در اين بخش شما ميتوانيد درباره کليه مباحث بازيهاي كامپيوتري به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Captain

Captainno avatar
پست ها

3820

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 84 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 12 مهر 1385 14:30

محل سکونت

هر جا اینترنت هست... Net.

آرشيو سپاس: 85 مرتبه در 64 پست

ارتش آمريکا براي جذب سرباز به بازي‌های کامپيوتری روي آورده است

توسط DANG3R » سه شنبه 26 دی 1385 02:14

رتش آمريکا به ويژه نيروی زمينی آن در سال‌های اخير با مشکل کاهش تعداد افراد دواطلب خدمت روبه‌رو بوده و برای جذب سربازان جديد از بازي‌های ويديويی استفاده مي‌کند.
خدمت سربازی در آمريکا از زمان پايان جنگ ويتنام در دهه‌ي ۱۹۷۰ اختياری بوده است و نيروهای سه‌گانه‌ي ارتش در کنار تفنگداران دريايی برای جذب بهترين سربازان رقابت مي‌کنند.
نيروی زمينی با حدود ۵۰۰ هزار پرسنل بزرگ‌ترين واحد نظامي‌ در آمريکاست و دست‌کم به ۸۰ هزار سرباز جديد در سال نياز دارد. در ضمن بد نيست بدانيد هم اکنون حدود 147 هزار سرباز آمريکايی در عراق حضور دارند.
اين نيرو در حال حاضر داوطلبان فاقد ديپلم دبيرستان را هم به خدمت مي‌پذيرد و به شرکت‌های پيمانکار خصوصی به ازای ثبت‌نام هر داوطلب بيش از ۵ هزار دلار پرداخت مي‌کند.
به نظر مي‌رسد که اين تدابير کافی نبوده، چرا که نيروی زمينی از سال ۲۰۰۲ برای جذب سرباز به توليد و پخش رايگان بازي‌های کامپيوتری روی آورده است.
کوين براون کارشناس امور نظامي‌ درباره‌ي اين اقدام ارتش مي‌گويد:«بازي‌های ويديويی در ميان نوجوانان از محبوبيت زيادی برخوردار است. ميليون‌ها نوجوان و جوان هر روز با اين برنامه‌های کامپيوتری بازی مي‌کنند. به همين دليل ارتش تلاش مي‌کند از طريق اين بازي‌ها با نسل جوان ارتباط برقرار و آن‌ها را تشويق به خدمت سربازی کند.»
بازی ويديويی «ارتش آمريکا» يکی از پر طرفدارترين اين بازي‌هاست. طراحان آن مي‌گويند اين بازی شرايط واقعی خدمت سربازان نيروی زمينی و ميدان جنگ را به ويژه در عراق و افغانستان به نمايش مي‌گذارد.
در اين بازی شخص به عنوان سرباز در يک پادگان نظامي ‌تخيلی دوره‌ي آموزش‌های مقدماتی و تخصصی را تمام مي‌کند، سپس به ميدان جنگ اعزام مي‌شود و با دشمن فرضی مي‌جنگد.
گروهبان اريک ويدو که ثبت‌نام داوطلبان به خدمت در ارتش را بر عهده دارد، مي‌گويد اين برنامه هم جنبه‌ي سرگرمي ‌دارد و هم نوجوانان را با ارزش‌ها و هنجارهای نظامي ‌آشنا مي‌کند.
«هدف اين بازی کامپيوتری فقط از بين بردن دشمن نيست. مقررات و قوانين رسمي‌ جنگ بر اين بازی حاکم است. بنابراين اگر سربازی اين ضوابط را رعايت نکند نمي‌تواند به بازی ادامه دهد و مجازات خواهد شد.»
اما برخی نگرانند که اين بازی ويدويی نه تنها خشونت را ترويج مي‌کند بلکه هم‌چنين بر جوانب منفی جنگ مانند قتل غيرنظاميان بی‌گناه و مشکلات جسمي‌ و روحی سربازان، پرده مي‌افکند.
به نظر کوين براون يک چنين وسايل تبليغاتی در بلندمدت به نفع ارتش آمريکا نيست:
«اين سربازان سرانجام از عراق و افغانستان باز خواهند گشت و واقعيت را درباره‌ي سختي‌های خدمت سربازی و ماهيت جنگ به ساير جوانان خواهند گفت. آن‌ها خواهند گفت که جنگ با بازی کامپيوتری فرق دارد و در آن افراد اعضای بدن و حتا جان خود را از دست مي‌دهند.»
بازی کامپيوتری «ارتش آمريکا» از طريق اينترنت در دسترس عموم قرار داده شده است تا به گفته‌ي مقامات ارتش آمريکا قدرت و عظمت اين ارتش را به همه مردم دنيا نشان دهد.
کارشناسان مي‌گويند نيروی زمينی ارتش در مقايسه با نيروهای هوايی و دريايی و به ويژه نسبت به نيروی تفنگداران دريايی آمريکا در رده‌ي پايين‌تری قرار دارد.

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان