کره شمالي موشک اصلاح شده "كرم ابريشم" را تست کرد

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4107
تاریخ عضویت: سه شنبه 11 بهمن 1384, 6:16 pm
سپاس‌های ارسالی: 4495 بار
سپاس‌های دریافتی: 4298 بار
تماس:

کره شمالي موشک اصلاح شده "كرم ابريشم" را تست کرد

پست توسط Reza6662 » چهار شنبه 14 تیر 1385, 6:49 pm

ساعاتی پس از انتقاد شديد چند کشور از آزمايش موشکی کره شمالی و ارجاع اين موضوع به شورای امنيت سازمان ملل، اين کشور يک موشک ديگر را نيز آزمايش کرده است.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

بامداد روز چهارشنبه، 5 ژوئيه، خبرگزاری کيودو ژاپن به نقل از يک مقام دولت اين کشور گزارش کرده که در پی پرتاب آزمايشی شش فروند موشک در ساعات اوليه بامداد، کره شمالی موشک ديگری را نيز آزمايش کرده که به مدت شش دقيقه در مسير خود در حرکت بود و سپس سقوط کرد.

از نوع موشک آزمايش شده اطلاعی مخابره نشده اما پيش از آن، کره شمالی يک فروند موشک دوربرد و پنج فروند موشک ميان برد را پرتاب کرده بود.

آزمايش موشکی کره شمالی بلافاصله از سوی مقامات ايالات متحده محکوم شد و همچنين، دولت های ژاپن، روسيه، کره جنوبی و استراليا ضمن انتقاد شديد از دولت کره شمالی، اين اقدام کره شمالی را تحريک آميز خواندند.

ايالات متحده کريستوفر هيل، يکی از دستياران وزير خارجه را برای رايزنی به کشورهای منطقه اعزام کرده است.

قرار است آزمايش موشکی کره شمالی در اجلاس اضطراری شورای امنيت سازمان ملل که ساعاتی ديگر در نيويورک تشکيل می شود مورد مذاکره قرار گيرد.

در خلال هفته های اخير و با انتشار گزارش هايی حاکی از تصميم دولت کره شمالی به آزمايش موشک دوربرد موسوم به تايپودونگ -2 ايالات متحده و تعدادی ديگر از کشورهای منطقه خواستار خودداری کره شمالی از انجام اين آزمايش شده بودند.

گفته می شود که برد اين موشک، که همراه با چند موشک برد متوسط از پايگاهی در سواحل شمال شرق کره شمالی پرتاب شد، در حدی است که در صورت حمل کلاهک سبک می تواند بخشی از خاک ايالات متحده را نيز هدف قرار دهد.

آزمايش اين موشک ها لحظاتی پس از پرتاب فضاپيمای آمريکا ديسکاوری صورت گرفت و برخی ناظران اين زمانبندی را نيز قابل توجه دانسته و هدف مقامات کره شمالی را جلب توجه جهانيان تلقی کرده اند.

موشک دوربرد کره شمالی پس از پرتاب در آب های دريای ژاپن فرود آمد.

دولت ژاپن آزمايش موشکی کره شمالی را تهديدی عليه امنيت ملی اين کشور خوانده و دستور داده است تا خدمات حمل و نقل توسط يک قايق کره شمالی به ژاپن به مدت شش ماه متوقف شود.

واکنش بين المللی و تفسيری از ايران
تارو آسو، وزير خارجه ژاپن، همچنين از احتمال وضع تحريم های اقتصادی عليه کره شمالی سخن گفته است.
وزارت خارجه ژاپن خواستار تشکيل جلسه اضطراری شورای امنيت برای رسيدگی به اين مساله شد و انتظار می رود در اين جلسه، خواستار محکوميت اقدام کره شمالی شود.

در تظاهرات هزارن تن از مردم خشمگين سئول،
پرچم و تصوير رهبر کره شمالی آتش زده شد

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

مقامات کره جنوبی نيز نسبت به اقدام کره شمالی ابراز تاسف کرده اند و در سئول، پايتخت، تظاهراتی عليه آزمايش موشکی کره شمالی برگزار شد و تظاهرکنندگان پرچم شمال و تصاوير رهبر اين کشور را آتش زدند.

همچنين، روسيه، که دارای روابط نزديکی با کره شمالی است، آزمايش موشکی اين کشور را تحريک آميز توصيف کرده و گفته است اين اقدام می تواند موضوع برنامه هسته ای کره شمالی را پيچيده تر کند.

از سال گذشته، به منظور حل بحران ناشی از برنامه های هسته ای کره شمالی، چند دور مذاکره با شرکت نمايندگان کشورهای آمريکا، کره شمالی، کره جنوبی، ژاپن، روسيه و چين در پکن، پايتخت چين، برگزار شده است.

اين مذاکرات به دليل پافشاری کره شمالی بر امضای معاهده منع تجاوز با آمريکا و از سرگيری کمک های اقتصادی ايالات متحده به عنوان پيش شرط تعليق برنامه های اتمی خود تا کنون به نتيجه نرسيده است.

کره شمالی در سال 2003 از پيمان منع گسترش جنگ افزارهای هسته ای خارج شد و گفته است که به تسليحات اتمی دست يافته است.

دولت کره شمالی هنوز در مورد آزمايش موشکی اخير بيانيه رسمی انتشار نداده اما يکی از مقامات اين کشور از اين اقدام دفاع کرده است.

اين مقام کره شمالی در جمع خبرنگاران ژاپنی گفته است که آزمايش موشکی به موضوع حاکميت ملی کره کشور وی ارتباط دارد و کسی نمی تواند آن را زير سئوال ببرد.

آزمايش موشکی کره شمالی در رسانه های جمهوری اسلامی نيز بازتاب داشته و راديو دولتی اين کشور تفسيری را در اين زمينه به نقل از يک کارشناس مسايل آسيا به نام آقای وقاری پخش کرده است.

در اين تفسير انگيزه آزمايش موشکی کره شمالی نشان دادن واکنش نسبت به تهديدهای ايالات متحده و همچنين تلاش کره شمالی برای جلب توجه جهانيان به بحران هسته ای شبه جزير کره و هشدار به کشورهای منطقه در مورد بی خطر نبودن حمايت از سياست های ايالات متحده عنوان شده است.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

منبع: BBC
آخرین ويرايش توسط 1 on Reza6662, ويرايش شده در 0.

اخراج شده
نمایه کاربر
پست: 859
تاریخ عضویت: جمعه 29 اردیبهشت 1385, 11:44 pm
محل اقامت: تهران - پونک
سپاس‌های دریافتی: 24 بار
تماس:

کره شمالي: به آزمايش موشکي، ادامه مي دهيم

پست توسط Nokia N93 » چهار شنبه 14 تیر 1385, 8:10 pm

کره شمالی تعدادی موشک از جمله يک موشک دوربرد را که به گفته مقام‌های آمريکايی تنها چند ثانيه پس از پرتاب، ساقط شد، به طور پياپی آزمايش کرده است.

به گزارش «بي.بي.سي»، موشک «تائپودانگ-2» ـ که تصور می‌شود قادر به رسيدن به خاک آمريکا باشد ـ تنها 40 ثانيه پس از پرتاب دچار نقص فنی شد و سقوط کرد.

آمريکا اعلام كرده است، کره شمالی احتمالا در مجموع شش آزمايش موشکی انجام داده است. حداقل سه عدد از آنها ـ که برد دو تای آنها کوتاه بود ـ در دريای ژاپن فرود آمد.هر دو کشور آمريکا و ژاپن با خشم و نگرانی به اين اقدام واکنش نشان داده‌اند.

«جان بولتون»، فرستاده آمريکا در سازمان ملل متحد، گفت او سرگرم «رايزنی‌های اضطراری» با ديگر اعضای شورای امنيت سازمان ملل در مورد مسئله است.

آمريکا و ژاپن قبلا گفته بودند که اگر کره شمالی دست به آزمايش «تائپودانگ-2» بزند گزينه‌های خود از جمله تحريم‌های اقتصادی را مدنظر قرار خواهند داد. يک سخنگوی وزارت خارجه آمريکا پرتاب اين موشک ها را «عملی تحريک‌آميز به منظور جلب توجه» توصيف کرد.

«تونی اسنو»، سخنگوی کاخ سفيد به خبرنگاران گفت: کره شمالی بار ديگر خود را منزوی کرده‌ است.
وی گفت: جورج بوش با دونالد رامسفلد، وزير دفاع، و کاندوليزا رايس، وزير خارجه، مشورت کرده است.

يک مقام بلندپايه ژاپنی نيز گفت که توکيو، قويا به اين حرکت کره شمالی اعتراض دارد.
وی گفت: اين يک مشکل جدی برای صلح و ثبات نه تنها برای ژاپن بلکه برای تمام جامعه بين المللی است.در سئول نيز دولت کره جنوبی يک نشست فوق العاده برای بحث درباره مساله تشکيل داد.

آماده‌باش
به گزارش شبکه تلويزيونی «NHK» موشک اول بعد از ساعت سه و نيم صبح چهارشنبه به وقت ژاپن پرتاب شد و در فاصله 600 کيلومتری خاک ژاپن در دريا فرود آمد.

به گزارش خبرگزاری «کيودو»ی ژاپن دومين موشک ساعت چهار صبح پرتاب شد. تصور می‌شود دو موشک اول از نوع رودانگ که ميان برد است بوده باشند اما مقام های پنتاگون گفتند که از نوع اسکاد بودند.

بنا بر گزارش‌ها، سومين موشک شليک شده تائپودانگ-2 بود، اما وزارت خارجه آمريکا گفت بر اين باور است که اين موشک 40 ثانيه پس از پرتاب دچار اشکال و ساقط شد.آمريکا و کره جنوبی در روزهای اخير در خلال سوءظن ها نسبت به احتمال انجام آزمايش موشک تائپودانگ-2 توسط پيونگ يانگ درحال آماده باش بودند.

پيونگ يانگ روز دوشنبه اخطار داد اگر آمريکا دست به حمله پيشگيرانه عليه تاسيسات اتمی کره شمالی بزند، يک حمله «ويرانگر» اتمی عليه آن کشور انجام خواهد داد.واشنگتن اين تهديدها را رد و کره شمالی را ترغيب کرد به مذاکرات شش جانبه که با هدف مهار فعاليت های اتمی کره شمالی برگزار می شد بازگردد. آن مذاکرات سال گذشته بدون آنکه به نتيجه برسد متوقف شد. موشک تائپودانگ-2 دارای بردی حداکثر شش هزار کيلومتری است و بخش هايی از خاک آمريکا در تيررس آن قرار دارد.کره شمالی آخرين بار در سال 1998 يک موشک دوربرد به نام «تائپودانگ-1» را آزمايش کرده بود که از فراز ژاپن گذشت.
تصویر

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

اخراج شده
نمایه کاربر
پست: 859
تاریخ عضویت: جمعه 29 اردیبهشت 1385, 11:44 pm
محل اقامت: تهران - پونک
سپاس‌های دریافتی: 24 بار
تماس:

آمريكا: حسودي به ايران، علت آزمايش موشك كره

پست توسط Nokia N93 » چهار شنبه 14 تیر 1385, 8:13 pm

مشاور امنيت ملي كاخ سفيد مدعي شد آزمايش موشك بالستيك دوربرد از سوي كره‌شمالي كه با بي‌توجهي به فشارهاي جهاني صورت گرفت ممكن است به منظور انحراف توجهات از برنامه هسته‌اي ايران انجام گرفته باشد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري «رويترز»‌، «استفن هادلي» كه روز گذشته در جمع خبرنگاران در كاخ سفيد صحبت مي‌كرد، گفت: «به طور مسلم،‌ اين تلاشي است كه براي جلب توجه صورت گرفته شايد بخاطر اين كه همه توجهات بر ايراني‌ها متمركز شده است».

هادلي نيز همچون بسياري از ديگر مقامات آمريكايي اذعان كرد مطمئن بودن از انگيزه‌هاي مخفيانه اين كشور كمونيستي غيرممكن است.

وي افزود: «بسيار دشوار است كه بدانيم كره‌شمالي براي چه دست به اين اقدام زده است».

مشاور امنيت ملي كاخ سفيد ادعا كرد: «ايران و كره‌ شمالي تنها اختلاف اندكي با هم دارند و همبستگي بين‌‌المللي در قبال اين دو مشابه هم است و پيام ما مبني بر اين كه نمي‌خواهيم شاهد ايران و يا كره‌شمالي هسته‌اي باشيم نيز مشابه هم است. اميدواريم كه اين دو كشور درس مشابهي بگيرند».

«توني اسنو» سخنگوي كاخ سفيد در پاسخ به اين سوال كه آيا كره‌شمالي مي‌خواست با شليك اين موشك همزمان با روز استقلال آمريكا پيام خاصي به واشنگتن بدهد، گفت: «ترجيح مي‌دهم كه فكر رهبر كره شمالي را با آن جامعه غير شفاف اين كشور نخوانم».
تصویر

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

اخراج شده
نمایه کاربر
پست: 859
تاریخ عضویت: جمعه 29 اردیبهشت 1385, 11:44 pm
محل اقامت: تهران - پونک
سپاس‌های دریافتی: 24 بار
تماس:

ناتو و تهديد کره شمالی

پست توسط Nokia N93 » چهار شنبه 14 تیر 1385, 8:22 pm

نمايندگان سازمان پيمان آتلانتيك شمالي شمالي (ناتو) در نشست امروز خود در بروكسل متعهد شدند واكنش قاطع بين‌المللي به آزمايش موشكي كره‌شمالي ارايه كنند.


به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري آلمان از بروكسل، 26 نماينده عضو ناتو اعلام كردند شليك موشك "تائه پودونگ2" از سوي كره‌شمالي و ديگر موشك‌ها باعث نگراني جدي است.

كره شمالي صبح امروز هفت موشك از جمله يك موشك قاره‌پيما را كه قادر به هدف قرار دادن خاك آمريكاست، آزمايش كرد كه پرتاب موشك قاره‌پيما موفقيت ‌آميز نبود.

در بيانيه ناتو در اين باره آمده است:‌ «توسعه، استقرار و گسترش موشك‌هاي بالستيك و مواد مرتبط با اين موشك‌ها، تجهيزات و فن‌آوري‌هاي آن تهديدي جدي براي منطقه و جامعه بين‌‌المللي به همراه خواهد داشت.»

در اين بيانيه تاكيد شده است: «ما پرتاب اين موشك‌ها را محكوم مي‌كنيم و تأسف خود را از اين اقدام اعلام مي‌داريم. اين اقدامات تنها به انزواي بيشتر كره ‌شمالي در جامعه بين‌المللي منجر و به ضرر مردم آن تمام خواهد شد.»

ناتو اين اقدام پيونگ‌يانگ را تحريك‌آميز خواند كه به پاسخ قاطع بين‌المللي نياز دارد و حمايت خود را از آمريكا در برخورد با بحران كره‌شمالي اعلام كرد.
تصویر

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4107
تاریخ عضویت: سه شنبه 11 بهمن 1384, 6:16 pm
سپاس‌های ارسالی: 4495 بار
سپاس‌های دریافتی: 4298 بار
تماس:

پست توسط Reza6662 » پنج شنبه 15 تیر 1385, 3:13 pm

کره شمالی: به آزمايش موشکی ادامه می دهيم

تصویر

آزمايش موشکی کره شمالی با انتقاد تعدادی از کشورهای جهان مواجه شده است.
دولت کره شمالی برای نخستين بار انجام يک رشته آزمايش های موشکی را تاييد کرده و بر ادامه اين آزمايش ها تاکيد نهاده و نسبت به مخالفت بين المللی با چنين اقدامی هشدار داده است.
روز پنجشنبه، 6 ژوئيه، وزارت خارجه کره شمالی با صدور بيانيه ای اعلام داشت که پرتاب آزمايشی چند فروند موشک را با موفقيت انجام داده است و اين آزمايش ها را بخشی از تمرين های نظامی عادی برای تقويت بنيه دفاعی اين کشور توصيف کرد.
در اين بيانيه آمده است که چنين آزمايش هايی بخشی از حق قانونی اين کشور در آمادگی برای دفاع از خود محسوب می شود و ارتش کره شمالی در آينده نيز به انجام اينگونه تمرين ها ادامه خواهد داد.

به گفته کارشناسان، احتمال ادامه آزمايش های موشکی کره شمالی وجود دارد زيرا به نظر می رسد که اين کشور سه يا چهار موشک ديگر را در پايگاه هايی در شمال اين کشور برای پرتاب آماده کرده است.
منابع اطلاعاتی خارجی از مشاهده فعاليت چشمگير در اطراف پايگاه های موشکی خبر داده اند.

با اينهمه، سخنگوی دولت ژاپن با استناد به منابع اطلاعاتی گفته است که به نظر نمی رسد اين موشک ها از نوع دور برد باشند.
روز چهارشنبه گزارش شد که کره شمالی يک موشک دوربرد و دست کم شش موشک ميان برد را مورد آزمايش قرار داد.

انتقاد بين المللی
گفته می شود که موشک دوربرد کره شمالی توانايی آن را دارد که نقاطی از خاک ايالات متحده را هدف قرار دهد.
آزمايش های موشکی کره شمالی با واکنش تند ايالات متحده و ژاپن مواجه شده است و شورای امنيت سازمان ملل متحد با تشکيل جلسه ای پيش نويس قطعنامه پيشنهاد شده توسط ژاپن در محکوميت اين اقدام را در دست بررسی دارد.

ژاپن با پيشنهاد قطعنامه ای به شورای امنيت خواستار وضع تنبيه های بين المللی عليه کره شمالی شده است اما روسيه و چين با اين پيشنهاد موافق نيستند و کره جنوبی نيز ترجيح می دهد اقدامی صورت نگيرد که باعث قطع تماس با کره شمالی شود

دولت آمريکا يکی از مقامات ارشد خود را به منظور تبادل نظر در اين زمينه به منطقه اعزام کرده است.

استراليا نيز اين آزمايش ها را برای ثبات و امنيت منطقه شرق آسيا و اقيانوس آرام خطرناک دانسته است.

همچنين، دولت روسيه، که از متحدان سنتی کره شمالی محسوب می شود، انجام آزمايش موشکی را مورد انتقاد قرار داده است.

قطعنامه پيشنهادی ژاپن، که از حمايت آمريکا برخوردار است، خواستار وضع تنبيه های بين المللی از جمله تحريم های اقتصادی عليه کره شمالی شده است.

با اينهمه، انتظار می رود دو کشور روسيه و چين با چنين اقدامی مخالفت کنند و دولت کره جنوبی نيز گفته است ترجيح می دهد اقدامی صورت نگيرد که به قطع تماس های جاری با کره شمالی منجر شود.

در سال های اخير، دولت کره جنوبی به سياست سنتی خود در تحريم کامل کره شمالی خاتمه داده و با ارسال کمک های بشردوستانه به اين کشور، تاکيد داشته که ادامه ارتباط با شمال می تواند سياست های انزواطلبانه رژيم کمونيستی اين کشور را تا حدودی تعديل کند.

منبع: BBC

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4107
تاریخ عضویت: سه شنبه 11 بهمن 1384, 6:16 pm
سپاس‌های ارسالی: 4495 بار
سپاس‌های دریافتی: 4298 بار
تماس:

آمريكا شليك موشك كره‌شمالي را با برنامه هسته‌اي ايران مرتبط دانست

پست توسط Reza6662 » پنج شنبه 15 تیر 1385, 6:45 pm

آمريكا شليك موشك كره‌شمالي را با برنامه هسته‌اي ايران مرتبط دانست

مشاور امنيت ملي كاخ سفيد مدعي شد آزمايش موشك بالستيك دوربرد از سوي كره‌شمالي كه با بي‌توجهي به فشارهاي جهاني صورت گرفت ممكن است به منظور انحراف توجهات از برنامه هسته‌اي ايران انجام گرفته باشد.

تصویر

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري رويتر از واشنگتن، "استفن هادلي" كه روز گذشته در جمع خبرنگاران در كاخ سفيد صحبت مي‌كرد، گفت: بطور مسلم،‌ اين تلاشي است كه براي جلب توجه صورت گرفته شايد بخاطر اين كه همه توجهات بر ايراني‌ها متمركز شده است.

هادلي نيز همچون بسياري از ديگر مقامات آمريكايي اذعان كرد مطمئن بودن از انگيزه‌هاي مخفيانه اين كشور كمونيستي غيرممكن است.

وي افزود بسيار دشوار است كه بدانيم كره‌شمالي براي چه دست به اين اقدام زده است.

بسيار از مردم خشمگين کره جنوبي، براي اعتراض
به خيابانهاي سئول ريخته اند.

تصویر

مشاور امنيت ملي كاخ سفيد ادعا كرد ايران و كره‌شمالي تنها اختلاف اندكي با هم دارند و همبستگي بين‌‌المللي در قبال اين دو مشابه هم است و پيام ما مبني بر اين كه نمي‌خواهيم شاهد ايران و يا كره‌شمالي هسته‌اي باشيم نيز مشابه هم است. اميدواريم كه اين دو كشور درس مشابهي بگيرند.

"توني اسنو" سخنگوي كاخ سفيد در پاسخ به اين سوال كه آيا كره‌شمالي مي‌خواست با شليك اين موشك همزمان با روز استقلال آمريكا پيام خاصي به واشنگتن بدهد، گفت ترجيح مي‌دهم كه فكر رهبر كره شمالي را با آن جامعه غير شفاف اين كشور نخوانم.

منبع: AVIA

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4107
تاریخ عضویت: سه شنبه 11 بهمن 1384, 6:16 pm
سپاس‌های ارسالی: 4495 بار
سپاس‌های دریافتی: 4298 بار
تماس:

احتمال آزمايش مجدد موشک

پست توسط Reza6662 » دو شنبه 19 تیر 1385, 1:51 am

احتمال آزمايش مجدد موشک تيپودانگ-2 توسط کره شمالی

وزير امور خارجه ژاپن در مصاحبه خبری روز جمعه اعلام نمود که با توجه به آزمايش ناموفق موشک تيپودانگ-2 که در روز چهارشنبه انجام شد، احتمال می‌رود که کره شمالی تصميم بر آزمايش مجدد اين موشک داشته باشد.
اين اظهارات در حالی بود که يکی ديگر از اعضای مهم کابينه ژاپن –فوکوشيرو نوکاگا- در همان روز اعلام کرده بود که احتمال چنين آزمايشی از سوی کره در روزهای آتی، بعيد به نظر می‌رسد چرا که اين کشور پيش از آزمايش و پرتاب مجدد نياز به بررسی دقيق مشکلات آزمايش پيشين دارد.

ولی در نهايت همگان معتقدند که در آينده‌ای دور يا نزديک، کره شمالی اين موشک بردبلند خود را مجددن آزمايش خواهد نمود و اين امر موجبات نگرانی شديد مجامع بين‌المللی را فراهم آورده است.

منبع: AVIA

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4107
تاریخ عضویت: سه شنبه 11 بهمن 1384, 6:16 pm
سپاس‌های ارسالی: 4495 بار
سپاس‌های دریافتی: 4298 بار
تماس:

كره شمالي يك موشك خود را در ايران آزمايش كرده است

پست توسط Reza6662 » سه شنبه 12 دی 1385, 9:35 pm

كره شمالی از 2200 پرواز جاسوسی آمریكا برفراز این كشور خبر داد

كره شمالی اعلام كرد آمریكا طی سال 2006 میلادی بالغ بر دو هزار و 200 پرواز جاسوسی برفراز خاك این كشور انجام داده است.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

به نقل از خبرگزاری رسمی كره شمالی، این تعداد پرواز جاسوسی به معنای شركت میانگین 6 هواپیمای شناسایی در هر روز است. پیونگ یانگ می گوید این ماموریت های جاسوسی نشان دهنده قصد آمریكا برای اشغال كره شمالی به رغم انكارهای مكرر واشنگتن است.
طبق گزارش خبرگزاری كره شمالی، «نیروهای متجاوز امپریالیسم آمریكا» پروازهای جاسوسی را با استفاده از هواپیماهای شناسایی یو-2، آرسی-135، ای-3 و غیره انجام داده اند كه یا در كره جنوبی و یا در مناطق دیگر جهان مستقر هستند.
كره شمالی و آمریكا در حال حاضر در مورد برنامه هسته ای پیونگ یانگ به بن‌بست رسیده اند. مذاكرات شش جانبه خلع سلاح هسته ای كره شمالی اخیراً در چین به شكست انجامید.

[url=http://www.avia.ir/Default.asp?@=3909&T=كره%20شمالی%20از%202200%20پرواز%20جاسوسی%20آمریكا%20برفراز%20این%20كشور%20خبر%20داد]منبع[/url]
آخرین ويرايش توسط 1 on Reza6662, ويرايش شده در 0.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4107
تاریخ عضویت: سه شنبه 11 بهمن 1384, 6:16 pm
سپاس‌های ارسالی: 4495 بار
سپاس‌های دریافتی: 4298 بار
تماس:

180 پرواز جاسوسی آمریکا بر فراز خاک کره شمالی در یک ماه

پست توسط Reza6662 » شنبه 12 اسفند 1385, 11:28 pm

180 پرواز جاسوسی آمریکا بر فراز خاک کره شمالی در یک ماه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شین هوا، مقامات نظامی کره شمالی روز چهارشنبه در گزارشی اعلام کردند که هواپیماهای جاسوسی آمریکا در ماه فوریه دستکم 180 پرواز و عملیات شناسایی را بر فراز سرزمین کره شمالی اجرا کرده اند.

تصویر

این درحالی است که اقدامات آمریکا در پروازهای شناسایی و جاسوسی بر فراز خاک کره شمالی باعث شدت یافتن تنش و ایجاد فضای جنگی درمنطقه شده است.

عملیات های جاسوسی آمریکا در خاک کره شمالی درحالی صورت می گیرد که مقامات پیونگ یانگ در مذاکرات شش جانبه با توقف فعالیت های هسته ای کره شمالی موافقت کردند.

رهبران کره شمالی بارها با انتقاد از سیاست های خصمانه آمریکا خواستار توقف این سیاست ها علیه پیونگ یانگ شده اند.

[url=http://www.avia.ir/Default.asp?@=4607&T=180%20پرواز%20جاسوسی%20آمریکا%20بر%20فراز%20خاک%20کره%20شمالی%20در%20یک%20ماه]منبع[/url]

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4107
تاریخ عضویت: سه شنبه 11 بهمن 1384, 6:16 pm
سپاس‌های ارسالی: 4495 بار
سپاس‌های دریافتی: 4298 بار
تماس:

كره شمالي يك موشك خود را در ايران آزمايش كرده است

پست توسط Reza6662 » جمعه 28 اردیبهشت 1386, 11:09 am

كره شمالي يك موشك خود را در ايران آزمايش كرده است

خبرگزاري يونهاپ گزارش داد، مقامات كره‌ي جنوبي و مقامات نظامي آمريكا در حال تلاش براي راستي‌آزمايي اطلاعات جاسوسي مبني بر آن هستند كه كره شمالي نوع جديدي از موشك را كه ماه گذشته به نمايش عموم گذاشته شد در ايران آزمايش كرده است.

تصویر

خبرگزاري كيودو با اشاره به اين مطلب افزود كه در اين گزارش به نقل از منابعي كه به نامشان اشاره نشد، آمده است: به نظر نمي‌رسد كره شمالي موشك بالستيك ميان بردش را در داخل قلمرو خود آزمايش كرده است.

اين منبع افزود: اما ما اطلاعاتي جاسوسي در دست داريم مبني بر اينكه اين موشك در داخل ايران به طور آزمايشي پرتاب شده است. وي ادامه داد: من متوجه هستم كه جوامع اطلاعاتي كشورهاي مربوطه اين اطلاعات را پيگيري مي‌كنند.

اين موشك كه « موسودان» نام دارد داراي برد متوسط است و به وسيلهء كره‌ي شمالي بر مبناي موشك بالتسكي SSN-6 ساخته شده است. اين موشك براي اولين بار درتاريخ 25 آوريل در يك رژه‌ي نظامي به نمايش گذاشته شد برد آن 2500 تا 4000 كيلومتر است.

[url=http://www.avia.ir/Default.asp?@=5367&T=يونهاپ%20مدعي%20شد:%20%20احتمالا%20كره%20شمالي%20يك%20موشك%20خود%20را%20در%20ايران%20آزمايش%20كرده%20است]منبع[/url]
 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]    

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1236
تاریخ عضویت: جمعه 27 مرداد 1385, 3:12 pm
محل اقامت: جايي درست وسط غربت شهر...انطرف تر از اب...در کنار خورشيد...
سپاس‌های دریافتی: 65 بار
تماس:

ادعاي تازه چشم بادامي ها...ازمايش موشک هاي کره شمالي در ايران

پست توسط ghalamman » جمعه 28 اردیبهشت 1386, 11:23 am

ادعاي تازه چشم‌بادامي‌ها: آزمايش موشك دوربرد كره شمالي در ايران

چشم‌بادامي‌هاي ژاپن و كره جنوبي كه كره شمالي را دشمن سرسخت خود مي‌دانند، ادعا كرده‌اند كه احتمال مي‌رود كره شمالي در ايران سكوي پرتابي براي آزمايش يك موشك جديد داشته باشد كه قادر به هدف قرار دادن پايگاه‌هاي آمريكا در گوام است.
به گزارش سرويس بين‌الملل «بازتاب»، روزنامه انگليسي «ديلي‌تلگراف» ادعا كرد، اين موشك كه پس از آزمايش برد آن در كره شمالي «موسودان» نامگذاري شد، به تازگي هم در آخرين رژه نظامي در پيونگ‌يانگ به نمايش عمومي درآمد. گزارش‌هاي اطلاعاتي كره جنوبي و آمريكا، احتمال مي‌دهند اين موشك در ايران، كشوري كه گفته مي‌شود داراي پيوندهاي نظامي با كره شمالي است، آزمايش شده باشد!
موشك موسودان پيش از اين مطرح نبود. كره شمالي قابليت شناخته‌شده‌اي در ساخت موشك‌هاي كم‌برد و با برد متوسط مانند «تاپخودون 1» دارد كه در سال 1998 براي هشدار به توكيو و متحدانش در واشنگتن آنها را به سمت ژاپن شليك كرد. هرچند موفقيت‌هايي نيز در توليد موشك‌هاي دوربرد داشته است. اين كشور سال‌ها روي موشك «تاپخودون ۲» كار كرد كه قابليت رسيدن به نوارهاي ساحل غربي آمريكا را دارد، اما آزمايش جولاي گذشته آنها در اين زمينه ناموفق بود.
اين موشك جديد توسط عكس‌هاي ماهواره‌اي ارتش آمريكا در رژه آوريل گذشته، كه به مناسبت هفتاد و پنجمين سالگرد ايجاد ارتش كره شمالي بود، شناسايي شد. به نظر مي‌رسد تكنولوژي ساخت آن، مشابه موشك‌هاي شوروي باشد.
وزارت دفاع ژاپن هم ديروز تأييد كرد كه موشك جديد، ممكن است حدود 3000 مايل در ارتفاع متوسط پرواز كند.
خبرگزاري «Yonhap» كره جنوبي هم به نقل از منبعي در واشنگتن گفت: «ما اطلاعاتي را به دست آورده‌ايم كه اين موشك در ايران آزمايش شده است. ما درك مي‌كنيم كه جوامع اطلاعاتي كشورهاي مربوطه نيز به دنبال اين اطلاعات هستند».
اگر اين موشك در ايران آزمايش شده باشد، مي‌تواند دليلي بر اثبات اتهامات وارده بر كره شمالي و ايران در مورد تقسيم اطلاعات آزمايش‌هاي هسته‌اي باشد.
اين روزنامه انگليسي مدعي شد: هر دو كشور از بازار اتمي ايجاد شده توسط عبدالقديرخان سود برده‌اند. عبدالقديرخان تا پيش از دستگيري در سه سال پيش در خانه‌اش در اسلام‌آباد، اجزا و متخصصان و كارشناساني را به اين دو كشور فروخته يا منتقل كرده بود.
پاكستان ده سال پيش موشك، «ghauri» را ساخت كه بنا بر تكنولوژي كره شمالي ساخته شده بود و توانايي حمل كلاهك اتمي و هدف قرار دادن اهدافي در هند را داشت.
ايران كه به نظر، مانند پاكستان، چيزي براي ارايه به كره شمالي ندارد، دادن امكان آزمايش به كره را يكي از گزينه‌هاي پرداخت بدهي خود مي‌داند؛ گزينه دوم نيز با توجه به منابع غني انرژي ايران، پول نقد است.
در همين حال خبرگزاري «نووستي» روسيه به نقل از روزنامه «يوميوري» ژاپن نوشت: خبري به دست رسيده است، مبني بر اين که کره شمالي پرتاب آزمايشي را در ايران انجام داده است. سازمان‌هاي جاسوسي چند کشور مشغول پيگيري اين مسئله هستند.
به گفته وي، در شمار اين کشورها، آمريکا و کره جنوبي هستند که صحت اين خبر را بررسي مي‌کنند. برخي منابع تاکيد مي‌کنند که آزمون موشک جديدي که برد پرواز آن از 500 تا 4000 کيلومتر است در خاک کره شمالي انجام نشده است.
برد پرواز موشک‌هاي جديد بيشتر از «تاپخودون-1» مي‌باشد که حد نهايي پرواز آن حدود هزار و پانصد کيلومتر بود، هر چند که اين از برد «تاپخودون-2» که حدود 6 هزار کيلومتر است، کمتر مي‌باشد. براي مثال سازمان‌هاي جاسوسي چند کشور مشغول پيگيري اين مسئله هستند.
بر اساس تحليل تصاوير دريافتي از فضا که توسط ماهواره‌هاي جاسوسي آمريکا انجام شده اند، نتيجه گيري شد که موشک‌هاي جديد از لحاظ شکل خارجي شبيه موشک‌هاي شوروي «اس.اس.ان-6» هستند که روي زيردريايي‌ها مستقر مي‌شدند. گمان مي‌رود که همين موشک‌ها نيز الگوي ساخت موشک‌هاي جديد بودند که روي آنها کار شده و روي سکوي متحرک زميني قرار گرفته‌اند. که طبق اطلاعات موجود، بين 10 تا 12 عدد از آن در پيونگ يانگ وجود دارد.
در رژه تنها 4 نوع موشک نشان داده شد که سه مدل آن براي اولين بار ديده مي‌شدند.
منب:بازتاب
پاسگاه مرزي گدار... سراوان
جاده زابل به زاهدان ...تاسوکي
تقاطع بلوار بزرگمهر و معلم... زاهدان
بلوار ثارلله مجتمع نسترن ...زاهدان
پاسگاه مرزي ناجا... سراوان
تاريخ هيچ کدام را از ياد نخواهد برد...

Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهار شنبه 15 فروردین 1386, 6:23 pm
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14944 بار

کره شمالي موشک اصلاح شده "كرم ابريشم" را تست کرد

پست توسط Shahryar » چهار شنبه 30 خرداد 1386, 2:43 pm

  شمالي موشک اصلاح شده "كرم ابريشم" را تست  

 تصویر 

منابع وزارت دفاع ژاپن اعلام كردند : كره شمالي روزسه‌شنبه در كمتر از يك ماه گذشته، بار ديگر چندين موشك برد كوتاه به سوي درياي ژاپن و درياي زرد شليك كرد.

به‌گزارش خبرگزاري كيودو به نقل از اين منابع ، اين اقدام كره شمالي به دنبال يك تمرين نظامي در اين منطقه صورت گرفته است،اما هدف آن نامشخص مي- باشد.

به گزارش ايرنا به نقل از كيودو ، تصور مي‌شود اين موشك‌ها از نوع اصلاح يافته موشك‌هاي سطح به دريا يا "كرم ابريشم" است كه ۱۰۰ كيلومتر برد دارند و پيش از اين نيز از سوي اين كشور شليك شده است.

به گزارش كيودو ، وزارت دفاع ژاپن احتمال مي‌دهد كه اين اقدام كره‌شمالي در راستاي انجام يك مانور عادي از سوي اين كشور صورت گرفته باشد.

اين گزارش مي‌افزايد:دولت ژاپن در حال جمع آوري اطلاعات موجود در زمينه اقدام كره شمالي در پرتاب اين موشك‌ها و همچنين تجزيه و تحليل انگيزه‌هاي احتمالي اين كشور است.

به گزارش كيودو، يك منبع دولتي ژاپن پيش از اين در اين زمينه گفته است كه پرتاب اين موشك‌ها تهديد امنيتي براي آمريكا و ژاپن محسوب نمي‌شود و وزارت دفاع اين كشور نيز در حال جمع آوري اطلاعات بيشتر در اين زمينه است.

Reza6662: تصوير سايت آويا مربوط به سيستم دفاع موشكي اسرائيل (Arrow2) بود. تصوير موشك كرم ابريشم به جاي آن درج گرديد.
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”