ایران کشور کارمندها(صرف90 درصد بودجه کشور)

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث و مطالب اقتصادی و مالی به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 9184 بار
سپاس‌های دریافتی: 21049 بار
تماس:

ایران کشور کارمندها(صرف90 درصد بودجه کشور)

پست توسط sinaset » دو شنبه 14 خرداد 1397, 6:38 pm

روزنامه شهروند نوشت :

تصویر 
ایران چیزی نزدیک به ٢‌میلیون و ٣٢٨‌هزار کارمند دارد که تعداد آنها در ١۵‌سال گذشته ثابت بوده است. از این میان ۴١‌درصد کارمندان دولتی زن هستند و این میزان نسبت به ١۵‌سال گذشته حدود ١٠‌درصد بیشتر شده است. دولت برای این تعداد کارمند سالانه حدود ٨٢‌هزار ‌میلیارد تومان حقوق پرداخت می‌کند، البته حقوق‌های پرداختی به همین تعداد خلاصه نمی‌شود و اگر بازنشستگان و مستمری‌بگیران، کارمندان نهادهای غیردولتی که از دولت حقوق می‌گیرند، نظامی‌ها و… را به این جمع اضافه کنیم، دولت در مجموع به حدود ٨,۵‌میلیون نفر حقوق می‌دهد که این تعداد حدود ٣۵‌درصد شاغلان ایران هستند.

صندوق جهانی پول اعلام کرده است ایران حدود یک‌چهارم هزینه‌هایش را صرف پرداخت حقوق به کارمندانش می‌کند که این رقم بیشتر از میانگین جهانی و کشورهای پیشرفته است.

تصویر 

۴۱‌درصد کارمندان دولتی زن هستند
مرکز آمار ایران اعلام کرد‌ سال ۱۳۸۰حدود ۶٩‌درصد کارمندان دولت مرد و ٣١‌درصد زن بوده‌اند که این نسبت به ‌سال ٩۵ به ۵٩‌درصد مرد و ۴١‌درصد زن تغییر یافته است.براساس سالنامه آماری‌ سال ١٣٩۵، کارمندان دولت تابع قانون خدمات کشوری و قانون کار، در مجموع ٢‌میلیون و ٣۴١‌هزار و ٧٢۶ نفر هستند که نسبت به ‌سال ١٣٨٠حدود شش در‌ هزار رشد داشته‌اند، می‌‌توان گفت تغییر محسوسی نسبت به تعداد کارکنان ‌سال ١٣٨٠ یعنی ٢‌میلیون و ٣٢٨‌هزار و ۶٣۵ نفر ندارند.

آموزش و پرورش بیشترین کارمندان را دارد
در‌ سال ١٣٩۵، ۴٣‌درصد از کارمندان دولت در آموزش و پرورش و ١٨‌درصد در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فعالیت می‌کردند، یعنی ۶١‌درصد کارمندان دولت در این دو وزارتخانه و ٣٩‌درصد در مابقی دستگاه‌های دولتی مشغول فعالیت بوده‌اند. در ‌سال ١٣٨٠، کارکنان تابع قانون خدمات کشوری و سایر مقررات استخدامی، از نظر تحصیلات: ٢٠درصد پایین‌تر از دیپلم، ٢٩‌درصد دیپلم، ٢١‌درصد فوق‌دیپلم، ٢٧‌درصد لیسانس، ٢‌درصد فوق‌لیسانس و ١,۶‌درصد دکترا بوده‌اند که در‌ سال ١٣٩۵، به ۵درصد زیر دیپلم، ١٧‌درصد دیپلم، ١۵‌درصد فوق‌دیپلم، ۵٠‌درصد لیسانس، حدود ١٠‌درصد فوق‌لیسانس و ۴درصد دکترا تغییر یافته است.در ‌سال ١٣٩۵، تحصیلات کارمندان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ٢۶‌درصد لیسانس، ١٩‌درصد فوق‌لیسانس، ٢۶‌درصد دکترا؛ وزارت بهداشت ۴۴‌درصد لیسانس، ٣٨‌درصد فوق‌لیسانس و ١٢‌درصد دکترا؛ تحصیلات کارمندان وزارت خارجه ٣٣‌درصد لیسانس، ٣۶‌درصد فوق‌لیسانس و ٣,۶‌درصد دکترا؛ تحصیلات کارمندان وزارت صنعت، معدن و تجارت ٣٠‌درصد لیسانس، ۶درصد فوق‌لیسانس، هفت‌در‌هزار دکترا؛ تحصیلات کارمندان وزارت دادگستری ۵۵‌درصد لیسانس، ١٠‌درصد فوق‌لیسانس، ١.۶‌درصد دکترا و تحصیلات کارمندان وزارت اقتصاد، ۴٨‌درصد لیسانس، ٨درصد فوق‌لیسانس و سه‌درهزار دکترا بوده است.

٨٢‌هزار ‌میلیارد تومان حقوق سالانه کارمندان
یک‌چهارم هزینه‌های ایران صرف پرداخت حقوق به کارمندان می‌شود؛ این گزارشی است که صندوق جهانی پول اعلام کرده است. براساس این گزارش، ایرانی‌ها بیشتر از کشورهای درحال‌توسعه، پول‌شان را صرف حقوق کارمندان دولت می‌کنند، این درحالی است که ایران در خاورمیانه نسبت به کشورهای عربی وضع بهتری دارد. در خاورمیانه؛ عربستان، بحرین، کویت و عراق به ترتیب بیشترین بودجه را صرف دستمزد کارمندان دولتی می‌کنند، پس از این کشورها عمان و قطر و سپس ایران قرار دارد.
جمشید انصاری، رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور گفته است میانگین حقوق کارمندان دولت حدود ٢‌میلیون‌و٩۴٠‌هزار تومان است. اگر بخواهیم این رقم را در تعداد کارمندان دولت یعنی حدود ٢‌میلیون و ٣۴١‌هزار نفر ضرب کنیم، متوجه می‌شویم دولت ماهانه چیزی نزدیک به ۶‌هزارو٨٨۴‌میلیارد تومان بابت حقوق کارمندان پرداخت می‌کند. اگر این رقم را در ١٢ ماه‌ سال ضرب کنیم، عددی که برای پرداخت سالیانه به کارمندان دولت به دست می‌آید، رقمی نزدیک به ٨٢‌هزار و ۵٩٠‌میلیارد تومان است. البته این عدد بزرگ حقوق و دستمزد دولتی‌ها به همین رقم خلاصه نمی‌شود و دولت به حدود ۶‌میلیون و ٢٠٠‌هزار نفر دیگر حقوق پرداخت می‌کند. آنها کارکنان نیروهای نظامی، بازنشسته‌ها و مستمری‌بگیران، کارکنان نهادهای غیردولتی و شهرداری‌ها هستند که سهمی از بودجه را سالانه دریافت می‌کنند.

۴٠‌درصد کارمندان ایرانی مازادند
این هزینه کلان در حالی صرف می‌شود که محمدعلی نجفی، شهردار استعفاکرده تهران و مشاور رئیس‌جمهوری اعلام کرده است که ۴٠‌درصد کارمندان ایران نیروی مازاد هستند و بهره‌وری را پایین آورده‌اند. البته به جز نجفی که آمار را به صورت کلی اعلام کرده است، هرازگاهی مدیران تعداد کارمندان مازاد را در بخش‌های مختلف به تفکیک اعلام می‌کنند؛ مثلا علی لاریجانی، رئیس مجلس گفته است که از ٢۵‌هزار نیروی فعال در صداوسیما ١٢‌هزار نفر آن مازادند.چند روز بعد از این گفته لاریجانی، وزیر نفت هم در صحن علنی مجلس برای چندمین‌بار به نیروهای مازاد زیرمجموعه خود اشاره کرد و گفت: وزارت نفت با مشکل مازاد نیرو مواجه است و ١٠٠‌هزار نیروی مازاد دارد که همه آنها به‌ صورت بی‌رویه در هشت‌ سال گذشته استخدام شده‌اند و با تمام واگذاری‌های صورت‌گرفته همچنان با مشکل نیروی مازاد مواجهیم. نیروهای مازادی که به گفته لاریجانی «‌٩٠‌درصد بودجه جاری کشور را جذب خود کرده و فضای تنفسی برای کارهای دیگر نمی‌گذارند».وزارت نیرو هم اعلام کرده است که ۲۵‌هزار و ۷۰۰ نیروی مازاد در وزارت نیرو وجود دارد و نیروهای مازاد آموزش و پرورش هم ۵٠‌هزار نفر عنوان شده است.

ساعت کار مفید کارمندان ایرانی و سایر کشورها
با وجود این مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کرده است کار مفید کارمندان ایرانی (به‌خصوص در بخش دولتی) ٢٢ دقیقه در روز است.

البته در بخش خصوصی ممکن است از کارمندان در روز یک ساعت بیشتر کار گرفته شود.

در ماده ۵١ قانون کار میزان مجاز ساعت کار روزانه افراد در بنگاه‌ها و واحدهای مشمول قانون کار کشور ٨ ساعت اعلام شده است که البته کارگر و کارفرما می‌توانند با توافق ساعات کار برخی روزها را کمتر و برخی دیگر را بیشتر در نظر بگیرند؛ اما به صورت کلی نمی‌تواند از ۴۴ ساعت بیشتر باشد.

با یک حساب سرانگشتی مشخص می‌شود که هر کارمند ایرانی در خوشبینانه‌ترین شرایط در هفته کمتر از ۶ ساعت کار می‌کند. در حال حاضر ساعت کار مفید هفتگی در ژاپن ۴٠ تا ۶٠ ساعت و در کره‌جنوبی نیز ۵۴ تا ٧٢ ساعت برآورد می‌شود.

به این ترتیب که اگر ساعت کار مفید یک کارمند در طول ‌سال در کشور ما حدود ٨٠٠ ساعت باشد، در ژاپن ٢۴٢٠ ساعت، کره‌جنوبی ١٩٠٠ ساعت، آلمان ١٧٠٠ ساعت و افغانستان ٩۵٠ ساعت است. در میان کشورهای جهان سوم که آماری از آنها در زمینه ساعت کار مفید سالانه منتشر شده است؛ فقط کویت با ۶٠٠ ساعت و عربستان با ٧٢٠ ساعت کار مفید کمتری نسبت به کارمندان ایرانی دارند.

تصویر 
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1051 بار
سپاس‌های دریافتی: 535 بار

Re: ایران کشور کارمندها(صرف90 درصد بودجه کشور)

پست توسط ho3ein2000 » سه شنبه 15 خرداد 1397, 12:04 am

با سلام
بنده 15 سال شغل آزاد داشتم و بنا به دلایلی چند سالی هست تو اداره فهالیت دارم
اخبار ارسالی کاملا صحیح و کاملا غلط هست چرا؟
چون اولا ما مدریت صحیح منابع انسانی نداریم
دوم 99 درصد نیرو ها بواسطه سفارش وارد سیستم میشن و اصلا قرار نیست کاری هم انجام بهند
سوما اگر هم شخصی بنا به وظیفه شرعی یا حس مسولیت بخواد بطور صحیح و دقیق کار بکنه
چنان از سمت همک :razz: اران و مدیران سنگ اندازی میکنند که احتمال اخراج شدن در صورت اصرار
به ادامه درستکاری قطعی هست....هر جا میشینی پای صحبت همه میگن عرف همینه
فلانی رو ببین بهمانی رو ببین
این شد که داریم از جهان سومی بودن خداحافظی میکنیم و میریم که تو طبقه منهای چهار اقامت کنیم
من الله توفیق

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط sinaset » سه شنبه 15 خرداد 1397, 10:50 am

سلام بر شما
ممنون از اینکه ازادانه حرف زدید،خود همین می تونه برای ایندگان،یک نوع نسیحت و تجربه باشه! که فردا نگن ما خبر نداشتیم و تویه این وضعیت گیر کردیم!

به این سبک میگن،(کلی! من شما رو فصل خطاب قرار نمی دم! سبک و سیستم و مردم منظورمه شاید استثناعاتی باشن) برده داری و اسارت!
یعنی وقتی از خدا دور بشیم! هوا و هوس، طمع ، قدرت و .. در وجود ادم ها شکل میگیره! برای همین شخص یاد میگیره، خداش رو از درون نفس ها خود و یا بطور کل دیگران و مادیات انتخاب کنه! که همین باعث میشه،اسیر بشه! (کور کر لال و مطیع دستورات)
جالب که میگن،یاران امام حسین،کسانی بودن که اگر امام حسین(ع)،کشته میشد!(زودتر از همه) اونا بازم راه رو ادامه میدادن! چرا؟! چون ازاد بود ! هیچ کس هم اونا رو برده نکرده بود. مستقیم زیر نظر خدا با علاقه!

جالب اگر دقت کنید،بیشتر همین اشخاص که در ادارات دولتی هستن! بسیار ادم ها متکبری نیز هستن!(مخصوصا جاهایی که حقوق و مزایا بیشتر باشه) و طوری مسائل رو نشون میدن! که اولا کارشون 100 درصد درسته و داران کار مفید انجام میدن!(اگر نباشن همه چیز از بین میره!) و دوما اگر کسی کوچیکترین اشکالی در این زمینه بگیره! مثل این می مونه که داره یک مسئله جبری رو مطرح میکنه! (مثل انکار وجود خدا! نعوذبالله) سوما،کسانی که قبلا انتقادات به سیستم دولتی میکردن! وقتی خودشون وارد این سیستم میشن! گذشته خودشون رو تکذیب میکنن! :-)

جالب اینکه،اکثر این ادم ها، زندگی بشدت ترسناک،پراز رعب و وحشت! استرس و اضطراب دارن! (برعکس ظاهری که نشون میدن!) و چوب کارهشون رو هم تویه همین دنیا هم میخورن! شاید با درد هایی بی درمان!

حقوق و مزایا به این بالایی! مثلا در منطقه ما ! کارمند ها اداره بوق! نزدیک 5 تا 7 میلیون حقوق ! و بیش از 30 تا 60 میلیون ! مزایا (بیمارستان،خانه،هواپیما،نگهبان،ماشین شرکت،جشن،شام،وام،مرخصی با حقوق، پاداش ،اضافه کاری و بی نهایت چیز دیگه که فکر کنم امارش رو خودشون هم خبر ندارن!)

خوب این سهم یک نخبه برجسته درجه 1 کشوری! که داره کارهای عمرانی انجام میده! و مثلا مشکل اسفالت ! رو داره حل میکنه!(که دیگه هیچ کس تا 100 سال اینده خرابش نکنه!) یا داره اپارتمان ها رو نسلشون رو ریشه کن میکنه! داره با یک طرح نظم خانه ی و سر صدا ها درون شهری را به شدت کاهش میده!

اما خوب متاسفانه! سهم 1000 انسان گرفته میشه و داده میشه به یک شخص که در اداره! در حال چک کردن افراد اماده به اداره! یا بررسی فلا قسمت کارخانه ! یا بررسی تعداد ابدرچیان اداره! و.. !
این شخص باید حقوقش دیگه باید 1 میلیون خورده ی یا 2 میلیون! (اونم نه ثابت بازم به اندازه بهره ی که داشت!)

هر چی فساده مال همین اداره دولتی! اقتصاد نابود کرد! انسانسیت رو هم نابود کرد!

نخبه که الان باید کارهاش و خودش دیده بشه! باید کوچیک یا فقیر بشه! (یا بره تویه ادارات دولتی،مثل همونا بشه!) همه دستش بی اندازن! و اواره این ور و اونور بشه! (نخبه ها که می تونن یک شهر یا حتا کشوری رو اباد کن!)
اونوقت افرادی که در ادارت دولتی هستن! به راحتی و با حالت متکبرانه از کنار اینجور افراد رد بشن! ..

*متبکر= (طبق احادیث) انسانی ها که بدلیل خاری و ذلت درونیشون! بدین شکل رفتار میکن! به عبارت ساده تر،متکبر می خواد با چنین کاری عیب ها خودش رو پوشش بده! و خودش رو برتر بدونه!
*عزت نفس=انسان مومن،حالت روحی که شخص با بودن در راه خدا و اعمال صحیح بدست میاره و همین حس هم نمیذاره هرکس به هر راهی ببرش! چون به راهش افتخار میکنه!(*خودش رو برتر نمی دونه،اما فریب هم نمی خوره! اما به کارهاش ایمان داره)
*اعتماد به نفس= یک اعتماد درونی،که باعث میشه در مواقع برخورد با اعتقاد مختلف شکسته نشه! و کارهاش رو در هر وضعیت ادامه بده! حتا اگر خودش تنها باشه!

بطور کلی، منکه تا بحال ندیدم،اینجور انسان ها که بیت المال استفاده کردن! عاقبت بخصوصی داشته باشن!و کسی هم علاقه چندانی بهشون داشته باشه(ظاهری چرا ولی درونی!) معمولا با همون مشکلات رایج در جامعه(که در تیتر خبرگزاری همیشه هست) و موارد دیگه پسش داد و موقعی که از دنیا رفتن! یک عده (از همکاران ! اشنایان) در مراسم (پر از غیب ،متلک، خرج ها و ..) شرکت کردن!

باتشکر.

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4039 بار
سپاس‌های دریافتی: 2783 بار
تماس:

پست توسط Erratic » سه شنبه 15 خرداد 1397, 12:54 pm

از تمام کارهای اداری و کسایی که از دولت حقوق میگیرن (بیت المال و مال مردم)
به نظر خودم تنها معلم ها حقوقشون حلالواری بود به خاطر زحماتی که میکشن حداقل معلم های خودم که خوب بودن
الان به نظرم معلم ها هم حقوقی که دارن میگیرن مشکل داره میتنید سیستم اموزشی جدید رو ببینید
به نظر من در حال حاضر هربنی بشری که از مال مردم یا بیت المال حقوق میگیره 100 درصد حقوقش مشکل دار هست
این کشوری که من دارم میبینم سنگینی بارش 100 درصد رو دوش طبقه زحمتکش و کارگر هست و حقوق بگیر دولتی هیچ پخی نیست تو این سیستم در حال حاضر
 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید][لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط sinaset » چهار شنبه 16 خرداد 1397, 10:51 am

باسلام.

البته شاید به قول خودتان حقوق معلم ها شما درست بوده باشد! اما خوب از زمان گذشته تا به امروز،یک از تاثیر گذار ترین طبقه ها در بدتر شدن اقتصاد و البته شرایط اجتماعی کشور،همین گروه معلم ها بودن!
که متاسفانه با تلف کردن وقت خیلی ها و ندادن درس درست زندگی! باعث پسرفت و فساد در کشور شدن!
شاید تک و توکی از معلم ها! انها هم بیشتر به خاطره اخلاق خوب، روی افرادی نسبتا کمی تاثیر گذاشتن!
معلم باید همیشه دز افراد برجسته جامعه! مثل پژوهشگر! محقق یا حتا دانشمند و افرادی که کوهی از تجربیات علمی دارن،انتخاب شوند!(که اکنون یا باز نشسته شدن یا اینکه،قصد دارند یک نوع فداکاری کنند) .
اما خوب از گذشته تا به امروز برعکس است! و هم چیز درس و مسائل برای گذروندن وقت و نمره و .. می باشد.

بیشتر فشار اقتصادی کشور بر روی گارگران نیست! بلکه بیشتر فشار اقتصاد کشور بر روی افرادی هستن! که قصد ندارن،ازادگی را رها کن! بلکه دوستان شرایط برای همه یکسان کنند.! یکی با علمش! یا با عملش! یکی دیگر با تلاش متفاوتش! و ..!
اکثر شرایط سیستم را هرچه باشد! قبول میکنند! چون اسیر هستن! همین که می گوید چ کنیم،مجبور هستیم! یعنی اینکه،من خودم یکی از عوامل رشد و فساد در کشور هستم!
یک جانباز (معلول دستی) رو خبرگزاری ها عکسش رو گذاشتن! ادارات دولتی و .. را همه رها کرده بود! و یک مغازه باز کرده بود و ماشین ها را تعمیر می کرد(با وجود اینکه،یک دست نداشت) و می گفت،می خواهم نون بازوم را بخورم!
خوب این به اقتصاد کشور کمک می کند! اگر نکند! حداقل هیچ ضرری نمی زند!
متاسفانه اکثر سن بالاهایی ما! هنوز در بچگی خودشان سرگرم هستن و مثل ارزوهایی دوره بچگی قصد دارن! بدون تلاش بخصوصی همه چیز بدست بی اورند! جالب اینکه بیشتر این ادم ها،دیگران را نسیحت می کنند! که روی پا خودت وایسا! اونم با چه تکبری!

یک جمله پند اموز بود،می گفت،"انسان هرگاه بخواهد،چیزی را توجیه کند! حتما موفق خواهد شد!"
اگر به یک بت پرست گفته شود،چرا این بت ها را می پرستید،پاسخ میدهند! اینها واسطه بین ما و خدا هستن!(مثلا یک ویژگی بخصوصی درونش نهفته!) ما به کمک اینها به سمت خدا حرکت می کنیم!
به صورت زیبا و قشنگ،همه چیز را توجیح می کنند!

یک از بزرگترین راه حل های موقتی حل مشکلات کشور،خصوصی شدن همه بخش های کشور! از جمله از جمله! خود شرکت نفت می باشد! که باید کامل خصوصی(واقعی) شود!
تا همه از معامله و کارهای و حقوق ها و مزایا ها که انجام میدهن،با خبر شوند، و از همه مهمتر،دیگر کسی اشنایان خودشان را و هم حزب های خودشان را سرکار نیاورد!(خوب وقتی سیستم خصوصی شود،چون از جیب شخصی یا یک هیت خرج میشود! و سود ضرر می ببیند،دیگر کسی مگر مشکل عقلی دارد! که اشنایان یا ادم های که کاری بلد نیستن را بی اورد،و ضرر به خودش بزند؟!)
و کامل اقتصاد باید زیر نظر خود مردم باشد! نه هیچ ارگانی دیگر!
مردم در قضیه یارانه ها(که خودم با ان مخالف هستم!) یک نوع اعتراض داشتند!و دارن! که میگن،(علاوه بر تمایل به مادیات !)ما به شما اعتماد نداریم! ما سهم خودمان را می خواهیم! اگر به شما هزینه را بدهیم!(یارانه را ببخشیم) ان را در ادارت و جاهایی دیگر هدر میدهد و در نهایت چیزی به ما نمی رسد!
رئیس جمهور هم،یک طرح دادن،که طرح خوبی بود،گفتن مسائل اقتصادی را به نظر مردم واگذار کنید(و احتمالا صدایی مردم رو در این زمینه شنیدن) تا خودشان نظر بدهند! که این واقعا طرح منطقی بود و هست.

اقتصاد خصوصی،به دین بسیار بسیار نزدیک است! حرص و طمع به مال های بی صاحب (دولتی،که در دور اطراف نیروهای دولتی هست) را از بین می برد!
مثلا ما در این شهر ما حقوق بین همان 7 تا 5 میگرن(و البته بالاتر!)،مزایا هم میگرن(در پست بالا اشاره شد) .. حالا یک عده به دنبال ان هستن! که خانه هایی سازمانی را به کسانی که در ان هستن،بطور کل واگذار کنند؟!تصور می کنید،قیمت این خانه ها چقدر است؟! قیمت این خانه ها دست کم از 700 میلیون تا 2 میلیارد می باشد!
خوب همه اینها که متعلق به مردم ایران هستن! مگرر چه کار بخصوصی کردن،که چنین کار وحشتناکی می خواهید انجام دهید!
بعد هم می گویند،چرا مردم اعتراض می کنند! بیت المال، مال مردم هست! اگر کسی از خانه سازمانی استفاده می کند،بعد یا همان زمان ! یا سالهای بعدی هزینه را باید بدهد !

بطور کلی ،خدا ما را در این سرزمین قرار داد! و به اندازه هرکس روزی را مشخص کرد! (دقیقا به اندازه 80 میلیون نفر!) اگر کسی قصد داشته باشد، بی دلیل و بی توجیه منطقی،سهم دیگری را بردارد! پس دیگر اعضا این جامعه ضربه خواهند خورد! انهم از نوع بدترین ها،به همین راحتی!

تحقیق کرده بودن،وقتی پروانه ها می خواهند،از روی زمین بلند شن،همون لحظه که قصد دارن بلند شن و بال بزنن! زمین زیر پایشان به مقداری ......!(که بسیار کم است!) فرو می رود!!
یعنی فقط با یک حرکت بلند شدن پروانه،زمین زیر پایش فرو می رود! (پروانه ی که جزو سبک ترین هاست )
حال تصور کنید،وقتی کسی حق را ناحق می کند،یا کسی که بیش از اندازه مزد دریافت می کند و بهره نداشته باشد،می تواند چه ضربه مهلکی به اهاد جامعه بزند!
بیشتر فسادها به وجود امده،دقیقا بخاطره همین مسئله است که،تقریبا اکثرا به اندازه مزدی که دریافت می کنند بهره نداشته! حتی 10 درصد انهم نیستن و گاهی وقت ها منفی هم هستن!

اگر همه به اندازه بهره،مزدشان را دریافت می کردن،برخره به مرور زمان بیشتر مشکلات حل میشد!و مردم با مشکلاتشان تنها نمی ماندن! اما طمع،میل به دنیا پرستی و راحت طلبی چاپلوسی ، تملق، بودن هزاران راه برای دور زدن جامعه (برای دریافت مزد ) و .. (شاخصه های منافق !) باعث چنین وضعیت شد.

باتشکر.

Junior Poster
Junior Poster
سپاس‌های ارسالی: 31 بار
سپاس‌های دریافتی: 463 بار

پست توسط sabalan1400 » چهار شنبه 16 خرداد 1397, 1:24 pm

با نگاه تحلیلی می فهمیم که اگر:
1. سازمان ها و ادارات با اصلاح ساختاری به بنگاه اقتصادی تبدیل شوند.
2. مالیات اقشار ثروتمند مثل اصناف پردرآمد دریافت شود .
3.افراد فقط یک شغل داشته باشند..
در این صورت درا»د کشور دو برابر، هزینه ها شدیبدا کاهش و اینکه هر فردی هنگام کار دولتی فکرش و توانش صرف شغل دوم آزادش نخواهد بود.
معادله صرف 90% بودجه به 30% کاهش خواهد یافت .. کار مفید دوبرابر خواهد شد ...

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1051 بار
سپاس‌های دریافتی: 535 بار

پست توسط ho3ein2000 » چهار شنبه 16 خرداد 1397, 10:58 pm

سلام
از روزی که گفتند بیایید کلاس فوقالعاده
از اون روزی که گفتند ادلال بیارید نمره بگیرید
از اون روزی که ادلای ستاندند نمونه سوالات(شما بخون خود سئوالات) رو ببرید
و غیره خب بچه ها هم زود یاد میگیرند اونم از عمل های ما نه از گفته های ما
دیروز 20:30 نشون میداد بچه ای که حاظر نشده پول بده واسه نمره ورزش مجبور شده 20 دور حیاط مدرسه رو بدو بره ...این ها درد جامعه هستند
از اون روزی که هر کس پول ندارشته باشه جزو شهروندان درجه سه محسوب میشه
همین الان اگر بنده اعلام کنم موجودی حسابم چند ملیون دلار هست باور کنید نوشته هایم رو مردم جور دیگری میخوانند و بالعکس هم صادق هست
نقش معلم بسیار پررنگ هست ولی.....
خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو بیاره

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3832 بار
سپاس‌های دریافتی: 5197 بار

پست توسط bamn » پنج شنبه 17 خرداد 1397, 11:05 am

سلام خدمت دوستان گرامی .

متاسفانه مشکلات یکی و دو تا نیست و همه هم مقصر هستیم .

بنده خیلی با ادارات دولتی سر و کار ندارم اما چند نمونه از مواردی که سر و کار داشته ام را مثال می زنم تا خودتان متوجه بشوید ؛

1- مغازه ایی که بنده در آن مستقر هستم از چندین سال قبل از اینکه اجاره اش کنم ، عوارض کسب و پیشه اش پرداخت نشده است! چهار سال پیش که مغازه را اجاره کردم متوجه این قضیه شدم و چون دنبال جواز کسب بودم پرداخت این مبلغ برایم خیلی مهم نبود ، اما وقتی برای پرداخت عوارض و گرفتن نامه تایید جهت صدور پروانه کسب به شهرداری مربوطه مراجعه کردم بعد از کلی پاس کاری از این اتاق به آن اتاق ، بالاخره کارشناس اصلی مربوطه را پیدا کردم که بعد از نگاهی به پرونده مغازه گفت : زمین این مغازه و مغازه های مجاورش مشاع است و حدود 60 ملیون تومان بابت جریمه های مختلف از چندین سال قبل به شهرداری بدهکار هستند و تا زمانی که این بدهی پرداخت نشود هیچگونه تاییدی برای آنها صادر نخواهد شد!!! اتحادیه صنفمان بعد از آگاهی از موضوع یک تعهدنامه از بنده گرفت که جواز کسب صادر می شود اما در صورتی که روزی شهرداری به این قضیه اعتراض کرد مسئولیتش کاملاً بر عهده خودم می باشد!

2- حدود دو سالی می شد که به اداره دارایی مراجعه نکرده بودم . تا حدود 4 سال پیش بعد از ارسال اظهارنامه الکترونیکی باید مراجعه حضوری هم می داشتیم تا اظهارنامه را تایید نهایی کنند اما این مرحله خوشبختانه حذف شد منتها یک سری بهانه ایی برای کشاندن بنده به اداره دارایی و اخذ جریمه به خاطر عدم نصب صندوق فروش پیدا کرده بودند . بعد از آن بود که حدود دو سال به اداره دارایی نرفته بودم اما اظهارنامه الکترونیکی را هر سال ارسال می کردم . زمستان قبل پیامکی به دستم رسید که باید برای ارائه مستندات اظهارنامه ام به اداراه دارایی مراجعه کنم . وقتی به ساختمان همیشگی رفتم بعد از پرس و جو به بنده گفته شد که ارزیابان منطقه ما به شعبه دیگری چند خیابان آنطرف تر منتقل شده اند . به آن شعبه رفتم و حدود یک ساعت طول کشید تا پرسان پرسان دفتر ارزیاب محله مان را پیدا کنم ، ایشان هم آب پاکی روی دستم ریختند و گفتند آن پیامک فرمالیته بود اتفاقاً همین یکی-دو ساعت پیش برگه حسابرسی شما را تایید نهایی کردم (که معاف بودم!) و جالب تر اینکه درست هنگامی که داشتم از درب اداره خارج می شدم پیامک تایید نهایی اظهارنامه به گوشی ام رسید!!!

3- باز یکی از مراحل اخذ جواز کسب در صنف ما تایید توسط بازرس اداره ارشاد شهرستان بود . این مرحله طی شد و بازرس مربوطه گفت بعد از اینکه جواز کسبت را گرفتی یک کپی از آن را برایم بیاور! این مسئله را که در اتحادیه مطرح کردم گفتند الزامی نیست ، نمی خواهد این کار را انجام بدهی . اما بنده چون خیلی مقرراتی هستم بعد از گرفتن جواز کسب یک کپی از آن را برای اداره ارشاد بردم اما باز در اینجا هم گفتند که بخش مربوطه به شعبه دیگری منتقل شده است! این مورد را پشت گوش انداختم تا حدود دو سال قبل که در خیابان آن شعبه کاری داشتم و گفتم حالا که آنجا می روم کپی جواز را هم ببرم! وقتی کپی را به بازرس دادم آنقدر خوشحال شد که انگار دنیا را به او داده بودند!!! طوری گفت با وجود همه تذکرات ما ، شما اولین نفر از صنفتان هستید که کپی جواز را برایمان آورده ، هنوز خدا خدا می کنم یک وقت به گوش روسای اتحادیه نرسد!!!

4- چند سالی است بیمه تامین اجتماعی هستم و هر ماه مبلغی را به حساب بیمه پرداخت کرده و سپس برای ممهور نمودن دفترچه به شعبه بیمه تامین اجتماعی مراجعه می نمایم . البته خوشبختانه فاصله خیلی زیادی با این شعبه ندارم و پیاده می روم ، اما آنجا از 30 تا 90 دقیقه هم برای چند ثانیه مهر شدن دفترچه در شعبه معطل و در نوبت مانده ام!!! قبلاً عصرها خلوت تر از صبح ها بود اما حالا چند ماهی است که عصرها هم بسیار شلوغ می شود . اغلب مراجعه کنندگان هم یا برای تعویض دفترچه می آیند یا حق بیمه را همانجا پرداخت می کنند و افراد کمی مثل بنده هستند که وقتی نوبتشان می شود فقط در حد ادای چند کلمه " سلام ... خسته نباشید ... ممنون " کارشان طول می کشد . البته پارسال یک طرحی مطرح شده بود برای حذف دفترچه های بیمه تامین اجتماعی که اگر عملی شود دیگر مجبور نخواهم بود برای مهر کردن دفترچه هر ماه به شعبه مراجعه کنم اما چند ماهی است که دیگر هیچ خبری از این طرح منتشر نشده که کی اجرایی خواهد شد؟!

5- حدود 10-12 سال پیش که می خواستم اولین جواز کسبم را بگیرم کارم به اداره اماکن نیروی انتظامی گیر کرد!!! اولین اسم پیشنهادی ام برای مغازه را گفتند تکراری است! اسم دوم را هم چون عربی بود قبول نکردند . کلی فکر کردم تا اسم " هور و هامون " را انتخاب کردم که هم کاملاً فارسی بود و هم معنا و مفهوم قابل دفاعی داشت! این بار افسری که باید اسم را تایید می کرد گفت باید با خود جناب سرهنگ (رئیس شعبه) صحبت کنی . دو هفته تمام هر روز صبح تا ظهر به اداره اماکن می رفتم تا با این جناب سرهنگ صحبت کنم اما یا نبود ، یا جلسه داشت ، یا باید می رفت بازرسی ، یا آنقدر مراجعه کننده داشت که نوبت به بنده نمی رسید . بعد از دو هفته بدون اینکه یک کلمه با جناب سرهنگ حرفی زده باشم همان افسر صدایم کرد و گفت اسم را تایید کرده اند!!!

و ... 
کانال های بنده :

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “بخش اقتصادی و مالی”