در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با موشکهاي زمين به هوا به بحث بپردازيد
Novice Poster

Novice Poster

no avatar
54

تشکر کرده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 23 دی 1386 19:15

آرشيو سپاس: 184 مرتبه در 40 پست

توسط ya_ali » چهارشنبه 26 دی 1386 19:54

سلام  
   دوستان عزيز   بين كپي سازي و مهندسي معكوس فرق است. در كپي سازي سعي ميكنند تمام اجزا را مانند نمونه اصلي بسازند،كه البته معمولا نمونه كپي شده پست تر از نمونه اصلي است.چيني ها استاد كپي سازي بودند .اما در مهندسي معكوس از نمونه اوليه بعنوان الگوي آغاز استفاده ميكنند ولي بر اساس تجارب و نيازمنديها و پيشرفتهاي جديد
و....تغييرات متعدد و گهگاه شگرفي در پروژه حاصل ميشود.لذا معمولا نمونه مهندسي معكوس اغلب بهتر و گاهي به مراتب مدرن تر از نمونه اوليه است.ايرانيها استاد مهندسي معكوس هستند.
   دوستان من نبايد چنين تصور كرد كه اگر بخواهيم مثلا صاحب فناوري بومي توليد وسايل نقليه شويم ، بايد اول خودمان چرخ را اختراع كنيم وبعد گاري را و بعد......
   با اطلاعاتي كه من دارم صنعت موشكي ما كاملا بومي و بر مبناي تلاشهاي بسيار  محققين همين كشور است كه حتي بسياري خود نميدانند محصول كار آنان كجا استفاده ميشود و بسياري از صنعتگران كه خود نميدانند براي كه و براي چه درحال توليد هستند ؟و فقط سفارشاتي را ميسازند. زيرا صنعت دفاعي ما استاد توليد بدون كارخانه و تحقيق بدون آزمايشگاه شده است.
   من خود از زمان جنگ تا كنون شاهد شگفتيهاي بسيار در زمينه ساخت سلاح و تجهيزات  بوده ام.انواع بسيار موشكهاي
صددرصد توليد داخل را ديده ام.بسياري از مطالب را نميشود و نبايد گفت.ولي فقط اينرا بدانيد  كه سرعت ،عمق و مقدار پيشرفتها غير قابل باور است و اين چيزها كه شما ميشنويد اطلاعات قديمي و سوخته اي است كه نظام بر مبناي اصل بازدارندگي و مصلحت اعلام ميكند.مثلا من از ساخت موشك تاو (طوفان 1) در سال 1365  بازديد داشتم كه بيش از 10 سال بعد اعلام شد و اخيرا طوفان 2  اعلام شده است ولي 8سال قبل از طوفان 3و4و5و6و....مطلع شدم  و مثلا از پرواز موفق آذرخش در سال 73-74با خبر شدم كه سالها بعد اعلام عمومِِ شد.
اینجا ایران است-بیشه شیران و مهد دلیران است-صاحبش امام زمان است-حاکمش(امام خامنه ای)نائب امام و پاکترین و دانشمندترین رهبر جهان است-قدرت بسیجیان و ارتشیان و سپاهیانش کابوس اهریمنان است.ایرانی ،مهربان و غیور و صبور و دوست جهانیان است زیرا فرهنگ او ،تشیع است و عاشق اهل بیت خاتم پیامبران است- هدف او زمینه سازی برای ظهور امام زمان است -زندگی یک امتحان است-کسی قبول میشود که در خط امام شهیدان است-پیروی از ولایت وصیت ایشان است

mehrdadprd از این پست سپاسگزاري کرده است

Major

Major

نماد کاربر
575

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 7 دی 1385 14:14

آرشيو سپاس: 2337 مرتبه در 330 پست

توسط MOHAMMAD JAFAR » چهارشنبه 26 دی 1386 22:43

سلام
اگر واقعا اين طوري است که مي فرماييد پس لطفا توضيحي در مورد آذرخش بدهيد در ضمن ما از آذرخش هيچ چيزي نديده ايم به جز چند  اف-5 و يک عکس که توسط فارس نيوز گذاشته شد که واقعي بودن يا واقعي نبودن آن معلوم نيست.
پيامبر گرامي اسلام (ص) فرموده اند:
الملک يبقي مع الکفر و لا يبقي مع الظلم.

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
54

تاريخ عضويت

توسط ya_ali » پنج شنبه 27 دی 1386 18:52

من ادعا نكردم كه از مختصات آذرخش اطلاع دارم .در نيروهاي مسلح حيطه بندي بسيار شديد است و اخبار درز نميكند مثلا كاركنان يك اتاق از كارهاي اتاق كنار خود اطلاع ندارند ، به همين دليل است كه  اطلاعات سازمانهاي جاسوسي در حد خنده داري اشتباه است. زمان جنگ شنيدم كه بر روي اف-5 مهندسي معكوس انجام ميشود(و نه كپي سازي).در ضمن نكته اي را خاطر نشان كنم كه امريكا بسياري از پرنده هاي خود را كه سالها از ساخت آنها ميگذرد،هنوز در خدمت دارد و بعضي را بنا دارد تا سال 2030 در خدمت نگاه دارد مثلا  سي-130 و اي-6 و ب-52 و وايكينگ و E-2 و اوريون (همگي بيش از 50 ساله)و...وانگليس همينطور ،مثلا انگليس ولكانهاي بازنشسته را دوباره به خدمت گرفت.وسعي ميكنند با روزآمد سازي آنها را كارا سازند.بدون شك اطلاع داريد كه هنوز كه هنوز است f-5يكي از بهترين فرميشن هاي بال و بدنه را دارد. جثه كوچك و فلت بودن(flat) زير هواپيما مانند ب-2 به رادار گريزي آن كمك ميكند .چالاكي حيرت انگيز آن و مثلا  داشتن بالاترين سرعت غلت 720 درجه اي، آنرا هنوز هم در زمره بهترينها قرار ميدهد. حال اگر شما قابليت آويونيك و راداري و تسليحاتي آنرا بالا ببريد قدرت موتور آنرا افزايش دهيدو از مواد كامپوزيت در سازه آن استفاده كنيد(كه ايران در تكنولوژي ساخت جنگنده تمام كامپوزيتي مثل تذرو اگر در جهان اول نباشد پيشرو است)پرنده مخوفي را ساخته ايد .در ضمن با اطمينان عرض ميكنم كه ايران در ساخت انواع رادار خودكفا است و حتي در ساخت پيشرفته ترين تكنولوژي راداري يعني رادارهاي آرايه فازي( مثل رادار f-22) خودكفا شده است كه اين موضوع را به تمام غيور مردان وشيران بيشه دليران يعني ايران عزيز و سر افراز تبريك عرض ميكنم
اینجا ایران است-بیشه شیران و مهد دلیران است-صاحبش امام زمان است-حاکمش(امام خامنه ای)نائب امام و پاکترین و دانشمندترین رهبر جهان است-قدرت بسیجیان و ارتشیان و سپاهیانش کابوس اهریمنان است.ایرانی ،مهربان و غیور و صبور و دوست جهانیان است زیرا فرهنگ او ،تشیع است و عاشق اهل بیت خاتم پیامبران است- هدف او زمینه سازی برای ظهور امام زمان است -زندگی یک امتحان است-کسی قبول میشود که در خط امام شهیدان است-پیروی از ولایت وصیت ایشان است

Captain

Captain

نماد کاربر
1783

تشکر کرده: 4 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

توسط typhoon » پنج شنبه 27 دی 1386 23:58

ya_ali نوشته است:من ادعا نكردم كه از مختصات آذرخش اطلاع دارم .در نيروهاي مسلح حيطه بندي بسيار شديد است و اخبار درز نميكند مثلا كاركنان يك اتاق از كارهاي اتاق كنار خود اطلاع ندارند ، به همين دليل است كه  اطلاعات سازمانهاي جاسوسي در حد خنده داري اشتباه است. زمان جنگ شنيدم كه بر روي اف-5 مهندسي معكوس انجام ميشود(و نه كپي سازي).در ضمن نكته اي را خاطر نشان كنم كه امريكا بسياري از پرنده هاي خود را كه سالها از ساخت آنها ميگذرد،هنوز در خدمت دارد و بعضي را بنا دارد تا سال 2030 در خدمت نگاه دارد مثلا  سي-130 و اي-6 و ب-52 و وايكينگ و E-2 و اوريون (همگي بيش از 50 ساله)و...وانگليس همينطور ،مثلا انگليس ولكانهاي بازنشسته را دوباره به خدمت گرفت.وسعي ميكنند با روزآمد سازي آنها را كارا سازند.بدون شك اطلاع داريد كه هنوز كه هنوز است f-5يكي از بهترين فرميشن هاي بال و بدنه را دارد. جثه كوچك و فلت بودن(flat) زير هواپيما مانند ب-2 به رادار گريزي آن كمك ميكند .چالاكي حيرت انگيز آن و مثلا  داشتن بالاترين سرعت غلت 720 درجه اي، آنرا هنوز هم در زمره بهترينها قرار ميدهد. حال اگر شما قابليت آويونيك و راداري و تسليحاتي آنرا بالا ببريد قدرت موتور آنرا افزايش دهيدو از مواد كامپوزيت در سازه آن استفاده كنيد(كه ايران در تكنولوژي ساخت جنگنده تمام كامپوزيتي مثل تذرو اگر در جهان اول نباشد پيشرو است)پرنده مخوفي را ساخته ايد .در ضمن با اطمينان عرض ميكنم كه ايران در ساخت انواع رادار خودكفا است و حتي در ساخت پيشرفته ترين تكنولوژي راداري يعني رادارهاي آرايه فازي( مثل رادار f-22) خودكفا شده است كه اين موضوع را به تمام غيور مردان وشيران بيشه دليران يعني ايران عزيز و سر افراز تبريك عرض ميكنم

دوست عزیز YA ALI با صحبت شما درباره حفاظت اطلاعات و کنترل شدید موافقم.و البته در مورد قدیمی بودن اطلاعات رو شده.اما یک سوال راجع به رادارها: ابرقدرتی مثل آمریکا بعد از ده ها سال تلاش و خرج میلیاردها دلار پول به این فناوری رسیدند.ما نه زمان کافی داشتیم و نه بودجه و دانش کافی.البته می گویم که منکر زحمات شبانه روزی برادران وزارت دفاع نیستم و دست تک تک آنها را می بوسم.به نظر من خرید این رادارها هم از خارج مثل ((روسیه)) منتفی است.چون امکان ندارد الان همچین تکنولوژی را در اختیار ما بگزارند.پس از دو حال خارج نیست:1) دروغ و بزرگ نمایی 2) فقط می توانم بگویم معجزه. خوشحال میشم نظرات شما رو ببینم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب typhoon تشکر کرده اند:
ya_ali

Major II

Major II

نماد کاربر
306

تشکر کرده: 1038 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 21 دی 1385 13:06

آرشيو سپاس: 193 مرتبه در 58 پست

توسط mohammad tomcat » جمعه 28 دی 1386 08:02

طراحی پیشرفته ترین رادارهای موجود کار زیاد سختی نیست و مثلاً رادار AWG9 را یک دانشجوی فوق لیسانس یا دکترای باهوش میتونه طراحی بکنه.
ولی نکته ی مهم ساخت مواد اولیه و بعد از اون ساخت خود رادار هستش که مهمتر از ساخت رادار ساخت مواد اولیه هستش که اونهارا از بازار سیاه تهیه می کنند و بقیه اش دیگه حله.

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
54

تاريخ عضويت

توسط ya_ali » يکشنبه 30 دی 1386 20:22

دوست عزيز typhoon
    چند نكته را عرض ميكنم
1-خداوند در قرآن ميفرمايد "ليس للانسان الا ما سعي" نيست براي انسان مگر آنچه سعي ميكند.يعني مثلا يك دانشمند غربي تلاش خود را ميكند +هزينه اي پرداخت ميشود + شراب ميخورد + فسق و فجور ميورزد+و....=نتيجه آن حاصل ميشود        و يك دانشمند پاكدامن و طاهر  و مومن و شيعه و پيرو اهل بيت عصمت و طهارت : تلاش خود را ميكند +هزينه اي به مراتب كمتر پرداخت ميشود+مغز و روحش تحت تاثير نجاست (شراب) نيست+در اطاعت خدا به حلال خدا رو ميآورد+و....
....=در نتيجه راهي را كه ديگران در مدت طولاني ميروند ، در مدت كوتاهي ميرود  و نتيجه آن حاصل ميشود.ده ها مورد آن را شخصا شاهد بودم.
2-چند سال قبل مطلع شدم كه وزارت دفاع در حال تهيه و ساخت clean room است(براي خيلي چيزها از جمله،رشد دادن كريستالهاي نيمه هادي). چهار پنج سال قبل ، آقاي شمخاني پروژه هايي را افتتاح كرد ند كه  در صحنه اي در تلويزيون ديدم پليت حاوي كريستال رشد يافته را به وي نشان ميدهند ، كه بشدت خوشحال شدم . و در دي ماه  86 رسما ساخت رادار آرايه فازي براي برد هاي متوسط و بلند اعلام شد.
در نهايت با شما موافق هستم زيرا معجزات فراواني را از سربازان گمنام امام زمان يعني همين بچه شيعه هايي كه قبولشان نداريم ، ديده ايم ، چه در بحبوحه انقلاب ، چه زمان دفاع مقدس، چه بعد از آن . مگر به ما تكنولوژي فراوري سوخت هسته اي را ميدادند و يا فناوري موشكهاي بالستيك برد بالا را ويا ساخت جنگنده ما فوق صوت را ويا ساخت جت تمام كامپوزيت را و يا فناوري پهباد ويا....سلولهاي بنيادي و يا نانوتكنولوژي و يا مهندسي ژنتيك و يا لاين مرغ گوشتي ( كه لاين آريان را ساختيم كه كاري فوق العاده و انحصاري است)و.... و صدها يا هزاران كار كوچك و بزرگي كه امثال شما بزرگواراني كه تواضع ميكنيد و خود را كوچك ميشماريد، به انجام رسانده ايد . امروز در محل كار خود به همكارانم ميگفتم شما يك به يك معجزه و معجزه گر هستيد.و شما خود معجزه گر هستيد.
ارادتمند

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
63

تاريخ عضويت

چهارشنبه 3 مرداد 1386 13:24

آرشيو سپاس: 34 مرتبه در 7 پست

توسط Mr.MehDi » يکشنبه 30 دی 1386 23:34

تا جایی که امکان داره و مشکل ایجاد نمیکنه میتونید درباره ی این مواردی که گفتید بیشتر توضیح بدید؟
البته من هم به این که ایران و دانشمندای ایرانی در خیلی از موارد خاص در دنیا اول هستن  ایمان دارم و این رو اصلا بلوف نمیدونم.

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1634

تشکر کرده: 2286 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 مرداد 1386 23:53

آرشيو سپاس: 3096 مرتبه در 667 پست

توسط KH.I.A.2500 » سه شنبه 2 بهمن 1386 02:34

به نظر من مطلب کاملا روشن و واضح بود و توضيحات و نتايج تلاشها رو هم هر روز از اخبار و تلويزيون داريم ميبينيم و ميشنويم . ya_ali, اينها همه را گفتي ؟ هوش ايراني را هم اضافه کن .

*      *     *    
جز ايران نباشد مرا نام ياد    *   *   *  * * *  *   *    *    که يزدان مرا زين سبب کام داد    *     *      *

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
54

تاريخ عضويت

توسط ya_ali » سه شنبه 2 بهمن 1386 17:23

مثلا  از سالها قبل بدليل تحريم ، نياز شديدي به ساخت رادار  بود ، صا ايران نيز با كسب فناوري ساخت لامپهاي رادار مثلا از نوع تويسترون و مكنترون و ....جهشي در اين مسير را رقم زد(ميدانيد كه پرتابگر امواج رادار يعني لامپ آن در انحصار بعضي قدرتها است). يا ساخت جايرو حلقه ليزري كه آخرين فناوري جايرو ها است و در هدايت و تعادل بسيار دقيق انواع پرنده ها و حتي موشكها كاربرد دارد و البته در انحصار همان قدرتها است.و....
   در مورد سلولهاي بنيادي( stem cells) كه آنهم در انحصار همان قدرتها و وابستگان آنها است. ببينيد اگر شما بتوانيد ار مثلا سلولهاي پوست لاله گوش گوسفندي سلول برداريد(كه اصلا درد هم ندارد) و بياييد به تكنيكهاي خاصي آن را تبديل به گامت سازيد و سپس با طي مراحل بلاستولا و مرولا و... و لانه گزيني كردن آن  در رحم گوسفند ديگري(recipient) ،گوسفندي كاملا شبيه آن گوسفند اول بسازيد مثل" رويانا "كه ما توليد كرديم آيا جالب نيست؟و.....

Captain

Captain

نماد کاربر
1783

تشکر کرده: 4 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

توسط typhoon » چهارشنبه 1 اسفند 1386 13:59

دوستان با سلام. در شماره 39 مجله جنگ افزار گفته شده است که موشک میثاق 2 توانایی درگیری با ادوات زرهی را نیز دارد.نظر شما چیست؟
دوستانی که بازی گاست ریکان 2 رو انجام دادند در اون بازی همچین سامانه ای رو دیدند که هم هلی کوپتر میزنه و هم تانک.

Senior Poster

Senior Poster

no avatar
797

تاريخ عضويت

شنبه 11 فروردین 1386 21:11

آرشيو سپاس: 55 مرتبه در 48 پست

توسط TOPGUN » پنج شنبه 23 خرداد 1387 08:01

ya_ali نوشته است:من ادعا نكردم كه از مختصات آذرخش اطلاع دارم .در نيروهاي مسلح حيطه بندي بسيار شديد است و اخبار درز نميكند مثلا كاركنان يك اتاق از كارهاي اتاق كنار خود اطلاع ندارند ، به همين دليل است كه  اطلاعات سازمانهاي جاسوسي در حد خنده داري اشتباه است. زمان جنگ شنيدم كه بر روي اف-5 مهندسي معكوس انجام ميشود(و نه كپي سازي).در ضمن نكته اي را خاطر نشان كنم كه امريكا بسياري از پرنده هاي خود را كه سالها از ساخت آنها ميگذرد،هنوز در خدمت دارد و بعضي را بنا دارد تا سال 2030 در خدمت نگاه دارد مثلا  سي-130 و اي-6 و ب-52 و وايكينگ و E-2 و اوريون (همگي بيش از 50 ساله)و...وانگليس همينطور ،مثلا انگليس ولكانهاي بازنشسته را دوباره به خدمت گرفت.وسعي ميكنند با روزآمد سازي آنها را كارا سازند.بدون شك اطلاع داريد كه هنوز كه هنوز است f-5يكي از بهترين فرميشن هاي بال و بدنه را دارد. جثه كوچك و فلت بودن(flat) زير هواپيما مانند ب-2 به رادار گريزي آن كمك ميكند .چالاكي حيرت انگيز آن و مثلا  داشتن بالاترين سرعت غلت 720 درجه اي، آنرا هنوز هم در زمره بهترينها قرار ميدهد. حال اگر شما قابليت آويونيك و راداري و تسليحاتي آنرا بالا ببريد قدرت موتور آنرا افزايش دهيدو از مواد كامپوزيت در سازه آن استفاده كنيد(كه ايران در تكنولوژي ساخت جنگنده تمام كامپوزيتي مثل تذرو اگر در جهان اول نباشد پيشرو است)پرنده مخوفي را ساخته ايد .در ضمن با اطمينان عرض ميكنم كه ايران در ساخت انواع رادار خودكفا است و حتي در ساخت پيشرفته ترين تكنولوژي راداري يعني رادارهاي آرايه فازي( مثل رادار f-22) خودكفا شده است كه اين موضوع را به تمام غيور مردان وشيران بيشه دليران يعني ايران عزيز و سر افراز تبريك عرض ميكنم

دوست عزيز

اولن جنگندهای قديمی جنگندهای خت مقدم نيستن

دومن فلت بودن زير تا وقتی هست که بمب نداری

در ضمن ده ها از اين ف5 ها بعد از ريختن بمب رو عراقيها توست رولاند کروتال و سام 6 شکار

شدن

اف 5 چند ماه بيشتر تويه ويتنام دوام نياورد و امريکاييها فهميدن چيزی به اسمه

جنگنده سبک نداريم ، چون دشمن چيزايه سبک نمياره!!

المانها هم چون کلی جانسون رو ميشناختن از ان اف 104 که همش

تو نشتن سقوت ميکرد ترف اف 5 نرفتن ، تازه اف 5 تو تست نيرويه هوايی المان هم رد شد

بعد اينا را اوردن انداختن به ايران

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
1130

تاريخ عضويت

جمعه 30 آذر 1386 20:55

تهران

آرشيو سپاس: 2229 مرتبه در 379 پست

توسط N@VID » پنج شنبه 23 خرداد 1387 10:07

جناب يا علي بازم اطلاعات بده به خدا انقد حفاظت اطلاعات قوي عمل ميکنه که عقده اي شديم در مورد اون زادار ها مطمئني؟ من شنيدم که فرمانده ي نيروي هوايي گفت به زودي راداري با برد 1000 کيلومتر رونمايي ميشه يعني اين همون راداره واي اگه اين رادار هوايي باشه چي ميشه

قبليبعدي