در این بخش می توانید در رابطه با انواع مدارات صوتی وآمپلی فایری و.. به بحث و گفتگو بپردازید

New Member

no avatar
7

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 1 اسفند 1386 22:36

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

درخواست راهنمایی ساخت بیس حدودا 70 وات برای افزودن به یک آمپ

توسط nasimparsi » پنج شنبه 27 اردیبهشت 1397 12:46

با درود
دوستان من یک آمپلی فایر چینی آماده داشتم که الان خروجی هاش رو به باندهای بزرگ یک ضبط قدیمی سونی متصل کردم و این آمپلی فایر درحالی که فکرشو هم نمی کردن این دو باند رو به خوبی جواب می ده و برای ساعت ها استفاده کردم ازش و مشکلی نداشته

فقط نکته ای که هست من می خواستم یک بیس ؟ باس ؟ به این سیستم صوتی اضافه کنم ( البته اگر می شه یک توئیتر هم اضافه کنم ) . یکی اس دوستان من فروشنده بلندگو هست. از میون اون همه بلندگو به من گفت این بلندگو از همگی بلندگوها بیس قوی تری داره! آزمایشش هم که کردیم دیدم درست می گه و بیشتر صداش بیس هست. فکر کنم ژاپنی یا تایوانی اصل هست و از قدیم توی مغازه داره. حالا می خواستم اگر بشه یک جعبه بسازم و با این بلندگو و یک آمپلی فایر مونو بیس رو به این سیستم صوتی بیافزایم. لطفا درباره ی ساخت آمپلی فایر مناسب این کار و قطعاتی که نیاز داره و نقشه ی اتصال قطعات من رو راهنمایی کنید

به من گفتند باید یک آمپلی فایر مونو تهیه کنی و بلندگو رو بهش متصل کنی و از ولوم آمپلی فایر قبلی صدا رو به ورودی صدای آمپلی فایر جدید برسونی

تصویر آمپلی فایر مورد نظر و بلندگوی مورد نظر
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Frenzied Poster

Frenzied Poster

نماد کاربر
408

تشکر کرده: 867 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 3 دی 1395 17:17

Re: درخواست راهنمایی ساخت بیس حدودا 70 وات برای افزودن به یک

توسط ho3ein2000 » پنج شنبه 27 اردیبهشت 1397 23:23

با سلام
بله اسپیکر توانایی ایجاد بیس رو کاملا داره..ولی دقت کن که هشتاد درصد صدای ساب مربوط به ساخت باکس با همون جعبه هست
نمیخوام نا امیدت کنم ولی توان آمپلی فایرتون از لحاظ جثه ترانسفورماتوری بنظر کم هستش
یه مانع هم همیشه سر راه مدارات ساب هست و ف_*ل_ن*__ر LOWPASS رو باید بسازید و اصلا کار سختی نیست
برای نصب تیوتر هم میتونید یه آمپ ساده استفاده کنید و نیازی به ف_*ل_ن*__ر اکتیو نداره و با سری کرده یه خازن
یک میکروو فاراد تانتالیوم میتونی صدای ریز و با کیفیت داشته باشی
دست آخر هم بنده متوجه منظور اصلی شما نشدم :razz:

nasimparsi از این پست سپاسگزاري کرده است

New Member

no avatar
7

تاريخ عضويت

توسط nasimparsi » شنبه 29 اردیبهشت 1397 10:17

ho3ein2000 نوشته است:با سلام
بله اسپیکر توانایی ایجاد بیس رو کاملا داره..ولی دقت کن که هشتاد درصد صدای ساب مربوط به ساخت باکس با همون جعبه هست
نمیخوام نا امیدت کنم ولی توان آمپلی فایرتون از لحاظ جثه ترانسفورماتوری بنظر کم هستش
یه مانع هم همیشه سر راه مدارات ساب هست و ف_*ل_ن*__ر LOWPASS رو باید بسازید و اصلا کار سختی نیست
برای نصب تیوتر هم میتونید یه آمپ ساده استفاده کنید و نیازی به ف_*ل_ن*__ر اکتیو نداره و با سری کرده یه خازن
یک میکروو فاراد تانتالیوم میتونی صدای ریز و با کیفیت داشته باشی

با سپاس از پاسخ گویی شما

ببنید من الان این آمپلی فایر چینی رو دارم و این آمپلی فایر دو تا باند ضبط قدیمی رو کاملا جوابگو هست. ( یعنی دو تا باند دارم که به این آمپلی فایر متصل هستند )

حالا می خواستم یک بیس ( باس؟ )  به سیستم صوتی خودم اضافه کنم. اگر فرض کنیم جعبه یا باکس رو بتونم با چوب بسازم ( اگر ممکنه بگید برای این بلندگو چه ابعادی داشته باشه خوبه ) و بلندگو رو توش جا بدم، دو پرسش می مونه:

1- برای ساخت ساب ووفر باید حتما آمپلی فایر مونو تهیه کنم و به 1 بلندگو متصل کنم یا می تونم یک آمپلی فایر استریو تهیه کنم و 2 تا بلندگو بزارم؟
2- پلیر این سیستم صوتی روی آمپلی فایر چینی هست. برای اینکه صدا رو به آمپلی فایر دوم یعنی بیس بدم از ولوم سیم‌های AUX رو بگیرم و به ورودی آمپلی فایر دوم بدم کافیه؟

با سپاس

Frenzied Poster

Frenzied Poster

نماد کاربر
408

تشکر کرده: 867 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 3 دی 1395 17:17

توسط ho3ein2000 » شنبه 29 اردیبهشت 1397 16:55

nasimparsi نوشته است:
یک میکروو فاراد تانّتالیوم میتونی صدای ریز و با کیفیت داشته باشی

با سپاس از پاسخ گویی شما

ببنید من الان این آمپلی فایر چینی رو دارم و این آمپلی فایر دو تا باند ضبط قدیمی رو کاملا جوابگو هست. ( یعنی دو تا باند دارم که به این آمپلی فایر متصل هستند )

حالا می خواستم یک بیس ( باس؟ )  به سیستم صوتی خودم اضافه کنم. اگر فرض کنیم جعبه یا باکس رو بتونم با چوب بسازم ( اگر ممکنه بگید برای این بلندگو چه ابعادی داشته باشه خوبه ) و بلندگو رو توش جا بدم، دو پرسش می مونه:

1- برای ساخت ساب ووفر باید حتما آمپلی فایر مونو تهیه کنم و به 1 بلندگو متصل کنم یا می تونم یک آمپلی فایر استریو تهیه کنم و 2 تا بلندگو بزارم؟
2- پلیر این سیستم صوتی روی آمپلی فایر چینی هست. برای اینکه صدا رو به آمپلی فایر دوم یعنی بیس بدم از ولوم سیم‌های AUX رو بگیرم و به ورودی آمپلی فایر دوم بدم کافیه؟

با سپاس
با سلام
ورودی AUX کافیه
معمولا سیستم بیس یا ساب یه دونه هست همون مونو کافیه
راجع به جعبه میتونید با آزمون و خطا براحتی بسازید
توان مورد نیاز برای سیستم ساب بیشتر از بلندگو های معمولی باید باشه
حالا شما با همون آمپ که دارید تست کن شاید قدرت خوب بود

nasimparsi از این پست سپاسگزاري کرده است

New Member

no avatar
7

تاريخ عضويت

توسط nasimparsi » يکشنبه 30 اردیبهشت 1397 13:37

ho3ein2000 نوشته است:
nasimparsi نوشته است:
یک میکروو فاراد تانّتالیوم میتونی صدای ریز و با کیفیت داشته باشی

با سپاس از پاسخ گویی شما

با سپاس
با سلام
ورودی AUX کافیه
معمولا سیستم بیس یا ساب یه دونه هست همون مونو کافیه
راجع به جعبه میتونید با آزمون و خطا براحتی بسازید
توان مورد نیاز برای سیستم ساب بیشتر از بلندگو های معمولی باید باشه
حالا شما با همون آمپ که دارید تست کن شاید قدرت خوب بود

درود دوباره

همون طور که می بینید یک آمپلی فایر ترانزیستوری 120 وات ساختم و به بلندگویی که قرار هست نقش باس رو ایفا کنه متصل کردم و امتحان کردم و به خوبی بلندگو رو تکون می داد. ( آمپلی فایر مونو هست و من از سیم شلید دار استفاده کردم و تنها یک کانال رو به ورودی آمپلی متصل کردم )

حالا من باید سیم شیلد ورودی صدای آمپلی فایر مونو رو به پایه های ولوم اون یکی آمپلی فایر لحیم کنم و همزمان هر دو آمپلی فایر رو روشن کنم؟ الان این کاری که من کردم از نظر علمی درسته و با این کار یک بیس به سیستم صوتی من افزوده شد؟ یا اینکه نیاز به کار دیگه ای هم هست ( به جز ساختن باکس )

چون الان که ورودی آمپلی فایر دوم رو به پایه های ولوم آمپلی فایر اول رو وصل کردم صدای آمپلی فایرها کم شده در صورتی که به صورت تکی هر دو بلندگوها رو میترکوندن!

تصاویر:

New Member

no avatar
7

تاريخ عضويت

توسط nasimparsi » دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 11:31

تصاویر مربوط به بردی که ولوم های صدا و باس و تریبل آمپلی فایر روش هست. در اینجا من سه تا سیم صدا رو به پایه های ولوم لحیم کردم ( به صورت ناشیانه! )
[url="http://uupload.ir/view/o5dm_whatsapp_image_2018-05-21_at_12.16.39.jpeg"][/url]

[url="http://uupload.ir/view/b04u_whatsapp_image_2018-05-21_at_12.16.40.jpeg"][/url]

این هم تصویری هست از کاری که کردم. یعنی همون طور که می بینید آمپلی فایر چینی خودش یک برد جداگانه برای پلیر داره که به برد مربوط به ولوم و باس و تریبل متصل شده و سپس من از پایه های ولوم صدای برد باس و تریبل یک خروجی صدا گرفتم برای آمپلی فایر جدید که قرار هست بشه بیس این سیستم صوتی. لطفا تصاویر را مشاهده کنید:
[url="http://uupload.ir/view/tn2y_whatsapp_image_2018-05-21_at_12.25.17.jpeg"][/url]

[url="http://uupload.ir/view/vjqc_whatsapp_image_2018-05-21_at_12.25.18.jpeg"][/url]