در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

2596

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 16 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 11 بهمن 1384 12:27

آرشيو سپاس: 140 مرتبه در 86 پست

علت و چگو نگي خطر سقوط برج ميلاد

توسط Kingman_62 » دوشنبه 7 فروردین 1385 02:36

[align=center]علت و چگونگي خطر سقوط برج بزرگ ميلاد :

  گزارش هاى غيررسمى حاكى از اين است كه پى برج ميلاد تهران نشست كرده و در زمين فرو رفته است. گفته مى شود كه حركت رو به پايين برج با چند درجه گردش همراه بوده به اين معنى كه برج همزمان در حين پايين رفتن، حركت گردشى نيز دارد و مشخص نيست كه به كدام سمت سقوط خواهد كرد.هنوز علت اين رويداد مشخص نشده ولى احتمال مى رود سيلاب ناشى از باران چند روز قبل كه به علت گرفتگى كانال ها سرگردان بود و سرانجام در شرق به زمين فرو رفت، اكنون از غرب تهران بالا آمده و باعث سست شدن خاك برج ميلاد و يا آسيب رسيدن به پى آن شده است. يكى از كارشناسان شهردارى درباره خطرات احتمالى سقوط برج ميلاد در گفت وگو با شرق ضمن بيان اين كه در جبهه هاى جنوبى و غربى برج ميلاد چيزى وجود ندارد، گفت: «در شرق برج ميلاد خيابان پارك پرديسان واقع شده است. ولى مهم ترين مسئله واقع شدن بزرگراه همت در جبهه شمالى برج است.» وى با اشاره به اين كه اگر برج از پى سقوط كند به بزرگراه همت نمى رسد، گفت: « لرزش ناشى از سقوط برج چندين ريشتر زمين لرزه ايجاد مى كند كه ما نگران آن هستيم. » اين مهندس شهردارى كه خواست نامش فاش نشود ادامه داد : « در حال حاضر نگرانى اصلى متوجه ساختمان سازمان انتقال خون است كه به هنگام وقوع زمين لرزه آسيب مى بيند يا نه.» يك مقام مسئول در سازمان انتقال خون در پاسخ به اين پرسش شرق كه ايا اين ساختمان تاكنون تخليه شده است يا نه ، پاسخ داد: « اكنون كارشناسان مشغول بررسى اوضاع هستند. درست است كه اين ساختمان روى تپه ساخته شده ،  ولى نبايد فراموش كنيم كه اين ساختمان بانك خون كشور است و نمى توان فعاليت آن را به خاطر احتمال سقوط برجى كه چند كيلومتر دورتر است متوقف كنيم .» وى تأكيد كرد كه سازمان انتقال خون تا اعلام گزارش شهردارى منتظر مى ماند و هيچ اقدامى نخواهد كرد.


احتمال فاجعه ترافيكي در تهران :
يكى از كارشناسان سازمان حمل و نقل و ترافيك تهران درباره وضعيت ترافيكى تهران پس از سقوط احتمالى برج گفت: « همت همينطورى در حالت عادى هم يك فاجعه است ، اما اگر پل اين بزرگراه كه از روى اتوبان چمران عبور مى كند بر اثر لرزش زمين آسيب ببيند ، فاجعه ديگرى رخ خواهد داد. خودروهايي كه قصد دارند به پونك ، شهرك غرب ، گيشا و اميرآباد بروند دچار مشكل مى شوند . مناطق پونك، شهرك غرب ، گيشا و اميرآباد هم  هميشه شلوغ هستند . با توجه به روزهاى پايان سال و ترافيك بيش از حد معابر شهر به محض بروز حادثه اى براى اتوبان همت، تنها ۱۰ دقيقه بعد ترافيك تمام شهر را فرا مى گيرد.»


يك پاسخ جنجالى:
در حالى كه  مسئولين  از صحبت كردن  درباره وضعيت برج ميلاد تهران سكوت اختيار  كرده اند  ، منابع غيررسمى بحث هاى مختلفى را مطرح كرده اند. برخى از كارشناسان هشدار داده اند كه پس از سقوط برج ، قطعات خرد شده آن مانند تركش به اطراف پخش مى شود . يكى از مهندسان طراح اين بنا در گفت وگو با شرق ضمن رد نكردن احتمال سقوط برج گفت : « به دليل علمى و اصولى بودن آرماتوربندى و بتون ريزى، برج ميلاد بسيار محكم و مقاوم است و اگر سقوط كند تكه تكه نمى شود.« وى فرضيه جديد را مطرح كرد و گفت: « اگريك ميله آهنى را عمودى روى زمين بگذاريد و آن را رها كنيد، ميله پس از برخورد با زمين دوباره بلند مى شود . همين اتفاق براى برج مى افتد.» به گفته وى ممكن است بر اثر اينرسى ناشى از برخورد شديد برج ميلاد با زمين، دوباره بلند شود و جاى ديگرى بر روى زمين بيفتد. ولى كجا مى افتد، كسى نمى داند.


وحشت عمومى:
در حالى كه انتظار مى رفت وحشت عمومى ايجاد شود و مانند زمانى كه آتشفشان در حال فوران است و مردم شهر را  تخليه مى كنند اهالى گيشا هم فرار كنند، اين اتفاق نيفتاد و قيمت ملك و زمين نيز در اين محدوده هيچ تغييرى نكرده است. علت اين امر درگير بودن مردم با عيد نوروز و تعطيلات يك ماهه است. مى توان گفت كسى به افتادن يا نيفتادن برج اهميتى نمى دهد.


بازتاب حادثه در دنیا :
حادثه رخ داده براى برج ميلاد تهران بار ديگر ايران را در رديف سوژه هاى دسته اول اخبار دنيا  قرار داد. شبكه هاى  خبرى  ايتاليا در حالى كه تصاوير برج ميلاد ر ا نمايش مى داد ند از برج ميلاد  به  عنوان  برادر دوقلوى برج پيزا نام بردند و پرسيدند: « ايا اين برادر دوقلوى تازه زنده مى ماند؟!»  شبكه ZDF آلمان اين حادثه را جالب ترين رويداد خبرى خاورميانه پس از اخبار عراق توصيف كرد .  شبكه خبرى Reuters نيز خبر داد  كه شهردار تهران  گفته  است اگر  برج ميلاد مانند برج پيزا براى هميشه كج باقى بماند، اين برج از پرداخت عوارض شهردارى معاف خواهد شد. در اين ميان يكى از شبكه هاى ماهواره اى فارسى  زبان علت كج شدن برج ميلاد را  وجود تأسيسات  هسته اى ايران در زير برج ميلاد  و  تركيدگى  لوله ها  و  نفوذ  آب اورانيوم به خاك برج عنوان كرده است . ولى جالب ترين خبر را شبكه   العالم پخش  كرد . يكى از مديران مؤسسه نشنال جئوگرافيك در گفت وگوى تلفنى با اين شبكه مدعى شده طبق محاسبات اين مؤسسه ، برج ميلاد اگر با زمين برخورد كند دوباره بلند مى شود و در تپه هاى عباس آباد ، دقيقاً بر روى ساختمان جديد كتابخانه ملى سقوط  خواهد كرد.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Kingman_62 تشکر کرده اند:
دموکراسی, Present, Seymon86, MOHAMMAD_ASEMOONI, mahdi2elve

Captain I

Captain Ino avatar
پست ها

807

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 6 اسفند 1384 13:23

آرشيو سپاس: 62 مرتبه در 48 پست

توسط Fareed3230 » دوشنبه 7 فروردین 1385 07:09

فقط اميدوارم كه خدا بهمون رحم كنه و اين اتفاق رخ نده چرا كه تو سال گذشته به اندازه كافي مصيبت و بلا داشتيم  :eek:
به زودي در اين مكان امضا اضافه خواهد شد .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Fareed3230 تشکر کرده اند:
MOHAMMAD_ASEMOONI, Present

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

4107

تشکر کرده: 240 مرتبه
تشکر شده: 178 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 11 بهمن 1384 18:16

آرشيو سپاس: 4693 مرتبه در 898 پست

توسط Reza6662 » سه شنبه 8 فروردین 1385 01:38

هاى غيررسمى حاكى از اين است كه پى برج ميلاد تهران نشست كرده و در زمين فرو رفته است. گفته مى شود كه حركت رو به پايين برج با چند درجه گردش همراه بوده به اين معنى كه برج همزمان در حين پايين رفتن، حركت گردشى نيز دارد

متاسفانه برج ميلاد دقيقن بر روي يکي از گسلهاي مهم تهران يعني گسل داووديه ساخته شده است. اين گسل از گسلهاي کواترنر بوده و سالانه 2 ميلي متر به صورت چپگرد جا به جايي دارد.  8)
با اين تفاصيل احتمال دارد تغيير ناچيز سالانه ي گسل در اين چند ساله باعث انحراف جزئي در پي اين برج شده باشد.
خيلي دوست دارم بدانم کدام مغز متفکر ساخت چنين برج عظيمي را بر روي يکي از گسل هاي منشعب از گسل اصلي شمال تهران طراحي و مکان يابي کرده است؟  8)
به اين تصوير توجه کنيد، (خطوط قرمز گسلهاي اصلي هستند) :


کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Reza6662 تشکر کرده اند:
Present, nima-rad, gigi64, Seymon86, MOHAMMAD_ASEMOONI, mj_piremard

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3385

تشکر کرده: 2634 مرتبه
تشکر شده: 4455 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

محل سکونت

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

Re: علت و چگو نگي خطر سقوط برج ميلاد

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » يکشنبه 15 اردیبهشت 1392 05:25

سلام .
اگر مایل شد یه راهِ حلش اینه که زمین زیرش در سمتِ مقابل رو کمی خاکبرداری کنند تا از اونطرف نشست کنه و میزون بشه .
تا یه 40-50 سال میشه این کار رو ادامه داد و سر پا نگهش داریم فقط هی کوتاهتر میشه !!!
بالاخره هم یه روز کله اش میرسه به زمین اما اصلاً مهم نیست چون بقیه اش زیر زمینه .
اونوقت میشه یکی از عجائبِ قرنِ بیست و یکم .
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب MOHAMMAD_ASEMOONI تشکر کرده اند:
Seymon86, Present, big-man

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3475

تشکر کرده: 286 مرتبه
تشکر شده: 466 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: علت و چگو نگي خطر سقوط برج ميلاد

توسط Solver » يکشنبه 15 اردیبهشت 1392 13:47

من خاطرم هست همان زمان ساخت این برج، در گزارش خبری شبکه دو اتفاقا این موضوع طرح شده که عده ای مخالف ساختش بودند، منتها اون مهندسی که اومده بود، با دلایلی مسئله را رد کرد و اتفاقا گفت ما برای جلب اعتماد، یک سری مهندسین خارجی هم آوردیم و تائید کردن که مشکلی وجود نداره.

امیدوارم اون مهندسین خارجی متخصص بوده باشند نه اینکه با $$ مجوز ساختش گرفته شده باشد.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
nima-rad, MOHAMMAD_ASEMOONI, Present

New Memberno avatar
پست ها

5

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 4 آبان 1387 19:59

آرشيو سپاس: 8 مرتبه در 3 پست

Re: علت و چگو نگي خطر سقوط برج ميلاد

توسط persianart » يکشنبه 15 اردیبهشت 1392 20:22

بادرود و احترام و دوستان گرامی
با توجه به اینکه اینجا یک سایت و جمع علمی هست -  بد نیست اول منبع و صحت یک موضوع رو بررسی کنیم و بعد در مورد اون به بحث کنیم پست های شروع این مطلب مربوط به سال 85 هستش و کل این مطلب سقوط برج میلاد طنز نوشته ای از شخصی به نام فرورتیش رضوانیه بود که در روزنامه شرق سالهای پیش به عنوان دروغ 13 نوشته شده بود
متاسفانه در همون سالی که این شوخی مطبوعاتی کار شده بود - نقل بحث های خانوادگی و جمع های دوستانه ایرانی شده بود- به طوری که هر کسی هم با اضافه کردن شاخ و برگی این قصه رو ادامه میداد
مطالبی از قبیل من خودم دیدم کج شده و فامیلمون اونجا کار میکنه و پسر همسایمون مهندسش بوده و از دست ....
واقعا شاید جای بررسی داشته باشه که چه چیزی در جامعه ایرانی باعث شایعه و استقبال از اون میشه -

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب persianart تشکر کرده اند:
Mahdi1944, CentralWeb, Sami 1993, esijoon, bravo

Major II

Major IIno avatar
پست ها

751

تشکر کرده: 409 مرتبه
تشکر شده: 197 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 6 مهر 1389 02:18

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 3323 مرتبه در 703 پست

Re: علت و چگو نگي خطر سقوط برج ميلاد

توسط morteza tomcat » يکشنبه 15 اردیبهشت 1392 20:31

با سلام  
برج میلاد بصورت لحظه ای از سه نقطه از اطراف برج مورد بررسی قرار میگیرد و کوچکترین انحرافی یا جابجایی را به مرکز کنترل برج اطلاع می دهد و خیال همه دوستان باشه این برج از خیلی از سازه های شهر محکم تر است و هیچ گونه جابجایی ندارد این صحبت ها فقط جنبه مهندسی نداره و جنبه های سیاسی و تخریب چهره ها هم هست و دوستان با اینکه اینجا یه سایت تخصصی است از گزارش های غیر رسمی که و بدون مدرک صحبت نکنن بهتر و زیونده تر است.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب morteza tomcat تشکر کرده اند:
CentralWeb, pasha85, Sami 1993, esijoon, Mahdi1944

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

1117

تشکر کرده: 12 مرتبه
تشکر شده: 23 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 3 آبان 1386 15:56

محل سکونت

ايران....از خزر تا خليج هميشه فارس

آرشيو سپاس: 1294 مرتبه در 446 پست

Re: علت و چگو نگي خطر سقوط برج ميلاد

توسط big-man » دوشنبه 16 اردیبهشت 1392 00:36

سقوطم بکنه اشکالی نداره....البته از نظر مسئولین.....


تمامی تقصیرات رو میندازند گردن چند تا کارگر بیچاره بعد یه مدتی اونا رو میارن و میبرن بعد به لطف  ضعیف بودن حافظه افکار عمومی اونا هم خلاص میشن


ولی خدایی حوضه های علمیه عزای عمومی اعلام میکنند اینش خوبه
خدایا ...!

نیازی به زمین لرزه نیست ...!

کاخِ آرزوهای این مردم به تلنگری هم فرو میریخت ...!!!

Captain II

Captain IIno avatar
پست ها

494

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 31 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 13 شهریور 1390 11:52

آرشيو سپاس: 5408 مرتبه در 512 پست

Re: علت و چگو نگي خطر سقوط برج ميلاد

توسط marshal1987 » دوشنبه 16 اردیبهشت 1392 01:44

اگه مشکلی برای این برج پیش بیاد اون موقع تقصیرها به گردن سازنده خارجی برج میفته!!!

البته ما مدعی هستیم برج میلاد حاصل دست پیمانکاران و مهندسان ما هست و دروغ هم نیست تا حدودی چون ما هم در این پروژه نقش داشتیم بالاخره

ولی بعضی وقتا که مشکل پیش میومده ، بعضی واقعیات ناخواسته افشا میشده . مثلاً :

"
ميرصادقي در خصوص علت تأخيرهاي به وجود آمده در بهره‌برداري نهايي از فاز اول پروژه گفت:‌ براساس گزارش تهيه شده 87 درصد تأخير در كار مربوط به عوامل بين‌المللي و فسخ يك طرفه قراردادهاي طرف خارجي و 13 درصد باقي‌مانده شامل شرايط خاص آب و هوايي زمستان سال گذشته و ساير عوامل بوده است كه قبلاً براي مردم‌ عنوان شده است اما اين امر باعث تعذير و عذرخواهي دست‌اندركاران ساخت اين پروژه مهم از مردم شريف تهران نمي‌شود.نقش عوامل بین اللملی اینقدر زیاد بوده در اون مقطع که با رفتن بعضیاشون پروژه خوابیده و احتمالاً با چینیها عوض شدن در اینده

اما در کل یک شرکت خارجی مسئول نبوده که مدعی بشه من ساختم بلکه به روش ما ایرانی ها یک شرکت ایرانی ثبت میشه یا انتخاب میشه (از قبل بوده) که این شرکت به عنوان پیمانکار پروزه انتخاب میشه ... حالا خود این شرکت اقدام میکنه با عوامل خارجی متعدد ارتباط برقرار کردن و حتی ممکنه سهمی از شرکت هم داده بشه ولی درکل شرکت ایرانی خواهد بود و همکاریهای خارجی در بخشهای مختلف به وسیله شرکتای خارجی مختلف در هر بخش زیر نظر شرکت ایرانی صورت میگیره !!

و ما اینجوری برج ساز میشیم !!!!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب marshal1987 تشکر کرده اند:
Solver


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 5 مهمان

phpBB | CentralClubs