مروري بر بازي جدال با پنجه آهنين

در اين بخش شما ميتوانيد درباره کليه مباحث بازيهاي كامپيوتري به بحث و تبادل نظر بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
پست: 15727
تاریخ عضویت: جمعه 7 بهمن 1384, 7:51 pm
سپاس‌های ارسالی: 71254 بار
سپاس‌های دریافتی: 31369 بار
تماس:

مروري بر بازي جدال با پنجه آهنين

پست توسط Mahdi1944 » سه شنبه 15 فروردین 1385, 10:18 pm

از: عصر ارتباط

اگر كتاب هاي كميك مردان ايكس يا X- Men را خوانده باشيد و از طرفداران آن باشيد، بازي جديد X-Men:The Official Game كه سومين بازي از سري بازي هاي مردان ايكس است، توجه تان را به خود جلب خواهد كرد. Z-Axis سازنده اين بازي جالب است .
اين بازي كه چند هفته بعد از اتفاقات درياچه آلكالاي اتفاق مي افتد، با چند نفر از شخصيت هاي آشنا و جديد دنياي مردان ايكس آشنا مي شويد. مثلا در اولين ماموريت در بازي ، بازيكن در نقش ولورين ظاهر مي شوند كه او بايد با ماموران هيدرا بجنگد تا بتواند از فناوري هاي آنها كه در استرايكر از آن استفاده مي كنند در جهت پيشبرد اهداف خودشان استفاده كند.
بعد از آن جريان داستان ، نايت كراولر بايد به كلوسوس كمك كند تا با استفاده از همين روش به مقابله با دشمنان بپردازيد، يا مثلا از مرد يخي كمك بخواهند تا جلوي يكي از دوستان قديمي اش را كه قصد دارد يك گياه هسته اي فعال را آب كند بگيرد.
اما فقط تمام داستان اين نيست كه اين قهرمانان با هم بجنگند و فقط جنگ و كشت و كشتار باشد- زاك پن- داستان نويس اين سري بازي هاي مردان ايكس تمام سعي خود را كرده تا اين بازي يك مفهوم خوبي هم داشته باشد و در انتها پيامي داشته باشد. مثلا ايكس من بابي در يك صحنه تمام سعي خود را مي كند كه مرد اول تيم فوق نيروها باشد.
در مقابل ، لوگان از هر فردي كه در قتل جين گري مقصربود، حتي اگر يك نقش كوچك هم بوده باشد، انتقام مي گيرد.
و نايت كراولر...خب لوگان همان نايت كراولر است. هر سه اين شخصيت هايي كه مي توانيد در نقش آنها بازي كنيد، جذابيت ها و دايلوگ هاي مخصوص به خودشان را دارند كه كمك مي كند داستان شان تعريف شود و با متني كه در حدود دو برابر متن خود فيلم است كه اين تابستان پخش شد، در نتيجه بايد نسبتا طولاني باشد.
همان طور كه قبلا گفتيم اين بازي سه شخصيت دارد كه مي توانيد به جاي آنها بازي كنيد. در نتيجه گروه Z-Axis مي خواستند اين بازي كمي از سري بازي هاي قبلي X-Men متفاوت شود و در نتيجه بازي تا حد ممكن جديد باشد.
آنها اعلام كردند: اگر ما دوباره تنها ولورين و كلوسوس را با هم شخصيت هاي قابل بازي مي گذاشتيم ، بازيكنان حس مي كردند همان بازي قديمي را در محيطي جديد بازي مي كنند.
براي اينكه متوجه شديم اين شخصيت ها چگونه در 28 ماموريت مختلف شان متفاوت عمل و در مراحل مختلف ، امتياز كسب مي كنند، بد نيست نگاهي به قسمت هاي مختلف بازي بيندازيم . مثلا بگذاريد از جنگ ولورين با ماموران هيدرا در درياچه آلكالاي شروع كنيم آنجايي كه لوگان علاقه شديدش به جنگاورها و زد و خورد نمايان مي شود و طولي نمي كشد كه خرابي به بار مي آورد.
همان طور كه انتظار مي رفت، اين جنگ ها خيلي مشابه با جنگ هاي انتقامي و لورين در چند سال قبل است متاسفانه در نسخه آزمايشي بازي متوجه نشديم كه آيا ولوي مي توانست از حيله هاي متفاوت در جنگ هايش استفاده كند يا نه؟ اما مي تواند از يك سري حركات دست و سر براي از بين بردن وسايل استفاده كند تا آنها را از سر راهش بردارد فقط كافي است او كمي راه بيفتد، به محض اينكه راه افتاد و شروع به كار كرد، تازه گرم مي شود و حركات اعجاب انگيزي از خود نشان مي دهد.
مرد يخي از هر لحاظ نقطه مقابل ولورين است. در يك جا به جايي اين كه مثل دوستش مستقيما و از نزديك با دشمنانش بجنگد، روي تكه هاي يخ سفر مي كند و روي دشمنانش آتش مي كشد در حقيقت اين تنها وسيله سفر اوست .
تا اينجا Z-Axis كار بسيار جالبي كرده و تكه هاي يخ را نيز به خوبي طراحي كرده است . اين يخ ها طوري هستند كه مي توان با آنها سرعتي در حدود 70mph پيدا كرد و اين سريع ترين وسيله سفر در كل بازي است.
نايت كراولر جالب ترين شخصيت اين بازي است . او كه از يك منطقه به منطقه ديگر در حال حركت است و حمله مي كند، يكي از غيرطبيعي ترين چهره هاي اكشن است كه امسال با آن مواجه بوده ايم . كرت يك سايه همانند لوگان دارد كه وقتي وارد آن مي شود، از حمله دشمنان در امان مي ماند. او حتي مي تواند مانند مرد عنكبوتي به ديوارها بچسبد و بدين وسيله حركات آكروباتيك زيبا و جالبي از خود به نمايش مي گذارد.
Z-Axis جزئيات بيشتري از بازي را فاش نكرده است و بايد صبر كنيد تا وقتي بازي به بازار آمد ، مسائل بيشتر را خودتان در حين بازي متوجه آن شويد. البته آنها حق دارند چون در غير اين صورت، بازي تمام هيجان خود را از دست خواهد داد.
يك نكته ديگر نيز اين است كه هر سه اين شخصيت ها از اول تمام نيرو مهارت هاي مخصوص به خودشان را دارند و تا آخر بازي نيز آنها را حفظ مي كنند، در نتيجه ديگر لازم نيست تمام شهر را زير و رو كنيد و معجون قدرت پيدا كنيد و با سركشيدن آن نيرومند شويد.
تنها چيزي كه اين وسط تغيير مي كند، مهارت هاي اضافي است كه با گذراندن هر مرحله پيدا مي كنيد.
اين بازي ، جنگ هاي چند نفره ندارد و نخواهد داشت . تنها كافي است تنهايي پشت دستگاه تان بنشينيد و كل اين داستان را از اول تا آخر طي كنيد. اما مطمئن باشيد از تنهايي بازي كردن حوصله تان سرنخواهد رفت چون آنقدر بازي جذاب است و داستان جالبي دارد كه تمام مدت سرگرم تان خواهد كرد.
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

ارسال پست

بازگشت به “بازيهاي رايانه‌اي”