در اين بخش شما ميتوانيد درباره کليه مباحث بازيهاي كامپيوتري به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

1796

تشکر کرده: 13 مرتبه
تشکر شده: 19 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 25 شهریور 1385 16:18

آرشيو سپاس: 216 مرتبه در 105 پست

"حمله به ایران" با بازیهای رایانه ای

توسط Karim1504 » جمعه 15 دی 1385 21:31"حمله به ایران" نام بازی رایانه ای است که شرکتkuma آن را طراحی کرده است. این بازی بر اساس 58ماموریت طراحی شده که طی آن سربازان آمریکایی به تاسیسات هسته ای ایران حمله می کنند. بازی از آنجا آغاز می شود که مذاکرات بین المللی به شکست می انجامد و ایران از پذیرفتن قطعنامه آژانس بین المللی انرژی اتمی سرباز می زند. سپس نیروهای آمریکا تجاوز به تاسیسات اتمی در نطنز آغاز می کنند. نیروهای آمریکایی ابتدا باید در منطقه ای کوهسانی نیروهای محافظت کننده از نطنز را از بین ببرند. سپس به داخل تاسیسات نفود کنند و با به دست آوردن مدارک غیر قانونی غنی سازی اورانیوم، دانشمندی را که در این تاسیسات کار می کند را آزاد کنند.


پس از آن تاسیسات آب سنگین در اراک مورد حمله قرار می گیرد و به طور کامل ویران
می شود. در فیلمنامه این بازی سعی شده ایران یک کشور سرکش و تروریست نشان داده شود و هدف این حملات تصرف تاسیسات هسته ای ایران و نابودسازی آنها به طور کامل عنوان شده است. در سایت سازنده این بازی نوشته شده که نفوذ به تاسیسات هسته ای نطنز آسان نیست و نیروهای آمریکایی باید دقت کنند چرا که یک لحظه غفلت باعث مرگشان خواهد شد.


این بازی را می توان یک نفره یا چند نفره به صورت شبکه ای بازی کرد. کاربران می توانند در هنگام بازی با یکدیگر گفتگو کنند و در مورد نحوه حمله و تخریب تاسیسات با یکدیگر تبادل نظر کنند. با آنکه طراحان بازی اعلام کرده اند که سناریویی باورپذیر را طراحی کرده اند اما گرافیک بازی وجزئیات نمایشی آن چنین مسئله ای را نشان نمی دهد. به طور وجود نخل های خرما در اطراف تاسیسات اتمی نطنز خنده دار است. فضای گرافیکی بازی بیشتر به جنوب عراق شباهت دارد و با توجه به این کهkuma پیش از این تجاوز آمریکا به عراق را به صورت بازی درآورده بود، گرافیک این بازی شباهت بسیاری با نمونه های قبلی آن دارد.


درساخت بازیهای استراتژیک معمولا مسائل سیاسی روز دستمایه نوشتن فیلمنامه می شود. به طور مثال بازی پرطرفدار Generals براساس حمله آمریکا به افغانستان نوشته شده بود ویا بازی Desert storm براساس عملیات طوفان صحرا نوشته بود که طی آن آمریکا و متحدان غربی کویت را از اشغال عراق خارج می کنند و تا بخشی از داخل خاک عراق پیشروی می کنند. بازی Delta force نیزاز همین قاعده پیروی می کرد. در این گونه بازیها معمولا کاربران، نقش نیروهای آمریکایی های مظلوم را بعهده می گیرند ومامور می شوند تا دشمن ترو را از بین ببرند.


دشمنان معمولا ساده لوح، ترسناک و خشن نشان داده می شوند. در این گونه بازیها معمولا نیروهای آمریکایی با نفرات اندک در مقابل دشمن می ایستند و طی عملیات های مختلف دست به نابودی و کشتن دشمن فرضی می زنند. به طورمثال در یکی از اپیزودهای بازی Desert storm سربازآمریکایی زیر شکنجه عراقیها قرار می گیرد. او به طور معجزه آسایی به دلیل بمباران نیروهای آمریکایی از دست شکنجه گران نجات می یابد و مامور می شود تا دیگر دوستان خود را که در قمست دیگر زندان هستند آزاد کند. بازی (Delta Force) نیز از جمله بازیهایی است که در آن به ایران اشاره شده است.


در این بازی كه بر اساس مأموریت نافرجام نیروهای نظامی آمریكایی در ایران ساخته شده، كاربران نقش فرماندهی جوخه‌ (Delta Force) را بازی می کنند. در حالی كه این مأموریت در طبس با شكست تاریخی نیروهای آمریكا به پایان رسید، این بازی به طور وارونه ساخته شد. در این بازی جوخه آمریكایی (Delta Force)شبانه و به طور مخفیانه وارد تهران می‌شوند و جاسوسان دستگیر شده را نجات می‌دهند.
شرکت های Nova Logic، EA games و conflict از مشهورترین سازندگان بازی های رایانه ای استراتژیک هستند.اما kuma که شرکت سازنده این بازی است تا به حال بازی مشهوری را روانه بازار بازیهای رایانه ای نکرده است.

منبع :http://www.ghajar.ir/archives/040391.php
نه از خودت تعریف کن و نه بدگویی. اگر از خودت تعریف کنی قبول نمی‌کنند و اگر بدگویی کنی بیش از آنچه اظهار داشتی تو را بد خواهند پنداشت...
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان