در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با مدارهای آنالوگ و دیجیتال به بحث بپردازيد

New Member

no avatar
6

تشکر کرده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 31 خرداد 1386 22:09

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

منبع تغذیه دوربین و دی وی ار

توسط javad44 » يکشنبه 6 اسفند 1396 22:17

با عرض سلام خدمت دوستان محترم
در نصب دوربین ها ی دید در شب ولتاژ همه انها به جز نوع گردان 12 ولت و میزان جریان حدود 1 امپر الی 2 امپر میباشد.واز ادابتورهای سویچینگ 12 ولت 1یا2 امپراستفاده میشه.
سوال در مورد انتخاب منبع تغذیه  دوربین  داشتم - با توجه ب اینکه IRها بصورت سری هست واز نوع کلاهی و شدت جریانشان 20میلی امپر است وولتاژانها در حدود1.8 الی2.2 میباشد واکثرا دوربین ها همراه ادابتور میباشدولی درموارد خرید دست دوم ادابتورندارد وشما ادابتور بلااستفاده با ولتاژ12 ولت داری ولی امپر ان بجای 2 امپر 3 یا 5 امپراست و استفاده کنی , باتوجه ب ولتاژ مناسب ولی امپر زیادتر , چه مشکلاتی برای دوربین پیش خواهد امد.ایا باعث کاهش طول عمر ال ای دی ها بدلیل پرنورشدن وافزایش گرما میشه یا به همان اندازه که نیاز ب امپرداره استفاده میکنه ومشکلی برای مدار و ال ای دی پیش نمی اید.
سوال دوم در مورد منبع تغذیه DVR هست : برای دی وی ار 9 کانال  ادابتور12 ولت  10 امپر استفاده کنیم یا 5 امپر؟
اگربجای 8 دوربین 4 دوربین وصل بشه ادابتور 10 امپر باشه باز به همون اندازه که نیاز دارده امپر تنظیم میشه یا بهتره که از 5 امپر استفاده بشه.ب این دلیل این سوال مطرح شد که در موارد ساخت پرژکتور IR از درایور ب جای ادابتور استفاده میشه که ولتاژ متغیر داره ولی جریان ثابت 350 میلی یا 600 میلی امپر.واگر برای 6ال ای دی پاور 1وات ازدرایور 4-7وات با شدت جریان 600 میلی به جای 350 استفاده بشه ال ای دی ها گرمای بیشتر تولید وعمرشون کاهش مییابد.
سوال سوم ایا دلیل استفاده نکردن از درایور بجای ادابتورسویچینگ در دوربین ها ولتاژ متغیر درایورهست یا شدت جریان کم انها وهمچنین به صرفه نبودن درایور باتوجه به نیاز ب حداقل 1 امپر به بالا برای دوربین و5 امپر ب بالا برای DVR.
باسپاس

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
6810

تشکر کرده: 1683 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

Re: منبع تغذیه دوربین و دی وی ار

توسط sinaset » پنج شنبه 10 اسفند 1396 09:38

با سلام
پست شما رو به صورت مطالعه سریع بررسی کردم.
فکر میکنم مشکل شما امپر باشد !

المان ها  و ماژول ها الکتریکی هر کدام به اندازه نیازشان،از امپر استفاده می کنند.
در مورد LED ها ،اگر مقاومت داشته باشند . مشکلی بخصوصی نیست ..(یکی از فلسفه ها بودن مقاومت سر راه ها دیود هایی نورانی،همین می باشد،که بتوانند با هر امپری کار کنند)
مدار هایی الکترونیکی اکثرا با کاهش و افزایش ولتاژ مشکل دارند ! و باعث سوختن و خراب شدن انها میشود
اداپتورهای که به شخصه خودم استفاده کردم،بخصوص در بازار ! معمولا کیفیت مناسبی ندارند! و معمولا ان مقداری که ذکر شده نمی توانند جریانی دهی کنند..
فکر میکنم اگر فقط اداپتورها با کیفیت و اصل پیدا کنید،جریانی نامیشان با خروجیشان یکی باشد..
باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.