در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

از ستاره ها چه خبر!

توسط Leila » جمعه 17 آذر 1385 02:13

استاد مشايخي: ايكاش نقاش بودم

چندي پيش لوح و تنديس خانه فرهنگ و هنر ايرانيان در فرانسه به همراه لوح بنياد <حافظ‌شناسي> شيراز به استاد< جمشيد مشايخي> و< شارل هانري دوفوشكور>، اهدا شد.در اين مراسم كه در كاخ اكتشافات فرانسه بر پا شده بود، از پنج دهه فعاليت هنري جمشيد مشايخي تجليل شد.در اين مراسم، جمشيد مشايخي هنرمند باسابقه عرصه تئاتر،
سينما و تلويزيون در شمايل حافظ، در ابتدا تفالي بر ديوان حافظ زد و شعري را همراه با <گل افشاني> براي حاضران در اين مراسم خواند.همچنين پروفسور هانري دوفوشكور حافظ‌شناس برجسته فرانسوي نيز به طور همزمان در اين مراسم به خواندن ادبيات به زبان فرانسه پرداخت.جمشيد مشايخي پس از بازگشت از فرانسه در جمع خبرنگاران گفت: <در آن مراسم نماينده صلح و دوستي بودم و پيشنهاد دادم هر سال كنگره‌اي درباره حضرت حافظ تشكيل گردد تا نور عشق به جهانيان تابانده شود.>گفتني است پروفسور دوفوشكور، حافظ‌شناس برجسته فرانسوي از سال 1975 ميلادي به مدت چهار سال مدير انستيتوي فرانسوي تحقيقات ايران‌شناسي در تهران بود ه و در حال حاضر نيز استاد دانشگاه سوربن و مركز آموزش و تحقيقات <اينالكو> است.استاد جمشيد مشايخي كه آخرين كار از او مجموعه تلويزيوني <آخرين گناه> بود و عنوان كرد كه شايد آخرين كارش باشد، چندي پيش در گفتگو با ايسنا حرف‌هاي جالبي بر زبان آورد، او ابتدا در رابطه با زندگي شخصي‌اش گفت: <من دو پسر و يك دختر دارم، نادر بزرگ‌ترين پسرم است كه سه فرزند دارد، فرزند دومم <نغمه> نام دارد كه در آمريكا تدريس مي‌كند و دو دختر دارد و سام هم پسر كوچكم است كه در دفتر چهره‌آزاد مشغول است، بازي هم كرده، اما علاقه بيشتري به تهيه‌كنندگي و توليد دارد، او هم يك دختر دارد.>وي در رابطه با فرزند بزرگش مي‌گويد: نادر در ايران به هنرستان عالي موسيقي مي‌رفت كه بعد او را به اتريش فرستادم تا ادامه تحصيل بدهد، تا سال 59 هم مي‌توانستم برايش پول بفرستم كه بعد اعلام كردند، كساني كه در رشته‌هاي هنري در خارج از كشور تحصيل مي‌كنند، نمي‌توان برايشان پول ارسال كرد. به همين دليل روي پاي خود ايستاد و زحمات زيادي كشيد. خواهرم هم در طول 28 سال كمك‌هاي زيادي در خارج از كشور به او كرد تا اين‌كه برگشت و به عنوان رهبر اركستر سمفونيك تهران انتخاب شد. با اين‌كه نادر فرزند من است، اما كاري برايش نكردم هر چه شده تلاش خودش بوده و هيچ دخالتي در پيشرفت او نداشتم. در حال حاضر هم به وجودش افتخار مي‌كنم و معتقدم از من جلوتر است و بعضي وقت‌ها از او حتي چيزهايي ياد مي‌گيرم.وي در گوشه‌اي از گفته‌هايش به اين موضوع اشاره مي‌كند: <سر حضور من در تبليغ يك كالا، انتقادهاي زيادي صورت گرفت، اما الان مي‌بينيد كه همه به اين كار رو آورده‌اند، چه طوري است كه پهلوان جهان براي روغن ماشين تبليغ مي‌كند و ايرادي ندارد، اما كار من ايراد داشت، مگر دزدي كرده بودم، اين كار در همه كشورهاي دنيا صورت مي‌گيرد.> ضربه را من خوردم، بعد كه ديگران كردند هيچ اتفاقي نيفتاد، در واقع من راه را براي بقيه باز كردم، مصداق اين شعر كه <در بند اين نيم كه دشنام با دعات، يادش بخير هر كه ز ما ياد مي‌كند>جمشيد مشايخي در گوشه‌اي از گفتگوي خود مي‌گويد: پس از ايفاي نقش در مجموعه كمال‌الملك به اين نتيجه رسيدم، كاش به جاي بازيگر نقاش بودم، چون هم زيباتر است و هم بسيار آرامش مي‌دهد.وي در پايان اشاره كرد: سال‌ها پيش آقايي به من گفت: چرا در فلان كار بازي كرديد، گفتم: كارگردانش جوان بود و به من احتياج داشت، به همين خاطر بازي كردم. گفت: تو دلت براي آن جوان سوخت، اما براي يك ملت نسوخت، حرف جالبي به من زد! و در ادامه مي‌گويد: <ديگر پيشنهاد خوبي براي بازيگري‌ام پيش نيامد، بنابراين بايد پس از اين دنبال كار ديگري بگردم، كاري كه اصلا هنري نيست. عرصه هنر ديگر به من احتياج ندارد، دوست دارم گوشه‌اي در طبيعت ، شجريان و بنان گوش بدهم، من هميشه گفته‌ام بازيگر نبوده‌ام، اما اين بار مي‌خواهم بگويم، اتفاقا بازيگر توانايي بودم و بازي‌هايي كه كردم ماندگار است... برعكس هميشه ديگر فروتني به درد نمي‌خورد و حالا كه كار را كنار گذاشتم، بگذاريد حقايق را بگويم.

جواد رضويان و ساخت سريال براي نوروز 86

از <جواد رضويان> مدت‌هاست كه خبري نيست، اما وي ضمن اين‌كه در حال بازي در مجموعه جديد <مهران مديري> است خود را آماده مي‌كند كه براي ايام نوروز در 15 قسمت 45 دقيقه‌اي سريال بسازد.اين بازيگر مي‌گويد: كار نگارش اين مجموعه تلويزيوني به پايان رسيده است و تصميم دارم اين مجموعه را در 15 قسمت 45 دقيقه‌اي براي شبكه اول سيما آماده كنم.گفتني است، بازيگران اين مجموعه هنوز انتخاب نشده‌اند، اين در حالي است كه رضويان به جز بازيگري در مجموعه جديد مهران مديري، در فيلمي كمدي به نام <كلامي براي باران> به كارگرداني مسعود نوابي در حال بازي است، در اين فيلم كمدي، فتحعلي اويسي، مهران غفوريان و رضا عطاران ايفاي نقش مي‌كنند.

سريال عطاران، هنوزنام ندارد

نگارش سريال نوروزي شبكه سوم سيما توسط سروش صحت و محمدرضا آريان آغاز شد. وي با اعلام اين خبر به ايسنا مي‌گويد: اين سريال هنوز نام ندارد، يعني نامش مشخص نيست، قصه اين مجموعه براساس طرحي از ايرج محمدي نوشته شده و <رضا عطاران>، آن را كارگرداني مي‌كند. اين مجموعه در 15 قسمت نوشته مي‌شود و طنزي اجتماعي است كه تهيه آن برعهده ايرج محمدي و مهران مهام است. گفتني است، آخرين كار سروش صحت در مقام نويسنده <شب‌هاي برره> به كارگرداني مهران مديري بود و اما رضا عطاران از رمضان 84 با كاگرداني <متهم گريخت> كار جديد ارايه نداده است.

محمدرضا فروتن در راديو فرهنگ

از <محمدرضا فروتن> بازيگر خوب و تواناي سينماي ايران، اين روزها فيلم <همه خواب بودند> بر روي اكران است. فروتن بازيگر توانمندي است كه برخلاف خيلي از سوپراستارها ارتباط خود را از طريق تلويزيون با مردم حفظ كرده است. او چندي  
پيش مهمان برنامه رضا رشيدپور به نام <عبور شيشه‌اي> در شبكه تهران بود. گفتگوي او با رشيدپور بسيار، بي‌ريا بود، از خودش و خانواده‌اش گفت؛ از اين‌كه به آن چيزي كه علاقه دارد عمل مي‌كند و زياد اهل قيافه گرفتن و اين جور حرف‌ها نيست، حرف‌هايي كه در شب‌هاي سرد پاييزي بر دل مردم تهران نشست. او در آن برنامه گفت: در جنوب تهران در محله مسگرآباد به دنيا آمده، چهار خواهر بزرگ‌تر از خود دارد و فرزند آخر خانواده است و دايي ده، يازده خواهرزاده است، پدرش سال‌ها پيش درگذشت و او به اتفاق خانواده، به محله ميردادماد نقل‌مكان كردند و چهار سال پيش - پس از ازدواج - در محله پاسداران تهران سكني گزيد. او در آن برنامه گفت: همسرم دوست‌داشتني‌ترين موجود زندگي‌ام است، او به واقع نعمت خداوند است كه به من اهدا كرده و من خداوند را شاكرم.فروتن در گوشه‌اي ديگر از گفته‌هايش گفت <مردم فكر مي‌كنند، كه ما از لحاظ مالي وضعمان بسيار خوب است، اما واقعيت اين طور نيست، ما شايد در طول سال، تنها در سه ماه مشغول كار باشيم و بقيه مدت را بيكاريم، پس بايد از جيب و پس‌انداز بخوريم.>رضا رشيدپور مجري برنامه گفت: فروتن، بيشتر مبلغ دستمزد خود در فيلم <وقتي همه خواب بودند> را صرف امور خيريه كرده و از اين بابت خوشحال است. اما نكته گفتني در مورد آن برنامه اين‌كه محمدرضا فروتن يكشنبه شب‌ها بين ساعت 21 تا 22 شب، در راديو فرهنگ در مورد فلسفه سينما صحبت مي‌كند.حضور فروتن در آن برنامه باعث شد كه وي خيلي‌ها را پاي شنيدن آن برنامه بكشاند. رضا فروتن در مورد حضورش در راديو گفت: هر كار هنري كه به دلم بچسبد، آن را انجام مي‌دهم، زياد به حواشي آن و منافع مالي‌اش فكر نمي‌كنم و در كارهاي هنري با كمك حس و دلم تصميم‌گيري مي‌كنم.
    گفتني است، آخرين فيلمي كه فروتن در آن بازي كرد <اتوبوس شب> نام دارد كه او در كنار خسرو شكيبايي در آن نقش‌آفريني كرده است، فيلمي به كارگرداني كيومرث پوراحمد.

نيكي كريمي و شركت در جشنواره‌هاي خارجي

<نيكي كريمي> بازيگر موفق سينماي ايران، مدتي است كه كم‌تر به بازي در فيلم‌هاي سينمايي فكر مي‌كند و تمام ذهن خود را معطوف فيلمسازي كرده است.البته آخرين فيلمي كه از او به نمايش در آمد <نوك برج> و بازي در كنار محمدرضا  
فروتن بود كه با استقبال خوبي هم مواجه شد. نيكي كريمي، چندي پيش فيلم <چند روز بعد> را ساخت. اين فيلم دومين فيلمش پس از <يك شب> بود كه در چند جشنواره خارجي هم شركت كرد. البته او چندي پيش با فيلم دومش در جشنواره رم شركت كرد كه فيلمش مورد توجه منتقدان هم قرار گرفت. در آن فيلم ديديم كه دختري به نام شهرزاد بايد تصميم مهمي براي زندگي‌اش بگيرد، از اين رو او به تهران مي‌آيد تا زندگي در اين شهر را تجربه كند. در اين فيلم نيكي كريمي علاوه بر كارگرداني، خود در نقش شهرزاد بازي مي‌كند و نيلوفر خوش‌خلق، همسر امين حيايي هم در نقش غزاله ايفاي نقش مي‌كند.
     اين جشنواره از كيفيت بسيار خوبي برخوردار بود، تا جايي كه <مارتين اسكورسيزي> كارگردان معروف سينما، با فيلم تعقيب‌كننده با حضور نيكول كيدمن شركت كرده بود.

شيلا خداداد، حضور در آمريكا و ازدواج

<شيلا خداداد>، بازيگر خوب سينماي ايران، مدتي است در آمريكا زندگي مي‌كند. او پيش از رفتن اعلام كرده بود كه ليسانس شيمي خود را در ايران گذراندم و حالا براي ادامه تحصيل در رشته طب سوزني به آمريكا سفر خواهم كرد. نزديك به شش ماه است كه وي در آمريكا به سر مي‌برد و به صورت اتفاقي در چند سينماي اكران فيلم‌هاي ايراني، ناظر فيلم  
<سوغات فرنگ> هم بود، اما از چند هفته پيش اين خبر رسيد كه شيلا خداداد در آمريكا ازدواج كرده و زندگي زناشويي خود را آغاز كرده است. گرچه اين روزها آن‌قدر شايعه درباره هنرمندان زياد است كه تا خودمان با خداداد صحبت نكنيم، نمي‌توانيم به طور دقيق بگوييم كه ازدواج خداداد، صحت دارد يا نه؟ اما آنچه كه مشخص است، اين‌كه نيمي از نشريات كشور، ازدواج او را تاييد كردند.

علي پروين چه مي‌‌كند؟

<علي پروين> فوتباليست نامدار ايراني، سرانجام پس از فراز و نشيب‌هاي زياد در امر مربيگري‌اش، دوري از ميادين فوتبال را تجربه كرد. البته نبايد ناديده گرفت كه نقش <علي پروين> در فوتبال ايران، بسيار موثر بود و هنوز هم است. اگر دوران پس از انقلاب را به ياد آوريم، متوجه خواهيم شد كه علي پروين براي زنده نگاهداشتن اين باشگاه چه مشقت‌ها و رنج‌هايي كه نكشيد. زماني كه صندوق عقب پيكانش، كل باشگاه و زمين‌هاي خاكي جنوب شهر، محل تمرين پرسپوليس بود. بايد قبول كرد كه علي پروين نقشي انكارناپذير در موفقيت و رو پا بودن باشگاه پرسپوليس داشت. به هرحال علي پروين، امروز از مرز شصت سالگي گذشته و در حال حاضر استراحت مي‌كند. پروين اين روزها سعي مي‌كند، بيشتر به  
كارهاي تجاري خود بپردازد و در محل سكونتش واقع در لواسان با نوه‌هايش خود را سرگرم كند و گاهي هم به تماشاي فوتبال و اظهارنظر درباره بازي‌ها بپردازد. نقش علي پروين را در فوتبال نبايد ناديده گرفت، او بازيكن بزرگي است كه همچنان بزرگ باقي مانده است.

استراحت مهناز افشار

<مهناز افشار> از آن گروه بازيگران زني است كه طي سال‌هاي اخير، بسيار پركار بوده و لقب پركارترين بازيگر سينماي ايران را از آن خود كرد. آخرين فيلمي كه از او اكران شد، فيلم <آتش‌بس> به كارگرداني تهمينه ميلاني و بازي در كنار محمدرضا گلزار بود. مهناز افشار اين روزها بيشتر به پيشنهادات سينمايي‌اش فكر مي‌كند تا از ميان خيل آنان به بهترينش پاسخ دهد؛ چرا كه وي با بازي در فيلم‌هاي آكواريوم و آتش‌بس به شهرت عجيبي دست يافته است. او سعي مي‌كند با وسواس بيشتري به پيشنهادات سيمايي‌اش فكر كند تا با بازي در نقش‌هايي كه به او نمي‌آيد، كارنامه هنري‌اش را خراب نكند. در مورد افشار گفتني است كه وي ديپلم تجربي دارد، اما چهار سال درس تدوين خواند و درسال 1378 با بازي در مجموعه تلويزيوني <گمشده> كار مسعود نوابي، وارد حيطه سينما شد. اولين فيلم او <شور عشق> نام داشت كه  
روبه‌روي بهرام رادان نقش‌آفريني كرد.

مهتاب كرامتي، سفير يونيسف

<مهتاب كرامتي> بين سال‌هاي 1377 تا 1383 بسيار پركار ظاهر شد اما پس از آن كم‌كار شد و شايد به ندرت سالي يك فيلم بازي كرد. اما مهتاب كرامتي برعكس حضور در سينما، اين روزها در كارهاي خير بسيار فعال است. او كه سفير حسن نيت يونيسف در ايران شده است، سرگرم كار براي كودكان است، به همين خاطر هم چند ماه پيش به دبي سفر كرد و به مناسبت روز جهاني كودك، در آنجا به كمك كودكان لبناني شتافت. گفتني است، به مدت چهار شب، اپراي عروسكي <رستم و سهراب> به كارگرداني <بهروز غريب‌پور> در آنجا بر روي صحنه رفت كه عوايد آن، صرف امور خيرخواهانه شد. در حال حاضر خبري مبني بر اين‌كه كرامتي در كدام پروژه سينمايي مي‌خواهد ايفاي نقش كند، نداريم.

پورسرخ و بازي در نقش فردي مسيحي

سال 1385 براي <پوريا پورسرخ> سالي بسيار خوب بود. او كه از نوروز امسال با مجموعه <‌وفا> و بازي در نقش ژوبين به اوج شهرت رسيد، در ماه رمضان امسال هم با بازي مجموعه صاحبدلان، نشان داد بازيگري است كه در نقش‌هاي متفاوت مي‌تواند بازي كند.  

شنيده‌‌ها حاكي است كه او به تازگي بازي در فيلم <مصائب دوشيزه> كاري به كارگرداني <محمد اطيابي> را به پايان رسانده است. او در اين مجموعه در كنار بهزاد فراهاني و بهنوش طباطبايي به ايفاي نقش پرداخت و در نقش يك جوان مسيحي به بازي پرداخت.
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
2833

تاريخ عضويت

توسط Leila » يکشنبه 10 دی 1385 00:35

فرزاد حسني در راديو
    (فرزاد حسني) هنرمند تواناي كشورمان اين روز‌ها بيشترين فعاليت خود را در راديو مي‌گذراند، البته در مقام بازيگر و كارگردان فعاليت مي‌كند. او اين روزها كم‌تر در تلويزيون ظاهر مي‌شود. آخرين بار كه تصوير او را در تلويزيون ديديم، زماني بود كه مهمان برنامه صندلي داغ و مجري‌اش (احمد نجفي) بود.

دهه فجر با ستاره اسكندري
    آخرين اثري كه از (ستاره اسكندري) در تلويزيون پخش شد، همان مجموعه معروف (نرگس) بود كه طرفداران زيادي را پاي جعبه جادويي ميخكوب كرد. اسكندري اين روزها، در آخرين مراحل تصويربرداري مجموعه مستانه حضور دارد؛ مجموعه‌اي كه قرار است در ايام دهه فجر پخش شود. وي در اين مجموعه در نقش يك دختر مبارز سياسي به نام شهرزاد بازي مي‌كند. داستان اين مجموعه روايت چند جوان از دهه پنجاه تا كنون است.

هديه تهراني در يونان
    اين روزها كم‌تر از (هديه تهراني) خبري به گوش مي‌‌رسد، اما از فيلم‌هاي او اخباري داريم. فيلم (عصر جمعه) با بازي او و به كارگرداني مونا زندي حقيقي و (چهارشنبه سوري) به كارگرداني اصغر فرهادي در چهل و هفتمين دوره جشنواره فيلم (سالونيكا) در يونان برروي پرده خواهد رفت. در يكي دو سال اخير، كم‌تر از هديه تهراني فيلمي ديديم كه اكران شود...

پروانه معصومي در مكه
    (پروانه معصومي) بازيگر قديمي سينما و تلويزيون ايران، اين روزها در شهر مكه معظمه به سر مي‌‌برد... وي براي بازي در فيلم (زنجيركشان) در صحراي عرفات، مقابل دوربين مي‌‌رود، ضمن اين‌كه يك‌بار ديگر بايد به اتفاق ديگر بازيگران اين فيلم در ارديبهشت‌ماه به مكه برود... اين فيلم پيش از اين، (مهمان خاص) نام داشت كه قصه‌اي زنانه دارد و تمام ماجراي آن در مكه اتفاق مي‌‌افتد. معصومي مي‌‌گويد: در اين فيلم برخلاف آن‌كه هميشه حج را با مردها ديده‌ايم، اين بار زنان را در آنجا مي‌‌بينيم و از اين جهت، موضوعي خاص دارد.

نيكي كريمي در زن دوم

(نيكي كريمي) پس از چند حضور در جشنواره با دو فيلمي كه در مقام كارگرداني شركت داد خود را آماده كرده تا در فيلم جديد (سيروس الوند) بازي كند، اين فيلم (زن دوم) نام دارد و از يك داستان عاشقانه برخوردار است. در اين فيلم نيكي كريمي در كنار محمدرضا فروتن، آناهيتا نعمتي، امير آقايي و... به ايفاي نقش خواهد پرداخت، آخرين باري كه كريمي همبازي فروتن شده بود، مربوط به فيلم (نوك برج) مي‌شد.

شبنم قلي‌خاني، مهدي پاكدل و سلوكي در كنار هم
    اگر به ياد داشته باشيد، (شبنم قلي‌خاني) و (مهدي پاكدل) در مجموعه (اولين شب آرامش) كه چندي پيش از تلويزيون پخش ‌‌شد، در كنار يكتا ناصر، پرويز پورحسيني و... به بازي پرداختند، از طرفي از (مهدي سلوكي) كه با بازي در مجموعه (نرگس) به اوج شهرت رسيد، مدتي خبري نداشتيم، اما... آنها از چند ماه پيش مشغول بازي در مجموعه (اگر عشق نبود) به كارگراني (سيد فياض موسوي)، بودند ... اين مجموعه از بهمن‌ماه سال گذشته مقابل دوربين رفت... در اين مجموعه 26 قسمتي كه قرار است به زودي از شبكه اول پخش شود؛ مهدي پاكدل، شبنم قلي‌خاني و مهدي سلوكي، بازيگران اصلي اين مجموعه هستند و در كنار آنان برزو ارجمند، زهرا سعيدي، عبدالرضا اكبري و اسماعيل شنگله هم ايفاي نقش مي‌‌كنند.اين مجموعه، داستان چهار جوان را دنبال مي‌‌كند كه ابتدا تصميم مي‌‌گيرند شركتي تاسيس كنند، اما پس از مدتي مشكلات مالي باعث مي‌‌شود
    كه آنان از هم جدا شوند و هر كدام به سراغ سرنوشت خود بروند.

شهاب حسيني روبه‌روي الهام حميدي
    از (شهاب حسيني) مدتي بود كه در عرصه سينما و تلويزيون خبري نبود، اما بايد اشاره داشت كه وي بازي در فيلم (بچه‌هاي ابدي) به كارگرداني پوران درخشنده را به پايان برد... در اين فيلم، شهاب حسيني مقابل الهام حميدي بازيگر مجموعه (زير تيغ)، آهو خردمند، هادي مرزبان، پانته‌آ بهرام، فلور نظري، فرزانه كابلي، مهدي ميامي و... ايفاي نقش كرد.شنيده مي‌شود، شهاب حسيني به اتفاق يكي از دوستان، شايد يك كافي‌شاپ افتتاح كند.

رضا صادقي و آلبوم جديد
    دومين آلبوم مجوزدار (رضا صادقي) سرانجام وارد بازار موسيقي شد و در همان روزهاي اول، با فروش قابل ملاحظه‌اي مواجه شد. نام اين آلبوم (وايستا دنيا) نام دارد كه پيش از اين قرار بود با نام (رمز شب) روانه بازار شود.

آلبوم بنيامين!
    قرار بود دومين آلبوم (بنيامين) به زودي روانه بازار شود. گويا كار، تنها يك ميكس نهايي لازم دارد، اما هنوز مشخص نيست كه آيا آلبوم جديد بنيامين مجوز نهايي مي‌‌گيرد يا نه؟ پس فعلا بايد صبر كرد و ديد كه چه خواهد شد.

عليرضا افتخاري، پركار پركار
    استاد (عليرضا افتخاري)، بسيار پركار ظاهر مي‌‌شود. خواننده خوب سنتي كشورمان در دو، سه سال اخير موسيقي ترانه‌هايش را با (پاپ) تلفيق و اثري خوب را خلق مي‌‌كند... او در چند سال اخير، انتقادهاي زيادي را در اين باره به جان خريده است، اما همچنان از فروش آلبوم‌هايش دفاع مي‌‌كند و مي‌‌گويد: اگر ترانه‌هايم خوب نبود، با استقبال مواجه نمي‌‌شد.

پيرواني و فروشگاه ميدان ميرداماد
    (افشين پيرواني) دفاع آخر سال‌هاي نه چندان دور فوتبال كشورمان، اين روزها به جز مربيگري و همچنين آموزش، بعدازظهرهاي خود را در حوالي ميدان ميرداماد، سپري مي‌‌كند. او يك فروشگاه شيك كت و شلوار دارد كه اتفاقا مردم استقبال خوبي از آن به عمل آورده‌اند. هر چه باشد، افشين پيرواني است ديگر، او بازيكن خوش اخلاقي در فوتبال ايران بود.

بهرام رادان در چهار انگشتي
    (بهرام رادان)، پس از بازگشت از سفر به خارج كشور، مقابل دوربين سعيد سهيلي ظاهر شد. نام فيلم جديد سهيلي، (چهار انگشتي) است كه جمشيد هاشم‌پور و انديشه فولادوند از ديگر بازيگران اين فيلم هستند كه تصويربرداري آن در روز اول دي‌ماه به پايان رسيد.

خانه سبزي‌ها جمع مي‌‌شوند
    اگر به ياد داشته باشيد سال 76 بود كه بيژن بيرنگ به همراه مسعود رسام، مجموعه‌اي ديدني به نام (خانه سبز) ساختند كه با استقبال شديدي مواجه شد. حال پس از گذشت نه سال يك‌بار ديگر اين گروه دور هم جمع شدند تا مجموعه (سرزمين سبز) را خلق كنند... خسرو شكيبايي، رامبد جوان، حميد فرخ‌نژاد، عطيه غبيشابي و بيتا فرهي، نقش‌هاي اصلي را در (سرزمين سبز) ايفا مي‌‌كنند.

عمو پورنگ حاجي شد

عمو پورنگ سني ندارد، اما تصميم گرفت، هر چه زودتر حج واجب را به جا بياورد. عمو پورنگ چهره محبوب كودكان، در آخرين برنامه خود پيش از عزيمت به مدينه با همكاري اميرمحمد و ابتكاري زيبا در برنامه خداحافظي، بخشي از سفر معنوي حج را در بيان كودكانه به مخاطبان خود منتقل كردند و فضاي معنوي ديگري به اين برنامه بخشيدند. او به همه كودكان ايران قول داد، در سفر حج دعاگوي آنها باشد و در مقابل از كودكان وعده گرفت، در زماني كه عمو‌پورنگ در سفر حج است، آنها به مادران خود كمك كرده و درس‌هايشان را بهتر از قبل بخوانند.

فرهنگ در يك اثر جديد
    (داريوش فرهنگ)، به همراه يكتا ناصر، امير آقايي و مهران رجبي در فيلم (روز برمي‌آيد) ايفاي نقش كردند... در اين فيلم مي‌‌بينيم كه زن و شوهري به نام جلال و فروغ عازم سفر مي‌‌شوند و در اين راه اتفاقاتي براي آنها رخ مي‌‌دهد. آخرين اثري كه از فرهنگ ديده بوديم، (راه شب) بود كه چندماه پيش از تلويزيون پخش شد.

معتمدآريا در خواب ليلا
    مدت‌ها بود كه از (فاطمه معتمدآريا)، كم‌تر مجموعه‌اي ديديم كه از تلويزيون پخش شود تا اين‌كه او يك‌بار ديگر با مجموعه (زير تيغ) به خانه‌ها آمد. همچنين آخرين فيلمي كه از وي در سينماهاي كشور اكران شد، مربوط به فيلم (زير درخت هلو) و بازي در كنار حميد جبلي و ايرج طهماسب بود... اين روزها در خانه‌اي واقع در محله آصف تهران، مهرداد ميرفلاح، فيلم‌برداري سومين فيلم خود با نام (خواب ليلا) را آغاز كرده كه اين فيلم از ژانري ترسناك برخوردار است. در اين فيلم فاطمه معتمدآريا همبازي خسرو شكيبايي، ماهايا پطروسيان و پژمان بازغي است. آخرين فيلمي كه از ميرفلاح ديده بوديم، (زن بدلي) نام داشت.

جواد رضويان و سريال‌سازي
    (قرارگاه مسكوني) عنوان مجموعه‌اي طنز تلويزيوني است كه رضويان آن را براي شبكه اول سيما خواهد ساخت.
    اين مجموعه داستاني، زندگي تعدادي سرباز در يك قرارگاه را دنبال مي‌‌كند كه براي تعطيلات نوروز تصميم دارند به مرخصي بروند، اما با مشكلاتي روبه‌رو مي‌‌شوند كه اتفاقات جالب اين مجموعه را پديد مي‌‌آورند. در اين مجموعه علاوه بر رضويان، يوسف تيموري، مهران رجبي و يوسف صيادي، نقش آفريني مي‌‌كنند. اين مجموعه در 14 قسمت 45 دقيقه‌اي تهيه مي‌‌شود.

رضا چلنگر كجاست؟
    (رضا چلنگر) را كه به ياد داريد. سالها با ستاره ها زندگي مي كرد، مترجم خوش بيان و مهربان بلاژويچ و برانكو كه حدود پنج سال به عنوان مترجم در خدمت تيم ملي بود، اين روزها فارغ‌ از فوتبال به كارهاي آزاد مي‌‌پردازد و بيشتر وقت خود را در كنار خانواده و دو فرزندش مي‌‌گذراند. چلنگر مي‌‌گويد: اين روزها سعي مي‌‌كنم به كارهاي عقب مانده‌ام بپردازم و به فوتبال زياد فكر نكنم... از طرفي همان‌طور كه مي‌‌دانيد، برانكو ايوانكويچ، مربي اسبق تيم ملي، اين روزها سرمربيگري ديناموزاگرب را برعهده دارد و اين تيم در رده اول جدول ليگ كرواسي است.

عليرضا منصوريان و رستوران سنتي
    (عليرضا منصوريان) به اواخر فوتبال خود نزديك مي‌‌شود. از اين‌رو به مانند ديگر فوتباليست‌ها بايد به آينده خود پس از بازنشستگي فكر كند. منصوريان سال‌ها قبل به كار كامپيوتر روي آورده بود، اما به تازگي به اتفاق يكي از دوستانش در خيابان اشرفي اصفهاني تهران، اقدام به برپايي يك رستوران سنتي كرده، رستوران سنتي وي ديدني است...
    گفتني است، پيش از منصوريان، نيما نكيسا به اتفاق پدرش در خيابان قائم‌مقام فراهاني تهران، يك رستوران شيك و مدرن چند سال پيش افتتاح كرده بود. اين در حالي است كه محمد برزگر هافبك ساليان پيش پرسپوليس، در خيابان (گيشا) تهران يك پيتزافروشي راه‌اندازي كرده بود... البته كنار پيتزا، ساندويچ‌ها را هم اضافه كنيد. البته از قشر فوتباليست‌هايي كه رو به رستوران‌داري آوردند، بايد علي كريمي را هم اضافه كرد كه در همان اوايل مشهوريت و محبوبيت با همكاري برادرش فرشيد، در مارليك كرج يك پيتزافروشي، باز كرده بود... اما اگر بخواهيم نسل اولي‌هاي فوتباليست‌هايي كه درآمدشان را به كسب و كار خوراكي زده‌اند، را بشناسيم بايد به فرشاد پيوس اشاره داشت كه در محله ستارخان ساندويچي (پيوس) را سال‌ها قبل افتتاح كرده بود

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
2833

تاريخ عضويت

توسط Leila » چهارشنبه 18 بهمن 1385 00:37

بايگان و چاپ كتاب
    (افسانه بايگان) در سال‌هاي اخير، به طور تقريبي يكي، دو مجموعه يا فيلم را براي خود انتخاب مي‌كند، اما اگر به ياد داشته باشيد، بايگان از بازيگران پركار دهه شصت تلويزيون و سينماي كشور بود. آخرين اثري كه از بايگان در سينماهاي كشور اكران شد، فيلم سينمايي (كافه ستاره) و بازي در كنار رويا تيموريان، پژمان بازغي، هانيه توسلي و نگار فروزنده اثر (سامان مقدم) بود. فيلمي كه او را كانديداي دريافت سيمرغ بلورين بهترين بازيگر از بيست و چهارمين جشنواره فيلم فجر كرد. از اين بازيگر هم اكنون فيلم‌هاي (در شهر خبري نيست. هست) و (محاكمه) آماده نمايش است. ضمن اين‌كه كتاب دفتر شعرش با عنوان (مهر مكتوب) به تازگي منتشر شده، در مورد بايگان گفتني است كه وي اولين نقش خود را در يازده سالگي و با بازي در فيلم كوتاه (بوق) آغاز كرد.

از حسينيان خبري نيست

(محمدرضا حسينيان)، مجري خوب سال‌هاي اخير شبكه سوم سيما، اين روزها، كمتر در جعبه جادويي حضور پيدا مي‌كند. آخرين باري كه او را ديديم، در ويژه برنامه عيد فطر و در لوكيشن سريال (زيرزمين) بود. با او تماس گرفتيم و از او پرسيديم كه كجا هستي؟ حسينيان گفت: اول اين‌كه من ستاره نيستم تا با من تماس بگيريد، دوم تصميم گرفتم، اين روزها كمتر در تلويزيون حضور داشته باشم، مدتي است كه يك سري كارهاي عقب‌افتاده دارم كه بايد به آنها بپردازم. سال‌ها بود كه در راديو و تلويزيون پركار ظاهر شدم. احساس مي‌كنم خسته شده‌ام، اميدوارم پس از استراحت و تجديد قواي دوباره، در خانه اصلي خودم شبكه سوم، حضور دو چنداني داشته باشم. حسينيان به ما حرف‌هاي ديگري هم گفت كه به رسم امانت پيش ما مي‌ماند.

هاشم‌پور بهترين بازيگر پليس

(جمشيد هاشم‌پور) سوپراستار سينماي ايران در دهه شصت، اين روزها كمتر در سينما فعاليت مي‌كند، اما هر بار كه در فيلمي حضور مي‌‌يابد، به طور حتم نقشي بسيار ارزنده از خود به نمايش مي‌گذارد. آخرين فعاليت هاشم‌پور در زمينه سينما، حضور وي در جشنواره فيلم پليس بود كه براي او بهترين بازيگري را به ارمغان آورد. هاشم‌پور با بازي در فيلم (فرود در غربت)، بار ديگر افتخاري براي خود كسب كرد. اين آخرين خبري است كه از هاشم‌پور در دست داريم.

صبر گلزار به سر آمد

آن‌قدر از (محمدرضا گلزار) نوشتند و نوشتند تا اين‌كه صبر او سر آمد و از نشريه‌اي كه در رابطه با ازدواج او مطالب خيالي به رشته تحرير درآورد، شكايت كرد. گلزار كه خيلي كم سعي مي‌كند، در عموم ظاهر شود، به دادگاه رفت و (سوژه يك) عكاسان حاضر در دادگاه شد. او در دادگاه گفت (نبايد با ابروي مردم به‌ويژه هنرمندان بازي كرد.) گفته‌هاي گلزار از روي درد مي‌‌باشد، چند سالي است كه ماهي يك‌بار از ازدواج او مطالبي مي‌نويسند، در صورتي كه وي اصلا روحش از ازدواج خبر ندارد. پيش از اين، از گلزار به عنوان فردي صبور نام مي‌برديم، اما هرچه كه باشد، او هم انسان است و تحمل شنيدن تهمت را ندارد. اين براي اولين‌بار نيست كه در رابطه با گلزار طي سال‌هاي اخير چنين مطالبي نوشته مي‌شود، اما براي اولين‌بار است كه گلزار شكايت كرده و قصد دارد تا آخرش هم ادامه بدهد.

كرامتي مقابل فروتن

(مهتاب كرامتي) مدتي است كه مشغول فعاليت‌هاي يونسكو بود. به همين دليل، او كمتر در عرصه هنر فعاليت مي‌كرد، اما شنيده‌ها حاكي از آن است كه او به زودي بازي در فيلمي به كارگرداني (مصطفي رزاق كريمي) را آغاز خواهد كرد. نام اين فيلم (حس پنهان) است و به احتمال بسيار قوي، نقش مقابل او را (محمدرضا فروتن) برعهده خواهد داشت.

آلبوم جديد پسر شجريان

(همايون شجريان)، به مانند پدرش بسيار پركار و فعال است، او به زودي آلبومي به آهنگسازي (علي قمصري) را روانه بازار موسيقي خواهد كرد.
    اين اثر هنوز نامي ندارد، اما به احتمال زياد در اوايل سال 1386 روانه بازار خواهد شد. اين در حالي است كه آخرين آلبوم همايون شجريان، پس از (نسيم وصل)، (شوق دوست)، (با ستاره‌ها) نام داشت كه آهنگسازي آن برعهده (محمدجواد ضربيان) بود.

اكبر عبدي در كيش مات

(اكبر عبدي) سال بسيار پركاري را پشت سر گذاشت، به‌ويژه در زمينه فعاليت‌هاي تئاتري‌اش، همچنين حضور در پروژه‌هاي تاريخي همچون در چشم باد و اخراجي‌ها از كارهاي بارز او در سال جاري بود. اكبر عبدي كه مدت‌ها در مجموعه‌هاي تلويزيوني بازي نكرد و البته يك بار حضورش در مجموعه طنز (زير آسمان شهر) چنان براي او خوش‌يمن و تجربه تلخي براي او به همراه داشت، چرا كه خيلي‌ها بر اين اعتقاد بودند كه او آن اكبر عبدي، هميشگي نبود. پس از گذشت سه سال از آن مجموعه، حالا يك بار ديگر اكبر عبدي در تلويزيون ظاهر خواهد شد، اما نه با يك كار طنز، بلكه بازي مقابل دوربين جواد افشار در مجموعه 17 قسمتي (كيش و مات) كه قرار است از شبكه تهران در ايام عيد پخش شود. وي در اين مجموعه همبازي بهاره رهنما، برزو ارجمند، مريم بوباني و محمد عليمرداني است.

پرستو صالحي در چا‌بهار

(پرستو صالحي) هم از آن دست هنرمنداني است كه پس از يك دوره پركار، مدتي بود كه كمتر در مجموعه‌هاي تلويزيوني حضور داشت. صالحي اخيرا در تله فيلم (چاه فرشته) به تهيه‌كنندگي و كارگرداني (غلامرضا صيامي‌زاده) در چا‌بهار مشغول ايفاي نقش است. وي در اين تله فيلم كه به سفارش سيماي مركز زاهدان ساخته مي‌شود، با بازيگراني چون بابك انصاري كه اين روزها سريال (پرواز در حباب) از او برروي آنتن است، مريم آهنگر و علي انصاف‌جو بازي مي‌كند. گفتني است صالحي در فيلم‌هاي تلويزيوني و تله فيلم هميشه حضوري پررنگ داشته است.

پليس‌هاي جوان مي‌آيند

چند سال پيش بود كه مجموعه تلويزيوني پليس جوان، حسابي گل كرد و بيننده‌هاي زيادي را پاي جعبه جادويي نشاند. دو نقش اصلي آن مجموعه را مريلا زارعي و شهاب حسيني بازي مي‌كردند؛ خبر مي‌رسد كه (اكبر خواجويي) كارگردان باسابقه كشورمان مي‌خواهد فيلمي بسازد كه نامش (محيا) است و دو نقش اصلي اين فيلم را زارعي و حسيني بازي خواهند كرد. البته در آن مجموعه مريلا زارعي نقش يك خبرنگار را ايفا مي‌كرد.

گودرزي كلاهبردار را گرفت

در شماره پيش برايتان نوشتيم كه يك كلاهبردار حرفه‌اي سر حميد گودرزي را كلاه گذاشته و در قبال فروش هيونداي سوناتا مبلغ پنج ميليون تومان بيعانه از او گرفته، اما خوشبختانه با حضور به موقع پليس، اين كلاهبردار دستگير مي‌شود و حميد گودرزي هم پول خود را پس مي‌گيرد. به هر حال اين هم تجربه‌اي بود كه حميد گودرزي ديگر به هر كسي اعتماد نكند.
    سروش گودرزي كجاست؟
    (خط قرمز) مجموعه‌اي بود كه خيلي زود بازيگران آن مجموعه را به اوج شهرت رساند، البته در ميان آنان، شهرام حقيقت‌دوست، راهش را تنها در سينما انتخاب كرد. پويا اميني هم ديگر بازيگر آن مجموعه بود كه بيشتر در مجموعه‌هاي تلويزيوني ايفاي نقش و كمتر در عرصه سينما فعاليت مي‌كند. علي منصوري هم گهگاهي در مجموعه‌هاي تلويزيوني ظاهر مي‌شود، اما (سروش گودرزي) در همان زمان، خيلي زودتر از سايرين معروف شد. به‌ويژه اين‌كه با ايفاي نقش در مجموعه (مسافري از هند) شهرت و محبوبيت او دوچندان شد، سروش گودرزي چند سال پيش به آمريكا رفته و هنوز در اين كشور است؛ گويا او ديگر قصد ندارد به ايران بازگردد، اين‌كه او در آنجا چه كار مي‌كند، به علت عدم دسترسي به او بايد نوشت كه نمي‌دانيم؟

مديري و باغ مظفري‌ها در عيد نوروز

شنيده‌ها حاكي از آن است كه شايد مجموعه طنز تلويزيوني (باغ مظفر) براي نوروز امسال، مقابل دوربين برود و شاهد ساخت 15 قسمت از آن باشيم. تا كنون مشخص نيست كه (مهران مديري) مي‌خواهد اين مجموعه را كليد بزند يا نه؟ به هر حال او بايد با مديران شبكه و تهيه‌كنندگان اين مجموعه به توافق برسد تا دوباره بچه‌هاي باغ مظفر را دور هم جمع كند.

فري اتمي در نوروز

(فري) نام عروسكي است كه شخصيت اصلي مجموعه (فري اتمي) سريال 13 قسمتي كه قرار است از شبكه اول پخش شود را شكل مي‌دهد. تصويربرداري اين مجموعه به زودي به پايان مي‌رسد، در اين مجموعه تلويزيوني، سحر ولدبيگي، بيژن بنفشه‌خواه، عبدالرضا اكبري و پوراندخت مهيمن نقش‌هاي اصلي را ايفاء مي‌كنند، ضمن اين‌كه، عروسك‌گردان اين مجموعه محمد اعلمي است. كارگردان مجموعه (فري اتمي) كه قرار است در ايام نوروز از شبكه اول سيما پخش شود، مجتبي ياسيني مي‌باشد.

او كلاهبردار بود

پيش از ديدارهاي جام‌جهاني، براي مهدي مهدوي‌كيا، پاپوش درست كرده بودند تا روحيه او و تيم ملي را پايين بياورند، در آن روزها مهدوي‌كيا سكوت كرد، اما او گفت: طرف مقابلم يك كلاهبردار بزرگ بود كه شگردش اخاذي از مردان بود و به همين خاطر چند پرونده بزرگ هم دارد، من زير بار نرفتم و مقاومت كردم، زماني كه ديد باج نمي‌‌دهم، به سراغ روزنامه بيلد رفت، روزنامه‌اي كه وابسته به صهيونيست‌هاست و بيلد براي آن كه خوراك خوبي تهيه نكرده باشد، با پرداخت دهها هزار يورو به اصطلاح خودش اطلاعات كذب او را خريد، و ديديد كه چه جنجال تبليغاتي به پا كردند، مهدوي‌كيا مي‌‌گويد: من و خانواده‌ام به ويژه دخترم به اين شهر (هامبورگ) عادت كرده‌ايم و دوست داريم، همچنان در اين شهر زندگي كنيم.

مجيد صالحي خود را رساند

سريال نوروزي (رضا عطاران) به تهيه‌كنندگي مهران مهام و ايرج محمدي، همان تهيه‌كنندگان (مجموعه نرگس) در حال تصويربرداري است. در اين مجموعه بجز رضا عطاران، حميد لولايي، رضا شفيعي‌جم، مريم امير جلالي، آناهيتا همتي، شهره سلطاني و... هم ‌بازي مي‌‌كنند، طبق آخرين خبرها، متوجه شديم كه (مجيد صالحي) هم خود را به اين مجموعه رساند.

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
2833

تاريخ عضويت

توسط Leila » پنج شنبه 26 بهمن 1385 00:09

(حميد فرخ‌نژاد) بازيگر خوب سينماي ايران كه نقش‌آفريني خوب او را در فيلم‌هاي سينمايي (ارتفاع پست) و (چهارشنبه سوري) ديده‌ايد، براي ادامه تحصيل در رشته سينما، راهي شهر لس‌آنجلس در ايالت كاليفرنيا شد... اين بازيگر سينماي ايران، قرار است پس از پايان تحصيلات تكميلي براي ادامه كار به ايران برگردد... فرخ‌نژاد پيش از رفتن به آمريكا بازي در مجموعه‌هاي تلويزيوني (حلقه سبز) به كارگرداني ابراهيم حاتمي‌كيا براي شبكه سوم و (آتشكار) ساخته امير يوسفي را به پايان رسانده بود... همچنين وي فيلم (صحنه جرم) و (ورود ممنوع) را نيز در نوبت اكران دارد.

مجيد مجيدي در پكن

جاي بسي افتخار دارد كه يك فيلم‌ساز ايراني، فيلمي به مناسبت برگزاري المپيك 2008 چين ساخته است. (مجيد مجيدي) چندي پيش در كنار چهار فيلم‌ساز برتر جهان، از جمله اليور استون، لوك بسون، جوزپه تورنا توره و كونگ يونگ ساخت فيلمي در خصوص برگزاري المپيك 2008 در پايتخت تاريخي چين را آغاز كرده است، به همين خاطر وي چندي ديگر راهي پكن خواهد شد تا ميكس نهايي فيلم را آغاز كند. گفتني است بر اساس برنامه‌ريزي كه در خصوص ساخت اين فيلم‌ها توسط شهرداري پكن و به منظور معرفي پايتخت تاريخي چين انجام گرفته، پنج فيلم‌ساز مشهور دنيا هر كدام از نگاه دوربين خود، فيلمي به مدت پنج دقيقه از اين شهر خواهند ساخت.

علي صادقي در اكران نوروزي
    مدتي بود كه از (علي صادقي) خبري نداشتيم، گرچه كه او مدتي در هندوستان به سر مي‌‌برد. آخرين خبر از علي صادقي اين است كه فيلم جديد وي با نام (تيغ‌زن) پانزدهمين اثر داود‌نژاد، به احتمال زياد اكران نوروزي سينماهاي كشور خواهد بود... در اين فيلم، صادقي در كنار رضا عطاران، لادن مستوفي و رضا داود‌نژاد به ايفاي نقش خواهد پرداخت. داستان اين فيلم درباره پسر و دختري عاشق است كه در جواني يكديگر را گم مي‌‌‌كنند و در ميانسالي دوباره به هم مي‌‌رسند، اينك مرد، دلباخته ماشين و زن ، شيفته ملك و طلاست و... گفتني است، تصويربرداري اين فيلم از اوايل مهرماه در شمال كشور آغاز شده بود.

رضا كيانيان در خاك آشنا
    (رضا كيانيان) بازيگر با سابقه سينماي ايران در يك سال اخير كمتر مقابل دوربين ظاهر شده، اما آخرين فيلمي كه او در آن ايفاي نقش خواهد كرد، فيلمي از (بهمن فرمان‌آرا) خواهد بود، نام اين فيلم (خاك آشنا) است كه سومين همكاري كيانيان با فرمان‌آرا خواهد بود كه در آن نقش يك شاعر و نقاش سالخورده را بازي مي‌‌كند.
    فيلمنامه، توسط خود فرمان‌آرا نوشته شده و داستان شاعر و نقاش پيري را روايت مي‌‌كند كه به خاطر دور بودن از هياهوي زندگي شهري در محلي دورافتاده زندگي مي‌‌كند. وي در محل سكونتش از وسايل ارتباطي مانند تلويزيون، روزنامه و تلفن بي‌‌بهره است. اين فيلم از مضموني اجتماعي برخوردار است.

رويا نونهالي و عصر جمعه
    (رويا نونهالي) بازيگر خوب سينماي ايران، در سال 85 كمتر در فيلم سينمايي ظاهر شد. در آخرين فيلمي كه ايفاي نقش كرد (عصر جمعه) نام داشت كه ارديبهشت‌ماه سال 86 اكران خواهد شد. عصر جمعه اولين فيلم بلند (مونا زندي) است، اين فيلم توانست چندي پيش جايزه اسكندر نقره‌اي را از جشنواره سالونيكاي يونان به دست آورد. بازيگران اصلي اين فيلم رويا نونهالي، هانيه توسلي، مهرداد صديقيان و رامين راستاد هستند.

سال‌ پركار براي اكبر عبدي
    (اكبر عبدي) سال 85 را بسيار پركار ظاهر شد. ايفاي نقش در چندين فيلم بلند سينمايي، حضور درمجموعه تاريخي (در چشم باد) و از همه مهم‌تر حضور در صحنه تئاتر، حسابي وقت او را گرفت. يكي از آخرين كارهاي اكبر عبدي در وادي سينما، حضور در فيلم (هدف اصلي) به كارگرداني (قدرت‌ا... صلح ميرزايي) است كه از چند روز ديگر در سينماهاي كشور اكران خواهد شد.در اين فيلم، اكبر عبدي در كنار حديث فولادوند، آناهيتا نعمتي، سيروس گرجستاني، زهره حميدي و پوراندخت مهيمن ايفاي نقش مي‌‌كند. در اين فيلم خواهيم ديد، زماني كه آقاي يراقچي مطلع ‌‌شد كه دو روز ديگر عده‌اي براي خواستگاري از تنها دخترش - شادي - به خانه او خواهند آمد، اطمينان داشت كه اين مراسم بدون دردسر به پايان نخواهد رسيد و دردسر، بابت قرار و مداري بود كه سال‌ها پيش درباره ازدواج دختر خود با مرد ديگري گذارده بود.

گوهر خيرانديش در خواستگار محترم
    (خواستگار محترم) نام فيلمي است كه (گوهر خيرانديش)، در كنار فرهاد آئيش، يوسف تيموري، مرضيه خوش تلاش، ابراهيم بحرالعلومي، نگين صدق گويا، مجيد مشيري و محمدرضا شريفي‌نيا به ايفاي نقش در آن مي‌‌پردازد.
    نويسنده و كارگردان اين فيلم (داود موثقي) است. اين فيلم ماجراي مردي به نام (احمد مرادي) است كه حدود چهل سال پيش به دليل عدم موفقيت در خواستگاري از دختري به نام (اختر) به فرانسه مهاجرت كرده و اينك به توصيه پزشكان معالج به ايران باز مي‌‌گردد و همزمان به جستجوي دوستان و آشنايان مي‌‌پردازد و سرانجام اختر را پيدا مي‌‌كند.

احمد ايراندوست و موسيقي

غول برره را يادتان است، مردي با بيش از دو متر و ده سانت قد.. او ابتدا مي‌‌خواست در سكوت به كار خوانندگي ادامه بدهد، اما نشد كه نشد. در خبرها آمده است كه (احمد ايراندوست) آلبوم جديدي با عنوان (عاشق‌كشي) را آماده پخش دارد... تعبير، عاشق‌كشي، دل ديوانه، حصار، مترسك، بابا نون داد، گل آقا، بيا، روشنك و بيد مجنون، نام قطعات اين آلبوم هستند كه توسط مريم حيدرزاده، محمد فراهاني و خود ايراندوست سروده شده است، ضمن اين‌كه امير جهانشاهي، قطعات آن را ساخته و تنظيم كرده. گفتني است سه ترانه از آلبوم وي، كليپ شده است.

حيايي در تدارك كنسرت
    مي‌‌گويند اين روزها (امين حيايي) هرگاه كه از بازي در يك پروژه سينمايي، رهايي پيدا مي‌‌كند به اتفاق دوستان هنري‌اش، البته هنرمندان موسيقي، تمرين موسيقي مي‌‌كند؛ دوستاني چون پدرام مرنديز و اشكان وفايي... امين حيايي اعتقاد دارد كه بايد در كنار هنر سينما، از هنر موسيقي غافل نبود... شنيده‌ها حاكي است كه امين حيايي در تدارك كنسرت است، البته از اين شنيده‌ها طي سال‌هاي اخير زياد شنيديم.

ميلاني عزادار شد
    (تهمينه ميلاني) كارگردان با سابقه سينماي ايران، اين روزها در غم از دست دادن مادر بزرگوارش عزادار است. ميلاني كارگردان پرفروش‌ترين فيلم تاريخ سينماي ايران، يعني (آتش بس) بايد مثل هر دختري، داغ مادر را تحمل كند، گرچه خيلي سخت است. (خانواده سبز) اين غم بزرگ را به تهمينه ميلاني و خانواده محترمش تسليت عرض مي‌‌نمايد.

اشكان خطيبي و پيشنهادات جديد
    به‌طور حتم در ايام مبارك فجر، مجموعه (از نفس افتاده) را ديده‌ايد، مجموعه‌اي به كارگرداني (قاسم جعفري.) در اين مجموعه اشكان خطيبي در نقش (آرش)، نقش اصلي را بازي مي‌‌كند... اشكان خطيبي كيست؟ پيش از اين مجموعه او را در مجموعه‌هاي (زماني براي خاكستر) و (اين راهش نيست) ديده بوديم. او در 19 مهرماه سال 57 در تهران به دنيا آمد، فرزند اول خانواده است و يك برادر و خواهر دارد. عمه‌اش اولين نقاش زن سبك قهوه خانه‌اي است. خودش بجز موسيقي و بازيگري، گاهي نمايشنامه‌هاي انگليسي را هم به فارسي ترجمه مي‌‌كند. مدرك تحصيلي‌اش كارشناسي تئاتر از دانشگاه آزاد است. گفتني است وي قرار است در مجموعه (سفر به تاريكي) به كارگرداني فريدون جيراني ايفاي نقش كند.

بازگشت شيلا خداداد به تهران
    (شيلا خداداد) از جمله بازيگراني است كه خيلي زود پله‌هاي ترقي را طي كرد، چندي پيش به آمريكا سفر كرده بود، در همان زمان شينده شد كه وي براي ادامه تحصيل به آن‌جا رفته است و مدتي بعد، شنيديم كه وي ازدواج كرده است، شيلا خداداد، اين روزها در ايران به سر مي‌‌برد، اما قرار است، پيش از عيد دوباره به آمريكا سفر كند، شنيده‌ها حاكي از آن است كه او براي ديدن مادرش به تهران آمده است... براي خداداد آرزوي موفقيت مي‌‌كنيم و تشكيل زندگي زناشويي را به او همسرش تبريك مي‌‌گوييم.

مهدي سلوكي در نقش جديد
    (مهدي سلوكي) بازيگر تلويزيون و سينما كه با مجموعه نرگس به اوج شهرت رسيد، اين روزها خود را آماده بازي در مجموعه (محيا) كرده است، كارگردان اين مجموعه، اكبر خواجويي است و ديگر بازيگر خوب اين مجموعه (شهاب حسيني) مي باشد. گفتني است لاله اسكندري و بهنوش طباطبايي از ديگر بازيگران اين مجموعه هستند، گرچه قرار بود در اين مجموعه (مريلا زارعي) هم ايفاي نقش كند، اما به خاطر سفر از بازي در اين مجموعه عذرخواهي كرد.

پطروسيان آمد
    مدت‌ها بود كه از ماهايا پطروسيان خبري نداشتيم، چرا كه او مدتي در چين به سر مي‌‌برد و همچنين در طول سال 85، بسيار كم‌كار ظاهر شد، اما اين بازيگر زن سينماي ايران قرار است در فيلمي به كارگرداني (ابراهيم وحيدزاده) ايفاي نقش كند، نام اين فيلم (تاكسي نارنجي) است و قرار است در صورت قرارداد قطعي بين او و تهيه‌‌كننده اين فيلم، پطروسيان، نقش اصلي را ايفا كند.

خدا را شكر مهرداد سالم است
    خدا را شكر (مهرداد ميناوند) در سلامتي كامل به سر مي‌‌برد، مدت‌ها بود كه اين شايعه دهن به دهن چرخيده بود كه مهرداد ميناوند از موقعيت جسماني مناسب به دور است و براي درمان به اروپا سفر كرده ، اما ميناوند پس از چند ماه كه در اروپا به سر مي‌‌برد به ايران بازگشت و اعلام كرد در سلامت كامل به سر مي‌‌برد و اخبار درباره بيماري او شايعه‌اي بيش نيست، او قرار است به پيشنهاد (علي دايي) در تمرينات سايپا حضور پيدا كند. خدا را شكر، ما هم از خبر سلامتي ميناوند خوشحال شديم، ميناوند در حال حاضر 31 سال سن دارد.

حميد استيلي و استراحت
    (حميد استيلي) فوتباليست باسابقه كشورمان كه چند سالي بود روي نيمكت پرسپوليس كار مربي‌گري مي‌‌كرد، چندي است كه از اين تيم جدا شده است، نمي‌‌خواهيم به حاشيه‌هاي اين اتفاق بپردازيم، اما بد نيست بدانيد كه حميد استيلي اين روزها به استراحتوكارهاي معوقه تجاري‌اش مي‌‌پردازد، اين در شرايطي است كه خيلي‌ها دوست داشتند، استيلي همچنان در كنار پرسپوليس بمانداما او تصميم گرفت كه از پرسپوليس برود.

ksabz

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
2833

تاريخ عضويت

توسط Leila » چهارشنبه 10 مرداد 1386 00:50

مهتاب نصيرپور در كردستان

فيلمبرداري فيلم «تلخ عين عسل» در کوه‌هاي مرزي ايران و عراق به پايان رسيد. اين فيلم را محمدعلي آهنگر کارگرداني مي‌کند. داستان اين فيلم درباره همسر مرد مفقودالاثري است که سال‌هاست در انتظار بازگشت مردش است تا اين که به او خبر مي‌دهند پيکر همسرش را نيروهاي تفحص در کردستان پيدا کرده‌اند، او راهي سفر شده و در اين راه با دختري کرد همراه مي‌شود و... در متني كه دست‌اندركاران فيلم در اختيار رسانه‌ها قرار داده‌اند آمده است: در پس روزهاي تار انتظار، مينا دريافته که مسافر گمشده‌اش در دياري غريب چشم به راه اوست...مينا تاب ماندن ندارد، دل به دريا مي‌زند و سربه کوه...، راه دلدار صعب و طولاني است و آتش شوق مينا سخت پرشراره. در اين راه، گوانا، مينا را راهنمايي مي‌کند، زن جوان کرد که بار درماندگي پيرش کرده. اين دو، همسفران سفري تلخ و شيرينند، تلخ عين عسل. در «تلخ عين عسل»، شبنم مقدمي، نقش دختر کرد، مهتاب نصيرپور نقش مينا و قاسم زارع نقش فرمانده نيروهاي تفحص را بازي مي‌کنند. مشاور آهنگر در اين فيلم، جمال شورجه است و تلخ عين عسل را حوزه هنري تهيه مي‌کند.

مهدي مقدم خواننده پاپ، بازيگر شد

فيلمبرداري فيلم سينمايي مجرم به کارگرداني اصغر نصيري به پايان رسيد و اين روزها فيلم مراحل تكميلي خود را طي مي‌كند. شهرام پوراسد؛ فرهاد مهاديان , مهدي مقدم کاوه سماک باشي؛ روناک يونسي؛ بيتا معرفت و... برخي از بازيگراني هستند كه تاکنون در اين فيلم ايفاي نقش كرده‌اند. ملکه رنجبر و ستار هريس هم مدتي قبل به جمع بازيگران اين فيلم اضافه شدند. تمامي بخش‌هاي اين فيلم در قم مقابل دوربين رفته است. داستان فيلم درباره بزهکاري جوانان است و به ماجراي تکثير و توزيع فيلم هاي غيراخلاقي توسط جوان‌ها مي‌پردازد. نكته جالب توجه اين است كه براي اولين بار مهدي مقدم خواننده پاپ در اين فيلم ايفاي نقش كرد و علاوه بر بازي در فيلم، چهار ترانه جديد هم خواند. همچنين فرهاد مهاديان براي اولين بار يک ترانه جديد دراين فيلم اجرا مي کند. اصغر نصيري پيش از اين فيلم شغال را كارگرداني كرده است. اين فيلم به تهيه‌كنندگي اصغر نصيري و علي عبدالعلي‌زاده ساخته شده است.

قاعده بازي به سينما مي‌آيد

تابستان هميشه فصل مناسبي براي نمايش فيلم‌هاي سينمايي با حال و هوايي كمدي است. شما هم اگر به چنين فيلم‌هايي علاقه‌مند هستيد به زودي مي‌توانيد فيلم «قاعده بازي» ساخته احمدرضا معتمدي را در مرداد ماه در سينماها تماشا كنيد.
    اين اثر كه قرار است بعد از روز سوم اكران شود، فيلم پر بازيگري است و در صحنه‌هاي مختلف آن از جلوه‌هاي ويژه گوناگون استفاده شده است.
    داستان اين فيلم درباره دو خانواده به نام‌هاي «دارا» و «ندار» است كه سرپرست هر دو آنها يك پدر واحد است. خانواده اول در شمال شهر و خانواده دوم در جنوب شهر زندگي مي‌كنند. خانواده اول وضع مالي بسيار خوبي دارند و خانواده دوم از راه دزدي روزگار مي‌گذرانند اما از زماني كه ندارها متوجه مي‌شوند با داراها قوم و خويش هستند،‌ وضعيت تازه‌اي به وجود مي‌آيد و آنها براي به دست آوردن ارثيه خانوادگي راهي شمال شهر مي‌شوند و همين مسئله ماجراهاي طنز مختلفي را رقم مي‌زند. در اين فيلم بازيگران متعددي حضور دارند كه از ميان آنها مي‌توان به: داريوش ارجمند، جمشيد هاشم‌پور، سعيد پور‌صميمي، اكبر عبدي، حميد لولايي، عليرضا خمسه، محسن قاضي‌مرادي، گوهر خيرانديش، الناز شاکردوست، ژاله صامتي، مهتاج نجومي، فريده سپاه‌منصور، انوشيروان ارجمند، شهرام قائدي، مهران رجبي، مريم سعادت، هوشنگ حرير‌‌چيان، داود منفرد و كيومرث ملك‌مطيعي اشاره كرد.

توفيق اجباري به پايان رسيد

محمدحسين لطيفي كارگردان خوب كشورمان، در سال‌هاي اخير، بسيار پر كار ظاهر شد تا جايي كه توانست مجموعه و فيلم‌هاي سينمايي خوبي را به هنر ايران تقديم كند، دومجموعه تلويزيوني وفا و صاحبدلان در سال 85 و همچنين ساخت فيلم سينمايي «روز سوم» توانست جوايز ارزنده‌اي را در جشنواره فجر براي او به ارمغان آورد، آخرين اثر او هم «توفيق اجباري» نام دارد كه آخرين سكانس‌هايش در جاده فشم با بازي رضا گلزار، باران كوثري و احمد پورمخبر مقابل دوربين رفت.
    لوكيشن‌هاي اين فيلم در شمال كشور هم مقابل دوربين رفت، ضمن اينكه بيشتر تصويربرداري آن در خانه‌اي واقع در خيابان سهيل انجام شد... در فيلم جديد لطيفي بازيگران ديگري، مانند رضا عطاران، نيوشا ضيغمي، بهاره رهنما، ليدا عباسي، نعيمه نظام‌دوست و مجيد ياسر هم نقش‌آفريني كردند، فيلم‌نامه توفيق اجباري را پيمان عباسي نوشته و فيلم داستان يك بازيگر سينما را به تصوير مي‌كشد كه از همسرش جدا شده و در صدد ازدواج مجدد است. تهيه‌كنندگي اين فيلم برعهد سيد كمال طباطبايي است.

«محاكمه» با حضور مهناز افشار و افسانه بايگان

ايرج قادري بازيگر و كارگردان سينماي ايران سال گذشته فيلم آكواريوم را بر پرده سينماها داشت. به زودي قرار است فيلم محاكمه از اين كارگردان پخش شود. فيلمي كه داستان آن در سال‌هاي پيش از انقلاب رخ مي‌دهد و ساختاري پر تعليق و پركشش دارد. فيلمبرداري اين فيلم در تهران و شمال ايران انجام شده و افسانه بايگان، محمدرضا شريفي‌نيا، مهناز افشار، گوهر خيرانديش، مهدي ميامي و... در اين فيلم حضور دارند. البته خود قادري هم جزو بازيگران اصلي فيلم است. داستان اين فيلم در مورد يك قاضي است كه فرد بيگناهي را به اشتباه محكوم مي‌كند و اين مسئله دردسرهاي زيادي را براي او و خانواده‌اش به وجود مي‌آورد. نقش اين قاضي توسط خود كارگردان ايفاء مي‌شود. اين فيلم محصول موسسه فيلمسازي «هدايت فيلم» است كه جايگزين فيلم سنتوري شده و به زودي نمايش داده خواهد شد.

حسين محجوب در نقش وصي حضرت سليمان

شهريار بحراني كارگردان فيلم‌هايي همچون: دنياي وارونه، مريم مقدس، هراس، حمله به اچ 3 و... از ماه گذشته ساخت فيلم جديد خود را آغاز كرد. اين فيلم «ملك سليمان» نام دارد و قرار است داستان زندگي حضرت سليمان ـ با بازي امين زندگاني ـ را از يك مقطع تا زمان تسخير شياطين و اجنه به تصوير بكشد. امين زندگاني، محمود پاك نيت، حسين محجوب، مهدي فقيه، ارژنگ اميرفضلي، عليرضا كمالي‌نژاد، الهام حميدي، سيد جواد طاهري، سيامك اطلسي، باقر صحرارودي، سيروس صابر، محمد جواد بخشي زاده و... برخي از بازيگراني هستند كه تاكنون حضورشان در اين فليم قطعي شده و برخي نيز مقابل دوربين رفته‌اند.اين فيلم سينمايي به تهيه كنندگي مجتبي فراورده براي بنياد سينمايي فارابي تهيه مي‌شود. تحقيقات مربوط به ساخت اين فيلم از اوايل سال 84 آغاز شد. از آبان ماه سال 85 هم وارد مرحله پيش توليد شد. در حال حاضر نيز فيلمبرداري به شيوه 35 انجام مي‌شود. جالب است بدانيد گروه سازنده اين فيلم يكي از بهترين مجريان جلوه‌هاي ويژه آسيا به نام «لئولو»، را استخدام كرد‌ه‌اند تا كار جلوه‌هاي ويژه فيلم را انجام دهد. او همان فردي است كه كار جلوه‌هاي ويژه ببر خيزان اژدهاي غران را انجام داد كه البته در حال حاضر به شكل مشترك با شركتي ايراني اين كار را انجام مي‌دهد. مدت فيلمبرداري اين فيلم حدودا چهار ماه است. دكورهاي اين فيلم در منطقه تخت رستم شهريار و در فضايي حدود دوازده تا چهارده هزار متر مربع ساخته شده و شامل دكورهاي شهرهاي اريحا و اورشليم است. محمود پاك نيت در نقش يازار يكي از اشراف اورشليم، حسين محجوب درنقش عاصف بن برخيا وصي حضرت سليمان، مهدي فقيه در نقش يوهان يكي از بزرگان و اشراف اورشليم، ارژنگ اميرفضلي در نقش شخصيتي ساحر به نام آراء، عليرضا كمالي‌نژاد در نقش آدونيا برادر سليمان، الهام حميدي در نقش ميريام همسر سليمان، سيد جواد طاهري در نقش آبشالوم برادر سليمان، سيامك اطلسي در نقش آشر از بزرگان و اشراف اورشليم، باقر صحرارودي در نقش يووءيل از بزرگان و اشراف اورشيلم، سيروس صابر در نقش يوآب سپهسالار و فرمانده سپاه سليمان و محمد جواد بخشي‌زاده در ?قش عاموس از بزرگان اورشيلم برخي از بازيگران اين فيلم هستند.

Ksabz