بزرگ و مهم کردن مدرسه! و چوب خوردن اولیا و دانش اموز!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با جامعه شناسي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7432
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9252 بار
سپاس‌های دریافتی: 21640 بار
تماس:

بزرگ و مهم کردن مدرسه! و چوب خوردن اولیا و دانش اموز!

پست توسط sinaset » چهار شنبه 9 خرداد 1397, 3:57 pm

بنام خدا
باسلام  تصویر 

متاسفانه،بازهم متاسفانه...! انگار هیچ کس در این کشور و در این جهان! قصد ندارد،حداقل برای لحظه ی فکر کند و بی اندیشد! همانطور که خیلی ها گفتن! انگار فکر کردن،جزو سخت ترین کارهاست!

پیرو اتفاقات بسیار ...!(غیر قابل توصیف) در مدارس،بازهم عده ای از اولیا و .. شاکی از اینکه، که چرا چنین اتفاقی در مدارس افتاده! که البته حق نیز دارند! و باید هم همیشه عاملین این مسائل را مجازات شوند.(وظیفه واجب!)

اما چه کسایی جزو خودشان می تواند مقصر اصلی باشند؟! یک مدرسه ساده،که اصولا برای رشد و تکامل و یادگیری مراحل زندگی شخص،کاربردی چندانی ندارد! و بیشتر بعد گذروندن وقت و بازی ،سرگرمی ها درسی دارد و برای عفه و کلاس گذاشتن به اقوام و اشنایان و .. دارد، را به چه دلیل این همه مهم می کنند؟!

وقتی جایی مهم بشود،(که اصلا لایقش نیست!) و ان اشخاص درون ان به این درک برسند! که دیگران مجبور هستن،کارهایشان را تحمل کنند! پس هرکاری دلشان بخواهند می توانند انجام دهند! و اگر ان مکان،جایی سیستمی یا گروهی مشخص شده باشد! و اشخاص حقوقی باشند ، تقریبا می شود گفت،کسی نمی تواند کار بخصوصی با انها داشته باشد!

جالب قضیه اینجانست! اگر شخصی ساده و خوب قصد خیر داشته باشد و بخواهد به نوجوان و نونهال،درس زندگی بدهد و واقعا انها را در مسیر زندگی صحیح ببرد یا حتا نکته کوچک و خوبی بگویید.. بلافاصله توسط همین اولیاء انچنان ابرویش ریخته میشود! و انچنان بلایی به سرش می اورند! که تا اخرین روز عمرش فراموش نکند! (به دلیل حسادت و انگیزه ها منفی دیگر!)

یک جمله ی بود،که می گفت، مردم وقتی بفهمند، یک نفر خوب است! به ان شک میکنند و ..! ولی وقتی بفهمن گرگ هست و .. خیالشان راحت میشوند و به زندگیشان مشغول میشوند! تصویر 
خارج از این مسائل و در اصل موضوع

خود خانواده،وقتی در عروسی ها،که از ابتدا تا انتهاش پر مشکل و صحنه و رقص و .. شرکت می کنند! (که پسربچه 1 ساله ! تا پیرمرد 99 ساله ! ..تحریک و .. میشود) وقتی با لباس هایی کوتاه و زننده در خانه می گردند! (چه مرد و چه زنش)و وقتی تمام وقتشان را به غیبت و دروغ و تهمت میگذارند! مطمعا باید با اینجور مسائل از خواب غفلت بیدار شوند!

بزهکار اجتماعی! یا هر شخص دیگر که دنبال هنجار شکنی هست! همیشه از همین نقطعه ضعف (مثل رقص،لباس کوتاه پوشیدن،خانواده گرایش به سمت منفی،و...) ،به همراه شلوغی و جایی امن، (دقیقا مثل همین مدرسه،مکان ها فرهنگی!،اردوها،ورزشگاه ها، و...) برای مقاصد خود استفاده میکند! و تا میشود،نیز خود را در ان گم می کند.

اینجور اتفاقات مربوط به ایران نیز نمیشود! و همه میداند،با رشد و گسترش فیلم های غیر اخلاقی (جنون شیطانی! )(گرچه احادیث ها دروغین نیز در زمینه هم کم نیست!)،و تفکرات انسان ها پلید در گذشته! بشر امروز ،امروز به چنین درجه وقاحت رسیده است!

مطمعا در کشورهای مثل امریکا و انگلیس و فرانسه و ژاپن ، و هر جایی که مرد و زنش، لباس ها عریان می پوشند، مورد سوء استفاده ای ادم کشان !(روحی،جسمی)، ورژن ارتقاء یافته انسانی میشوند! حالا هر چقدر می خوان،این را توجیه کنند! بگن مربوط به فرهنگ میشود! اما مربوط به فرهنگ نیست،بلکه به شعوریست که زیرپا گذاشته شده،مربوط به حیاء است که نادید گرفته شده،وگرنه فطرت هیچ انسانی چنین کار پلیدی را برای هیچ بشری قبول نمی کند!.

ان چیز که ما در تاریخ زندگی خود دیدم،گواه بر این بود،که هر جا بی حیاء باشد،اینجور مسائل هست،حال میخواد توسط مرد یا زن باشد! .
ریشه اینجور مسائل هم،مثل همیشه مربوط به کفر و کافری میشود،که شخص قصد دارد،هر طور شد،دیگران را ذلیل و خار کند و به نوعی هم پاکی انها را از بین ببرد و هم عقده خود را ... و هم انها را تا همیشه برده روحی و فکری خودش کند ! (چندین مرحله بالاتر از ادم کشی!)

بهتر است،هیچ وقت،انسان جاهایی که اهمیت چندانی ندارد،را بزرگ نکند و اجازه ندهد، کسانی یا افراد از نقطه ضعف خود و خانواده خود سوء استفاده کنند (مثل همین اجبار در فلا مدرسه! یا درس خواند! بلکه باید طرف مقابل بداند که اجبار در کار نیست! و..)، علاوه بر انجام ندادن کارهای انحرافی! مدرسه را فقط به عنوان یک ازمون ساده ،که به نوع کمکی اموزشی در زندگی می باشد،قبول کنند .

تا مثل گذشته ها و امروز مورد سوء استفاده افراد وقیح و .. قرار نگیرن و کسی دیگر نتواند از انها سوء استفاده کنند و به جایی ان خودشان،کمک کنند تا فرزندانشان زندگی و اینده اش را بسازند و ان را رشد دهند.

باتشکر.

(منبع تصاویر استفاده شد sarpoosh و .jamaran )
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

ارسال پست

بازگشت به “جامعه شناسي”