در این بخش می‌توانید در رابطه با شبكه، امنيت و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید
Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

1796

تشکر کرده: 13 مرتبه
تشکر شده: 19 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 25 شهریور 1385 16:18

آرشيو سپاس: 216 مرتبه در 105 پست

سرور سايت وزارت ارشاد كپي‌برداري از يك سايت خارجي است !!!

توسط Karim1504 » شنبه 16 دی 1385 01:30

سرور سايت وزارت ارشاد كپي‌برداري از يك سايت خارجي است       
          

بايد شيوه‌‏هاي مناسب‌‏تري را براي مديريت و نظارت بر فضاي وب انتخاب كرد.


عليرضا شيرازي ، مدير سايت بلاگفا، در گفت‌وگو با ايلنا، در خصوص طرح ساماندهي سايت‌‏ها و وبلاگ‌‏هاي فارسي با تاكيد بر اين كه شيوه‌‏هاي مناسب‌‏تري براي مديريت و نظارت بر فضاي وب وجود دارد، اظهارداشت: بايد تعريف درستي از سايت ايراني از سوي سازمان ارائه شود، چراكه در اين طرح مشخص نشده است كه چه سايت‌‏هايي مدنظر است.
وي با بيان اين كه گروهي از فارسي زبانان خارجي داراي سايت فارسي هستند و نيز مديريت برخي از سايت‌‏هاي فارسي نيز در خارج از كشور است, گفت: نمي‌‏توان تشخيص داد كه همه سايت‌‏ها و وبلاگ‌‏ها چگونه و در كجا ثبت و توليد مي‌‏شوند.

شيرازي ، با اشاره به ميزباني كليه سايت‌‏هاي فارسي كه در خارج از كشور است ، افزود: اين سايت‌‏ها تابع قوانين خارجي هستند.
مدير بلاگفا، با تاكيد بر اين كه هيچ كشوري چنين ساختاري براي نظارت سايت‌‏ها و وبلاگ‌‏ها وجود ندارد، خاطرنشان كرد: همه كشورها با توجه به آن كه داراي كاربر در فضاي وب هستند با مشكلات اين چنيني روبه رو مي‌‏شوند ، اما شيوه‌‏هاي بهتري را براي نظارت انتخاب مي‌‏كنند.

وي ، محدوديت را شيوه درستي براي جلوگيري از ترويج مطالب غيراصولي در فضاي وب ندانست و يادآور شد: بايد واقع‌‏نگر بود و از نگاه ديگري به اين مشكل پرداخت.
شيرازي، با بيان اين كه سرور سايت وزارت ارشاد كه اين طرح را ارائه داده است در خارج از كشور و تابع قوانين آمريكا است، افزود: اين سايت عملاً‌‏ كپي برداري از يك سايت خارجي است.
شيرازي ، ادامه داد: برازنده نيست كه اين وزارتخانه كه طرح ساماندهي سايت‌‏ها را در دستور كار دارد نقض كپي رايت كند و حقوق پديدآورندگان را در نظر نگيرد.

مدير بلاگفا، با اشاره به 5/1 ميليون وبلاگ فارسي ، گفت: در حال حاضر 500 هزار وبلاگ فعال فارسي در محيط وب وجود دارد كه براي چك كردن آنها به وقت, هزينه و نيروي انساني نياز خواهيم داشت.
شيرازي ، افزود: وبلاگ سرويس‌‏ها در گذشته نيز شناسايي شدند و مشخصات كامل آنها در اختيار وزارت ارشاد قرار دارد، اما اين كه كليه وبلاگ‌‏ها و سايت‌‏ها را بخواهند چك كنند، غيرمنطقي به نظر مي‌‏رسد.

مدير بلاگفا ، هدف از اين طرح را تحت فشار قراردادن سايت‌‏هاي بزرگ ايراني دانست تا تابع نظرات مسئولين باشند، گفت: در اين طرح سايت‌‏ها را تحت فشار قرار مي‌‏دهند تا مجبور باشند طبق نظرات و بخشنامه‌‏هاي مسئولين مطلب منتشر كنند.
وي ، گام دوم اين طرح را خودسانسوري سايت‌‏هاي خبري پيش‌‏بيني كرد و افزود: با اجراي اين طرح سايت‌‏ها مجبور به خودسانسوري خواهند شد.

منبع : http://70.84.108.61/showlink.php?id=106061
نه از خودت تعریف کن و نه بدگویی. اگر از خودت تعریف کنی قبول نمی‌کنند و اگر بدگویی کنی بیش از آنچه اظهار داشتی تو را بد خواهند پنداشت...
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان