir » شنبه 9 دی 1396, 7:46 pm

درود به دوستان سنترالی گل :razz:
بحث جالبی هست
مزاح : من اگر رییس جمهور کشوری مثل ایران باشم بی درنگ خودمو حلق آویز میکنم :???:

عالی بود جمله ی « مشکلات جمعی »
ریشه همین جاست که هر کس در اجتماع باید در هر کجا قرار دارد اخلاق را مد نظر قرار داده و با تمام توان تلاش کند در حالی که از مهمترین قسمت ماجرا یعنی مطالعه ی بدون وقفه غافل نشود
کتاب بخوانیم کتاب بخوانیم کتاب بخوانیم و به نتایج درستی که رسیدیم عمل کنیم و تلاش تلاش تلاش
این کتاب می تونه خوب باشه
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]س‍ن‍گ‍ف‍رش‌-ه‍ر-خ‍ی‍اب‍ان‌-طلا
شغل ، مشغله ی کاری ، بی پولی و و و و و ... نمیتونه باعث بشه کتاب نخونیم
کتاب بخونیم احساسی عمل نکنیم عاقلانه و با آینده نگری تلاش کنیم
همه با هم
یاعلی :razz:
  آن روز کزین منزل ویران بروم
تصویر
راحت جان طلبم وز پی جانان  

Captain II
Captain II
پست: 1847
تاریخ عضویت: یک شنبه 1 آذر 1388, 10:40 am
سپاس‌های ارسالی: 450 بار
سپاس‌های دریافتی: 5703 بار

Re: اگرشمارئیس جمهور ایران بودید چه برنامه ای برای پیشرفت دا

پست توسط iron_man63 » یک شنبه 10 دی 1396, 12:55 am

باسلام و تشکر ازدوستان عزیز sina set وbamnحرف جناب سینا تا حدی مدینه فاضله است کاش میشد و درد اصلی همین است عدم درک مناسب اجتماعی که شما خودتو درست کن جامعه درست میشود

1-در جامعه ای که ارزش تنها به ثروت اشخاص هست متاسفانه فعلا کارایی نداره
الان انسان با خدا در مقابل انسان ثروتمند دارای امتیازی نیست ممکنه بگید نه آقا اینجوری نیس اما یه مثال ساده میزنم

الان یه شخصی میره خواستگاری و میگه من انسان با خدایی هستم
باور کنید آخرین چیزی که مدنظر افراد هست همین با خدا بودنه
بماند علت اکثر طلاق ها هم همین است

2-در کشوری که قشر روشن فکر مردمش توسط کانال های ماهواره ای و آمد نیوز هدایت میشن که زلزله را از بمب اتم و ازمایش موشکو و... میدونن همچین انتظاری کمی مشکله

اما با جناب bamnموافقم در کشور امریکا جناب اوباما با یه همچین کاری میلیون ها شغل ایجاد کرد
ایشان گفت اگه ما بخواهیم برای ایجاد شغل سرمایه گزاری کنیم دهدها سال طول میکشد پس این کار رو کرد و گفت هر کارگاهی که مثلا دو کارگر داره تبدیلش کنه به 5 تا مالیاتش نصف میشه نصف حق بیمه اون شخصم دولت گردنشه بکنه بیست مالیاتش صفر میشه و...
اما در کشور ما برعکسه مامور مالیات میاد در کارگاه کفاشی میگه ده تاکارگر از این جا نون میخورن پس شما پول پارو میکنید مالیات شما 40میلیونه
بماند این مالیاتم به دولت نمیرسه چون شما میری اونجا و با 5 میلیون مشکلو حل میکنی اما اون 5 میلیونم تو جیب دولت نرفته
دوسداشتم دوستانی که در صفحه تحولات کره شمالی هخم در این بحث با رعایت احترام شرکت میکردند
  سوریه از یمن میگذرد « اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن » « لعنة الله علی عدوک یا علی »  
آدرس کاتال تلگرامی اینجانب جنگ افزار پلاس با 14هزار عضو
warandgun@
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
 

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7176
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9217 بار
سپاس‌های دریافتی: 21336 بار
تماس:

Re: اگرشمارئیس جمهور ایران بودید چه برنامه ای برای پیشرفت دا

پست توسط sinaset » یک شنبه 10 دی 1396, 9:33 am

باسلام .
ببینید،مسئله همین نکته بود،که شما نیز گفتید "مدینه فاضله است" سابقه نشان داده،ایرانی حرف گوش میدهد! منتها بعد از اینکه کلی کشته و .. برجایی گذاشت!
بخاطر دارید،در دهه 70 و 80 (البته بهتر است بگویم از قاجار!)مدارس کل کشور و جامعه و خانواده ها،چطور با بچه ها برخورد میکردن؟! (انهم در دوره اسلامی!) .. خروجی ها را هم که همه دیدن! یک جمعت بشدت مشکلات روانی! ضد قانون،بدون صبر،بدون درک ، بدون منطق،حریص و دو روو و دو شخصیت و ..! چرا؟! چون در ان دور،هیچ کس نبود،یار مظلوم چون بچه ها ساده و البته خانواده ساده،ان زمان باشند!
برای همین است،ان نسل،که امروز دیگر بزرگ شده اند،نوع فکر و منش بطوری کلی نسبت به همه چیز متفاوت تر می باشد! و به سختی ممکن است،این شخصیت که الان دارن را ترک کن. همه در ان زمان اذیتشان کردن،و تقریبا هیچ کس هم از انها معذرت خواهی نکرد! جالب اینجاست،حال ما دینی داریم،که می گوید نباید به حشرات هم اسیب برسانیم! اگر رساندیم،باید کفارش را بدهیم! اینکه یک انسان به چه درجه پلیدی و سرکشی رسیده،که یک کودک،یک طفل معصوم را در اون دوره اوج سادگی،بی کسی،ضعف،انطور بی رحمانه جلو جمع و .. کتک بزند! واقعا غیرقابل وصف است! امروز هم از انها(نسل ها گذشته،بزرگ شده) نباید توقع بخصوص داشت! نباید انتظارت بخصوصی داشت! فقط می توان گفت بخاطره خدا ببخشید! ....(چون خدا که کسی رو اذیت نمی کنه .. اونا موجودات انسان نما بودن.. )

هرکس می خواد در این کشور،خودش رو خدا معرفی کنه! بگه اگر من نبودم،اگر ما نبودیم،شما هم نبودید؟!!! چرا؟! پس باید خراب کارهای و چیزی ها دیگه(دقیقا مثل بلا های که در خط بالاتر توضیح داده شد و خیلی از مسائل دیگه) من رو تحمل کنید یا نادیده بگیرید.! این رو دیگه همه میدوند،که اگر خدا نبود،اگر رحم خدا نبود،الان کل بشریت نابود شده بود،(ایه قران). پس اینکه الان یک شخصی داره زندگی میکنه،اگر داعش نمیاد تویه خونه اش،اگر خلاف کارها زندگیش رو به تباهی نمی کشن! و هزار چیز دیگه،کار خداست،که به دلشون ترس می اندازه! یا از اون شخصت محافظ میکنه. (بنده خوب ان نیز تاثیر گذارند! اما اصل اصل ان خود خداست و بس!)

سرجمع بحث این میشه که،یا امروز باید از تجربه و اندیشه صحیح استفاده کرد،یا بعد از کشته شدن میلیون ها انسان،کشته شدن میلیون وقت احساس و انرژی و زندگی و .. بی نهایت ناامنی یا ترس و .. در 10 یا 100 یا 400 سال بعد،مجبور میشیم به راه صحیح باز گردیم.

باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

Captain II
Captain II
پست: 1847
تاریخ عضویت: یک شنبه 1 آذر 1388, 10:40 am
سپاس‌های ارسالی: 450 بار
سپاس‌های دریافتی: 5703 بار

Re: اگرشمارئیس جمهور ایران بودید چه برنامه ای برای پیشرفت دا

پست توسط iron_man63 » یک شنبه 10 دی 1396, 6:45 pm

این مورد هم یکی از سایت ها کار کرده بود بنظرم جالب اومد

در مورد قیمت بنزین که عزیزان دولتی از فوب خلیج فارس حرف می زنند و می گند در فوب خلیج فارس هر لیتر بنزین معادل یک دلار هست .... اول اینکه در اونجا یک گالن برابر دلار هست و هر گالن معادل 4 لیتر بنزین هست ...

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]یعنی همین حالاش با دلار 4200 تومانی ، قیمت بنزین تقریبا برابر 55 درصد قیمت بنزین در امارات متحد عربی هست که اگه 500 تومن بیاد روش ، می شه تقریبا برابر همون 90 درصد فوب خلیج فارس .... ولی عزیزان حکومتی و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام پا رو فراتر گذاشتن و دم از بنزین 4500 تومانی می زنند ...

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]میرسلیم-بنزین-باید-4500-تومان-شودحالا دستمزدها رو هم حساب کنید ...

حداقل حقوق در امارات متحده ی عربی :

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

حداقل حقوق در ایران : حدود 230 دلار در ماه
  سوریه از یمن میگذرد « اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن » « لعنة الله علی عدوک یا علی »  
آدرس کاتال تلگرامی اینجانب جنگ افزار پلاس با 14هزار عضو
warandgun@
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
 

Captain II
Captain II
پست: 1847
تاریخ عضویت: یک شنبه 1 آذر 1388, 10:40 am
سپاس‌های ارسالی: 450 بار
سپاس‌های دریافتی: 5703 بار

Re: اگرشمارئیس جمهور ایران بودید چه برنامه ای برای پیشرفت دا

پست توسط iron_man63 » یک شنبه 10 دی 1396, 11:49 pm

sinaset نوشته شده:باسلام .
ببینید،مسئله همین نکته بود،که شما نیز گفتید "مدینه فاضله است" سابقه نشان داده،ایرانی حرف گوش میدهد! منتها بعد از اینکه کلی کشته و .. برجایی گذاشت!
بخاطر دارید،در دهه 70 و 80 (البته بهتر است بگویم از قاجار!)مدارس کل کشور و جامعه و خانواده ها،چطور با بچه ها برخورد میکردن؟! (انهم در دوره اسلامی!) .. خروجی ها را هم که همه دیدن! یک جمعت بشدت مشکلات روانی! ضد قانون،بدون صبر،بدون درک ، بدون م

باتشکر.در تایید حرف شما

وقتی میرزا تقی خان امیر كبیر از وزارت معزول و به كاشان تبعید شد، در كاروانسرایی میان راه، دوستی را دید و لحظاتی با یكدیگر گپ زدند.
امیر كبیر گفت:
من ابتدا فكر می كردم كه مملكت، وزیر دانا می خواهد؛
و مدتی بعد به ایـن نتیجه رسیدم كه مملكت، شاهِ دانا می خواهد؛
اما اكنون می فهمم كه مملكت، ملتِ دانا می خواهد!!
  سوریه از یمن میگذرد « اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن » « لعنة الله علی عدوک یا علی »  
آدرس کاتال تلگرامی اینجانب جنگ افزار پلاس با 14هزار عضو
warandgun@
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
 

Captain II
Captain II
پست: 1847
تاریخ عضویت: یک شنبه 1 آذر 1388, 10:40 am
سپاس‌های ارسالی: 450 بار
سپاس‌های دریافتی: 5703 بار

Re: اگرشمارئیس جمهور ایران بودید چه برنامه ای برای پیشرفت دا

پست توسط iron_man63 » دو شنبه 11 دی 1396, 12:06 am

موج‌سواری آمریکا، آل‌سعود و صهیونیست‌ها روی نارضایتی‌ اقتصادی مردم / ، موج‌سواری نظام سلطه روی مطالبات قانونی مردم در طول سال‌های گذشته مستمراً اتفاق افتاده و عمدتاً نیز حاوی دستاورد آنچنانی نبوده است، کمااینکه یکی از اهداف غرب در وضع تحریم‌های گسترده در طول سال‌های ۹۰و۹۱ در تنگنا قرار دادن مردم و تبدیل اعتراضات اقتصادی به شورش‌های اجتماعی بود که هیچ گاه رنگ تحقق به خود نگرفت


[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
  سوریه از یمن میگذرد « اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن » « لعنة الله علی عدوک یا علی »  
آدرس کاتال تلگرامی اینجانب جنگ افزار پلاس با 14هزار عضو
warandgun@
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
 

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 994
تاریخ عضویت: یک شنبه 12 آبان 1392, 7:54 pm
سپاس‌های ارسالی: 5443 بار
سپاس‌های دریافتی: 3004 بار

Re: اگرشمارئیس جمهور ایران بودید چه برنامه ای برای پیشرفت دا

پست توسط Hesam - 1994 » شنبه 19 اسفند 1396, 12:45 am

سلام
تاپیک اخبار نظامی بخش جنگ افزار هست ولی بنظر میرسه کلن هدف از ایجاد مبحث گپ کلی بوده و منظور برنامه های نظامی نیست
با توجه به صحبت های دوستان ابتدا لازم میدونم نظر خودم رو نسبت به ملت بگم
بنظرم ما هیچ فرقی با بقیه مردم دنیا نداریم - آنچه ما رو متمایز میکنه داشتن تمدن های گذشته و فرهنگ غنی در سرزمینمون هست - عقیده دارم ما به لحاظ بهره هوشی فرق چندانی با مردم دنیا نداریم آنچه باعث درخشش ما در حوزه های مختلف شده فرهنگ بزرگیه که از نیاکانمون به ارث داریم و ما رو از انجام بسیاری از کارهای بیهوده برحذرداشته پس لطفاً نگید مردم ما بی فرهنگ هستن و یا که ملت دانا نیستن
اما درمورد ریاست جمهوری
بنظرم یک رئیس جمهور فقط باید یک رئیس باسابقه اجرائی موفق باشه نه یک نظریه پرداز
او باید تلاش کنه همه گروه های فکری موافق نظام در صحنه باشند و شایسته سالاری رو در کشور پیاده کنه چراکه همۀ بحران های ما بخاطر عدم رعایت شایسته سالاری و به دنبال اون قانون شکنی یا تبصره سازی های غیر اصولی و فشار بوده
وگرنه در طی این 39 سال همه رؤسای جمهور ما با ایده و راهکار اومدن سرکار
بیشتر بدبختی ما پیاده سازی همون ایده های شخصی و گروهی هست - وقتی اجازه میدیم در جامعه افراد دانا و شایسته منزوی بشن و افراد سفارشی افاضات کنند عاقبتی جز عقب ماندگی نداریم - یک گروه میاد گروه رقیب رو تخریب میکنه نتیجه میشه ایجاد فضای ناسالم و ناکارامد تا دشمن هوشمند از فرصت استفاده کنه
متاسفانه در کشور ما گروه ها فقط شعار میدن و در اصل به دنبال بقاء و قدرت خودشون هستند تا پیشرفت کشور و ساختن اینده مردم
بفکر ساختن باشیم تخریب آسان است
در فضایی که شایسته سالاری حاکم باشه همه ی صاحب نظران وارد صحنه میشوند و درخصوص راهکارهای ارائه شده به بحث و بررسی میپردازن چون انگیزه ها متولد شده و درنهایت بهترین راهکار عملی خواهد شد

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 3501
تاریخ عضویت: یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 12:44 pm
محل اقامت: زمین پهناور خدا
سپاس‌های ارسالی: 3876 بار
سپاس‌های دریافتی: 7776 بار

Re: اگرشمارئیس جمهور ایران بودید چه برنامه ای برای پیشرفت دا

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » شنبه 19 اسفند 1396, 11:45 am

سلام
کسی که کاربلد و باوجدان باشه اگر در بعضی کشورها از جمله ایران و امریکا رئیس جمهور بشه بعد از چند ماه یا استعفا میده یا برکنار میشه یا ترور میشه یا دِق میکنه از غصه

چون در بعضی کشورها رئیس جمهور فقط یک مدیر اجرایی هست که بهش دستور میدند و باید با میل و رضا یا با اکراه اجرا کنه .
حق تصمیم گیری در مسائل سرنوشت ساز رو هم نداره

ترامپ در شرکتهای خودش تصمیم گیرنده ی اول بود و حرفش بی چون و چرا اجرا میشد .

وقتی رفت کاخ سفید به خیالش اونجا هم تصمیم گیرنده هست ولی بعد از ملغی شدنِ چند دستورش توسط قاضیهای فدرالی و ایالتی تازه حالیش شد که رئیس جمهور امریکا تصمیم اجرا کن هست نه تصمیم گیرنده و اگر قدرتمندان و تصمیم گیران امریکا با حرفش مخالف باشند نه تنها حرفش اجرا نمیشه بلکه ممکنه جانش رو هم از دست بده مثل کندی

==================================

رئیس جمهورهای ایران قبل از کاندید شدن این چیزها رو میدونند . اگر با این چیزها مخالفت کنند پس تصمیم گیران نمیذارند اصلاً کاندید بشه یا نمیذارند انتخاب بشه و اگر هم اعتراض کنه سرنوشتی در امتظارش نیست جز ترور شدن , حصر خانگی , زندان , خودکشی شدن , خودکشی کردن و یا فرار به خارج

=================================

رفسنجانی وقتی شد رئیس جمهور , پُستِ نخست وزیری رو ملغی کرد و گفت نخست وزیر لازم نداریم . خودم با وزرا حرف میزنم

ولی تا حالا کسی پست ریاست جمهوری رو مُلغی نکرده چون ازش سود میبرند

2 تا از دلیلهاش اینهاست:

1- به جامعه ی بین المللی میگن نگاه کنین , در ایران دموکراسی هست , مردم هر 4 سال یک بار خودشون رئیس جمهورشون رو تعیین میکنند . دیکتاتوری وجود نداره


2- تصمیمات سرنوشت ساز رو تصمیم گیران اتخاذ میکنند و اگر گندش دراومد تقصیرها رو میندازند گردنِ دولت و رئیس دولت که رئیس جمهور باشه تا تصمیم گیران در امان باشند و کسی اونها رو بازخواست نکنه .

یعنی یکی از مسئولیتهای رئیس جمهور اینه مثل گوسفند قربانی باشه . خودش هم این رو میدونه اما گاهی کفرشون درمیاد و چیزهایی رو لو میدند


مثل روحانی که حدود 1 سال پیش گفت :

در مذاکرات هسته ای نامه ای حاوی چندین دستورالعمل از رهبری رسید . به تیم مذاکره کننده گفتم ببینید چی نوشته , مو به مو اجرا کنین

این حرفش پیامهایی داشت برای مردم . عُمده پبامش این بود که ما در تصمیماتِ سرنوشت ساز هیچ کاره ایم
 دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا  

Novice Poster
Novice Poster
پست: 55
تاریخ عضویت: شنبه 3 آذر 1386, 11:14 am
سپاس‌های ارسالی: 177 بار
سپاس‌های دریافتی: 89 بار

Re: اگرشمارئیس جمهور ایران بودید چه برنامه ای برای پیشرفت دا

پست توسط gh742 » شنبه 26 اسفند 1396, 1:22 pm

با سلام
در ابتدا تمام توان خود را براي از ميان بردن اقتصاد دولتي و گسترش بخش خصوصي به كار ميبردم هر چقدر بتوان حجم دولت را كاهش داد بهتر است
اولويت دوم من تغيير در سياست خارج كشور و به رسميت شناختن اسراييل و بهبود رابطه با آمريكا و غرب خواهد بود چون در چارچوب منافع ملي ايران دشمني با اسراييل و آمريكا هيچ توجيهي نداشته و تنها باعث افزايش هزينه هاي كشور و آسيب ديدن مردمان ميشود
اولويت سوم بحث آزادي بيان وانديشه ميباشد كه براي ايجاد كشوري رو به رشد و توسعه بسيار مورد نياز است.
ولي سوال من اين است كه آيا رييس جمهور در ايران اين اختيارات را دارد يا فقط يك مترسك مي باشد؟

ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”