در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

امين حيايي: تجارب سينمايي‌ام را در سريال «كلاه پهلوي» پياده مي‌كنم

توسط Leila » يکشنبه 28 آبان 1385 00:39

امين حيايي كه با بازي در سريال «كلاه پهلوي» نخستين حضور خود در مجموعه‌اي تاريخي را تجربه مي‌كند‏، درباره اين حضور گفت: بازيگر در سريال‌هاي تاريخي فضاهاي نوتري را تجربه مي‌كند كه بيش از اين با آن آشنايي نداشته است.
    
    اين بازيگر در گفت و گو با ايسنا، درباره‌ي تفاوت بازي در سريال‌هاي تاريخي مجموعه‌هايي كه داستان‌هاي روز دارند‏،  
خاطرنشان كرد: در سريال‌هاي تاريخي بايد مقطعي را بازي كنيم كه اصلا در آن زمان به دنيا نيامده بوديم و بزرگ نشده‌ايم.
    
    اين مساله مجال آشنايي با فضاهاي جديدتري را فراهم مي‌كند. در چنين شرايطي بايد از اطلاعاتي كه از طريق تماشاي فيلم‌ها و خواندن كتاب‌ها به دست مي‌آوريم با سبك و نوع زندگي مردم آن مقطع تاريخي خاص آشنا شويم و اين اطلاعات را در بازي خود نيز پياده كنيم.
    
    امين حيايي كه حضور در عرصه‌ي بازيگري از دهه‌ي 70 با بازي در فيلم‌هاي «دو همسفر»‏،«دو روي سكه» و «پرتگاه» را آغاز كرده و سپس در سريال «آپارتمان» اصغر هاشمي به ايفاي نقش پرداخته پس از مدتها دوري از تلويزيون و بازي در سينما، مجددا به تلويزيون بازگشته است.
    
    وي درباره‌ي بازي در مجموعه‌اي تلويزيوني با عنوان «كلاه پهلوي» به كارگرداني سيد ضياءالدين دري‏، گفت: اين كار در حقيقت به شيوه‌ي سينمايي ساخته مي‌شود و نوع دكوپاژ، فيلمبرداري و عوامل همه سينمايي هستند. تنها تفاوت سريال «كلاه پهلوي» با يك فيلم سينمايي‏، مدت زمان بالاي آن است و اين كه قرار است حدود يك سال و نيم در آن بازي كنيم.
    
    به گفته‌ي ابازيگر فيلم‌هاي «كما»،«سرود تولد»،«شام عروسي»و«دختر ايراني» در سريال «كلاه پهلوي» همان تجاربي كه در كارهاي سينمايي كسب كرده است را بيان خواهد كرد.
    
    وي كه در سريال «كلاه پهلوي» نقش «كريم» را بازي مي‌كند‏، درباره ويژگي‌هاي اين نقش گفت: «كريم» شخصيتي متعلق به طبقات پايين جامعه است و در اين سريال از زماني كه سورتچي است و اربابي دارد با وي همراه مي‌شويم. كريم از ابتدا مي‌خواهد خود را به اوج برساند و در اين راه هر كاري مي‌كند.
    
    به گزارش ايسنا، قصه سريال «كلاه پهلوي» در سال‌ها 1315 تا 1320 و زماني كه قانون كشف حجاب اعمال مي‌شود‏ مي‌گذرد و اثرات آن بر روي مردم ساكن در يك شهر به نام سامان به تصوير كشيده مي‌شود.
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان