در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

اخراج شدهنماد کاربر
پست ها

859

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 29 اردیبهشت 1385 23:44

محل سکونت

تهران - پونک

آرشيو سپاس: 24 مرتبه در 23 پست

گذار بیل گیتس از تجارت به امور خیریه

توسط Nokia N93 » شنبه 27 خرداد 1385 19:19

--------------------------------------------------------------------------------
بنیانگذار مایکروسافت از جولای سال 2008 اختیارات خود را در بزرگترین شرکت نرم افزاری جهان کاهش داده و بیشتر به امور خیریه خواهد پرداخت.
به گزارش بی بی سی ، بیل گیتس یکی از دو بنیانگذار مایکروسافت گفته است می خواهد از سال 2008 وقت بیشتری برای کارهای خیریه ای که توسط بنیاد بیل و ملیندا برنامه ریزی کرده است برسد.
گیتس گفته است دوست دارد بیشتر در مسائل بهداشت و آموزش خیریه وقت بگذارد و از همین رو بخش بزرگی از اختیارات و وظایف خود را تا جولای 2008 واگذار خواهد کرد.
او با این حال این تصمیم را بسیار سخت توصیف کرد و گفت این به معنی بازنشستگی او نیست بلکه تنها تنظیم مجدد اولیوت های او است.او این تصمیم را یک گذار خوانده است.
به گفته مایکروسافت دو سال طول می کشد تا نسبت به روان بودن این مرحله گذار اطمینان حاصل شود.
این خبر تاثیر اندکی نیز بر سهام مایکروسافت داشت و 0.19 درصد بالا رفت و به 22 دلار و هفت سنت رسید.
منبع : WWW.Roshd.ir

Junior Poster

Junior Posterنماد کاربر
پست ها

121

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 22 خرداد 1385 15:11

محل سکونت

کهکشان راه شيري-منظومه شمسي-جنب خورشيد- کره زمين- ايران

آرشيو سپاس: 5 مرتبه در 4 پست

پليس آمريكا توطئه‌اي جدي‌تر از 11 سپتامبر 2001 را خنثي كرد

توسط safoleslamy » شنبه 3 تیر 1385 15:37

به گزارش فارس، روزنامه انگليسي گاردين امروز گزارش داد: «هفت نفر از اعضاي يك فرقه مذهبي فرعي روز گذشته در ميامي دستگير و به توطئه براي يك حمله تروريستي كه اميدوار بودند "بزرگتر از حملات 11 سپتامبر 2001 به برج‌هاي دوقلو در نيويورك باشد" و قرار بود با تخريب برج سيرس، بزرگترين ساختمان آمريكا در شيكاگو آغاز شود، متهم شدند.»
اين افراد به "فعاليت تحت كنترل و راهنمايي القاعده" بمنظور حمله عليه آمريكا از طريق بمب‌گذاري در ساختمان 110 طبقه آمريكا و مقر فرماندهي اف بي آي و نيز حملاتي مشابه در حداقل سه شهر ديگر آمريكا متهم هستند.
ماموران پليس فدرال آمريكا اين هفت مرد را كه پنج تبعه آمريكا، يك نفر با حق اقامت دايم و يك مهاجر غيرقانوني هستند، روز پنج شنبه در محله فقيرنشين ليبرتي سيتي در حومه ميامي دستگير كرده است. بر اساس اين گزارش اعضاي اين فرقه، تركيبي از آموزه‌هاي مسيحيت و اسلام را تبليغ كرده و خود را "درياي داوود" مي‌ناميده‌اند.
بر اساس اين گزارش، نرسيل باتيست، معروف به "برادر ناز"، رهبر اين فرقه بوده و متهم به استخدام نيرو براي اين حملات است.
به گفته اف بي آي، وي در ماه دسامبر سال گذشته ميلادي ديداري را با فردي در هتل خود انجام داد كه تصور مي كرد نماينده القاعده است اما اين فرد در واقع مامور مخفي نيروهاي ضدتروريسم فلوريدا بوده است.
به گفته ماموران اف بي آي وي در اين ديدار سوگند وفاداري به القاعده ياد كرده و اعلام كرده است در حال طراحي جنگي تمام عيار براي "كشتن حداكثر شياطين در توان گروه خود" است. وي همچنين ليستي را از اقلام مورد درخواست خود به اين فرد داده است كه شامل راديو، جليقه‌هاي ضدگلوله، مسلسل، اتومبيل و 50 هزار دلار پول نقد بوده است.
اين گروه به داشتن مواد منفجره و يا ارتباط با نمايندگان واقعي القاعده متهم نشده است و به گفته جان پيستول، معاون مدير اف بي آي، گروه درياي داوود معتقد بوده است دولت آمريكا حكومت مشروعي بر آنها نداشته است.
اين در حالي است كه يكي از اعضاي اين گروه موسوم به برادر كوري در مصاحبه با شبكه آمريكايي سي ان ان ضمن رد اين اتهامات گفت: «ما گروه تروريستي نيستيم.»
وي افزود: «انبار محل تجمع ما تنها محل عبادت ما بوده و در آن فعاليتهاي تجاري نيز انجام مي داديم و تلاش داشتيم يك شركت تاسيس كنيم.»
1 چیزی رو خیلی وقته می خواستم بهت بگم . میدونم میگی برو بابا ولی من ....
من.... واقعا عاشق ....من واقعا عاشق تو ..... من واقعا عاشق توروبچه با خیارم !!!

Administrator

Administratorنماد کاربر
پست ها

15487

تشکر کرده: 10222 مرتبه
تشکر شده: 3986 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

بيل گيتس و اهداف خير خواهانه

توسط Mahdi1944 » شنبه 10 تیر 1385 15:58

از: موج

بيل گيتس، بنيانگذار مايكروسافت و ثروتمندترين مرد جهان، اخيرا اعلام كرد : تا سال ۲۰۰۸ ميلادى به تدريج از فعاليت در شركت مايكروسافت كناره گيرى و خود را وقف بنياد خيريه‌اش خواهد كرد. مهمترين هدف اين بنياد، مبارزه با مالاريا، سل و ايدز است.
بنياد خيريه «بليندا و بيل گيتس»، در سال ۲۰۰۰ ميلادى از ادغام دو بنياد ديگرى به وجود آمد كه مولتى ميلياردر آمريكائى در سال‌هاى پيش از آن ايجاد كرده بود. بنياد مذكور، در حال حاضر داراى ۲۹ ميليارد و ۲۰۰ ميليون دلار موجودى است.
اما Warren buffet دومين ثروتمند جهان نيز، اخيرا اعلام كرد : ۳۰ ميليارد دلار از دارائى‌هاى نقدى خود را وقف اين بنياد مى‌كند. به اين ترتيب، بنياد بيل گيتس، با حدود ۶۰ ميليارد دلار دارائى، به بزرگترين بنياد خيريه جهان تبديل مى‌شود.
براى درك اهميت اين بنياد، كافى است بدانيم كه موجودى دومين بنياد نيكوكارى جهان، يعنى بنياد فورد، تنها ۱۱ ميليارد دلار است و سازمان ملل متحد، براى پيشبرد برنامه‌هاى عمرانى خود در سراسر جهان، سالانه تنها ۱۲ ميليارد دلار بودجه در اختيار دارد.
بيل گيتس، مبتكر زبان بيسيك، در سال‌هاى جوانى شركت مايكروسافت را تاسيس كرد و پس از چند سال، به ثروتمندترين مرد جهان تبديل شد. تاكنون هيچ كس در جهان به اندازه اين مولتى ميلياردر آمريكائى پول صرف امور خيريه نكرده است.
از زمان تاسيس بنياد بيل گيتس، اين بنياد، ده ميليارد دلار صرف پروژه‌هاى بهداشتى و عمرانى جهان كرده است. سى درصد از اين پول، به مصرف كتابخانه‌هاى مجهز به خدمات اينترنتى يا كمك به خانواده‌هاى فقير آمريكائى شده است. در سال‌هاى آينده نيز، قرار است يك ميليارد دلار از سوى اين بنياد در اختيار برنامه هاى بين المللى بورس تحصيلى گذاشته شود.
بنياد گيتس، علاوه بر اين، با پرداخت يك ميليارد و ۵۰۰ ميليون دلار، از برنامه ”اتحاد بين‌المللى براى واكسيناسيون” پشتيبانى كرده است. همچنين، اكنون يك برنامه بين المللى در زمينه تهيه واكسن ضد مالاريا در جريان است كه بدون كمك ۲۵۸ ميليون دلارى بنياد بيل گيتس اصولا نمى‌توانست آغاز شود.
ستايشگران اقدامات انسانى بيل گيتس مى‌گويند: «او براى مبارزه با بيمارى‌هائى تلاش مى‌كند كه در خارج از جهان سوم مدت‌ها است به فراموشى سپرده شده‌اند و در نتيجه جائى در مراكز و پروژه‌هاى تحقيقاتى ندارند.»
در مقابل، گروه ها و افرادى هم هستند كه اقدامات بيل گيتس را مورد انتقاد قرار مى‌دهند. منتقدان مى‌گويند: «اقدامات بيل گيتس كمك‌هاى عمرانى را، كه وظيفه كشورهاى صنعتى و ثروتمند است به امور خيريه شخصى تبديل مى‌كند. ضمنا اين خطر هم وجود دارد كه در چارچوب پروژه‌هاى بيل گيتس، داروهائى توليد شوند كه تناسبى با الزامات و شرايط بومى كشورهاى در حال توسعه ندارند.»
در نتيجه اين انتقادات، رئيس بنياد بليندا و بيل گيتس، اخيرا طرح هائى براى مشورت بيشتر با كارشناسان زبده تهيه كرده است. در مجموع، بدون اقدامات بنياد بيل گيتس، جهان سوم مى‌توانست امروز فقيرتر از آنچه هست باشد.
در سال هاى اخير، برخى از ميلياردرهاى آمريكائى و اروپائى، اقدامات بيل گيتس را الگو قرار داده و به جنبش ايجاد بنيادهاى نيكوكارى يا تقويت آن‌ها پيوسته‌اند. در نتيجه اين روند، بانك جهانى، هم اكنون در فكر آن است كه دوران پرداخت كمك هاى عمرانى از سوى كشورهاى صنعتى سرآمده و به جاى آن سرمايه‌هاى خصوصى مى‌توانند در پروژه‌هاى عمرانى تقسيم شوند.
طرفداران اين نظريه، معتقدند كه تجربيات مديران برجسته و موفقى چون بيل گيتس، مى‌تواند سبب بازدهى بيشتر پروژه‌هاى عمرانى بنيادهاى خصوصى شود، در حالى كه به نحوه مصرف كمك‌هاى عمرانى كشورهاى صنعتى، انتقادات زيادى وارد است.
بسيارى از ناظران معتقدند كه بخشى از كمك هاى عمرانى كشورهاى صنعتى، صرف تجهيز نظامى حكومت هاى خودكامه مى‌شود، بخشى از آن از حساب‌هاى خصوصى حاكمان فاسد سر در مى آورد و تنها بخش اندكى از آن به مصرف حل مشكلات آموزشى، بهداشتى و عمرانى كشورهاى فقير مى‌رسد.
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

اخراج شدهنماد کاربر
پست ها

859

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 29 اردیبهشت 1385 23:44

محل سکونت

تهران - پونک

آرشيو سپاس: 24 مرتبه در 23 پست

روسيه سازمان تجارت جهاني را تهديد كرد

توسط Nokia N93 » چهارشنبه 14 تیر 1385 05:01

ولاديمير پوتين" رئيس جمهوري روسيه گفت: در صورتيكه كشورش به عضويت سازمان تجارت جهاني پذيرفته نشود،اجراي مقرارت اين سازمان را متوقف خواهد كرد.

به گزارش ايرنا، شبكه تلويزيوني يورونيوز در بخش خبري روز سه‌شنبه خود با اعلام اين خبر افزود، قرار است روسيه از تاريخ ‪ ۲۴‬تا ‪ ۲۶‬تير ميزباني اجلاس سران گروه ‪۸‬ را بعهده داشته باشد.

پوتين در جمع مقامات صنعتي كشورش در اين خصوص گفت :"هر چند اكنون كشور ما عضو سازمان تجارت جهاني نيست ولي ما درصدد هستيم تا در اين خصوص با آمريكا به عنوان تنها كشوري كه با آن در خصوص پيوستن خود به سازمان تجارت جهاني اختلاف داريم، مذاكره كنيم" .

رئيس جمهوري روسيه در عين حال تصريح كرد، در صورتيكه روسيه نتواند با آمريكا در اين خصوص به توافق دست يابد در مسير اجراي توافقنامه‌هاي سازمان تجارت جهاني كارشكني خواهد كرد.

از طرف ديگر "سرگئي لاوروف" وزير امور خارجه روسيه نيز در مصاحبه‌اي كه روز دوشنبه از شبكه تلويزيوني بي‌بي‌سي پخش شد، تصريح كرده بود كه سياست‌هاي دو كشور آمريكا و روسيه در راستاي مواضع مشترك اتخاذ شده‌اند و دو كشور در هيچ زمينه‌اي با يكديگر اختلاف نظر ندارند.

Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

2596

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 16 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 11 بهمن 1384 12:27

آرشيو سپاس: 140 مرتبه در 86 پست

یه خبر جالب هماهنگی 97 درصد ژنهای ایتالیائی ها با ترکها

توسط Kingman_62 » پنج شنبه 22 تیر 1385 02:45

دانشمندان دانشگاه توسکانی ایتالیا در پی تحقیقات خود پس از تجزیه نمونه های DNA ایتالیا و چند کشور دیگه به نتیجه جالبی پی بردند که موجب شگفتی و بحثهای زیادی شد:

این تحقیقات که در جهت کشف عوامل موثر در مهارت فوتبال و ... بررسی شد به نتیجه جالبی دست پیدا کردند و متوجه شدند که 97 درصد ژنهای دو قوم شبیه هم هستند و این امر قوم شناسان و تاریخ شناسان رو به هیجان آورده

نظر خودم : شباهت فوق العاده گرامر و تلفظات ترکی با زبانهای اروپائی یک امر انکار ناپذیره که از جمله اون نداشتن حرف "ق" داشتن دونوع o" "ö""" u " ü" و همچنین داشتن " ı " یا همون که در فارسی وانگلیسی شوان گفته میشه و همچنین شباهتهای گرامری از جمله اول آمدن صفت یعد موصوف و...

منبع:شبکه های تلویزیونی ایتالیا، آذربایجان و ترکیه. من هم از سایت شبکه ترکیه ترجمه ردم اینم خود متن وعکس خیری که از تلویزیون پخش شد:

Futboldaki marifetleriyle etkileyen İtalyanların Toscana Üniversitesi'nde, DNA örnekleri incelendi. Çıkan sonuç ise şaşırtıcı. İtalyanların DNA'sı Türklerinki ile yüzde 97 uyumlu çıktı. İtalyan bilim çevrelerinde bu konu büyük tartışmalara yol açarken, sanat tarihçisi ve etnolog Haluk Tarcan da, dil bilimi ve arkeolojik kanıtları ortaya koyarak bu benzerliği bir adım daha ileriye taşıdı ve futbol dünyasının efsane oyuncuları İtalyanların Türkler ile ortak geçmişe sahip olduklarını iddia etti.

İtalya, 10 Temmuz 2006 17:29

نمونه گیریها از ترکهای آذری ، ترکیه ، بلغار و فنلاند بود اینو هم توضیح بدم که آز+اری ها که بغلط آذری گفته میشند و ترکیه ای ها هر دو از نژاد ترکهای اروپائی یا غز (اوغوز)هستند و فرقی بینشون نیست
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد Incredible Poster

Incredible Posterنماد کاربر
پست ها

3047

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 30 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 21:41

آرشيو سپاس: 408 مرتبه در 218 پست

سر چینی‌ها روز به روز کوچک‌تر می‌شود

توسط Farhad3614 » سه شنبه 31 مرداد 1385 18:44

ایسکانیوز ـ طی بررسی‌های فراوان مشخص شد از ده هزار سال گذشته تاکنون ویژگی‌های فیزیکی چینی‌ها تغییرات بسیار زیادی کرده است.
به نقل از Chinaview، دانشمندان چینی در میان تحقیقات خود 718 جمجمه که مربوط به مردان چینی عصر حجر، برنز و مدرن بود را تجزیه و تحلیل کردند و دریافتند کاسه سر و محتویات درون آن در طول زمان کوچک‌تر شده

حفره چشمانشان تنگ‌تر و جمجمه‌هایشان گردتر شده و هم‌اکنون به دنبال دلیل این تغییرات هستند و حدس می‌زنند که عوامل آب و هوایی، جریان جمعیت، سیستم‌های تولیدی و نوع زندگی در بروز این تغییرات نقش بسزایی داشته باشند.

Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

پنجمين نشست كميته امور زنان "آسه‌آن" در سنگاپور آغاز بكار كرد

توسط Leila » پنج شنبه 11 آبان 1385 23:00

پنجمين نشست كميته‌امور زنان كشورهاي عضو اتحاديه جنوب شرقي آسيا(آسه‌آن) روز پنجشنبه در سنگاپور آغاز بكار كرد.

به گزارش رسانه‌هاي منطقه جنوب شرق آسيا، دستور كار اين كميته بر روي توانمندي‌هاي اقتصادي زنان عضو "آسه‌آن" و بررسي چالش‌هاي جهاني شدن تمركز دارد.

"يو فو يي شون " وزير دولت سنگاپور در امور توسعه جامعه، جوانان و ورزش گفت: ما بايد همكاري‌هاي خود را با شركاي راهبردي به منظور اجراي ابتكاراتي كه زنان را به عاملي فعال مبدل مي‌كند، افزايش دهيم.

اين نشست دو روزه كه با حمايت دبيرخانه "آسه‌آن" برپا شد، بررسي توانمندي‌هاي سياسي و اقتصادي زنان را در اولويت برنامه كاري خود دارد.

بر اساس اين گزارش، نمايندگان ‪ ۱۰‬كشور عضو "آسه‌آن" براي سهيم شدن در كسب تجارب ، فراگيري دانش و تجربه‌هاي فني در اين نشست حضور دارند.

مالزي، اندونزي، ويتنام، فيليپين، كامبوج، ميانمار، فيليپين، سنگاپور، برونيي دارالسلام و لائوس اعضاي آسه‌آن هستند.
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

1796

تشکر کرده: 13 مرتبه
تشکر شده: 19 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 25 شهریور 1385 16:18

آرشيو سپاس: 216 مرتبه در 105 پست

تكذيب گروگان گرفتن دختر سفير عراق

توسط Karim1504 » شنبه 16 دی 1385 01:48

خبر گروگان گرفته شدن دختر سفير عراق در تهران، صحت ندارد.

يك مقام آگاه در پليس تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعي فارس افزود: روز گذشته خبري از سوي برخي سايت‌ها مبني بر گروگان گرفته شدن دختر سفير عراق در تهران منتشر كردند.

وي افزود: پس از اعلام اين خبر، موضوع بلافاصله از سوي پليس ديپلماتيك و امنيت تهران بررسي و مشخص شد، موضوع گروگانگيري كذب است.


منبع : http://70.84.108.61/showlink.php?id=105952
نه از خودت تعریف کن و نه بدگویی. اگر از خودت تعریف کنی قبول نمی‌کنند و اگر بدگویی کنی بیش از آنچه اظهار داشتی تو را بد خواهند پنداشت...
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

2596

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 16 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 11 بهمن 1384 12:27

آرشيو سپاس: 140 مرتبه در 86 پست

* * تاپيک جامع اخبار خارجي * *

توسط Kingman_62 » چهارشنبه 4 بهمن 1385 20:44

[align=center]در این تاپیک از این به بعد تنها اخبار خارجی قرار خواهد گرفت مگر در موارد نادر که نیاز به باز کردن تاپیک دیگر احساس گردد

لطفا از قرار دادن اخباری که ارزش خبری آنچنانی ندارن لطفا خودداری کنید

موفق باشید[/align]
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد Novice Poster

Novice Posterنماد کاربر
پست ها

92

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 2 بهمن 1385 22:32

آرشيو سپاس: 2 مرتبه در 2 پست

۳۷ کشته در درگيري‌هاي امروز بغداد

توسط cri$tiano.pb » پنج شنبه 5 بهمن 1385 16:09

در انفجارهاي امروز بغداد 7 غيرنظامي كشته و 27 تن مجروح شدند. همچنين 30 فرد مسلح نيز در درگيري با نيروهاي امنيتي عراق كشته و 26 نفر ديگر به اسارت درآمدند.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه، مقامات امنيتي بغداد اعلام كردند صبح پنجشنبه بر اثر انفجار يك موتورسيكلت بمبگذاري شده كه در بازار شورجه در مركز بغداد متوقف شده بود، 4 نفر كشته و 20 تن مجروح شدند.

بمب ديگري نيز در بازاري در منطقه بياع در شرق بغداد رخ داد كه حداقل 3 كشته و 7 مجروح بر جا گذاشت. هر دو منطقه فوق اخيراً هدف بمبگذاري‌هاي متعددي از سوي افراد مسلح در بغداد بوده‌اند.
در شمال عراق نيز افراد مسلح يكي از اعضاي شوراي محلي قياره را در 30 كيلومتري موصل به قتل رساندند.

همچنين تلويزيون دولتي عراق امروز گزارش داد كه طي درگيري شديد بين نيروهاي امنيتي عراق و نيروهاي آمريكايي با افراد مسلح سني در خيابان حيفاي بغداد، 30 فرد مسلح كشته و 26 نفر از آنان دستگير شدند.
علاوه بر اين مركز فرماندهي نيروهاي آمريكايي از كشته شدن يك سرباز آمريكايي در بغداد خبر داد.

Novice Poster

Novice Posterنماد کاربر
پست ها

92

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 2 بهمن 1385 22:32

آرشيو سپاس: 2 مرتبه در 2 پست

مخالفت کميته سناي آمريکا با سياست بوش در عراق

توسط cri$tiano.pb » پنج شنبه 5 بهمن 1385 16:17

نهاد قدرتمند کميته روابط خارجي سناي آمريکا با سياست تازه رئيس جمهور شامل اعزام بيست هزار سرباز تازه به عراق مخالفت کرد.

به گزارش «بي.بي.سي»، «جوزف بايدن» رئيس کميته روابط خارجي گفته است که اين رأي به قصد عنادورزي با بوش نيست بلکه تنها دور کردن او از خطائي سنگين است.

نمايندگان دموکرات که در هر دو مجلس کنگره، يعني سنا و مجلس نمايندگان اکثريت را در دست دارند، با سياست بوش مخالفت ورزيده‌اند.
بنا بر اين گزارش، پيروي از نظر کنگره براي رئيس‌جمهور الزامي نيست، اما براي او دشوار است که آن را به کلي نديده بگيرد.

جورج بوش، رئيس‌جمهوري آمريکا، در سخنراني ساليانه خود در کنگره اين کشور ضمن هشدار درباره خطرات نفوذ ايران و القاعده در ميان گروه هاي تندرو شيعه و سني عراق، از آمريکاييان دعوت کرده است به استراتژي جديد وي در عراق «فرصت» اثرگذاري دهند.

براي نخستين بار در طول دوران رياست جمهوري بوش، اين سخنراني در حالي ايراد شد که حزب دموکرات در هر دو مجلس نمايندگان و سناي ايالات متحده داراي اکثريت است در حالي که در سال هاي قبل، حزب جمهوريخواه، که حزب رئيس‌جمهوري است، در هر دو مجلس اکثريت داشت.

در واکنش نسبت به اظهارات رئيس‌جمهوري، حزب دموکرات از وي خواسته است تا با تغيير جهتي اساسي در نگرش نسبت به مساله عراق، در صدد بازيابي اعتبار خود و مردم آمريکا برآيد.

Novice Poster

Novice Posterنماد کاربر
پست ها

92

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 2 بهمن 1385 22:32

آرشيو سپاس: 2 مرتبه در 2 پست

حمله به دانشجويان فلسطيني در آمريكا

توسط cri$tiano.pb » پنج شنبه 5 بهمن 1385 16:27

بازيكنان تيم فوتبال يك كالج در آمريكا سه دانشجوي فلسطيني را با مشت و لگد و استفاده از پنجه بوكس به طرز وحشيانه‌اي زخمي كردند و همراه با فحاشي و عناوين نژادپرستانه به آنها لقب تروريست دادند.

به گزارش ایرنا، سه نفر از ‪ ۱۲‬نفري كه در اين حمله ناجوانمردانه در كالج گيلفورد كاروليناي شمالي شركت كرده‌اند توسط پليس دستگير شدند.

مايكل بيتس، مايكل رابرتس و كريستوفر بارنت با وثيقه دوهزار دلاري آزاد شدند.

در چنين مواردي معمولا اين افراد از كالج اخراج مي‌شوند ولي در اين مورد مسئولين كالج به اين سه نفر اجازه داده‌اند تا زمان دادگاه در دانشگاه حضور داشته باشند.

مقامات دانشگاه روز چهارشنبه با انتشار بيانيه‌اي سعي كردند كه قضيه را كم‌اهميت جلوه دهند و گفتند كه اين درگيري كمتر از پنج دقيقه به طول انجاميد و حداقل يكي از اين دانشجويان تحت تاثير الكل بوده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب cri$tiano.pb تشکر کرده اند:
GHAZALAK88

بعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان