در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با موشکهاي زمين به زمين به بحث بپردازيد
Captain I

Captain I

نماد کاربر
1600

تشکر کرده: 1998 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 مرداد 1386 23:53

آرشيو سپاس: 3096 مرتبه در 667 پست

توسط KH.I.A.2500 » جمعه 9 شهریور 1386 02:15

بي احترامي نشه ,  ولي بعضي از اين سرهنگهاي ما هم عجب دهن هاي محکمي  ::ns  دارن .
در ضمن اونها از روي مدرک مستند اينها رو  نميگن. حدس و گمان خودشونه . چون اگر اطلاع داشتند صد سال اين حرف رو نميزدند .

*      *     *    
جز ايران نباشد مرا نام ياد    *   *   *  * * *  *   *    *    که يزدان مرا زين سبب کام داد    *     *      *

Furious Poster

Furious Poster

نماد کاربر
361

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 22 اردیبهشت 1385 01:15

آرشيو سپاس: 29 مرتبه در 15 پست

توسط mostafaa » جمعه 9 شهریور 1386 15:01

داشتن بمب اتم مزيتهاش بسيار بسيار بيشتر از ضررهاشه . با نگاهي به نقشه ميبينيم که ايران در قلب منطقه ء خاورميانه قرار داره و همين مساله و نيز احتمال کنترل ايران بر منابع نفتي اين منطقه مطمئنا هر قدرتي رو به فکر حمله به ايران قرار ميده . ادامه ء جنگ تا هشت سال با وجود اينکه به نظرم کار اشتباهي بود اما حداقل اين پيام رو براي ديگران داشت که ايرانيهاي الان با ايرانيهاي چند دهه و چند صده پيش تفاوت دارند و براي دفاع از کشورشون حاضرند حتي اينهمه سال در جبهه ها بمونند و بجنگند . و همين باعث شده در اين دو دهه قدرتهاي جهاني به ايران حمله نکنند . اما هيچ تضميني نيست که اين عدم حمله تا ابد ادامه داشته باشه . نشونشم حمله به عراق و افغانستان و احاطه ء دور تادور ايران است . حال اگر روزي قدرتي مثل آمريکا به ايران حمله کنه و ايرانيها باز هم جلوي اونها در بياند و مقاومت کنند و اين مقاومت به زدن ناوهاي جنگي و هواپيمابر آمريکا بکشه چه تضمينيه که آمريکا مثل جنگ جهاني دوم که ژاپن رو به خاطر مقاومت غير قابل شکستش بمباران هسته اي کرد ايران رو هم بمباران نکند ؟ اونوقت آيا هيچ کاري از دست ايران بر مياد ؟ خير ! تنها چارش اينه که به دنبال ساخت بمب اتمي باشيم و به موازاتش هم در پي ساخت موشکهاي دوربرد . در مورد اول که شک دارم اما مورد دوم تا بحال که دنبال شده . و اگر هم چند ساله که ديگر به ظاهر برد موشکها افزايش پيدا نکرده بخاطر پرونده ء هسته اي و جوسازيهاي احتمالي در اين پروندس . در مورد بمب اتم هم ايران الان هر دو روش دستيابي به بمب اتم را در اختيار داره . يعني غني سازي اورانيوم و بازفرآوري پلوتونيوم . و همين توان استفاده از اين دو روش خودش تا حد زيادي ايجاد بازدارندگي ميکند و حتما نياز به اعلام توليد بمب نيست ( هر چند ساخت کلاهک هم براي خود داستانيست ! ) .حال اگر آمريکائيها فکر کنند ايران ميتونه اونها رو با بمب اتم هدف قرار بده آيا باز هم از اون بر ضد ايران استفاده ميکنند ؟

ضمن اينکه عقل سليم ميگه وقتي کشوري در بغل گوشمون بمب اتم داره و دشمن عقيدتي اين حکومت که همانا اسرائيل باشد بمب اتم دارد و ديگر دشمنان مثل آمريکا و انگليس و نيز روسيه که دشمنيش رو در طول تاريخ بارها ثابت کرده انبارهاشون انباشته از سلاح اتميه , بنابراين اگر ميخواهيم استقلال و قدرت چانه زني در معادلات جهاني داشته باشيم , و گذشته از اينها روزي مورد تعرض و تعدي اينها قرار نگيريم , بي برو برگرد بايد از اين سلاح برخوردار باشيم .

( فکر کنم بخش موشکي اين گفته ها حداقل به اين تاپيک ربط داشته باشه ! )

باقي بقايتان .
استحمار یک ملت , بهترین راه برای استعمار آنهاست ...

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
1420

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 17 مهر 1385 09:56

سرزمین تاریکی ها

آرشيو سپاس: 940 مرتبه در 382 پست

توسط gigi64 » جمعه 9 شهریور 1386 16:17

ادامه ء جنگ تا هشت سال با وجود اينکه به نظرم کار اشتباهي بود اما حداقل اين پيام رو براي ديگران داشت که ايرانيهاي الان با ايرانيهاي چند دهه و چند صده پيش تفاوت دارند و براي دفاع از کشورشون حاضرند حتي اينهمه سال در جبهه ها بمونند و بجنگند . و همين باعث شده در اين دو دهه قدرتهاي جهاني به ايران حمله نکنند

:-( به نظر من کاملا بر عکس این موضوع هست !اون موقع مردم چون قبل از جنگ انقلاب شده بود و هم یکدست بودند به خاطر دفاع از کشورشون حاظر به این کار شدند.برای چی؟ برای اینکه باور داشتند و می خواستند آزاد باشند. اما الان کاملا موضوغ بر عکس هست و شاید 90% مردم از این وضع زندگی راضی نیستند.چرا؟چون دولت و بزرگمردان کشور عزیزمون حاضر شدند به خاطر داشتن یک نیروگاه هسته و پشت سرش بدست آوردن بمب اتم وضعیت مردم رو از نظر اقتصادی به این وضع بندازند!میشه گفت کره شمالی دوم! :-o از یک طرف هم برخورد دولت با جوانهارو میبینیم که هر روز یک داستان و یک محدودیت جدیدی برای اونها در نظر میگیره!!! به نظر شما با این وضعیت، کی حاظر هست و اصلا برای چه کسانی حاظر میشه بره، و جنگ کند.؟

کره شمالی مثال خیلی خوبی هست.کره شمالی  سرانجام به بمب اتم رسید با اون همه زجر و بدبختی برای مردم و وقاهتی که از خودش نشون داد،اما آخرش چی شد؟؟؟کجای دنیارو گرفت؟فکر می کنین برای آمریکا ساده نبود دو تا بمب اتم بندازه رو سرش و برای همیشه این کشور خودخواه رو ساکت کنه،مطمین باشید کره هم هیچ کاری نمی کرد.

:eek: نتیجه این خودخواهی ها این میشه که ما روز به روز از دنیا عقب بیفتیم و فقط ادعا و حرف داشته باشیم و در این دنیا منزوی و منزویتر بشیم همین و بس، از اونور هم همین کشورهای عربی یا حتی ترکیه رو داریم میبینیم و خواهیم دید به کجا میرسند و ما کجا خواهیم بود !!! :eek:

Captain

Captain

نماد کاربر
557

تاريخ عضويت

پنج شنبه 2 آذر 1385 01:22

آرشيو سپاس: 68 مرتبه در 41 پست

توسط torabi89 » جمعه 9 شهریور 1386 18:16

دوست عزيز ميشه شما بفرماييد کدوم مسئول ايراني علنا گفته که ما بمب ميخواهيم که شما حالا داري درباره عواقبش بحث ميکني ؟
يجوري حرف ميزني که انگار ما همين امروز فردا بمبمون اماده ميشه ؟ ايران نيازي به بمب اتم نداره ولي داشتن توانايي تکنولوژيکي ساخت اون؛ بله اشکالي هم نداره ! دوست عزيز من شما رو نميدونم اما خودم به شخضه و بسياري از ايرانيان ديگه که باهاشون بزرگ شدم  و دارم زندگي ميکنم به هيچ وجه حاضر نيستيم به هر اسمي و با هر شعاري ايران رو به عراق ديگه تبديل کنيم و به هيچ عنوان هم راضي نميشيم ايران بشه ژاپن جنگ جهاني دوم و بشينيم تا بمب اتم بزنن تو سرمون! اين کشور هاي عربي يا همين عراق هرچي داشت رو کرد و هرچي داشت نابود کرد ولخته لخت شد اما اخرش امريکا ولش کرد؟
ايرانيا براي مسولين نميرن بجنگن براي دين و کشور ميرن برادر من اينا که به صدام نميرسن همون صدام هم مردمش دارن حسرت ميخورن چرا گذاشتن بره که الان کشور به اين روز بيفته حالا ايران که وضعش خيلي بهتره.

درمورد کشور هاي عربي و ترکيه  هيچ کدوم به ايران نميرسن همين ايراني که الان شما اينقدر ازش بد گفتي به همون نيروي هوايي درب داغون الان بگفته تمام دنيا قويترين کشور منگقه و بانفوذترينشون هست.

درآخر دوست عزيز بنظرت اگه ايران پرونده هسته اي رو ول کنه همه دنيا و همچنين ايران 2روزه تبديل ميشه به بهشت برين و همه مثل فيما خوب خوش تا اخر عمر زندگي ميکنن ؟ برادر من ما 20 سال قبل از پرونده هسته اي تحريم و همچنين تهديد شديم چيز جديدي نيست ! :eek:
من خودم مثل خيلياي ديگه به مسولين انتقاد دارمو عاضق چشم و ابروشون نستم و از خيلي از کاراشون راضي نيستم اما بعضي وقتا مساله کشور درميونه همين جمهوري اسلامي الان بره اولين کاري که ميکنن ايران رو تجزيه ميکنن وبه 5-6 تا کشور کوچولو وديگه ايراني نميمونه که..............
اگر علم در ثريا باشد مردماني از سرزمين پارس به آن خواهند رسيد. پيامبر اکرم (ص)

Furious Poster

Furious Poster

نماد کاربر
361

تاريخ عضويت

جمعه 22 اردیبهشت 1385 01:15

آرشيو سپاس: 29 مرتبه در 15 پست

توسط mostafaa » جمعه 9 شهریور 1386 21:27

gigi64 نوشته است:
ادامه ء جنگ تا هشت سال با وجود اينکه به نظرم کار اشتباهي بود اما حداقل اين پيام رو براي ديگران داشت که ايرانيهاي الان با ايرانيهاي چند دهه و چند صده پيش تفاوت دارند و براي دفاع از کشورشون حاضرند حتي اينهمه سال در جبهه ها بمونند و بجنگند . و همين باعث شده در اين دو دهه قدرتهاي جهاني به ايران حمله نکنند

:-( به نظر من کاملا بر عکس این موضوع هست !اون موقع مردم چون قبل از جنگ انقلاب شده بود و هم یکدست بودند به خاطر دفاع از کشورشون حاظر به این کار شدند.برای چی؟ برای اینکه باور داشتند و می خواستند آزاد باشند. اما الان کاملا موضوغ بر عکس هست و شاید 90% مردم از این وضع زندگی راضی نیستند.چرا؟چون دولت و بزرگمردان کشور عزیزمون حاضر شدند به خاطر داشتن یک نیروگاه هسته و پشت سرش بدست آوردن بمب اتم وضعیت مردم رو از نظر اقتصادی به این وضع بندازند!میشه گفت کره شمالی دوم! :-o از یک طرف هم برخورد دولت با جوانهارو میبینیم که هر روز یک داستان و یک محدودیت جدیدی برای اونها در نظر میگیره!!! به نظر شما با این وضعیت، کی حاظر هست و اصلا برای چه کسانی حاظر میشه بره، و جنگ کند.؟

کره شمالی مثال خیلی خوبی هست.کره شمالی  سرانجام به بمب اتم رسید با اون همه زجر و بدبختی برای مردم و وقاهتی که از خودش نشون داد،اما آخرش چی شد؟؟؟کجای دنیارو گرفت؟فکر می کنین برای آمریکا ساده نبود دو تا بمب اتم بندازه رو سرش و برای همیشه این کشور خودخواه رو ساکت کنه،مطمین باشید کره هم هیچ کاری نمی کرد.

:eek: نتیجه این خودخواهی ها این میشه که ما روز به روز از دنیا عقب بیفتیم و فقط ادعا و حرف داشته باشیم و در این دنیا منزوی و منزویتر بشیم همین و بس، از اونور هم همین کشورهای عربی یا حتی ترکیه رو داریم میبینیم و خواهیم دید به کجا میرسند و ما کجا خواهیم بود !!! :eek:

ابتدای سخن این نکته رو عرض کنم که اگر در پست من دو خطش از موشک سخن گفته شده در پست شما هیچ مطلب مرتبط با موشکی دیده نشد ! اما ناگزیر از جواب دادن هستم .

همون زمان جنگ با عراق هم کم نبودند کسانی که از این دست بهانه ها آوردند و  از شرکت در جنگ خودداری کردند  . در آشنایان خودمون از این قبیل افراد دیدیدم .

اما در مقابل این ادعاها سوالاتی  به ذهن میرسه ! آیا عملکرد دولت رو ناموس مردم این مملکت باید پس بده ؟ آیا اگر بر فرض محال بیگانه اینجا رو اشغال کنه همهء دردهای شما دوا میشه ؟ آیا اون بیگانه ای که به بهانه های واهی به دیگر کشورها دست اندازی میکنه دلش برای شما سوخته ؟ آیا شما همچون برخی برادران غیرتمند عراقیمون هستید که با دسته گل به استقبال دشمن میروید و سپس از ظلم و جور آمریکا مینالید و در زندانهای آمریکا روی سرتون گونی و میکشند و شکنجه تان میکنند و ناله و فغان:  خودم کردم که .... بر می آورید ؟ آیا شماها که ادعای وطن پرستی دارید منتظر این هستید که بیگانه ایران رو اشغال کنه و تموم موزه های کشور به یکباره خالی بشه و چند وقت بعد تقش از حراجیهای آمریکا و انگلیس و موزه های اجنبی در بیاد . واقعا وطن پرستیتون مثال زدنیه . یاد اون بنده خدایی افتادم که توی تاپیک دیگری گفته بود گویندگان رادیو بی بی سی وطن پرستانی همانند ما هستند . واقعا هم درست گفته بود . وطن پرستانی از همون قماش که رفتند توی دامن دشمن تاریخی و چند صد سالهء ایران ( که حکومت مردم بر مردم رو چندین دهه عقب انداختند و دولت مصدق رو سرنگون کردند) و فریاد وطن پرستی سر میدهند !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! یاللعجب از این وطن پرستی .با وجود چنین وطن پرستانی ایران و ایرانی هیچگاه نیاز به خائن و دشمن نداره !!!!!!!!!!!!!!!!

و هزاران آیای دیگر .

من خودم به کل با دولت احم.....  مخالفم و با برخی کارهای قبلیها هم مخالفت داشتم اما این برای من یکی دلیل نمیشه که اگر روزی توی جنگ احتمالی اگر نیرو کم اومد داوطلب نشم . هر چند باید دید شرایط چطوری پیش میره ! اینرو هم میدونم که باز هم مثل جنگ با عراق ممکنه انسانهای لایق کشته بشن و نالایقها و ناکسها توی ... حکومت کنند . اما من مثل شما نیستم که بخاطر توجیهات &%$^* از دفاع از کشور و ناموس و بستگانم که همه چیز من هستند شانه خالی کنم .

کره هم که فعلا به بمبش رسیده . فعلا هم دارند با آمریکا موش و گربه بازی میکنند و  معلوم نیست مذاکراتشون چی میشه . در ضمن انقدر هم کشکی نیست که آمریکا یه بمب بندازه توی کره و ده برو که رفتیم ! چون کشوری در جهان هستی وجود داره به نام چین که از سر اتفاق در همسایگی کره قرار داره و تا همین صد سال پیش هر دو کره ( شمالی و جنوبی ) جزوی از خاک اون بودند و  خودش در حال حاضر هم چیزی از ابرقدرت بودن کم نداره و در گذشته که غربیها پشت کرهء جنوبی وایسادن و با کرهء شمالی جنگیدند چین هم وارد کارزار شد و صدها هزار کشته داد . بنابراین پیشنهاد میکنم از روی تحلیل و منطق چیزی رو بیان کنید . همین الان هم اگر آمریکا به کره حمله کنه باز هم چین به دفاع از اون بلند میشه .

برای مشاهدهء پیشرفت اعراب هم یک سری تشریف ببرید بازدیدی از اون کشورها داشته باشید و ببینید امورشون رو چه کسانی میچرخونن . اکثرا متخصصای خارجی . آواز دهل شنیدن از دور خوش است ...

البته تموم اینهاچیزی از ضعف در ادارهء امور کشور کم نمیکنه .

باقی بقایت .
استحمار یک ملت , بهترین راه برای استعمار آنهاست ...

Captain I

Captain I

no avatar
624

تاريخ عضويت

جمعه 11 اسفند 1385 12:35

آرشيو سپاس: 55 مرتبه در 30 پست

توسط Palang mah gerefteh » سه شنبه 1 آبان 1386 05:53

در پاسخ به مطالب Mehdi 2224  سه شنبه 24 بهمن : نمي دانم شما اين اطلاعات در بارۀ جنگ آمريکا و ژاپن را از کجا استخراج کرده ايد ولي بطور قطع در مورد ضرورت استفاده از بمب اتمي عليه ژاپن، منبع اطلاعاتي شما در اين زمينه صحيح نبوده است. حال به تأويل زير توجه کنيد. در ضمن به شما پيشنهاد مي کنم که مقالۀ «اورانيوم رقيق شده» را بخوانيد. اين مقاله را من سعي خواهم کرد با موافقت سردبير اين سايت همين روزها در جايي بچاپ برسانم.

8 اوت 1945 روزنامۀ لوموند Le Monde تخریب کامل و آنی هیروشیما را بعنوان «انقلاب علمی» قلمداد کرد. نابود ساختن دو شهر ژاپنی و «بحالت تبخیر در آمدن» ساکنین آنها(100000 در هیروشیما و 50000 در ناکازاکی) تا مدتها بعنوان خشونتی ضروری برای پایان بخشیدن به جنگ جهانی دوّم معرفی می شد. امروز حتی روزنامۀ «نوول ابسرواتر» Le Nouvel Observateur که به محافل صنعتی وابسته است، اعتراف می کند که چنین جنایاتی علیه بشریت بیهوده بوده است و مغهوم واقعی آن را باید در منافع آمریکا جستجو کرد و بطور مشخص در خنثی ساختن اتحاد جماهیر شوروی(که به آمریکا قول داده بود علیه ژاپن وارد جنگ شود) و آغاز جنگ سرد. در واقع رئیس جمهور ترومن Truman از سوی سرویسهای اطلاعاتی آگاه شده بود که تسلیم شدن ژاپن امری ست که تحقق آن از چند روز فراتر نمی رود. انفجار دو بمب روی شهرهای ژاپنی فرصتی بود برای آزمایش کردن بمب اورانیوم و بمب پلوتونیوم در موقعیت واقعی و در عین حال نمایشی بود از قدرت مطلقۀ آمریکا در مقابل جهانیان.
«تنها آنان که بر خاک افتادند پایان جنگ را دیدند»

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1600

تاريخ عضويت

توسط KH.I.A.2500 » چهارشنبه 2 آبان 1386 10:02

در کل بايد نتيجه گرفت که ايران آنچنان قول بي شاخ و دمي نيست که امريکا بخواهد بمب اتمي روي سرش بندازه . قواي نظامي امريکا همينطوري هم بر ما ميچربه پس نيازي به استفاده از بمب اتمي نيست . زدن چند ناو امريکايي هم آنچنان فاجعه بار نيست که دليل موجهي براي استفاده از بمب اتمي بر ضد ايران باشد . همينطور در جنگ خسارت ديدن و خسارت زدن يک امر طبيعي است , پس فکر نکنيم که اگر ما ناوهاي اونها رو زديم و يا اسراييل را مورد اصابت قرار داديم اونها براي تلافي از بمب اتمي استفاده ميکنند . در ضمن تصميم جهت بکارگيري از اين بمبها در جنگ بر ضد دشمن انقدر هم که ما فکر ميکنيم راحت نيست( يعني تا تقي به توقي خورد کسي بر ضد کسي از بمب اتمي استفاده نميکنه ) .
اما در مورد قدرت بازدارندگي بمب اتمي شکي نيست . تابحال هم من به ياد نمياورم امريکا يا هر کشور ديگر به کشوري حمله کنند که بمب اتمي داشته .
مسئله جنگ و جبهه هم اصلا ربطي به مقامات کشوري ندارد . مثلا خود من با بسياري از چيزها و کارها و روشهاي اين دولت و ... اصلا موافق نيستم ولي اگر جنگي صورت بگيرد براي دفاع از کشورم در صف اول خواهم رفت . يکي از دلايل اين که ايران ما امروز تا اين حد نسبت به گذشته کوچک و کوچکتر شده همين طرز تفکر غلط هست که عده اي از مردم به دليل خاطره بدي که از دولت وقت و شاهان ستمگرشان داشتند گذاشتند تا هر بيگانه اي به کشورشان تعرض کند تا از دست دولتهاي ستمگر راحت شوند . موضوع رژيم موضوعي کاملا جدا از بحث دفاع از کشور هست . همينطور که ميبينيد در طول سالهاي سال دولتها و رژِيمهاي مختلف امدند و رفتند ولي اين ايران است که ميماند . ميتوانيم هم مثل آنها فکر کنيم تا ايران ما با هر جنگي کوچک و کوچکتر شود .  :razz:

*      *     *    
جز ايران نباشد مرا نام ياد    *   *   *  * * *  *   *    *    که يزدان مرا زين سبب کام داد    *     *      *

Captain I

Captain I

no avatar
624

تاريخ عضويت

توسط Palang mah gerefteh » دوشنبه 1 بهمن 1386 00:54

KH.I.A.2500 نوشته است:در کل بايد نتيجه گرفت که ايران آنچنان قول بي شاخ و دمي نيست که امريکا بخواهد بمب اتمي روي سرش بندازه . قواي نظامي امريکا همينطوري هم بر ما ميچربه پس نيازي به استفاده از بمب اتمي نيست . زدن چند ناو امريکايي هم آنچنان فاجعه بار نيست که دليل موجهي براي استفاده از بمب اتمي بر ضد ايران باشد . همينطور در جنگ خسارت ديدن و خسارت زدن يک امر طبيعي است , پس فکر نکنيم که اگر ما ناوهاي اونها رو زديم و يا اسراييل را مورد اصابت قرار داديم اونها براي تلافي از بمب اتمي استفاده ميکنند . در ضمن تصميم جهت بکارگيري از اين بمبها در جنگ بر ضد دشمن انقدر هم که ما فکر ميکنيم راحت نيست( يعني تا تقي به توقي خورد کسي بر ضد کسي از بمب اتمي استفاده نميکنه ) .
اما در مورد قدرت بازدارندگي بمب اتمي شکي نيست . تابحال هم من به ياد نمياورم امريکا يا هر کشور ديگر به کشوري حمله کنند که بمب اتمي داشته .
مسئله جنگ و جبهه هم اصلا ربطي به مقامات کشوري ندارد . مثلا خود من با بسياري از چيزها و کارها و روشهاي اين دولت و ... اصلا موافق نيستم ولي اگر جنگي صورت بگيرد براي دفاع از کشورم در صف اول خواهم رفت . يکي از دلايل اين که ايران ما امروز تا اين حد نسبت به گذشته کوچک و کوچکتر شده همين طرز تفکر غلط هست که عده اي از مردم به دليل خاطره بدي که از دولت وقت و شاهان ستمگرشان داشتند گذاشتند تا هر بيگانه اي به کشورشان تعرض کند تا از دست دولتهاي ستمگر راحت شوند . موضوع رژيم موضوعي کاملا جدا از بحث دفاع از کشور هست . همينطور که ميبينيد در طول سالهاي سال دولتها و رژِيمهاي مختلف امدند و رفتند ولي اين ايران است که ميماند . ميتوانيم هم مثل آنها فکر کنيم تا ايران ما با هر جنگي کوچک و کوچکتر شود .  :razz:

داشت یادم می رفت، خوشبختانه کار روی متن نوآم چامسکی موجب شد که دوباره به این انجمن از یاد رفته بازگردم. مطلبی که در اینجا باید تصحیح شود این است که اگر به ایران تهاجمی صورت بگیرد، از سوی آمریکا تنها نخواهد بود بلکه از سوی ناتو NATO یعنی پیمان آتلانتیک خواهد بود. اخیرا هم گویا که فرانسویها قراردادهایی به اصطلاح دفاعی با امارات بسته اند. از چگونگی این قراردادها اطلاعی ندارم.

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1600

تاريخ عضويت

توسط KH.I.A.2500 » پنج شنبه 4 بهمن 1386 01:46

ماجراي حرام بودن کلاهک هسته اي هم ممکنه مثل حرام بودن تنباکو بشه که يک زماني حرام شد ولي الان حرام نيست .

با اينحال همين بمب اتمي هم صد در صد نميتونه بازدارنده باشه . مثلا الان اسرائيل تعداد زيادي کلاهکهاي هسته اي داره ولي در صورت حمله امريکا به ايران , ايران به اسرائيل موشک شليک خواهد کرد . پس ميبينيد با اينکه اسرائيل کلاهک هسته اي داره ولي مصون از جنگ نيست . يا همين امريکا و روسيه که هردو کلاهکهاي هسته اي دارن ولي هر ان ممکنه جنگشون بشه و روز به روز تنشها بين اونها بالا ميگيره . پس ايران اگر هم فرض کنيم به دنبال سلاح هسته اي باشه بايد اين کار را پنهاني انجام بده و لازم نيست اعلام کنه ما بمب هسته اي ساختيم . بايد به چشم يک کشوري که بمب هسته اي نداره به اون نگاه کنن ولي اگر جنگي شد و دشمن هم قصد استفاده از سلاح هسته اي داشت اونوقت ميگيم مثلا ما چند بمب هسته اي داريم که در صورت استفاده دشمن , ما مقابله به مثل خواهيم کرد . ميتونيم هم بگيم اينها را خريديم . کي ميتونه بگه نه ؟

اگر نظر من را ميخواهيد من ميگم نميدونم ايران سلاح هسته اي داره يا نه ولي ميگم ايران در دکترين دفاعي خودش يک جايي براي سلاح اتمي باز کرده و اون رو باز نگه ميداره تا زماني که واقعا وقتش برسه و نياز باشه .

*      *     *    

Captain I

Captain I

no avatar
624

تاريخ عضويت

توسط Palang mah gerefteh » پنج شنبه 4 بهمن 1386 02:15

KH.I.A.2500 نوشته است:ماجراي حرام بودن کلاهک هسته اي هم ممکنه مثل حرام بودن تنباکو بشه که يک زماني حرام شد ولي الان حرام نيست .

با اينحال همين بمب اتمي هم صد در صد نميتونه بازدارنده باشه . مثلا الان اسرائيل تعداد زيادي کلاهکهاي هسته اي داره ولي در صورت حمله امريکا به ايران , ايران به اسرائيل موشک شليک خواهد کرد . پس ميبينيد با اينکه اسرائيل کلاهک هسته اي داره ولي مصون از جنگ نيست . يا همين امريکا و روسيه که هردو کلاهکهاي هسته اي دارن ولي هر ان ممکنه جنگشون بشه و روز به روز تنشها بين اونها بالا ميگيره . پس ايران اگر هم فرض کنيم به دنبال سلاح هسته اي باشه بايد اين کار را پنهاني انجام بده و لازم نيست اعلام کنه ما بمب هسته اي ساختيم . بايد به چشم يک کشوري که بمب هسته اي نداره به اون نگاه کنن ولي اگر جنگي شد و دشمن هم قصد استفاده از سلاح هسته اي داشت اونوقت ميگيم مثلا ما چند بمب هسته اي داريم که در صورت استفاده دشمن , ما مقابله به مثل خواهيم کرد . ميتونيم هم بگيم اينها را خريديم . کي ميتونه بگه نه ؟

اگر نظر من را ميخواهيد من ميگم نميدونم ايران سلاح هسته اي داره يا نه ولي ميگم ايران در دکترين دفاعي خودش يک جايي براي سلاح اتمي باز کرده و اون رو باز نگه ميداره تا زماني که واقعا وقتش برسه و نياز باشه .

دوست عزیز من به شما پیشنهاد می کنم که مقالۀ « قدرت و اعتبار، ضرورت امپراتوری » را در تاپیک « کارکاه نقدی بر سقوط شاهین سیاه یا اسطورۀ مدرن » را بخوانید. البته این مقاله هنوز کاملا ترجمه نشده ولی از هم اکنون می توانید بخش قابل توجهی از آنرا بخوانید ، بقیۀ متن نیز همین روزها ترجمه شده و در اختیار دوستان خواهد بود.

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
108

تاريخ عضويت

جمعه 14 دی 1386 11:27

آرشيو سپاس: 19 مرتبه در 19 پست

توسط david68 » پنج شنبه 4 بهمن 1386 11:58

من هم با اين موافقم كه ديگر هيچ بمب اتمي به احتمال زياد استفاده نخواهد شد اون يك بار هم كه امريكا ژاپن رو با بمب اتمي مورد هدف قرار داد ميخواست ببينه كه اين همه خرجي كه براي اين بمب كرده چطوري عمل ميكنه و اثر اون بر روي انسانها چطوري هست هرچيزي كه براي اولين بار ساخته ميشه نياز به ازمايش داره البته اين ازمايش رو تو بيابان ميشه انجام داد ولي تو بيابان نميشه فهميد كه چقدر روي انسان تاثير داره ايران هم فقط براي توليد برق اين همه پول صرف نميكنه و مطمئنا قصد توليد بمب رو داره و به همين خاطر امريكا به ايران گير داده وگرنه فقط به خاطر توليد برق امريكا نمياد اين همه تلاش براي تحريم و اينجور حرفها بكنه چون برق رو از راههاي ديگه هم ميشه درست كرد در مورد عراق هم فكر ميكنم مردم اون كشور از اينكه از دست  ديكتاتوري مثل صدام نجات پيدا كردند خوشحال هستند و الان به يه ازادي نسبي رسيدند من كه خودم خيلي خوشحالم امريكا به عراق حمله كرد و صدام بعد از اون همه جنايت اعدام شد .

Captain I

Captain I

no avatar
624

تاريخ عضويت

توسط Palang mah gerefteh » پنج شنبه 4 بهمن 1386 12:53

david68 نوشته است:من هم با اين موافقم كه ديگر هيچ بمب اتمي به احتمال زياد استفاده نخواهد شد اون يك بار هم كه امريكا ژاپن رو با بمب اتمي مورد هدف قرار داد ميخواست ببينه كه اين همه خرجي كه براي اين بمب كرده چطوري عمل ميكنه و اثر اون بر روي انسانها چطوري هست هرچيزي كه براي اولين بار ساخته ميشه نياز به ازمايش داره البته اين ازمايش رو تو بيابان ميشه انجام داد ولي تو بيابان نميشه فهميد كه چقدر روي انسان تاثير داره ايران هم فقط براي توليد برق اين همه پول صرف نميكنه و مطمئنا قصد توليد بمب رو داره و به همين خاطر امريكا به ايران گير داده وگرنه فقط به خاطر توليد برق امريكا نمياد اين همه تلاش براي تحريم و اينجور حرفها بكنه چون برق رو از راههاي ديگه هم ميشه درست كرد در مورد عراق هم فكر ميكنم مردم اون كشور از اينكه از دست  ديكتاتوري مثل صدام نجات پيدا كردند خوشحال هستند و الان به يه ازادي نسبي رسيدند من كه خودم خيلي خوشحالم امريكا به عراق حمله كرد و صدام بعد از اون همه جنايت اعدام شد .

[align=justify]روشن است که هر تحلیلی نزد تحلیلگر (سیاسی و غیرو...) مقدمتا به داده ها و اطلاعات او (نیز) بستگی دارد. من فکر می کنم که اطلاعات شما کافی نبوده است که به چنین نتیجه ای رسیده اید. متنی را که در پست قبلی پیشنهاد کردم، احتمالا برای شما نیز مفید خواد بود، به علاوه پیشنهاد می کنم که سری به تاپیک زیر هم بزنید و خصوصا بخشی که مربوط به انفجار بمب اتمی در هیروشیما و ناکازاکی می شود را بخوانید.
آمریکا و هم پیمانانش البته پس از واقعۀ هیروشیما و ناکازاکی از بمل اتمی استفاده نکردند ولی همیشه برای منفجر کردن آن آماده بودند و هستند و خواهند بود، و مردمان کشورهای دیگر باید همچنان در رعب و و حشت بسر ببرند. البته ایجاد  رعب و وحشت و تروریسم در اساس و بنیاد سیاست آمریکا و هم پیمانانش می باشد. در ثانی استفاده از اورانیوم رقیق شده کمتر از بمب اتمی نیست. به اعتقاد من نابودی قدرت آمریکا و کشورهای هم پیمان او امروز در دستور روز عالم بشریت قرار گرفته است. و سرنگون ساختن این تروریسم جهانی بستگی به مردمی دارد که در ترور زندگی می کنند. زیرا مردمی که هنوز کپر نشین هستند و راه حل بهتری برای زندگی پیدا نکرده اند نمی توانند بهتر از آمریکا باشند. به عبارت دیگر شرق عالم باید متحول شود و از حالت انفعالی - در تاریخ خارج -  شود.
در ضمن صدام حسین به این علت اعدام نشد که دست به جنایت زده بود. چونکه تا وقتی دست به جنایت و فجیعترین جنایات می زد از حمایت انگلستان و آمریکا برخوردار بود. و بازهم در ضمن، در مورد مردم عرق، پیش از اینکه خیلی برای آنها خوشحال باشید، اجازه دهید که آنها نظرشان را در این باره بگویند. البته تصور نمی کنم که ما فعلا دراینجا چنین امکانی داشته باشیم و بتوانیم مستقیما از نظریات مردم عراق مطلع شویم. با این وجود در تاپیک زیر اطلاعاتی بدست خواهید آورد که تا حدودی می تواند پاسخگوی این پرسش باشد.

http://www.centralclubs.com/viewtopic.php?t=36745

قبليبعدي