در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

رضویان سینمای ایران را به زانو درآورد

توسط Leila » چهارشنبه 27 دی 1385 00:15

هموطن آنلاین _ فیلم سینمایی مینای شهر خاموش ساخته امیر شهاب رضویان یکی از شاهکارهای فیلم سازی عصر حاضر به شمار می آید که به زودی گیشه های سینما را فتح می کند.
این اثر که در مراحل پایانی صدا گذاری خود قرار دارد ماجرای سفر یک پزشک متخصص، یک پیرمرد مقنی و یک راننده به شهر بم، سه سال پس از زلزله است. این سه نفر از سه نسل مختلف، با روحیات متفاوت بر روی یکدیگر تاثیر می گذارند.
از نقاط قوت این اثر به یاد ماندنی بازی بسیار قوی عزت اله انتظامی می باشد که به تایید همگان یکی از شاهکارهای بازی او در طول دوران فعالیت حرفه خود می باشد.
رضویان کارگردان این اثر متولد1344 همدان- فارغ‏التحصیل كارگردانی سینما (كارشناسی) و نقاشی متحرك (كارشناسی ارشد) از دانشكده سینما تئاتر، دانشگاه هنر- شروع فیلمسازی كوتاه1359- اولین بار فیلم كوتاه انقلاب از ساخته‏های او در اولین جشنواره فیلم فجر 1361 به نمایش در می‏آید و فیلم دیگرش یكی دیگر جایزه بهترین فیلم كوتاه را از دومین جشنواره فیلم فجر1362 دریافت می‏دارد- رضویان پیش از این بیش از 40 فیلم كوتاه و دو فیلم سینمایی با نامهای سفر مردان خاكستری(1379) و تهران ساعت 7 صبح (1381) ساخته است كه در جشنواره‏های داخلی و خارجی زیادی به نمایش در‏آمده است.
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟

Colonel II

Colonel II

no avatar
90

تاريخ عضويت

پنج شنبه 9 شهریور 1385 21:15

آرشيو سپاس: 9 مرتبه در 8 پست

Re: رضویان سینمای ایران را به زانو درآورد

توسط athlon64x2 » چهارشنبه 27 دی 1385 01:18

Leila , سلام خدمت شما دوست عزيز و بزرگوار

صميمانه سپاسگزارم از اينکه لطف کرديد و در مورد اين فيلم که شنيده ها حاکي از اثر گذاري بي نظير آن هستند اطلاع رساني کرديد . به نظر من صرف حضور استاد عاليقدر سينماي ايران جناب انتظامي ولو  در حد يک نما باشه شرط کافي براي ديدن يک اثر خواهد بود . فرصتي غنيمت که نبايد از کف داد چرا که استاد هر اثري رو که در آن حضور دارند با نگاه هوشمند و دقتي در خور نبوغ و يک عمر دانش تلاش و تجربه اندوزي خودشان ويرايش و مزين ميکنند و اثري پديد مياد بسيار متفاوت . در ضمن يک پيشنهاد داشتم باعث خوشحالي من خواهد بود نظرتون رو در موردش بشنوم

در عنوان تاپيک قيد فرموديد :  رضویان سینمای ایران را به زانو درآورد
به نظر من سينماي ايران در برابر اين کار ارزشمند جناب رضويان سر تعظيم فروخواهد آورد و بي انصافي است که بگوييم اين فيلم کمر سينماي ايران را شکسته و آنرا به زانو در آورده است . با عنايت به لحن گفتار شما هم حس ميکنم مفهوم اول مد نظرتان بوده است . البته شما لطف کرديد و عينا از سايت مرجع نقل قول کرده ايد به همين دليل نظر شما و احيانا تمايل به ويرايش عبارت (چنانکه صلاح بدانيد)  رو جويا شدم.  

ارادتمند شما
نعيمي

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
2833

تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

توسط Leila » پنج شنبه 28 دی 1385 02:08

همون جور كه خودتون گفتين من بر همون اساس سايت منبع خبر نوشتم
حالا خوب يا بدش رو ديگه نمي دونم ( منظورم اسم تاپيك هست )
كه البته اين هم مي شه گفت بستگي به نظرات افراد داره
شايد واقعا چنين كاري كرده ( زانو در اوردن ) :-(
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟