مستعمره فضايي

در اين بخش شما ميتوانيد درباره کليه مباحث بازيهاي كامپيوتري به بحث و تبادل نظر بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
پست: 15745
تاریخ عضویت: جمعه 7 بهمن 1384, 7:51 pm
سپاس‌های ارسالی: 71427 بار
سپاس‌های دریافتی: 31391 بار
تماس:

مستعمره فضايي

پست توسط Mahdi1944 » سه شنبه 15 فروردین 1385, 10:52 pm

آيا مي توانيد گروه تان را به هنگام دفاع در مقابل تهاجم موجودات فضايي مختلف، مديريت كنيد و پيروز شويد؟

با توجه به اينكه با تركيب مفاهيم دو بازي قابل قبول به يك بازي خوب مي رسيم Gathering و Firefly در مستعمره فضايي گرد هم آمده اند. در سناريوي شبيه سازي در فضا Sins in Space بايد يك مستعمره فضايي را ساخته و آنرا در جهت غارت منابع از سيارات مختلف به كار برد. درست در همان زمان كه گروه ناداني از كارآموزان، فضايي را مديريت مي كند.

شما 20 مستعمره نشين كه در فضا مشغول خوردن و خوابيدن و تحمل كردن يكديگر مي باشند را كنترل مي نماييد. و اين نوع جذابيت غير واقعي ممكن است باعث دلزدگي بازيكنان گردد. اما در حقيقت اين ساكنان فضا گروهي از بيماران اجتماعي ناهنجار و انسان گريزند كه در وهله اول كاملا سرگرم كننده به نظر مي رسند.

يك مستعمره نشين خشنود كسي است كه فعال و پر كار باشد و هر چه وي شادتر باشد زمان طولاني تري فعاليت خواهد كرد.

و در اين صورت شما راحت تر به اهداف ماموريتي خويش مي رسيد. شما با ساختن سالنهاي غذاخوري بخش هاي بهداشتي و پزشكي و ورزشي و كافه ها و ... مستعمره نشينان را شاد و راضي نگه مي داريد. و اكنون بايد مطمئن شويد كه آنها از اين امكانات استفاده مي كنند. البته زمانيكه اين امكانات فراهم آيند مستعمره نشينان به نياز هاي خودشان توجه خواهند كرد.

مثلا در صورت نياز يك مستعمره نشين به شستشو بايد مطمئن باشيد كه وي محل مناسب شستشو را پيدا خواهد كرد. اما در نهايت شما گاهي مجبور به مداخله هستيد. هر مستعمره نشين داراي مهارت هاي خاص خودش مي باشد و در اين راستا شما گاهي بايد نسبت به مستعمره نشيناني كه نقش خطيري در ماموريت دارند مانند كارگران معدن توجه مخصوص داشته باشيد.

و همچنين نسبت به جاروكشان يا دامداران بي اعتنا باشيد. معمولا هيچ يك از مستعمره نشينان با يكديگر صحبت نمي كنند. و اگر در آنجا كسي حاضر به شنيدن شكايت شما نشود آنگاه شما سوار بر شاتل بعدي به سمت مزرعه عجيبي مي رويد. اما براحتي مي توانيد چند نفر از اين ساكنين فضايي را به صحبت وادار كنيد.

اما هنگاميكه 20 نفرشان در حال صحبت باشند بازي به ورطه مديريت محدود كشيده مي شود و سپس كافيست كه بر روي يكي از آنها كليك نماييد تا آنرا وادار به صحبت كنيد (به همين سادگي). در اينجاست كه فقدان پيچدگي فني و ادراكي بتدريج خود نمايي كرده و بازي با موانعي روبرو مي شود.

در مستعمره فضايي هيچ مسير كوتاهي براي پي بردن به اينكه چه كاري بايد كرد وجود ندارد و چون مستعمره نشينان ميل به ترك كار دارند مي جنگند و حتي كشته مي شوند از اينرو مديريت به يك پروژه كند و تكراري تبديل مي شود.

يك ديد محدود دو بعدي بدون چرخش ما را از درك اتفاقات عاجز مي سازد بخصوص وقتيكه پايگاه شما گسترش مي يابد. و در نهايت شما آرزو مي كنيد كه به جاي اين مستعمره نشينان نادان رباتها را وارد اين فضا كنيد. و به نظر مي رسد كه در فضا هيچ كس نمي تواند صداي عصبانيت و درماندگي شما را در اوج نااميدي بشنود.

ملاقات احمق هاي فضايي

گاهي در كنار ايجاد تسهيلات فضايي مي توانيد يك هتل فضايي نيز افتتاح كنيد. و در اينصورت نياز داريد كه در آن جذابيت هايي از قبيل باغ وحش، زمين گلف 18 سوراخه ي فضايي ايجاد كنيد. و توريستها نيز با ايجاد درآمد مناسب اين سرمايه گذاري را ممكن و ارزشمند مي سازد.

برخي از مستعمره نشينان از عهده كاري جز نظافت بر نمي آيند و تمايل دارند كه هميشه تنبل و بيكار دائم الخمر باقي بمانند و اگر پايگاه را به اندازه كافي مرتب نگه ندارند ساير مستعمره نشينان به زودي خسته مي شوند و در اين هنگام وجود مديريت انساني راه حل اصلي مي باشد.

علاوه بر حالت مبارزه و شيوه ماموريت واحد مستعمره فضايي داراي يك مجموعه ابزار طراحي مبارزه و شيوه سند باكس مي باشد. عدم توجه به جذب مخاطب در شيوه سند باكس به اين معناست كه از لحاظ جنبه سرگرمي نمي تواند با بازي هاي نظير SimCity برابري كند.

حالت مبارزه داراي مراحلي از راه هاي نظامي و يا صلح آميز است. و در حاليكه مراحل صلح آميز مي توانند كند و يا سريع (نه چندان صلح جويانه) باشند مراحل نظامي ممكن است به علت وجود يك گذرگاه مخوف و يا عدم دستيابي به يك ميانبر به سوي انحطاط كشيده شوند.
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

ارسال پست

بازگشت به “بازيهاي رايانه‌اي”