در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با موشکهاي زمين به زمين به بحث بپردازيد
Captain I

Captain I

نماد کاربر
876

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 آذر 1385 21:23

آرشيو سپاس: 85 مرتبه در 52 پست

توسط Ahmad6644 » پنج شنبه 26 بهمن 1385 08:09

Saeid12345, شما لطف داريد دوست عزيز  :(
[align=center]در ازل مهر علي را به من آموخته اند ****** تا ابد نيز دلم دست به دامان علي‌ست[/align]

Major

Major

نماد کاربر
321

تاريخ عضويت

يکشنبه 23 مهر 1385 20:43

آرشيو سپاس: 60 مرتبه در 40 پست

توسط کفير » پنج شنبه 26 بهمن 1385 08:34

مگه ایران در زمان جنگ با عراق به دنبال سلاح شیمیایی نبود و الام سلاح شیمیایی ندارد شاید چون فعلا دست مقامات ایرانی به سلاح هسته ای نمی رسد آنرا حرام کردند و بعدا حلال شد

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
27

تاريخ عضويت

چهارشنبه 2 اسفند 1385 19:35

آرشيو سپاس: 2 مرتبه در 2 پست

توسط حامد1234 » چهارشنبه 16 اسفند 1385 20:20

کفير
دوست خوبم مطمئني که دست مقامات ايراني به سلاح اتمي نمي رسه ؟؟؟!!!

New Member

نماد کاربر
13

تاريخ عضويت

سه شنبه 7 فروردین 1386 20:46

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط fox_hound1985 » پنج شنبه 13 اردیبهشت 1386 02:38

به نظر من استفاده از تسلیحات کشتار جنگی بلامانع هست....به شرطی که روی افراد غیر نظامی انجام ندن... :-(

New Member

no avatar
3

تاريخ عضويت

چهارشنبه 12 اردیبهشت 1386 23:26

توسط sina_judo » پنج شنبه 13 اردیبهشت 1386 02:39

BE NAZARE SHOMA TANKE CHALLENGERE ENGLISHI BEHTARE YA ABRAME AMERICANI? AZ LAHAZE GHODRATE NOFOZE GOLOLE DAR ZEREH.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

New Member

no avatar
3

تاريخ عضويت

چهارشنبه 12 اردیبهشت 1386 23:26

توسط sina_judo » پنج شنبه 13 اردیبهشت 1386 02:49

MAN FEKR MIKONAM KE IRAN SELAHE HASTEI KHARIDARI KARDE VA AZ ON BE ONVANE SELAHE BAAZ DARANDEH ESTEFADE MIKONE NA BARAYE ESTEMAL
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
2653

تشکر کرده: 18 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 8 آبان 1385 15:26

آرشيو سپاس: 5825 مرتبه در 1558 پست

توسط moh-597 » پنج شنبه 13 اردیبهشت 1386 08:29

sina_judo, عزيز  :D

لطف كنيد و مطالب خود را به صورت فارسي تايپ و ارسال كنيد  :-o
پاينده باد ايران زنده باد ايراني

وبلاگ من
http://www.iranian-airforce.blogfa.com

صفحه اینستاگرام
https://instagram.com/iranian_airforce_pilots_martyr

Major II

Major II

نماد کاربر
72

تاريخ عضويت

شنبه 22 مهر 1385 14:34

آرشيو سپاس: 7 مرتبه در 2 پست

توسط hamidreza6620 » يکشنبه 23 اردیبهشت 1386 18:11

اگه ايران يه موشكي به اسم شهاب 6 داشت كه الان عالم و آدم رو سر خودش كرده بود!!!!
به ياد دشته باش... امروز، همان فرداييست كه ديروز منتظرش بوديم و همان ديروزيست كه فردا حسرتش را خواهيم خورد...

Major II

Major II

نماد کاربر
72

تاريخ عضويت

شنبه 22 مهر 1385 14:34

آرشيو سپاس: 7 مرتبه در 2 پست

توسط hamidreza6620 » يکشنبه 23 اردیبهشت 1386 18:13

بچه ها من يه چيزي ميگم، تو رو خدا منو دادگاهي نكنيد! اون اوايلي كه بحث هسته اي ايران در جوامع بين المللي مطرح شده بود، من دبيرستاني بودم. يكي از دوستان فوق العاده صميمي من از قول عموش كه از مقامات ارشد نظامي بود، چيزهايي نقل مي كرد كه اون موقع واقعا براي من عجيب و غير قابل باور بود وبا اينكه به ايشون خيلي اعتماد دارم، هنوز هم تو صحتش شك دارم! عين جمله ي عموش اين بود كه گفته بود: اين غربي ها الان دنبال اين هستن كه ما به انرژي اتمي نرسيم، در حالي كه انرژي اتمي كه سهله، ما به سلاح اتمي هم رسيديم!!!!!!
باز هم ميگيم:‌من اينو فقط شنيدم و خودم هيچ مدركي واسه اثبات حرفم ندارم! اما اين كه يك مقام ارشد نظامي يه همچين حرفي بزنه، جاي تامل داره!!!
شما هم لطفا اين بحثا رو ادامه ندين! چون هيچ نتيجه اي نداره!  :x  :AA:
به ياد دشته باش... امروز، همان فرداييست كه ديروز منتظرش بوديم و همان ديروزيست كه فردا حسرتش را خواهيم خورد...

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1600

تشکر کرده: 1998 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 مرداد 1386 23:53

آرشيو سپاس: 3096 مرتبه در 667 پست

توسط KH.I.A.2500 » جمعه 5 مرداد 1386 01:17

با تشکر
ميخواستم بدونم ايران که اينقدر داره خودشو ميکشه و ميگه ما نميخواهيم سلاح هسته اي بسازيم پس چرا با کمک کره شمالي داره موشکي ميسازه که توان حمل کلاهک هسته اي داشته باشه ؟  :-(
البته نوش جونش اگر هم بسازه به خودمون مربوطه ولي واقعن جاي سوال داشت چون ياد اين شعر افتادم :

با مدعي مگوييد اسرار عشق و مستي                              تا بي خبر بميرد در درد خود پرستي

دوش آن صنم چه خوش گفت در مجلس مغانم                   (( با کافران چه کارت گر بت نميپرستي؟ )) هان شيطون ::ns

*      *     *    
جز ايران نباشد مرا نام ياد    *   *   *  * * *  *   *    *    که يزدان مرا زين سبب کام داد    *     *      *

Colonel I

Colonel I

no avatar
643

تاريخ عضويت

سه شنبه 19 تیر 1386 13:08

آرشيو سپاس: 1235 مرتبه در 259 پست

توسط Frogfoot » جمعه 5 مرداد 1386 05:55

بدست آوردن یک سلاح باید برای یک کشور مزیت خاصی داشته باشه. سلاح اتمی برای ایران هیچ مزیتی نداره، بلکه باعث افزایش مشکلات ایران میشه. اگر کره شمالی یک تهدید هسته ایی محسوب میشه؛ علتش نزدیکی کره به آمریکا و چندتا از متحدان اصلی آمریکا ست. سلاح اتمی صرفا برای بازدارندگی استفاده میشه، تصورش را بکنید که اصلی ترین دشمن ایران یعنی آمریکا بخواد به ایران حمله کنه، ایران به کجا می خواد بمب اتم بزنه؟ به کشورهای همسایه؟ اینا که مردمشون همه بدبختن، تازه آثار زیست محیطیش هم اول از همه خودمون رو می گیره. سلاح اتمی برای ایران هیچ مزیتی محسوب نمیشه، چون دشمنان ایران یا فرامنطقه ایی اند، یا اونقدر کوچیک و نزدیک به ایران هستند که بکار بردن سلاح هسته ایی براشون خطرناکه! مثلا تصور کنید ایران بخواد به پایگاههای آمریکا در قطر بمب اتم بزنه! کل قطر میره زیر آب!!
اگر می بینید که بعشی کشورهای منطقه به سلاح اتمی دست پیدا کردند، فقط بخاطر رقابت قدرت های بزرگ و منافع آنها بوده. مثلا فکر می کنید اگر وابستگی هند به شوروی سابق و پاکستان به آمریکا نبود، و این ابرقدرت ها نمی خواستند جلوی هم کم بیارند، اصلا این دو کشور صاحب بمب هسته ایی می شدند؟! یا فکر می کنید اگر عقاید مسیحی-یهودی درباره برگشت عیسی مسیح (ع) در منطقه فلسطین، ظهور Anti-Christ در منطقه خاورمیانه و وقوع Armagedon در این منطقه نبود، یک کشور یک وجبی مثل اسرائیل می تونست این همه سلاح هسته ایی داشته باشه؟ اصلا با این سلاحش به کدوم همسایه اش می خواد حمله کنه؟ به لبنان؟ یا مصر و سوریه؟ به هر کدوم که بزنه، خودشون باید اول منطقه رو ترک کنند که تشعشات رادیو اکتیو بهشون نگیره!
اینها همه در خدمت سیاست های جهانی ثرمایه دارها ست. همین امریکایی ها در دهه 70 حدود 80% اشون معتقد بودن دولت باید تحت هر شرایطی به اسرائیل کمک کنه. می دونید چرا؟! چون این Evangilist ها توی برنامه های تلویزیونیشون اعلام کرده بودند که برای ظهور مسیح باید یک دولت یهود در سرزمین موعود برپا بشه. اون زمان متناسب با سیاست خارجه آمریکا به مردم گفته بودند که Anti-Christ در شمال شرقی این دولت یهود خواهد بود و از آنجا به این دولت حمله خواهد کرد (شوروی سابق). بعد از فروپاشی شوروی گفتند که ما کتاب ها را اشتباه متوجه شدیم! Anti-Christ در جنوب شرقی اسرائیل (ایران) واقع شده و ما باید خودمون را برای جنگ نهایی با آن آماده کنیم!!
همونطور که می بینید، دولت های مختلف دلایل مختلفی برای انبار سلاح های اتمی دارند. این دلایل هیچکدوم متناسب با شرایط ایران نیست. داشتن بمب اتم یا یک نیروی هوایی بسیار کارآمد یا تکنولوژی فوق مدرن، برای مقابله واقعی با حمله آمریکا فقط نقش تاخیری خواهد داشت، چون اگر شما 2 تا کلاهک اتمی با موشک هایی با برد 2000 تا 3000 کیلومتر داشته باشید، آمریکا هزاران کلاهک مختلف با بردهای چند ده هزار کیلومتر داره. وضع نیروی هوایی هم همینطوره. اگه الان ما 200 تا Su-37 هم داشته باشیم، فقط باعث تاخیر در حمله آمریکا و تحمیل خسارت های بیشتر به اون میشه، وگرنه نیروی هوایی امریکا هم سرمایه بیشتری از ما داره، هم هواپیمای بیشتر و هم تکنولوژی ساخت، در نتیجه در یک جنگ دراز مدت می تونه علی رقم تلفات زیاد، خودش را دوباره تجهیز کنه. سیاست مداران و فرمانده هان نظامی ایران بخوبی می دونند که بمب هسته ایی، یا نیروی هوایی خیلی پیشرفته و بزرگ در برابر آمریکا برگ برنده ما نیستند، بلکه تاکتیک های غیرکلاسیک، حملات موشکی و جنگ زمینی هستند که می تونند در دراز مدت پیروزی ما را تضمین کنند، برای همین هم هست که خیلی دنبال هواپیما های جدید نمیرند، یا بمب هسته ایی را حرام اعلام می کنند.
البته بحث در این باره خیلی زیاده، ولی من خواستم با توجه به مطالب این تاپیک و یکسری تاپیک های دیگه در این انجمن که بعضی از دوستان در آنها فکر می کردند در صورت داشتن F-22 یا بمب هسته ایی ایران شکست ناپذیر میشه!! ، بعضی مطالب را بیان کنم.
دقت کنیم که تکیه صرف به تکنولوژی و سلاح از خصوصیات غربی ها ست. اگر به آمریکایی ها نگاه کنید، به سلاح های خودشن بیشتر از سربازاشون مینازند، همین اتفاق در جنگ 33 روزه لبنان هم افتاد و دیدید اسرائیل چه گندی زد. ارتش هایی مثل ارتش ایران صرفا متکی به سلاح و تکنولوژی نیستند، بلکه عوامل مختلفی از تاکتیک های غیرکلاسیک گرفته، تا اعتقاد سربازان، مسائل معنوی، نقش ژئو استراتژیک و خیلی چیزهای دیگه که قدرت این نیروها را تامین میکنه. اگر اینطور به مسئله نگاه کنیم، می بینیم که اگه اسرائیل به نیروگاهها و تاسیسات اتمی ما حمله نمیکنه، بخاطر وجود تامکت های ایرانی نیست، بلکه عوامل بسیاری دخیل هستند تا به اسرائیل همچین اجازه ایی داده نشه.
می بخشید که مطالب پراکنده بود، و خیلی هاش هم ربطی به این تاپیک نداشت، ولی خواستم جوابی به برخی گفته های در تاپیک های مختلفی که این چند روز در این انجمن خوندم داده باشم.
اگر فرصت شد، بعدا مطالب را دوباره مرور می کنم و ویرایش می کنم که اینقدر از هم گسیخته نباشه.

یا علی

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1407

تاريخ عضويت

جمعه 3 شهریور 1385 01:31

مازندران

آرشيو سپاس: 5989 مرتبه در 1152 پست

توسط airplane » جمعه 5 مرداد 1386 10:37

من هم اینو که ایران بما اتم داره رو از یه سرهنگ شنیده بودم :?
آیا می دانید هر فرد پس از مرگ با اهدای اعضای خویش می تواند سبب نجات یا ارتقای سلامتی بیش از 50 نفر شود

برای عضویت در انجمن اهدای عضو به لینک زیر مراجعه کنید

تا چند زنم بروی دریاها خشت               بیزار شدم ز بت‌پرستان کنشت

خیام که گفت دوزخی خواهد بود          که رفت بدوزخ و که آمد ز بهشت

قبليبعدي