در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Commander

Commander

نماد کاربر
3326

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 3 اسفند 1384 02:15

آرشيو سپاس: 1639 مرتبه در 445 پست

انتشار اولين تصاوير از بازيگر نقش «امام خميني»

توسط Mohsen1001 » دوشنبه 16 بهمن 1385 01:13

13 بهمن - رادیو فردا، گروه فرهنگي؛ 80 درصد از فيلمبرداري پروژه «فرزند صبح» تا امروز انجام شده و تنها سکانس هاي فصل بهار باقي مانده است تا فيلمبرداري اين فيلم اواسط بهار کامل شود.

بهروز افخمي کارگردان فيلم پرحاشيه زندگي امام خميني(ره) با اعلام اين خبر به اعتماد گفت؛ «قصد دارم اولين اکران فيلم را به جشنواره فيلم فجر در سال آينده موکول کنم، البته اميدوارم و نمي توانم به طور قطع درباره آن صحبت کنم.»

پروژه فرزند صبح تا امروز در دو مرحله فيلمبرداري شده است، اين پروژه مدتي به خاطر بزرگ شدن بازيگر نقش اولش که يک کودک بود متوقف شده بود از طرفي به خاطر حساسيت هايي که حول و حوش اين فيلم به وجود آمده بود، آخرين ساخته افخمي مدتي معطل ماند، با اين حال افخمي معتقد است به خاطر سماجت هاي او و همکارانش ديگران به صرافت مقابله با اين پروژه افتاده اند.

عبدالرضا اکبري بازيگر نقش امام(ره) در سن 63 سالگي چندي پيش سکانس هاي مربوط به سفر ايشان از قم به تهران را بازي کرد، پيش از اين قرار بود اين بخش ها توسط جمشيد هاشم پور بازي شود، که هاشم پور با عوامل فيلم به توافق نرسيد و دست آخر عبدالرضا اکبري جلوي دوربين افخمي رفت.

افخمي که براي دومين بار فيلمي را با دوربين سوپر 35 فيلمبرداري کرده است، بعد از فيلم موفق گاوخوني اين پروژه را از سال 83 کليد زده است و اين پروژه از تيرماه 84 متوقف شد که دليل اصلي آن، توانايي و درخشش بازيگر کودک اعلام شد که نقش امام را در چهار سالگي بازي مي کند.

افخمي درباره بازي آرمان ايران پور گفت؛ «بازي ايران پور در بخش اول فيلم يکي از صحنه هاي درخشان و تکرار نشدني است.» پروژه فرزند صبح از شهريور 85 کليد خورد و در حال حاضر 90 دقيقه از اين فيلم توسط خود کارگردان تدوين شد و در حال حاضر تنها فيلمبرداري 20 دقيقه پاياني باقي مانده است.

هديه تهراني، آتيلا پسياني، عبدالرضا اکبري، اليکا عبدالرزاقي، محمدرضا شريفي نيا، هادي حيدري، سحر دولت شاهي و آرمان ايران پور در اين اثر ايفاي نقش مي کنند. تهيه کنندگي اين فيلم به عهده موسسه عروج فيلم است.