در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد

چگونه تصوري از يک دانشمند داريد؟ ( هرچه در ذهن داريد)

انساني فوق العاده باهوش
4
17%
فردي ديوانه
3
13%
فردي نا موفق در تجارت و ... و روي آوردن به علم
1
4%
انساني معمولي ولي علاقمند به علم
15
65%
 
کل آرا : 23
Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

162

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 22 اسفند 1384 21:04

آرشيو سپاس: 13 مرتبه در 9 پست

توسط hichkas » شنبه 30 دی 1385 15:17

به نظر من دليل عقب ماندگي ايرانيها از موفقيت در زندگي فقط مشغله ي زياد فکري و مشکلات اقتصادي ناشي از عدم حمايت دولت هست.
کسي که از صبح تا شب بايد به فکر اين باشه که از چه طريقي شکم زن و بچش رو پر کنه ديگه جايي براش نميمونه که به فکر چيز ديگه اي باشه
اگر در ايران ثروت ها مانند حتي کشور هاي عربي تقسيم ميشد مطمئنا ديگه مردم ما هم با آرامش خاطر دنبال موفقيت ها مي افتادن
وگرنه ما  هم هويت داريم  و تنبل هم نيستيم
اين را از روي درصد موفقيت ايرانيهاي خارج از کشور به راحتي ميشه فهميد.
[CENTER]گرگها خوب بدانند، در این ایل غریب[/CENTER]
[CENTER]گر پدر مرد، تفنگ پدری هست هنوز[/CENTER]
[CENTER]گرچه مردان قبیله همگی کشته شدند[/CENTER]
[CENTER]توی گهواره چوبی پسری هست هنوز[/CENTER]
[CENTER]آب اگر نیست نترسید، که در قافله مان[/CENTER]
[CENTER]دل دریایی و چشمان تری هست هنوز[/CENTER]
[CENTER]از دکتر زهرا رهنورد[/CENTER]

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

66

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 2 آذر 1385 21:11

آرشيو سپاس: 3 مرتبه در 3 پست

توسط saroman » شنبه 30 دی 1385 23:15

هر جا در هر ملتی،هر مذهبی،هر حزبی و هر جامعه ای که وحدت علمی و وحدت قالبهای اعتقادی به وجود آمد،علامت این است که یا در آن جامعه استبداد فکری و اعتقادی وجود دارد ،یا نه،مرگ گریبانگیر اندیشه شده-از این دو صورت خارج نیست.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

1575

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 12 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 11 شهریور 1385 13:24

آرشيو سپاس: 252 مرتبه در 138 پست

توسط Sardar » شنبه 30 دی 1385 23:25

saroman,
به نظر شما رسيدن به اصل اينکه 2+2 مي شود 4 استبداد فکري و يا مرگ انديشه است.  :-(
اگر منظورتان خارج اين محور است بيشتر توضيح دهيد که متوجه گفته شما نشده ام. :-(
هیهات منا الذلة

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

1796

تشکر کرده: 13 مرتبه
تشکر شده: 19 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 25 شهریور 1385 16:18

آرشيو سپاس: 216 مرتبه در 105 پست

توسط Karim1504 » شنبه 30 دی 1385 23:32

saroman نوشته است:KARIM, و Mahdi1944,  منظور من اين است كه ما هويت ايراني داريم و همين طور هويت اسلامي ولي هر كدام جدا و اين هميشه باعث اختلاف ميان ماست . اسلامي كه الان ما در اختيار داريم اسلام عرب است اسلام خشن و متعصب ولي ايراني قومي است كه هر فرهنگ مهاجم به خود را در خود حل مي كند و دوباره به خودش بر مي گردد مثل همله مغل ها و ديگران كه هيچ يك نتوانستند هويت ايراني را تغيير دهند حتي اسكندر با كمك فلسفه و تمدن بزرگ يونان.
ولي اسلام اين ايران سازشكار را تغيير داد . و هنوز كسي پيدا نشده كه علت اين تغيير را پيدا كند درك كند و بر اساس ايراني ها و اسلام خالص و نه اسلام عرب براي ايران يك هويت اسلامي آريايي و نه سامي درست كند . با ايدئولوژي كامل آريايي كه ايرانيها آن را به پسندند و به طور هماهنگ به آن عمل كند تا نظم و هماهنگي تنها راه پيشرفت براي آنها اماده شود .(البته تنها نمونه اين هماهنگي در ايران به علت وجود امام خميني شكل گرفت و پس از فوت ايشان از هم پاشيد البته هنوز به طور كامل از بين نرفته.) :-(دوست عزیز کاملا با شما موافقم :)
نه از خودت تعریف کن و نه بدگویی. اگر از خودت تعریف کنی قبول نمی‌کنند و اگر بدگویی کنی بیش از آنچه اظهار داشتی تو را بد خواهند پنداشت...
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

66

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 2 آذر 1385 21:11

آرشيو سپاس: 3 مرتبه در 3 پست

توسط saroman » دوشنبه 2 بهمن 1385 23:21

Sardar, منظورم اين است كه وقتي همه چيز توسط يك دين و يا يك سياست اجرا و كنترل شود آن دين يا سياست به طرف انحطاط ميرود.ديني آن مثل صفويه و عثماني و غير ديني آن مثل شوروي.  :shock:
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

1575

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 12 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 11 شهریور 1385 13:24

آرشيو سپاس: 252 مرتبه در 138 پست

توسط Sardar » چهارشنبه 4 بهمن 1385 19:07

خب بحث رو خودم کش مي دهم شما هم يه چيزي بگوييد.  :grin:  :-)
يکي از دلايل بيشرفت نياز است به طور مثال که ما نياز به سرعت بيشتر در دنياي مجازي داريم و در نتيجه به به دنبال گسترش و پيشرفت آن هستيم که باعث مي شود که افراد به جاي استفاده از سيم مسي در خطوط تلفن از فيبر نوري به دليل سرعت زياد آن مي گردد.
ولي هنگامي که ما از نياز فارغ مي شويم دليل و انگيزه اي براي توسعه ان نمي بينيم. به طور مثال در کشوري که درياچه وجود دارد ولي دريا نيست افراد در بخش صنعت قايق سازي پيشرفت مي کنند ولي در صنعت کشتي سازي خير. زيرا نيازي به توسعه در اين صنعت نيست.
خب اکنون بايد نگاهي به تاريخ ايران داشت که مي بينيم در زمان هخامنشيان به دليل رو در رو قرار گرفتن با يونان و ناوگان ها آن ها کشور به صنعت کشتي سازي به شکل گسترده و وسيع رو مي آورد و باعث ايجاد پيشرفته ترين کشتي هاي دوران خود مي گردند. ولي تاريخ بعد آن که مرزهاي کشور از آبها مديترانه فاصله گرفت تا قرن ها اين صنعت در کشور فراموش شد.(تهديد جدي در آبهاي خليج فارس نبود) ولي بعد آن در دوران صفوي و استعمار که پرتقالي ها به منطقه رسيده بودند اين صنعت مجددا مورد اجتياج قرار مي گيرد تا اينکه در زمان نادر افشار به دليل درک اوضاع منطقه به خصوص از جانب روس ها در درياي خزر و خليج فارس به فکر ايجاد نيرو دريايي مي افتد که در نهايت توانست با کمک کشتي ساز روس مسلمان شده بهترين کشتي جنگي و توپ جهان را در دوران خود را بسازند ولي بد بختانه مرگ نادر افشار باعث فراموشي شدن مجدد اين صنعت در کشور مي گردد و تاکنون هنوز نتوانسته ايم ناوگاني نامدار در جهان را بازسازي کنيم.  :sad:
پس نياز يکي از دلايل پيشرفت است و اگر امروز عقب ماندگي را احساس مي کنيم به دليل نياز به چيزي است که تاکنون به آن محتاج نبوديم (تنها يک دليل از ديگر دلايل)
هیهات منا الذلة

Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

1575

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 12 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 11 شهریور 1385 13:24

آرشيو سپاس: 252 مرتبه در 138 پست

توسط Sardar » چهارشنبه 4 بهمن 1385 23:11

آزادي

شايد در هيچ آئين و مكتبي به اندازه آئين مقدس اسلام، نتوانيم جلوه هاي آزادي را بيابيم. شعاراساسي اسلام در اين خصوص آيه زيباي « لااكراه في دين » است، كه در انتخاب اين روش يا اين دين هيچگونه اجباري دركار نيست، راه رشد از ضلالت وگمراهي روشن شد.
كساني كه به طاغوت پشت كردند و به خدا ايمان آوردند به دستگيره ي محكمي چنگ زدند كه پاره شدني نيست وخدا شنوا و داناست.
از دستورات بسيار جالب كه مي تواند براي ما مسلمانان بسيار آموزنده و نجات دهنده باشد يكي اين است كه خداوند به رسول گرامي اسلام مي فرمايد:
وَ اِن‏‏‏ْ اَحَدٌ مِنَ المشركين اسْتجارَكَ فَاَجِرْهُ حَتّي يَسْمَعَ كَلامَ الله ثُمَّ اَبلِغْهُ مَأمَنَه
اگر كسي ازمشركان به پناه تو آمد، ازاو استقبال كن و دستورات اسلام را براي او بازگو كن تا فهم كند. سپس او را به محل امن خود برسان.
اين گونه آزادي كه اسلام منادي آن بوده است در هيچ نقطه اي از عالم يافت نمي شود .
مشورت هايي كه خود رسول خدا صلي ا... عليه واله و سلم با مردم مي كرد و به نظر ايشان احترام مي نهاد در تاريخ
بي نظير است، كندن خندق در اطراف شهر به پيشنهاد سلمان فارسي- به تن كردن لباس رزم در جنگ احد به پيشنهاد جوانان شهر مدينه و دهها نمونه ديگر نشان مي دهد كه با آزادي هايي كه پيامبر عظيم الشأن اسلام به مردم مي داد،
مي خواست ايشان رشد و تعالي فكري و روحي داشته باشند وي مسلمانان را آزاد انديش بار مي آورد، در زمان خلفاي راشدين نيز همين سيره به نحو احسن در روش حكومت ايشان ديده مي شد، خليفه اول بطور رسمي از مردم خواست كه به دقت رفتار او تحت نظر داشته باشند و اگر موردي اشتباه در كار وي مشاهده كردند اعلام نمايند.
علي عليه السلام : عالي ترين تفكر آزادي را به مردم داد، نه تنها حقوق مخالفان خود را از بيت المال قطع نكرد بلكه به آنان اجازه داد كه بر سر هر كوي و برزني كه بخواهند حرف خود را بزنند، آزادي بيان و انديشه داشته باشند. وقتي عده اي از طرفداران وي به دشمنان علي عليه السلام بدگويي كردند و فرمود «سب» نكنيد زيرا قرآن مي گويد. وَ لاتَسبُّوا الذّيَن يَدْعُونَ مِنْ دُونِ الله فَيسبوا الله عَدواً بِغَير علم
بر اين اساس بايد متفكران و انديشمندان جامعه حاصل تجربيات و تحقيقات خود را بيان كنند تا سياستگزاران جامعه از آن ها بهره مند گردند.
مي دانيم مسأله تعليم و تربيت بزرگترين مسأله جامعه است به طوري كه ممالك مترقي، ترقي و تعالي خود را مرهون داشتن آموزش و پرورش مترقي مي دانند و ممالك عقب مانده نيز به اين دليل عقب افتاده اند كه فعاليت دستگاه تربيتي آنان ضعيف و هماهنگ با ساير دستگاه ها نبوده است.
كانت مي گويد : در جهان در كار مهم در پيش روي بشر قرار دارد كه يكي از آن ها تعليم و تربيت است و دومي حكومت، بعد خود او توضيح مي دهد، دومي هم كه حكومت باشد در حقيقت نوعي آموزش و تعليم و تربيت مردم است، حاكم از مردم كارهايي را مي خواهد كه انجام دهد و بر عكس از كارهايي ايشان را نهي مي كند، پس تعليم و تربيت اساسي ترين كار در زير آسمان است.
در كشور عزيز ما اكثريت مردم به اسلام اعتقاد دارند، اسلام مي گويد: هُوَالَّذي بَعَثَ في الامييين رسولاً منهم يتلوا عليهم آياته و يُزَكيهم و يعلمهم الكِتابَ وَ الحِكمَه وَ اِنْ كانوا مِن قبل لفي ضلالٍ مُبين پيامبران جهت تعليم و تربيت مردم مأموريت يافته اند، در مورد رسول خاتم (ص) به صراحت هر چه تمام تر مي گويد هو الذي بعث تأكيدات فراواني در اسلام در مورد تعليم و تربيت وجود داردكه : برهمگان روشن است و نياز به آوردن آيات قرآن و سخنان بزرگان دين نيست، اما مع الوصف مي بينيم تقريباً كار تعليم و تربيت در رديف كه ارزش ترين كارها قرار دارد براي مثال نگاه كنيد براي امر آموزش و پرورش و تعليم و تربيت ما از وجود چه كساني استفاده مي شود؟
در حدود 45 سال قبل كساني كه مي خواستند به كار تعليم و تربيت بپردازند بايد در دانشسراي مقدماتي زير نظر برجسته ترين معلمان به طور شبانه روزي در بهترين ساختمان ها آموزش مي ديدند، اين معلمان فرم ويژه اي داشتند و براي تدريس بهتر از انواع شيوه ها بهره مي گرفتند.
سپس در آن زمان بهترين معلمان دانشسراي مقدماتي، راهي تهران مي شدند و در دانشسراي عالي آموزش مي ديدند و به صورت دبير در دبيرستان ها تدريس مي كردند و به همين ترتيب بهترين دبيران دانشسرهاي عالي در دانشسراي عالي مي مانند ولي از گذراندن دوره هايي در داخل و خارج از كشور به عنوان استاد دانشسراي عالي استخدام و انجام وظيفه مي كردند.
امروز بدون اين كه معلمان ما دوره هاي خاصي را ببينند فقط به شرط داشتن مدرك تحصيلي وارد سالن امتحان
مي شوند و با زدن تعدادي تست و موفقيت در آزمون ورودي و با يك مصاحبه ي كوتاه به استخدام آموزش و پرورش در مي آيند. اين وضع براي نسل آينده بسيار تأسف بار و غم انگيز است. مسأله تعليم و تربيت كه بزرگترين مسأله كشور است به دست چه كساني سپرده مي شود.
در اين زمينه تحقيقات بسيار زيادي صورت گرفته كه همگي نشان مي دهد كه تقريباً بدليل پايين بودن مزد معلم و بي اعتنايي به شؤنات معلم وامانده ترين افراد جامعه براي معلمي صف مي كشند، و متأسفانه بچه هاي ايران كه اگر خوش استعدادترين كودكان و نوجوانان جهان مي باشند زير نظر كساني آموزش مي بيند كه صلاحيت معلمي را ندارند.

داستان زير ممكن است براي ما بسيار آموزنده باشد.
همه ما مي دانيم كه وقتي در سال 1957 براي اولين بار كشور روسيه موفق شد sputnick اولين قمرمصنوعي را به فضا پرتاب كند، آمريكايي ها گر چه تلاش مي كردند از نظر تحقيقات و بررسي هاي علمي بر روس ها پيشي گيرند اما چون دستگاه تربيت ملي آمريكا با اين سياست هماهنگ نبود، پيشرفت روس ها موجب شد پيشوايان فكري امريكا دچار وحشت شوند تلرپدر بمب هيدروژيني نوشت : « ما امريكايها چند سال ديگر فوتباليست گردن كلفت فراوان خواهيم داشت ولي بايد از روسيه مستشارعلمي وارد كنيم ».
در تحقيقي كه از كودكان مدارس امريكايي به عمل آمد، متوجه شدند تصور كودك امريكايي از عالِم و دانشمند كسي است كه به دليل كم هوشي يا بي دست و پايي يا دچار بودن به بيماري هاي رواني و بدني نتوانسته است تاجر يا بانكدار شود و ناچار به علم پرداخته است، پيداست كه توجه به اين امر، ملت امريكا را به شدت تكان داد.
مجله لايف شماره مخصوص خود را به مقايسه تعليم و تربيت در روسيه و امريكا اختصاص داد و نوشت آنچه امريكا را تهديد مي كند عقب ماندگي او در تربيت و فلسفه غلط تربيتي او است مي گويند روس ها به اين وسيله خدمت بزرگي به امريكا كردند و آن ها را متوجه كردند كه برتري يك ملت، بسته به برتري دستگاه ترتيب آن ملت است.
بدبختانه در كشور ما مهم ترين عامل تربيتي يعني مدرسه با ساير برنامه هاي اجتماعي و اقتصادي هماهنگي نداشته است و مسئولان بيش از آنكه به فكر آموزش و پرورش و تعليم و تربيت نوجوانان و جوانان ما باشند به فكر مسائل ديگر مي باشند براي مثال نگاه كنيد شهرداري ها با در آمدهاي كلان، توجه خود را بيشتر به سمت گسترش پارك ها و شهر بازي ها و... معطوف مي دارند تا پرداختن به امور تربيتي. درآمدهاي كلان دولت نيز در به ساختن كارخانه ها  اختصاص داده شده در صورتي كه قبل از ساختن كارخانه به كساني نياز داريم كه بتوانند آن كارخانه ها يا كارگاه ها را اداره نمايند. هم شهرداري ها و هم دولت بايد به تقويت آموزش و پرورش بپردازند تا ساير مسائل حل شود.
بزرگان ما بايد بدانند كه مي توان در مدت دو سال يك كارخانه ذوب فلز را آماده و بر پا نمود اما براي آنكه از آن بهره برداري درستي كرد بايد بيست سال زحمت كشيد تا مهندسي كه بخواهد اين كارخانه را اداره نمايد تربيت شود.
ما بدون اينكه به فكر نيروي انساني مورد نياز باشيم پول هاي كلان را خرج ساختن كارخانه ها كرده ايم، بر فرض كه بهترين كارخانه ها را در كشور خود بر پا كرديم، وقتي نيروي انساني كارآمدي در اين زمينه نداشته باشيم در حقيقت پول، وقت و امكانات خود را هدر داده ايم. در درجه اول بايد براي واحدهاي آموزشي معلم تربيت كنيم.
معلمان ما بايد از بين برترين دانش آموزان از جهت اخلاق وعلم انتخاب شوند، پس از انتخاب بايد ايشان را در مراكز ويژه اي زير نظر برجسته ترين استادان تربيت كنيم، تربيت ايشان بايد شبانه روزي باشد. و در تمام مدت شبانه روز از كار ايشان آگاهي داشته باشيم و آگاهي آنان را نسبت به انسان پتانسيل عظيمي كه انسان دارد باشد افزايش دهيم، بايد شرح حال معلمان برجسته، مخترعان، مكتشفان انديشمندان را به طور مستمر مطالعه نمايند، بايد دقيقاً شرح حال استعمارگران را بخوانند و بدانند در طول چند صد سال اخير چه مصيبتهايي بر سر اين كشور آمده است، بايد دهها فيلم در اين زمينه ببينند و به تجزيه و تحليل آن بنشينند و در رشته ي تحصيلي خود پيشرفت چشمگير داشته باشند.
كار تربيت معلم فرايندي نيست كه سرسري شمرده شود، بلكه مهم ترين فعاليت اجتماعي است، ملتي كه معلم نداشته باشد در حقيقت يتيم و فقير و بيچاره است، در شأن معلمان همه صحبت كرده اند و اهميت و عظمت وي را بر شمرده اند اما بد بختانه دستگاهي كه اين مقام را پياده نمايد وجود ندارد.
امام خميني (ره) فرمودند اگر مدارس و دانشگاه هاي ما درست نشود، اميد آنكه يك جمهوري اسلامي پيدا كنيم از دست خواهيم داد و رهبر انقلاب مي فرمايند، تعليم و تربيت مسأله اول نظام جمهوري اسلامي ايران است.
اما مي بينيم كه معلم كه محور اصلي آموزش و پرورش است، وضعيت بسيار رقت باري داشته و دارد. شايسته است مسؤولان والامقام جمهوري اسلامي اين جملات پُر بار را سرلوحه ي برنامه هاي خود قرار دهند تا اميدوار شويم و
قدم هاي بلندي را جهت پيشرفت اخلاقي و علمي جامعه برداريم.


a.dehkordi
www.iranika.ir
هیهات منا الذلة

Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

1420

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 17 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 17 مهر 1385 09:56

محل سکونت

سرزمین تاریکی ها

آرشيو سپاس: 940 مرتبه در 382 پست

توسط gigi64 » چهارشنبه 4 بهمن 1385 23:38

:D دلیل عقب موندگی به نظر من 1-ضعف و وجود فساد در سیستم مدیریتی درتک تک پست های موجود در کشور و نداشتن وجدان.2-دشمن ستیزی بدون دلیل با کشورهای صاحب تکنولوژی و نتایجی که شاهد آن هستیم! 3-تباه کردن سرمایه های ملی در راه های بی ربط!
:eek:

Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

1575

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 12 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 11 شهریور 1385 13:24

آرشيو سپاس: 252 مرتبه در 138 پست

توسط Sardar » پنج شنبه 5 بهمن 1385 19:16

gigi64,
ضعف مديريتي نيز يکي از مسايل عدم موفقيت ما است و نه دليل آن :?  بلکه به دنبال آن هستيم که دليل آن چيست که شايد با گفته شما در مورد نبود وجدان توجيه شود.  :-(
دشمن ستیزی بدون دلیل با کشورهای صاحب تکنولوژی و نتایجی که شاهد آن هستیم!

ببخشيد کدام کشور صاحب تکنولوژي فناوري مورد نياز خود را از کشور دوم و سوم وارد کرده است  :shock:  در هيچ جا و مکاني کشوري حاضر به انتقال فناوري خويش به کشوري ثاني نمي باشد.(مگر در موارد باطل شده و مورد رقابت)
هیهات منا الذلة

Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

1575

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 12 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 11 شهریور 1385 13:24

آرشيو سپاس: 252 مرتبه در 138 پست

توسط Sardar » پنج شنبه 5 بهمن 1385 19:21

اگر موافق باشيد يک نظر سنجي داشته باشيم.
لطفا بيان کنيد که چگونه تصويري از يک دانشمند داريد  :-(
هیهات منا الذلة

Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

318

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 16 شهریور 1385 16:00

آرشيو سپاس: 138 مرتبه در 41 پست

توسط Fantoom121 » پنج شنبه 5 بهمن 1385 21:08

:)  :(
asd نوشته است:با اجازه .این موارد زیر به نظر من راه کار های رهایی از این عقب ماندگی هست:1-تابه یه کشور پیشرفته سفر کردیم کشور خودمون رو به چشم عقب افتاده نگاه نکنیم. 2-عمل کردن دقیق به اصول واحکام دین اسلام. 3-شناساندن اسلام ناب محمدی به نسل جوان ومبارزه با اون هایی که به دلایل مختلفی دوست ندارند اسلام ناب محمدی به نسل جوان شناسانده بشه.وصدهاراه کار دیگه که همه شون زیر مجموعه این سه راه حل بالاست.                                                                 حالا حتما این سوال مطرح میشه که چه طوری میشه این سه راه بالا رو اجرا کرد.که یکی از مهمترین راه هارو خود sardarخان گفته اند:پيروز نفس فاتح فردا است
صد البته جهاد با نفس سخت است
ولي براي انسان امکان پذير است .

با  سلام  دوست  خوبم  ببخشيد  که  اين  جور  ميگم  ولی   تقرييبا  100%  با  نظر  شما  مخالفم  البته  توهين نشه  
ولی  منم  نظر خودم  ميگم   مثل بقيه  دوستای خوبم  اولا  که خيلی خوبه  که  وقتی رفتيم به يک  کشور  ديگه حس  کنيم که  کشور
ديگه  که  از خودمون بهتر بود  به اين درک برسيم که  کشورمون  عقب مونده است  چون  به اين صورت  
ميتونيم  فکر  کنيم که  چه کار  کنيم که  کشور  عزيزمون  ايران خوبمون  از همه  بهتر  بشه  
    من  هم  مثل  شما  يه  بچه مسلمونم روزی  17  رکعت  نماز  ميخونم  تا حالا نماز  صبح  را هم  سعی  کردم  قضا  نشه
محرم را هم  خيلی  قبول دارم چون خودم  نتيجه  يک  معجزه ام   و   يک بارهم  جواز  کفنم صادر  شده  ولی  به   لطف خدا  برگشتم  گلم  اينا  جای  گفتنش  اينجا  نييست  اما  گفتم که  بعد از  نظرم  نگی  شما مسلمون نييستيد
کشورم  هم  از جونم  برام  عزيزتر    عزيز    يعنی  اگر  يه روز  ببيينم   يه  مشت از خاکش  دست  ديگرونه    نميخوام  زنده  باشم  
ولی دوست خدا  با نشون دادن اسلام  نآب  محمدی  نميشه   به  پيشرفت  رسيد  فقط ميشه  با آميد به  لطف  
خدا  محکمتر  قدم  برداشت  عزيز   برداريم   يه بار داشتم  يکی از سخنرانيهای  پرفسور رضا رو ميديدم    که  ايشون  گفتند  
ايرانيها  چرا  موفق  نيستند  در دخل  کشور  ايشون نظرشون  اين بود که  چون  بييشتر  با رويا زندگی ميکنّد  تا  واقعيت
به  هر صورت  با  تحقيق  و  ديدن  واقعيتها  قبول ضعفها  فکر  کردن  در مورد     پيدا کردن  راه  حل   مناسب  و  عملی
و ايمان  به اينکه  ما ايرانی هستيم   و ميتونيم  بهترين باشيم راه های  پيشرفت  رو  پيدا  کنيم  خارج  از  هر نوع   تعصبی
     اميدوارم  از  حرفهایم  ناراحت  نشده  باشی  چون فقط  يه  نظر بود  نه  بيشتر  دوست خوبم :x


[align=center]پرسه در خاک غریب پرسه بی انتهاست - هم گریز غربتم زادگاه من کجاست؟

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

66

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 2 آذر 1385 21:11

آرشيو سپاس: 3 مرتبه در 3 پست

توسط saroman » جمعه 6 بهمن 1385 16:23

Sardar, جان به نظر سنجي يك انسان خلاق و نكته سنج را هم اضافه كن. :D
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

قبليبعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

phpBB | CentralClubs