هارد ديسک هاي سريعتر و فشرده تر عرضه شدند

در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد

مدیران انجمن: Mahdi Mahdavi, شوراي نظارت

ارسال پست
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
پست: 15727
تاریخ عضویت: جمعه 7 بهمن 1384, 7:51 pm
سپاس‌های ارسالی: 71254 بار
سپاس‌های دریافتی: 31369 بار
تماس:

هارد ديسک هاي سريعتر و فشرده تر عرضه شدند

پست توسط Mahdi1944 » یک شنبه 6 فروردین 1385, 7:25 pm

اولین هارد درایو هایی که از فناوری ثبت مغناطیسی ستونی(PMR) استفاده می کنند و اطلاعات بیشتر را در فضای کمتری جای می دهند به بازار عرضه شدند.

به گزار بخش خبر شبکه [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]، این هاردها نه تنها ظرفیت بالاتری دارند بلکه کارایی آنها سریعتر نیز هست. در فناوری PMR، نشانگر مغناطیسی سطح هارددیسک به گونه ای متفاوت مرتب شده است تا چگالی مساحتی را افزایش دهد. بنابراین کاربر می تواند اطلاعات بیشتری روی هر صفحه فلزی ذخیره کند.
تولید کنندگان هارد درایو چندین سال است که در حال کار روی فناوری PMR هستند که نتیجه آن تولید فضای ارزان تر و بیشتر برای ذخیره اطلاعات بوده است.
توشیبا در حال حاضر درایوهای PMR تولید کرده است که اندازه آن 8/1 اینچ و ظرفیت آن 40و 80 گیگا بایت است. در حال حاضر تنها نمایشگرهای Megabeat mp3 توشیبا که در ژاپن به فروش می رسد دارای این ویژگی هستند و به زودی لپ تاپ ها و وسایل الکترونیکی گوناگون نیز به این فناوری مجهز می شوند.
فناوری PMR به زودی ظرفیت هارد درایوها را تا چهار برابر افزایش می دهد. یعنی ظرفیت دیسک های یک صفحه ای 5/3 اینچی برای دسک تاپ در آینده به 2 ترابایت می رسد. دیسک های یک ترابایتی 2.5 اینچی برای لپ تاپ هاو حتی ظرفیت 50 گیگابایتی برای درایوهای کوچک یک اینچی در نمایشگرهای MP3 نیز به زودی از راه می رسند.
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

ارسال پست

بازگشت به “سخت افزار كامپيوتر”