در اين بخش شما ميتوانيد سوالات و اشکالات نرم افزاري خود را مطرح کنيد

New Member

no avatar
5

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 9 دی 1385 19:56

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

سوالات نرم افزاري

توسط mohsendan » يکشنبه 1 بهمن 1385 09:46

با سلام
چجوري ميشه در xp از ويندوز بكاپ درست كرد
لطفا به ايميلم بفرستيد

nt : عنوان ویرایش شد

mpo از این پست سپاسگزاري کرده است

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
2596

تاريخ عضويت

سه شنبه 11 بهمن 1384 12:27

آرشيو سپاس: 140 مرتبه در 86 پست

Re: سوال اساسي

توسط Kingman_62 » يکشنبه 1 بهمن 1385 12:53

mohsendan نوشته است:با سلام
چجوري ميشه در xp از ويندوز بكاپ درست كرد
لطفا به ايميلم بفرستيد

دوست عزیز 2 راه وجود داره که من خودم اسفاده کردم و 100 درصد جواب میده
بعد از نصب همه درایور ها و برنامه ایی که همیشه نصب میکنه با 2 برنامه زیر از سیستم یک آپ بگیر به محض خراب شدن سیستم می ونه سیستمت را به حالت موقعی که بک آپ گرفتی بر گردونی
1-استفاده از برنامه Norton Ghost 10
2- استفاده از برنامه Genius Backup

موفق باشید
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Major

Major

نماد کاربر
657

تاريخ عضويت

پنج شنبه 28 تیر 1386 10:22

آرشيو سپاس: 71 مرتبه در 35 پست

توسط unknown20 » دوشنبه 29 مرداد 1386 11:31

سلام:
اگه امکان داره upload رو به طور کامل توضيح بفرماييد . من اصلاً اين کار رو بلد نيستم .

آيا ميشه روي ويندوز ايکس پي sp2, آفيس 2003 sp3, نصب کرد ؟وبه طور کلي منظور از نصب سويس پک بعد از نصب آفيس چيه ؟

من تازه کارم لطفاً کامل توضيح بفرماييد .بسيا رسپاس گذارم . :razz:  :razz:  :razz:  :razz:  :o  :

در ضمن از چه راهي مي تونم نصب ويندوز وتمام برنامه هاي اساسي بعداز اون مثل کارت صدا و گرافيک و.... رو ياد بگيرم تا ديگه نيازي به کمک ديگران نداشته باشم :?

Captain II

Captain II

no avatar
150

تاريخ عضويت

يکشنبه 21 مرداد 1386 10:12

آرشيو سپاس: 39 مرتبه در 15 پست

توسط MINA _N » دوشنبه 29 مرداد 1386 12:09

mahsa_kaf, جان

شما براي اپلود وارد سايتهاي مخصوص همين كا ميشين و بر روي گزينه  choose  يا  browse كليك ميكنين و عكس يا ويدئو مورد نظر را از كامپيوتر وارد ميكنين .
ادرس چند سايت براي اپلود :

http://imageshack.us/

http://www.tinypic.com/

جواب سوال دومتون نميدونم .

براي يادگيري نصب ويندوز و درايورهاي سخت افزارتون بهترين كار اين كه يك نفر كه به اين كار وارد  به شما ياد بده . البته كار خيلي راحتيه . شما ميتونين حتي با تهيه سيدي هاي اموزشي ياد بگيرين .
اينم اضافه كنم كه داخل بعضي از سيدي هاي ويندوز ، اموزش نصب ويندوز هم وجود داره . پس بهتر كه يكي ار همين سيدي ها تهيه كنين .

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » دوشنبه 29 مرداد 1386 12:18

mahsa_kaf جان
آپلود يعني انتقال از کامپيوتر به شبکه و سرورهاي اون و دانلود يعني انتقال از شبکه و سايتها به کامپيوتر خودتون (خيلي ساده)
سرويس پک همونطور که از نامش هم مشخص هست يعني پکي که سرويس‌هايي رو به برنامه اضافه ميکنه و مشکلاتي رو رفع ميکنه، سرويس پک ويندوز مجزا هست و سرويس پک ديگر برنامه‌ها مثل office , ... هم مجزا، در مورد نصب سرويس‌پک افيس روي ويندوز Sp2 هم هيچ مشکلي وجود نداره (هيچ تداخلي با هم ندارند)
نصب ويندوز و درايورها کارهاي بسيار ساده‌اي هستند که حتي افراد با داشتن کمي اطلاعات و آزمايش و خطا هم ميتونند اون رو انجام بدهند، شما ميتونيد خودتون شروع کنيد و هر جا مشکل داشتيد مطرح کنيد، البته CD ها و کتابهاي آموزشي زيادي هم در اين زمينه وجود دارند که ميتونيد از بازار تهيه کنيد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Major

Major

نماد کاربر
657

تاريخ عضويت

توسط unknown20 » يکشنبه 4 شهریور 1386 17:53

سلام :

چطور ميشه يک ليست اجرا رو در مديا پلير حذف کرد طوريکه در ليست سمت راست هم نامش پاک بشه .متشکرم  :razz:

Major

Major

نماد کاربر
657

تاريخ عضويت

توسط unknown20 » يکشنبه 4 شهریور 1386 18:06

سلام :

چه جوري مي تونم توي اين سايت براي آي ديم عکس بگذارم ؟

البته شايد بعضيا به اين سؤال من بخندن !!! :razz:

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 4 شهریور 1386 18:10

mahsa_kaf با CTRL+A همش رو انتخاب کرده و کليد Delete رو بزنيد
براي قرار دادن آواتار هم وارد مشخصات فردي شده و تصيور مورد نظر رو در اندازه‌ب و حجم مجاز آپلود کرده و يا لينک بديد  :-)
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Major

Major

نماد کاربر
657

تاريخ عضويت

توسط unknown20 » دوشنبه 5 شهریور 1386 16:40

آیا بعد از نصب ویندوز ، هر درایور و هر برنامه ای را که نصب میکنیم باید سیستم را restart کنیم یا هر وقت خود سیستم خواست باید این کار را انجام بدیم 1

آیا بعد از نصب ویندوز ، هر درایور و هر برنامه ای را که نصب میکنیم باید سیستم را restart کنیم یا هر وقت خود سیستم خواست باید این کار را انجام بدیم 2

من هرهفت روز یکبار disk clean up روانجام میدم .بعد روی هرکدوم از درایوها راست کلیک وگزینه مشخصات رو انتخاب می کنم از سر برگ toolsگزینه chec nowرو انتخاب میکنم و بعد سیستم restart میشه و... بعد هم disc defrag mention رو انجام میدم .می خوام بدونم این کارها چند وقت یکبار بایدانجام بشن وکار دیگه ای هست که باید انجام بدم یا نه ؟در مورد فلاپی درایو هم میشه این موادر رو همزمان با بقیه درایوها انجام داد؟  لطفا ً راهنمایی بفرمایید .3

وقتی یک نرم افزار مثل یک آنتی ویروس یا ... رو دانلود میکنیم :
1-باید محل دانلود رو کدوم درایو قرار بدیم ؟
2-.آیا میشه مستقیم از هارد اون رونصب کنیم ؟
3-چطور ی میشه این نرم افزار رو از هاردبه cd بدیم تا بعداً باز هم بتونیم اون رونصب کنیم 4

از طریق پنجره command   prompt در زیر منوی accessoriesچه کار هایی میشه انجام داد 5

وقتی مکان نما رو روی ساعت سیستم  قرار میدم   _ بدون تغییر اندازه نوار وظیفه_ به جای اینکه ساعت و تاریخ و نام برنامه ها رو روی نوار وظیفه نشون بده زیر اون نشون میده . البته گاهی وقتا اینجوری میشه.دلیلش چیه 6

در MEDIA PLAYER، وقتی یک play listمی سازیم ،اگراین لیست اجرا رو  از فلش سمت راست بالای برنامه انتخاب کنیم آهنگها اجرا میشن . حالا چطور ی میشه این لیست اجرا رو حذف کرد به طوریکه نامش درزیر منوی این فلش هم نباشه . من چند بار امتحان کردم نشد!!! 7

Captain

Captain

نماد کاربر
431

تاريخ عضويت

چهارشنبه 11 بهمن 1385 20:03

www.centralclubs.com

آرشيو سپاس: 14 مرتبه در 7 پست

توسط f_love_s » دوشنبه 5 شهریور 1386 18:40

mahsa_kaf جان ، بنده جواب سوالاتي كه ميدونم رو خدمت شما عرض ميكنم باقي رو كه باهاشون كار نكردم اختيار ديگر دوستان قرار ميدم.

آیا بعد از نصب ویندوز ، هر درایور و هر برنامه ای را که نصب میکنیم باید سیستم را restart کنیم یا هر وقت خود سیستم خواست باید این کار را انجام بدیم 1

آیا بعد از نصب ویندوز ، هر درایور و هر برنامه ای را که نصب میکنیم باید سیستم را restart کنیم یا هر وقت خود سیستم خواست باید این کار را انجام بدیم 2

اولا كه يه سوال رو يه بار ميپرسن نه دوبار.... :grin:  :grin:  :grin:  :-)

بعد از نصب اگر از شما خواست كه سيستم رو ريست كنيد كه خوب هيچ ريست كنيد  ولي بعضي برنامه ها چيزي مبني بر ريست از شما نميخواهند كه در اين صورت بايد ببينيد برنامه اي كه نصب كرديد درست كار ميكنه يا نه، اگر كرد كه هيچ در غير اين صورت سيستم رو ريست كنيد.  :-)

من هرهفت روز یکبار disk clean up روانجام میدم .بعد روی هرکدوم از درایوها راست کلیک وگزینه مشخصات رو انتخاب می کنم از سر برگ toolsگزینه chec nowرو انتخاب میکنم و بعد سیستم restart میشه و... بعد هم disc defrag mention رو انجام میدم .می خوام بدونم این کارها چند وقت یکبار بایدانجام بشن وکار دیگه ای هست که باید انجام بدم یا نه ؟در مورد فلاپی درایو هم میشه این موادر رو همزمان با بقیه درایوها انجام داد؟  لطفا ً راهنمایی بفرمایید .3

ماهي يكبار كفايت ميكنه ....

خير همزمان نميتوانيد اين كار رو انجام دهيد . در ضمن  فلاپي  رو نميشه disc defrag  كرد.

وقتی یک نرم افزار مثل یک آنتی ویروس یا ... رو دانلود میکنیم :
1-باید محل دانلود رو کدوم درایو قرار بدیم ؟
2-.آیا میشه مستقیم از هارد اون رونصب کنیم ؟
3-چطور ی میشه این نرم افزار رو از هاردبه cd بدیم تا بعداً باز هم بتونیم اون رونصب کنیم 4

متاسفم ، تا حالا دانلود نكردم ...

از طریق پنجره command   prompt در زیر منوی accessoriesچه کار هایی میشه انجام داد 5

اگر با سيستم عامل داس آشنايي داشته باشيد ميشه تمام كارهايي كه اونجا انجام ميداديم اينجا انجام بديم....

وقتی مکان نما رو روی ساعت سیستم  قرار میدم   _ بدون تغییر اندازه نوار وظیفه_ به جای اینکه ساعت و تاریخ و نام برنامه ها رو روی نوار وظیفه نشون بده زیر اون نشون میده . البته گاهی وقتا اینجوری میشه.دلیلش چیه 6

:?

در MEDIA PLAYER، وقتی یک play listمی سازیم ،اگراین لیست اجرا رو  از فلش سمت راست بالای برنامه انتخاب کنیم آهنگها اجرا میشن . حالا چطور ی میشه این لیست اجرا رو حذف کرد به طوریکه نامش درزیر منوی این فلش هم نباشه . من چند بار امتحان کردم نشد!!! 7

من از ورژن پايين تري استفاده ميكنم و هر موقع هم كه بخوام playlist رو پاك كنم وارد librari ميشم بعد play list  مورد نظرم رو انتخاب ميكنم بعد رو راست كليك ميكنم و بعد هم delete .

Major

Major

نماد کاربر
657

تاريخ عضويت

توسط unknown20 » سه شنبه 6 شهریور 1386 13:59

باتشکر از f_love _s  ، شما خودتون رو جاي من بگذاريد بعضي از  اين سؤالات توي کار سيستم بسيار اهميت داره !

حالا من چه جوري به  اين جوابها اکتفا کنم . قبول داريد يا نه توي اين قسمت به سؤالات خوب جواب نميديد .

اگه بدتون هم مياد خوب بياد! :-?  :-?

امکانات اينترنت براي افراد که از اشتراک dial up استفاده مي کنن محدوده و نمي تونن با خيال راحت به همه جا سر بزنن تا به نتيجه مطلوب برسن .پس لطفاً يک کم  ياري بديد  :-?

Captain

Captain

نماد کاربر
431

تاريخ عضويت

چهارشنبه 11 بهمن 1385 20:03

www.centralclubs.com

آرشيو سپاس: 14 مرتبه در 7 پست

توسط f_love_s » سه شنبه 6 شهریور 1386 17:43

mahsa_kaf نوشته است:باتشکر از f_love _s  ، شما خودتون رو جاي من بگذاريد بعضي از  اين سؤالات توي کار سيستم بسيار اهميت داره !

حالا من چه جوري به  اين جوابها اکتفا کنم . قبول داريد يا نه توي اين قسمت به سؤالات خوب جواب نميديد .

اگه بدتون هم مياد خوب بياد! :-?  :-?

امکانات اينترنت براي افراد که از اشتراک dial up استفاده مي کنن محدوده و نمي تونن با خيال راحت به همه جا سر بزنن تا به نتيجه مطلوب برسن .پس لطفاً يک کم  ياري بديد  :-?

بنده جواب سوالاتي كه ميدونم رو خدمت شما عرض ميكنم باقي رو كه باهاشون كار نكردم اختيار ديگر دوستان قرار ميدم.

در هر حال منو ببخشيد . متاسفم كه نتوستم به سوالات شما خوب جواب بدم .

از دوستان عزيز هم خواهش ميكنم به سوالات اين دوستمون جواب بدهند.

موفق باشيد./

بعدي