در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

2596

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 16 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 11 بهمن 1384 12:27

آرشيو سپاس: 140 مرتبه در 86 پست

روباتها تا پنجاه سال ديگر حقوقي مشابه انسانها به دست مي‌آورند

توسط Kingman_62 » پنج شنبه 7 دی 1385 17:26

گزارش جديدي كه توسط گروهي از حقوقدانان انگليسي منتشر شده اعلام شده است كه روباتها تا پنجاه سال ديگر از حقوق اجتماعي مشابه حقوق انسانها برخوردار شده و حتي مجبور به پرداخت ماليات مي‌شوند و در انتخابات شركت مي‌كنند.
به گزارش ايرنا، كارشناسان شركت ارائه خدمات مشاوره مديريتي "آوت‌سايت" در انگليس و نيز سازمان تحقيقاتي "ايپسوس موري" در مطالعه‌اي كه هزينه آن توسط دولت انگليس تامين شده، از برخورداري روباتها از حقوق اجتماعي بالا در سالهاي آينده خبر مي‌دهند.
در اين گزارش ذكر شده ‌است كه كليد دست‌يابي روباتها به حقوق اجتماعي، ميزان دست‌يابي آنها به هوش مصنوعي است. چنانچه روباتها در سالهاي آينده به ميزان بالايي از هوش مصنوعي دست يابند و حتي بتوانند همانند خود را ايجاد و تعمير كنند و نيز توانايي‌هاي خود را بهبود ببخشند، در اين صورت روباتها از حقوقي مشابه انسانها در جامعه برخوردار مي‌شوند.
از سوي ديگر برخورداري از حقوق اجتماعي شبه انسانها براي روباتها به معناي اعطاي وظايفي به روباتهاست كه پيش از اين تنها بر عهده انسانها بوده ‌است و از جمله آنها مي‌توان به پرداخت ماليات و نيز انجام اجباري خدمت سربازي اشاره كرد.
در اين گزارش همچنين ذكر شده‌است كه در سالهاي آينده بحثهاي زيادي در زمينه حقوق روباتهاي هوشمند، مشابه بحثهاي فعلي در زمينه حمايت از حقوق حيوانات، مطرح خواهد شد
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان