در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Junior Poster

Junior Poster

no avatar
113

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 14 مهر 1385 17:51

آرشيو سپاس: 10 مرتبه در 9 پست

كمك در مورد رزومه

توسط dj_mesmol » شنبه 2 دی 1385 18:59

با سلام
با توجه به اينكه رشتم كامپيوتره و از الان بايد به فكر آينده باشم(منظورم اشتغاله) مي خوام يه رزومه داشته باشم ولي  چون كار عملي نداشتم (خيلي كم) نمي دونم چجوري تنظيمش كنم
ضمنا منظورم از كار عملي نداشتن اينه كه من مثلا .net بلدم ولي بيرون پروژه اي تو اين ضمينه انجام ندادم ممنون باي

Incredible Poster

Incredible Poster

نماد کاربر
3047

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 21:41

آرشيو سپاس: 408 مرتبه در 218 پست

توسط Farhad3614 » شنبه 2 دی 1385 20:17

dj_mesmol  عزیز کاملا درس می فرمایید یک رزومه خوب داشتن خیلی میتونه کمک کنه .. مدتی پیش من هم احتیاج به تنظیم یک رزومه پیدا کردم که با کمک یکی از دوستانم توانستم دست و پا شکسته یک رزومه تهیه کردم.
شما همانطور که میدانید در رزومه بايد تصويري ذهني از شما و فعاليتهاي شغليتان به خواننده ارائه كنید و ويژگيهاي مؤثر و مفيد خود را در اختيار كارفرما قرار بدید.
كسي كه رزومه شما را بررسي خواهد كرد معمولاً خودش هم از نزديك با شغل مربوطه در ارتباط است و صحت انجام كار براي وي از اهميت بالايي برخوردار است. بنابراين بايد در نوشتن رزومه خود تواناييهاي خود را به خوبي نشان دهيد. از خود بپرسيد كه يك داوطلب خوب چه خصوصياتي بايد داشته باشد؟ چه تواناييهاي ويژهاي وي را در بين ساير داوطلبان متمايز ميكند؟ كارفرما حقيقتاً چه نيازي دارد؟ اين مرحله از اهميت ويژهاي برخوردار است. اگر نتوانيد به نيازهاي آنان پاسخ دهيد، از رزومه خود جوابي نخواهيد گرفت. سعي كنيد تا خود را جاي كارفرما قرار دهيد تا بتوانيد ديد بهتري پيدا كنيد. اين ديد در تمام مراحل نوشتن رزومه كارگشاي شما خواهد بود.

ابتدا روي این موضوع خوب تمركز كنيد. ببينيد كارفرما از شما چه ميخواهد و شما چه چيزي براي ارايه به او در دست داريد. پاسخ سؤالهاي مطرح شده در بالا را روي كاغذي يادداشت كنيد. بعد به ترتيب اهميت به آنها پاسخ دهيد. سعي كنيد هر آنچه را كه به نوعي در مطرح كردن شما به عنوان كانديداي مطرح مؤثر است را ذکر كنيد.
مسأله اصلي اينست كه بتوانيد با فكري باز بين آنچه كارفرما ميخواهد و آنچه كه تا كنون انجام دادهايد ارتباطي مناسب برقرار كنيد. لزومي ندارد كه خود را به مباحث شغلي محدود كنيد. از هر نكتهاي در زندگيتان كه ميتواند براي كارفرما جالب توجه باشد، استفاده كنيد انشاالله که موفق خواهید بود :D
به اهداف محیط کاریتان بیشتر باید فکر کنید  :-)