رديابي اجساد با استفاده از بيني

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

رديابي اجساد با استفاده از بيني

پست توسط Leila » پنج شنبه 5 بهمن 1385, 12:33 am

استفاده از بینی های الکترونیکی رویایی است که به زودی و در قالب دستیابی دانشمندان به فناوری های برتر در زمینه ردیابی اجساد مدفون از طریق بوی منتشر از آنها به تحقق می پیوندد.
به گزارش خبرگزاری مهر، دانشمندان با بررسی دقیق 30 ترکیب مرتبط به اجساد دفن شده در خاک اعلام کردند که می توانند با یافته های جدید خود، فرآیند آموزش سگ های ویژه برای شناسایی و کشف اجساد مدفون پنهان شده در خاک را ارتقا بخشیده و در آینده ای نزدیک ایده ساخت بینی های الکرتونیکی را به واقعیت تبدیل کنند. در این میان سرعت عمل به عنوان مقوله مهمی از سوی دانشمندان مطرح شده است.

آرپاد واس از انسان شناسان متخصص در پزشکی قانونی و شیمی دان برجسته در آزمایشگاه ملی اوک ریچ آمریکا در تنسی گفت: هر چه قبرها با سرعت بیشتری پیدا شوند، اطلاعات بیشتری می توان از اجساد دفن شده در آنها پیدا کرد.

اجسادی که مورد بررسی این انسان شناس قرار گرفتند در وضعیت های مختلفی از حیث فساد و پوسیدگی قرار داشتند. طی مدت حدود 4 سال این محقق و تیم همراهش به بررسی بوی ناخوشایند منتشر شده از این اجساد پرداختند که بعضی از آنها به محققان داوطلب مربوط می شده است.

در ادامه دانشمندان با قرار دادن لوله های ویژه در بالا و زیر خاک اجساد به جمع آوری گاز منتشر شده از اجساد پرداختند و در ادامه آزمایشات دقیقی در محیط آزمایشگاهی بر روی آنها انجام دادند.بر اساس گزارش لایو ساینس، محققان دریافتند که در فرآیند تجزیه و فساد اجساد، 478 ترکیب مختلف منتشر می شود. آرپاد واس افزود: این بوها اصلا مطبوع نیستند و هرگز از آنها استفاده نخواهید کرد. شناسایی نخستین ترکیب بویی از جسدی که در عمق 18 اینچی خاک دفن شده بود، 17روز به طول انجامید.

اکنون دانشمندان این پروژه دریافته اند که شناسایی بوهای نامطبوع اجساد حتی پس از گذشت 17 روز ممکن است. آنها دریافتند که حتی استخوان ها نیز بوی مخصوص دارند. به گفته آنها حتی می توان گفت که حیوانات دیگر هم بوهای متفاوتی در زمان تجزیه شدن از خود منتشر می کنند.

به گفته دانشمندان بخش قابل توجهی از این بوها به آب مخلوط با فلوئوری باز می گردد که در طول زندگی مصرف شده و در بافت ها و استخوان ها جمع شده است.

واس ابراز امیدواری کرده است که تحقیقات اخیر وی و همکارانش به تولید مواد شیمیایی منجر شود که در فرآیند آموزش سگ های ردیاب تاثیر قال توجهی داشته باشد. از آن گذشته تحقق رویای طراحی و ساخت بینی الکترونیکی هدف بعدی دانشمندان این پروژه عنوان شده است.
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”