در اين بخش شما ميتوانيد درباره کليه مباحث بازيهاي كامپيوتري به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

1796

تشکر کرده: 13 مرتبه
تشکر شده: 19 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 25 شهریور 1385 16:18

آرشيو سپاس: 216 مرتبه در 105 پست

بازيهاي رايانه‌اي را در شيوع چاقي

توسط Karim1504 » جمعه 15 دی 1385 21:28

مسئولان بهداشتي، بازيهاي رايانه‌اي را در شيوع چاقي در دنياي امروز موثر مي‌دانند.

به گزارش خبرگزاري فرانسه از سانفرانسيسكو، برايان روتنياك پژوهشگر بيمارستان كودكان فيلادلفيا مي‌گويد در شيوع چاقي فقط بي‌تحركي نقش ندارد. بسياري از افراد هنگام انجام بازيهاي رايانه‌اي خوراكي‌هايي مي‌خورند كه معمولا سالم نيست.مسئولان بهداشتي، بازيهاي رايانه‌اي را در شيوع چاقي در دنياي امروز موثر مي‌دانند.

به گزارش خبرگزاري فرانسه از سانفرانسيسكو، برايان روتنياك پژوهشگر بيمارستان كودكان فيلادلفيا مي‌گويد در شيوع چاقي فقط بي‌تحركي نقش ندارد. بسياري از افراد هنگام انجام بازيهاي رايانه‌اي خوراكي‌هايي مي‌خورند كه معمولا سالم نيست.

مطالعه‌اي كه چند سال پيش در سويس انجام شد نشان داد كودكاني كه بازيهاي ويديويي انجام مي‌دهند چاق تر از همسالان خود هستند كه به روشهاي ديگر خود را سرگرم مي‌كنند.

نيكلاس استتلر متخصص تغذيه كودكان مي‌گويد اين مطالعه قويترين شواهد در مورد ارتباط مستقل مدت زمان انجام بازيهاي رايانه الكترونيكي و چاقي در كودكان ارايه مي‌دهد.

از اين رو ، استفاده از اين بازيها براي جلوگيري از چاقي در كودكان بايد محدود شود.

پروفسور اليزابت واندواتر از دانشگاه تگزاس در آستين مي‌گويد تاثير اين بازيها در چاقي كودكان حتي از تماشاي تلويزيون هم بيشتر است.

بازي ويديويي مدت زماني را كه كودكان صرف فعاليتهاي پر تحرك تر مي‌كنند كاهش مي‌دهد.

محققان مي‌گويند اين بازيها در بروز اختلالات اجتماعي از چاقي گرفته تا فروپاشي ارتباطات خانوادگي ، بي‌قيدي در امور اخلاقي و جنسي، و تمايل به خشونت نقش دارند.

با افزايش دسترسي به رسانه‌هاي تعاملي مانند اينترنت نگراني در مورد تاثير رسانه‌ها بر سلامت كودكان به اوج خود رسيده است.

وزارت خدمات انساني و بهداشتي آمريكا به والدين توصيه كرده است مدت زمان تماشاي تلويزيون و انجام بازيهاي رايانه‌اي را به كمتر از دو ساعت در روز محدود كنند.

چاقي در كودكان آمريكا همه گير شده و در ساير كشورهاي غربي نيز افزايش يافته است. چاقي افزايش ابتلا به ديابت، بيماري قلبي و ساير بيماريها را درپي دارد.

كم تحركي و پر خوري هم در كودكان و هم در بزرگسالان در بروز چاقي نقش دارد.

محدود كردن زمان استفاده از تلويزيون يا بازيهاي رايانه‌اي و ويديويي كودك را وادار مي‌كند به سرگرميهاي پر تحرك تري بپردازد.

استتلر مي‌گويد شمار زيادي از كودكان به مشكلات بهداشتي دچار هستند كه با چاقي ارتباط دارد. "آپنه" خواب كه فقط مختص بزرگسالان بود اكنون در كودكان نيز مشاهده مي‌شود.

مسئولان كلينيك مايو از بزرگسالان مي‌خواهند خود در اين زمينه الگوي كودكان باشند و والدين گردشهاي خانوادگي ترتيب دهند كه در آن فعاليت بدني نيز گنجانده شده باشد.

مشروح اين يافته‌ها در مجله ‪ Adolescence‬منتشر شده است.

منبع : http://www.sohail2d.com/content/view/86/2/
نه از خودت تعریف کن و نه بدگویی. اگر از خودت تعریف کنی قبول نمی‌کنند و اگر بدگویی کنی بیش از آنچه اظهار داشتی تو را بد خواهند پنداشت...
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 10 مهمان