در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Incredible Poster

Incredible Poster

نماد کاربر
3047

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 21:41

آرشيو سپاس: 408 مرتبه در 218 پست

جن گيري اميلي رز

توسط Farhad3614 » جمعه 11 فروردین 1385 23:39

The Exorcism of Emily Rose

کارگردان : Scott Derrickson
بازيگران :Laura Linney , Tom Wilkinson, Campbell Scott, Jennifer Carpenter و شهره آغداشلو
مدت فيلم : 119 دقيقه
رده سنی : 13 سال به بالا

خيلی خلاصه بخوام بگم ، اين فيلم يکی از معدود فيلم ها يا شايد تنها فيلمی بود که بعد از فيلم جن گير تونست من و بترسونه.فيلم های جديد حالا به دليل کمبود موضوع يا استفاده خيلی زياد ازجلوه های ويژه يجورايی به نظر من مصنوعی هستند و آدم بيشتر سرگرم ميشه تا اينکه بترسه.ولی اين فيلم با توجه به اينکه بر اساس يک داستان واقعی هم ساخته شده تا حدودی حس ترس و به آدم القا ميکنه. داستان بر اساس واقعه اي که در سال 1970 در آلمان برای دختری بنام Anneliese Michel اتفاق افتاده نوشته شده و اينطوری که من شنيدم حدود 2 سال وقت صرف شده تا اجازه ساخت اين فيلم توسط واتيکان صادر بشه

داستان فيلم از اين قراره که دختری به نام اميلی رز مورد حمله های وحشتناک جسمی و روحی قرار ميگيره که منشا اونها معلوم نيست.پزشکان دليل اين حمله هارو صرع و جنون تشخيص ميدن..در حالی که کشيشی بنام پدر مور و البته خود اميلی اين حملات و نتيجه ورود شياطين به بدن اون ميدونن.در نتيجه پدر مور مراسم جن گيری رو انجام ميده شکست ميخوره و اميلی رز کشته ميشه. جامعه و کليسا پدر مور رو در کشته شدن اميلی مقصر ميدونن و عقيده دارن قطع درمان پزشکی اون باعث مرگش شده و رای به محاکمه پدر مور میدن.وکيلی به نام ارين برونر که شخصی بی دين و بی اعتقاده وظيفه دفاع از پدر مور رو به عهده ميگيره و ادامه داستان..
بيشتر زمان فيلم در دادگاه ميگزره و اتفاقات از قول پدر مور و ديگر شاهد ها بيان ميشه .بازی ها و البته جلوه های ويژه واقعا عاليه و فضای فيلم بخوبی ترس رو القا ميکنه .شهره آقداشلو در اين فيلم نقش دکتر آدانی يک متخصص در ضمينه جن گيری و جنبه های پزشکی اون رو ايفا ميکنه و بازيش با توجه به زمان خيلی کمی که تو فيلم داره خيلی به چشم نميآد.
در کل فيلم يکی از بهترين فيلم هايی بود که اين چند وقت ديده بودم و پيشنهاد ميکنم حتماً ببينين.
-
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

saeedeh_ghanbary از این پست سپاسگزاري کرده است

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
627

تاريخ عضويت

چهارشنبه 12 بهمن 1384 10:59

15616

آرشيو سپاس: 72 مرتبه در 51 پست

توسط Ali Singer » شنبه 12 فروردین 1385 00:06

من اتفاقا اين فيلمو امروز ديدم ...چه اتفاقي :grin:
خيلي قشنگ بود من كه حسابي هم ترسيدم  و هم لذت بردم چون اين فيلم بر اساس يه ماجراي واقعي بود
حتما بهتون پيشنهاد ميكنم فيلمو ببينين :-)
آشنايي يك اتفاق است...جدايي يك قانون....دل به اتفاق نبند كه قانون اجرا مي شود.....!

Commander

Commander

نماد کاربر
3326

تاريخ عضويت

چهارشنبه 3 اسفند 1384 02:15

آرشيو سپاس: 1639 مرتبه در 445 پست

توسط Mohsen1001 » شنبه 12 فروردین 1385 00:29

Farhad3614, من از اون جنگیر قدیمیه که خیلی بدم میومد فکر کردم شاید اینم مثل اون باشه ندیدمش پس اگه قشنگه ببینیمش :-(

Incredible Poster

Incredible Poster

نماد کاربر
3047

تاريخ عضويت

توسط Farhad3614 » شنبه 12 فروردین 1385 00:48

mohsen1001,
فيلم قشمگيه من که اينجور فيلمها رو خيلي دوست دارم ببينيد فکر کنم خوشتون بياد :-)

Commander

Commander

نماد کاربر
3326

تاريخ عضويت

چهارشنبه 3 اسفند 1384 02:15

آرشيو سپاس: 1639 مرتبه در 445 پست

توسط Mohsen1001 » شنبه 12 فروردین 1385 02:55

Farhad3614, من کلا فیلم ترسناک خیلی دوست دارم ولی مدت زیادیه بعد از اون فیلمهای زامبی که با فیلمهای ترسناک جدید اصلا حال نمیکنم چون دنبال موضوع نرفتن همش یا دست قطع میکنن یا یه نفر رو به بدترین وجه میکشن اینو بهش میگن ترسناک 8-)
اون فیلمی خوبه که خود موضوع کشش داشته باشه و ادم رو به دنبال کردن فیلم سوق بده

Incredible Poster

Incredible Poster

نماد کاربر
3047

تاريخ عضويت

توسط Farhad3614 » شنبه 12 فروردین 1385 03:25

mohsen1001,
فکر ميکنم اين فيلم براي شما جالب باشه حتما بگيريد و ببينيد و نظرتون هم بگين :o